Liečivé vlastnosti modrej hliny - zloženie, použitie v receptoch na ošetrenie a domácu kozmetiku

Blue clay je multifunkčná a univerzálna látka, ktorá sa svojimi vlastnosťami považuje za účinnú a užitočnú, jej bohaté zloženie sa môže použiť na lekárske účely v lekárskej praxi. Unikátny prášok s modrou farbou môže dokonca bojovať s rakovinou. Ona je žiadaná v kozmetickej praxi.

Štruktúra

Je to pokladnica veľkého množstva rôznych mikro a makro prvkov. Mnoho ľudí verí, že jeho chemické zloženie nie je horšie ako množstvo zeleniny a ovocia. Ťaží sa na rôznych prírodných miestach, preto je možný rozdiel v chemických prvkoch v závislosti od výrobnej oblasti a podmienok skladovania. Zloženie modrej hliny:

 • Hlinitokremičitany (soli).
 • Oxid hlinitý a oxid kremičitý.
 • Minerálna skupina kaolinit.
 • Montmorillonity a ďalšie.

Vlastnosti

Vlastnosti prírodnej látky a jej schopnosť liečiť mnohé patológie sú známe už v staroveku. Egyptská krása Kleopatra používa hlinku na zlepšenie pokožky tváre vo forme masiek. Je ľahké nájsť túto látku v obchodoch. Jeho účinnosť je o niekoľko rádov vyššia ako cena:

 1. Terapeutické vlastnosti zabraňujú tvorbe akné.
 2. Podporuje zmenu farby tmavých škvŕn na pokožke.
 3. Pomáha spevniť a spevniť pokožku.
 4. Zlepšuje krvný obeh.
 5. Má účinok proti starnutiu.
 6. Pomáha zbaviť sa celulitídy (liečivo proti celulitíde).
 7. Má protizápalové a antiseptické účinky.
 8. Adsorpčné charakteristiky sú vlastné.
 9. Normalizuje mazové žľazy.
 10. Bieliaci účinok je charakteristický.
 11. Podporuje regeneráciu tkanív.
 12. Do tkanív spôsobuje kyslík.
 13. Antireumatické vlastnosti.
 14. Čistenie toxínov v tele.
 15. Stimulácia rastu vlasov.
 16. Zlepšuje imunitný systém.

Použitie modrej hliny

Vďaka svojim mnohým vlastnostiam má širokú škálu aplikácií:

 • Chronické ochorenia kĺbov.
 • Patológia chrbtice.
 • Svalová choroba.
 • Patológie Národného zhromaždenia.
 • Poranenie.
 • Choroby ženských pohlavných orgánov rôznych foriem.
 • Zápal v zažívacom trakte.
 • Hemo ochorenia a onkológia (benígne, zhubné nádory).
 • Patológia orgánov ORL.
 • Ochorenia oka.
 • Choroby endokrinného systému (diabetes mellitus).
 • Cievne ochorenie (edém).
 • Pri liečbe kožných ochorení (akné).

Ošetrenie modrou hlinkou

Hlavným princípom jeho pôsobenia je zlepšenie metabolických procesov v tele. Nezáleží na tom, ako používať hlinu, vo vnútri (na lačný žalúdok) alebo ako pleťové vody, vane, vane a obklady. Moderná lekárska prax uznáva svoje liečivé vlastnosti, pretože sa široko používa v rôznych smeroch.

Prírodná látka sa používa na úpravu postavy (pri chudnutí), pokiaľ ide o vlasy (normalizácia vlastností), dodáva pokožke jemnosť a pružnosť. Nie je ťažké ho kúpiť vo väčšine kioskov pre lekárne a dokonca aj v supermarketoch. Úprava s modrou hlinou v domácnosti je ľahká, účinok použitia nie je horší ako nákladné manipulácie.

Na tvár

Odporúča sa, aby ste pred použitím určili typ pokožky tváre - mastnú, kombinovanú, suchú. V prípade suchých, zvlhčujúcich prísad sa predpokladá mastný - naopak. Pri analýze zloženia minerálov (makro a mikroelementov) látky by sa mali zdôrazniť kozmetické účinky:

 • odstraňuje únavu a nedostatok spánku (ako antidepresívum);
 • pomáha vyhladiť vrásky (omladenie);
 • mazové žľazy normalizovať;
 • obmedzuje zväčšené póry kože;
 • zbavuje pokožku akné;
 • pomáha obnoviť pružnosť, hebkosť a pružnosť pokožky;
 • podporuje bielenie pokožky, odstraňovanie pecí, vekových škvŕn;
 • zlepšuje pleť;
 • pomáha redukovať jazvy, regeneráciu obrusov.

Na zuby

Prírodné modré íly našli aktívne uplatnenie v zubnom lekárstve. V takom prípade zubní lekári odporúčajú používať roztok podobný ílovitej smotane. Mal by sa nanášať na povrch ďasien, vydrží asi 15 - 20 minút. Trenie tejto buničiny na povrch ďasien je povolené. Tento postup pomáha znižovať krvácanie z ďasien.

