Práca copywritera doma - ako zarobiť peniaze na písaní článkov a textov

Každý moderný človek, akýmkoľvek spôsobom, sa zaoberá internetom. Niekto používa iba Skype, sociálne siete a e-mail, zatiaľ čo niekto sa snaží zarobiť peniaze v sieti. Každý rok je čoraz viac populárne zarábanie peňazí na copywritingu, pretože ak vážne začínate pracovať ako copywriter, môžete mať na internete neustále vysoké príjmy.

Čo je copywriting

Termín pochádza z anglického slova copywriting, ktoré sa prekladá ako „písanie textu“. Copywriting je dnes typom profesionálnej činnosti založenej na tvorbe a umiestňovaní textových materiálov. Táto profesia sa objavila dlho pred príchodom internetu. Vždy sa požadovali motivačné a prezentačné texty, ako aj reklamné slogany. Copywriting prešiel transformáciou, keď sa internet stal prístupným pre všetkých. Tento výraz teraz obsahuje akýkoľvek jedinečný text vytvorený autorom.

Ako copywriter funguje

Ak je copywriting profesiou, potom je copywriter osoba, ktorá vytvára kompetentné texty na objednávku, aby na tom zarobila peniaze. Obsah môže byť informačný aj predajný. Zákazník často kladie určité požiadavky na každý text (TOR - technické zadanie), podľa ktorého bude skontrolovaný a zaplatený. Je dôležité, aby copywriter správne organizoval pracovný čas, aby bola aktivita efektívna.

Mnoho začínajúcich autorov píše celý deň, zabúda na zvyšok a ako výsledok: bolesť očí, bolesť chrbta, boľavé prsty. Na to, aby bola práca efektívna, je potrebné dať ju nie viac ako 8 hodín denne a každých 50 - 60 minút robiť prestávky v trvaní 15 minút. Základné princípy organizácie činností copywritera:

  • vytrvalosť;
  • sebadisciplína;
  • schopnosť odrezať všetko zbytočné;
  • Plánovanie.

Koľko si môžete zarobiť za copywriting

Práca ako copywriter doma prináša rôzne príjmy. Závisí to od skúsenosti a času stráveného písaním článkov. Platba sa vo väčšine prípadov vykonáva za dokončený objem, meraný počtom znakov. Rôzne burzy a zákazníci vypočítavajú cenu vlastným spôsobom (s medzerami alebo bez medzier). Rôzne typy písania článkov tiež stoja inak, napríklad prepisovanie textu, ktoré trvá 10 minút (asi 1 000 znakov), je platené oveľa nižšie ako písanie kvalitného článku, ktorý vyžaduje dlhé vyhľadávanie informácií.

Ak copywriter pracuje na diaľku, potom je pre neho dôležité naučiť sa plánovať, pretože oneskorenie objednávok, ich predčasné vykonanie bude mať nepriaznivý vplyv na povesť, hodnotenie a v dôsledku toho aj platbu. Na voľnej nohe si vyžaduje vysokú sebaorganizáciu, aby si splnil povinnosti voči zákazníkom aj v prípade vyššej moci. Úspech tohto druhu činnosti závisí od neustálej práce na sebe, pretože bez schopnosti analyzovať informácie a neustále rozširovať svoje obzory nemôžete napísať zaujímavý článok a zarobiť si dobré peniaze.

Copywriting Guru

Ak sa pozriete na najlepšie umiestnenie umelcov na akejkoľvek burze textových správ, môžete vidieť, že ich zárobky sa pohybujú od 1 500 do 3 000 dolárov mesačne. Ovládače slov pre jeden článok môžu trvať od 150 do 300 USD, v závislosti od objemu, typu a zložitosti TK. Nie je to ani to, že krásne vyjadrujú svoje myšlienky, ale že ich texty zvyšujú predaj. Guru zarábajú viac ako len písanie článkov. Poskytujú školenia v oblasti copywritingu (majstrovské kurzy, školenia, knihy), zúčastňujú sa pridružených programov a otvárajú svoje vlastné reklamné agentúry.

Copywriter bez skúseností

Mnoho ľudí sa zaujíma o to, ako zarobiť peniaze na copywriting pre začiatočníkov. Približná cena začínajúceho autora je od 0,5 do 1 USD za 1 000 znakov. Priemerný mesačný príjem z copywritingu bude až 400 dolárov mesačne za predpokladu, že bude napísaných 20 000 znakov denne. Pre niektorých ľudí je to nízky príjem, ale pre mnohých obyvateľov je vnútrozemie dosť na bývanie. Všetko záleží na životných požiadavkách. Aby sme zarobili viac peňazí, je potrebné zlepšiť odborné zručnosti, rozvíjať klientov, zvyšovať hodnotu ich služieb.

Zisk pri prepisovaní

Ak niekto nie je schopný pracovať ako copywriter na internete, môžete mať pri prepisovaní stabilné zárobky. Tento druh činnosti má nižšiu cenu, ale je to dobré pre rozvoj zručností v písaní predajných textov. Prepisovanie je vlastným slovom prepisovanie článkov iných ľudí. Priemerná platba za takúto prácu je od 0,3 do 0,5 dolárov za 1 000 znakov. Existuje drahšie prepísanie - až 1 $ na 1000, ale na to musíte mať skúsenosti s písaním jedinečných článkov a stálymi zákazníkmi. Výška zárobkov závisí od času stráveného prácou a počtu napísaných znakov za deň.

