Typy predlžovania vlasov - výhody a nevýhody, dôsledky, správna starostlivosť a kozmetika

Podľa recenzií majú predlžovanie vlasov mínusy a plusy, rôzne následky. Dievčatá a ženy sa uchýlia k budovaniu, keď ich vlastné vlasy nie sú spokojné s dĺžkou, objemom alebo kvalitou. Postup vyžaduje dôkladné vykonanie, kvalifikáciu kapitána a nemôže sa vykonávať samostatne. Oboznámte sa s fázami predlžovania vlasov a starostlivosti o vlasy.

Čo sú predlžovanie vlasov

Pod príponou sa rozumie kozmetický postup, ktorý pomáha zväčšiť objem alebo dĺžku vlasov. Spočíva v pripájaní prameňov (umelých alebo prírodných) k sebe. Dĺžka predlžovania vlasov závisí iba od želania klienta. Účel postupu sa nazýva estetické hľadisko. Má mínusy, klady, dôsledky a vlastnosti konania.

Typy predlžovania vlasov

V kozmetike existujú iba tri typy rozšírení. Medzi nimi je rozdelenie na stavebné metódy:

 1. Za studena stavané pramene s lepidlom alebo guličkami, bez tepelných účinkov. Je rozdelený na pásku (pásky sú prilepené ku koreňom), španielske nástavec (ľahké upevňovacie prvky na fixáciu), pomocou kovových guličiek (upevnite ich pramene pomocou nástavec), brazílsky (opletenie).
 2. Horúca budova - pramene sú pripevnené špeciálnou živicou, vyhrievané na lepivosť. Je rozdelená na taliansku stavebnú technológiu (upevnenie pomocou vyhrievanej živice), anglickú technológiu (pomocou lepidla).
 3. Ultrazvuk - lepidlo nie je zahrievané vysokou teplotou, ale ultrazvukom, to platí pre hardvérové ​​postupy.

Klady a zápory

Počas procedúry sa oplatí zvážiť výhody a nevýhody predlžovania vlasov, ktoré ju sprevádzajú:

 1. Výhody: veľkolepý objem, dĺžka až 70 cm, rýchly a lacný proces, schopnosť radikálne zmeniť účes.
 2. Nevýhody: viditeľné sú zarastené oblasti, vyžaduje sa osobitná starostlivosť a je potrebná pravidelná korekcia, pramene sú zamotané, pramene sú pod dodatočným zaťažením, vypadávajú.

Dôsledky

Účinky predlžovania vlasov závisia od profesionality majstra a použitých materiálov. Ich negatívnou stránkou sú nasledujúce faktory:

 • popáleniny, podráždenie pokožky hlavy;
 • pocit ťažkosti, bolesti hlavy;
 • strata nahromadených prameňov spolu s vlastnými;
 • folikulárne zranenie;
 • vlasy sa stávajú vzácnymi, slabými, krehkými, tenkými, štiepenými.

Cena za predlžovanie vlasov

Môžete pestovať len vlákna od majstrov, ktorí potvrdili svoju kvalifikáciu. V kozmetických salónoch v Moskve a Petrohrade sú približné ceny:

Spôsob montáže

dĺžka

Cena, rubľov

Horúce predĺženie kapsuly

200 prameňov 40 cm

34000

Korekcia predĺžených kučier

150 prameňov

8750

odňatia

Od 180 prameňov

3000

Studená páska

80 pások 40 cm

24000

Oprava počas rastu

80 pások

9250

odňatia

80 pások

2500

Starostlivosť o vlasy

Je užitočné, aby dievčatá, ktoré prešli predlžovacím postupom, vedeli, ako sa starať o predlžovanie vlasov:

 • čistite si vlasy trikrát denne;
 • získať produkty profesionálnej starostlivosti;
 • umyte si vlasy v sprche, jemne ich vysušte, samozrejme, nie však horúcim fénom;
 • pri plávaní v bazéne noste klobúk;
 • Nenavštevujte solárium, kúpele, sauny;
 • na kladenie predĺžených prameňov je možné použiť žehličky a kulmy, ale v bezpečnej vzdialenosti od kapsúl;
 • Povolenie je zakázané;
 • Nejazdite na priamom slnečnom svetle bez pokrývok hlavy.

Ako sa umyť

Na denné umývanie pestovaných prameňov vyberte špeciálny šampón s neutrálnou úrovňou kyslosti (pH). Naneste šampón, dávku na mydlo rozriedite vodou, aby bol produkt lepší a rovnomerne rozložený. Počas umývania neotierajte, neotáčajte zámky, nevykonávajte náhle pohyby rukami. Vlasy nemôžete umývať, hádzať ich pod kohútik alebo do nádrže. Voda by mala odtekať zhora nadol, preto používajte iba sprchu.

Pri aplikácii balzamu ovplyvnite iba strednú časť a špičky, nie však korene. Na upevňovacie body sa nesmie dostať sprej a kondicionér. Nepoužívajte kúpeľ s voľnými dlhými vlasmi, je lepšie ich opletiť do copu. Hneď po umytí nezatierajte hlavu uterákom - vymažte dĺžku a nechajte prirodzene uschnúť. Nechoďte spať s mokrými uvoľnenými prameňmi.