Na kĺby

Ortopedická prax, reumatológia umožňuje množstvo receptov o tom, ako používať modrú hlinku:

 1. Hlinený koláč. Hrúbka takého koláča by mala byť asi 1 až 1,5 cm. Koláč sa nanáša na problémové miesto, na vrch sa prikryje plastovým kusom a izoluje sa vlnou. Namočte 120 minút. Potom povrch spoja umyte teplou vodou. Liečebný cyklus trvá 7-10 dní. Clay sa používa zakaždým nové.
 2. Bath. Na 5-6 l vody zohriatej na 300 ° C odoberte dve polievkové lyžice prášku, dôkladne premiešajte a pridajte do kúpeľa, každý postup by mal pokračovať štvrť hodiny. Potom opláchnite teplou vodou. Po tomto postupe zaujmite vodorovnú polohu a pokúste sa uvoľniť, takže je správne vziať si ju pred spaním.
 3. Obklad. Rozomelie sa na práškový stav, zriedi sa malým objemom teplej vody na pastovitú formu. Zmes sa udržiava niekoľko hodín, potom sa zahreje na 40 až 45 ° C a na problematický kĺbový kĺb sa vloží gázová vložka, ktorá sa upevní a zahreje vlnou handrou. Postavte sa, až kým úplne nevyschne asi 30 - 40 minút.

S kŕčovými žilami

Liečba kŕčových žíl zahŕňa použitie komplexného liečiva. V takom prípade je potrebné pripraviť kúpeľ s vyhrievanou vodou. Predvarte v 3 l vriacej vody 4-5 polievkových lyžíc brezových listov, harmančeka, žihľavy. Povolená je iba jedna z týchto bylín. Ochladí sa na príjemné teplo a rozpustí 3 polievkové lyžice ílu. Pridajte viac zahriatej vody a nechajte v nej chodidlá asi 20-30 minút. Takéto kúpele vykonávajte každých 48 hodín, kým sa stav nezlepší.

Na kožné ochorenia

Modrý íl sa používa na kožné patológie vo forme varu, ekzému alebo neurodermatitídy, odporúčajú sa ílové krémy. Opatrne zrieďte hlinku teplou vodou do kašovitého stavu (bez hrudiek). V teplej forme naneste na bavlnenú handričku alebo viacvrstvový kus gázy a prilepte na poškodenú oblasť pokožky tak, aby bola na vrchu prikrývka. Po 60 minútach sa odporúča pleťové mlieko odstrániť a povrch pokožky opláchnuť čistou prevarenou vodou.

S rohmi a pätou ostrohy

Pri vytváraní kukurice na nohách, kôstiach a pätách sa praktizuje použitie aristokratického kúpeľa. Ak to chcete urobiť, v 3 litroch horúcej vody, ale aby nedošlo k horeniu, rozpustite jednu polievkovú lyžicu drvenej hliny a nohy namočte po dobu 15 až 20 minút. Odporúča sa striedať použitie obkladov a kúpeľov, obaľovanie. Terapeutický kurz má desať denných procedúr.

Kontraindikácie z modrého ílu

Napriek dlhému zoznamu výhod modrej hliny, stále existujú kontraindikácie na použitie:

 • Prítomnosť zápalových procesov v akútnej fáze.
 • Kardiopatologii.
 • Zlyhanie obličiek (vrátane patológie obličiek v akútnom štádiu).
 • Hypertenzia, symptomatická hypertenzia.
 • Ochorenie štítnej žľazy.

Tvorba hyperémie na koži, silné svrbenie, polymorfná vyrážka v post-procedurálnom období sa uľahčuje použitím ďalších zložiek (éterický olej, niektoré bylinky, atď.), Na ktoré je alergická reakcia možná individuálne. Zoznam kontraindikácií nie je taký veľký, pretože každý pacient môže použiť liečivý dar, po konzultácii s odborníkom by však všetko malo byť v rozumných medziach.

Recenzia

Lilya, 36 rokov, kúpila som hlinku v lekárni a používala som ju takmer dva týždne. Ani som netušil, ako bude moja čerstvá pokožka na tvári a krku. Pridajte horčičný prášok. Malé vrásky a strie sa začali zmenšovať. Je dokonca príjemné nanášať na pokožku. Bez preplachovania žiadne problémy, ľahké. A potom, čo som trieť pomarančový olej. Pri tejto opatrnosti môžu vzniknúť alergie.
Mila, 28-ročné Priateľky ma povzbudzovali, aby som použila hlinu. Ocenili sa liečivé vlastnosti modrej hliny. Neveril som, argumentoval som s nimi. Snažil som sa a bol som potešený, nie okamžite, však, po 10 dňoch. Použitie modrej hliny, aby som tak povedal, na tvári. Vyzerám mladšie, pleť je jasnejšia, čerstvšia. A lupiny (možno toto je seborrhea) sa zmenšili. Recepty tradičnej medicíny sú silné!
Anya, 25 rokov, niektoré oblasti kože boli neustále zapálené. Skúsil som milión spôsobov, vrátane salónu. Nič nepomohlo. Raz mi moja babička povedala, ako sa v mladosti zbavili akné s hlinkou, a tak som sa rozhodol, že na tvár bude fungovať maska ​​s modrou hlinkou. Imunita sa očividne zlepšila, aj keď sa zlepšil celkový zdravotný stav. Je ľahké ho získať!