Vedľajšia práca

Ak prijímate objednávky od prípadu k prípadu, bude zárobok primeraný. Nebudete sa musieť spoliehať na vysoké platy, pretože pravidelní zákazníci, ktorí zaručujú vysoké platy, potrebujú dodávateľa, ktorý pravidelne pracuje. Dodatočný príjem pre začínajúcich copywriterov je možné nájsť na burze na voľnej nohe za priemernú cenu 0,3 - 1 $ za tisíc znakov bez medzier.

Ako sa stať copywriterom

Na to, aby práca ako copywriter doma bola zisková, musí mať osoba určité vlastnosti. Je potrebné zlepšiť znalosti ruského jazyka, byť trpezliví a prečítať si blogy autorov, ktorí sa zaoberajú písaním reklamných a informačných textov na profesionálnej úrovni. Ak plánujete, aby sa toto povolanie stalo hlavným zdrojom vášho príjmu, nájdete platené školenia o autorských právach. Vlastnosti, ktoré by mal mať vysoko platený copywriter:

  • vysoká úroveň jazykových znalostí;
  • jasné vyjadrenie slovami komerčných nápadov;
  • dodanie akýchkoľvek informácií spotrebiteľovi;
  • dobrá fantázia, kreatívny prístup;
  • mimoriadna prezentácia materiálu;
  • odolnosť proti stresu.

Kde začať

Existuje veľa spôsobov, ako zarobiť peniaze na copywriting. Na zvládnutie povolania musíte skúsiť splniť najnižšie platené objednávky alebo ponúknuť zákazníkovi vykonať nejakú prácu zadarmo na kontrolu. Ak to chcete urobiť, musíte sa zaregistrovať na akomkoľvek fóre SEO a ponúkať svoje služby. Získate tak dobrú povesť, zvýšite svoje zručnosti a urobte prvý krok k drahším úlohám.

Úlohy copywriter doma - nejde iba o písanie článkov alebo prepisovanie hotového obsahu. Môžete sa zapojiť do seo-copywritingu, prekladať texty z cudzích jazykov, editovať, blogovať na akúkoľvek tému, ktorá je pre väčšinu ľudí zaujímavá a relevantná, vytvoriť si vlastnú webovú stránku alebo internetový obchod. Ak je to pre vás stále ťažké, vyhľadajte zákazníkov na špeciálnych burzách, napríklad Bytext.ru, eTXT, Advego a podobne.

Práca pre copywriterov

Najúspešnejšou možnosťou pre copywritera je pravidelný zákazník. Existuje mnoho výhod: nemusíte tráviť drahocenný čas hľadaním objednávok na rôznych pracoviskách a systémoch, môžete si naplánovať deň podľa vlastného želania a napísať toľko článkov, koľko chcete: dnes je viac a zajtrajšok je menej. Stály zamestnávateľ je zaručená platba, pretože práca na diaľku má vlastné riziká. Začiatočníci copywriteri, ktorí okamžite hľadajú drahé objednávky, sa často ocitnú v nepríjemných situáciách, keď podvodníci, získanie zamestnania zmiznú bez platenia.

Bytext.ru

Výmena obsahu bytext.ru sa považuje za jednu z najlepších. Ponúka trvalé zamestnanie pre dôstojného copywritera. Služba je určená pre skúsených autorov, ktorí vedia pracovať s kľúčovými slovami, kotvami, so schopnosťou písať texty vysokej jedinečnosti. Stránka nemá nedostatok úloh. Samotný textár si vyberie tému, objem článku a čas jeho napísania. Zvláštnosťou burzy je neustále zvyšovanie cien, možnosť kariérneho rastu. Najlepší autori môžu nastúpiť na miesto editora, keď sa objaví voľné miesto.

Stránky pre textárov a prepisovateľov

Mnoho webov ponúka trvalé zárobky z copywritingu a prepisovania. Medzi nimi sú populárne výmeny, ktoré budú uvedené nižšie. Princíp fungovania týchto stránok: písanie článkov o objednávke a predaj hotového obsahu. Profesionálni copywriteri, ktorí majú záujem o stály príjem, pracujú iba s časom overenými webmi, ktoré budeme podrobnejšie skúmať.

Advego

Na zarábaní peňazí na burze Advego nie je potrebné absolvovať kurzy copywritingu. Je tu práca pre začiatočníkov aj remeselníkov vysokej triedy. Hlavnou črtou stránky je jej vlastná gramotnosť, jedinečnosť a seoanalýza napísaného textu. Vďaka dostupnosti a ľahkej obsluhe sa burza Advego považuje za najlepšiu na trhu s copywritingom. Z mínusov možno označiť vysokú konkurenciu - začiatočníkom sa ponúka minimálny príjem.

Etxt

Tiež vodca na trhu s obsahom. Začiatočníci milujú výmenu Etxt, pretože aktívna práca tu rýchlo vedie k vysokým ratingom a slušným platom. Na dokončenie drahších objednávok potrebujete hodnotenie 299 a zložený test dobrej znalosti ruského jazyka. Nevýhodou výmeny je nízka cena za populárne témy. Pre začínajúceho copywritera je ťažké zarobiť veľa, a to aj pri veľkom množstve textov.

TextSale

Treťou najobľúbenejšou výmenou je Textsale. Hlavnou možnosťou zarobenia peňazí je predaj hotových výrobkov. Toto je bezplatná služba na webe. Aby si copywriter mohol objednať, musí zaplatiť 300 rubľov a potom získať vysoké hodnotenie. Môžete si vybrať najmenej 200 rubľov. Tu nájdete pravidelného zákazníka, ak je kvalita vašich článkov vysoká. Táto výmena je najlepšou voľbou pre tých autorov, ktorí nepotrebujú neustále kopírovanie. Nevýhodou projektu je, že neexistujú žiadne záruky na predaj vašich textov.