Ako vyčesať

Pred umytím je potrebné pripraviť vypestované pramene. Rozčesajte ich masážnym hrebeňom z prírodných materiálov so vzácnymi klinčekmi. Pomôže to zabrániť statickej elektrine a zapleteniu. Po umytí jemne osušte dĺžku a hrebeň držte pri korienkoch, aby ste zabránili vysokému tlaku v miestach pripojenia pások alebo kapsúl. Dĺžku sušiča je možné mierne vysušiť teplým vzduchom a opatrne preťať. Česanie vlhkých vlasov je nežiaduce, a to aj so špeciálnym hrebeňom.

Ako sušiť

Ak si vlasy umyte v noci, potom v žiadnom prípade ne choďte spať s mokrými alebo mokrými prameňmi. Stanú sa zamotanými a budú tvoriť spleti, ktoré nemožno vyčesať. Po umytí jemne potiahnite vypestované pramene suchou utierkou bez toho, aby ste ich otočili nad hlavu. Ak je to možné, vlasy si prirodzene osušte bez fénu. V praxi sa to zriedka získa, takže v režime prívodu studeného vzduchu môžete použiť fén. Nesmerujte tok do kapsúl, nezačnite sušiť od hrotov a postupne sa pohybujte smerom hore. Po vysušení skontrolujte pomocou uzlov ruky.

Farba vlasov

Je vhodné myslieť na vyfarbenie pestovaných prameňov pred výstavbou, takže menej problémov. V tomto prípade majster samostatne farbí vlasy klienta v požadovanom odtieni a oddelene nad hlavou. Ak chce dievča po zákroku zmeniť farbu, kontaktujte odborníka. Samobarvenie môže poskytnúť nepredvídateľné výsledky. Pestované pramene sa natierajú rýchlejšie ako prírodné kučery, používa sa slabý roztok a na kapsuly sa neaplikuje farba.

Predlžovanie vlasov

Po predĺžení si dievčatá budú musieť zmeniť kozmetiku a zvoliť prostriedky starostlivosti o predlžovanie vlasov. Budete potrebovať špeciálny neutrálny šampón, vyhladzujúci a vyživujúci balzam, nezmazateľný sprej na dlhé obdobie (pomáha predchádzať zamotaniu), olej na špičky a masky na spevnenie a vyživenie koreňov (nedovoľte, aby vypadli pôvodné vlasy).

Šampón

Ak si chcete vlasy dobre umyť, musíte si na predlžovanie vlasov kúpiť jemný šampón. Mal by byť neutrálny, obsahovať jemné mydlové podklady, bez agresívnych zložiek a silikónov. Populárne značky:

 • Keune Design - vhodný pre farebné vlákna, eliminuje znečistenie, nasýtenie vitamínmi a minerálmi, chráni pred tepelnými účinkami, dodáva hodváb, pružnosť;
 • Constant Delight - dodáva lesk a pružnosť, jemne čistí vďaka prirodzenému zloženiu;
 • Barex - špeciálny šampón na výrobu pásky, odstraňuje zamotanie, dodáva prírodnému lesku, odstraňuje nadmerný obsah tuku;
 • Yves Rosher - čistiaci prostriedok posilňuje korene, zabraňuje tvorbe delených koncov, nie je schopný poškodiť kapsuly;
 • Estel - jemne čistí pokožku, obsahuje prírodné bielkoviny, výťažok z čínskej kamélie a ovocných kyselín, chráni pred slnečným žiarením.

Masky na predlžovanie vlasov doma

V starostlivosti o vlasy je dobré používať ľudové masky vyrobené doma:

 1. Zmiešajte päť polievkových lyžíc prírodného jogurtu, vajce, lyžičku ľanového oleja a pár polievkových lyžíc kakaového prášku (nie je potrebné, ak ste blondínka). Naneste masku na dĺžku suchých vlasov, vyhnite sa koreňom, nechajte pol hodiny, opláchnite šampónom.
 2. Do vaječného žĺtka pridáme pár polievkových lyží medu, olivového oleja a rozšľaháme. Rozdeľte po celej dĺžke, nechajte pol hodiny.
 3. Zahrejte pohár kefíru vo vodnom kúpeli na príjemnú teplotu, zvlhčite zámky, umyte ich za pol hodiny.

Recenzia

Anna, 34 rokov V tom roku som dostala neúspešné predĺženie vlasov. Majster nesprávne vypočítal zaťaženie mojich tenkých prameňov a pripevnil 80 namiesto 50 stužiek. Po týždni ponožiek som začal trpieť bolesťou hlavy, moja hlava bola strašne poškriabaná. Pásky sa museli odstrániť, keď začali vlasy vypadávať z akéhokoľvek dotyku. Stále liečim stratu.
Kira, 27 rokov, vždy som mala krátke vlasy, ale chcela som experimentovať. Bolo dlho ich pestovať, tak som sa uchýlil k budovaniu. Páčilo sa mi účinok - vyzeralo to prirodzene, kapsuly boli malé a nevyčnievali pri korienkoch. Nosil som vlákna po dobu troch mesiacov, potom som odletel. Možno budúci rok experiment zopakujem.
Nelli, 30 rokov. Už päť rokov mám pár mesiacov falošné zámky s prestávkou. Som spokojná s mojím pánom, robí z mňa chladnú stavbu, ktorá vyzerá prirodzene. Vlasy podrobujem curlingu pomocou špeciálnych klieští a farbením - s tým sa nič neurobí. Nevšimol som si ani stratu, myslím si, že je to zásluha kaderníčky a jej kvalifikácie.