Ako sa naučiť, ako ušetriť rodinný rozpočet - pravidlá a tipy na plánovanie výdavkov

Nadmerné míňanie peňazí je pri veľkých príjmoch prirodzené, nie sú však výnimkou v podrobnej analýze pre rodiny s malými rozpočtami. Neustály nákup spontánnych vyrážok je neodmysliteľnou súčasťou každého. Otázka, ako ušetriť peniaze v rodine, mnohých znepokojuje, a preto sa budete musieť naučiť, ako správne rozdeliť svoj rozpočet podľa prijatých príjmov.

Ako sa naučiť šetriť peniaze

Aby ste sa naučili, ako ušetriť rodinný rozpočet, nemusíte obmedzovať svoje potreby, ale len si musíte rozvíjať schopnosť kompetentného spravovania dostupných finančných prostriedkov. Ak chcete uložiť, mali by ste:

 1. Uchovajte podrobný záznam o nákladoch a vykonajte analýzu. Rozvíjať užitočné návyky na identifikáciu prioritných oblastí, bez ktorých nie je možné robiť a odmietnuť zbytočné výdavky.
 2. Plánujte míňanie peňazí podľa získaných prostriedkov.
 3. Naučte sa ušetriť na nepredvídaných výdavkoch, aby ste si počas krízy v rodine nebrali pôžičky - v prípade straty zamestnania alebo potreby liečby.

Pravidlá

Eliminácia zbytočných výdavkov vôbec neznižuje kvalitu života. Úspora peňazí v rodine je možná podľa nasledujúcich pravidiel:

 1. Nechoďte hladovať po nakupovaní alebo po prijatí platu, ale utrácajte peniaze po plánovaní rozpočtu.
 2. Choďte do supermarketu s pripraveným zoznamom výrobkov a aby ste si nekúpili zbytočné veci, navštívte iba tie oddelenia, kde sa nachádza potrebný tovar.
 3. Pri platbách v obchode odmietnite plastové karty a použite hotovosť. Po vykonaní nákupov urobte ich celkový počet.
 4. Pri rozhodovaní o veľkom nákupe je lepšie odložiť akvizičný čas na určité obdobie a dobre zvážiť potrebu tejto veci.
 5. Na získanie zľavy použite zľavové karty a funkcie vrátenia peňazí.
 6. Je rozumné priblížiť sa k prebiehajúcim kampaniam, aby ste boli chránení pred pokušením nakupovať tovar, ktorý pre vás nie je relevantný.
 7. Pravidelne robte vyšetrenie u lekára, aby ste si nekúpili lieky, ak sa zistí pretrvávajúce ochorenie.

Prostriedky

Môžete šetriť peniaze v rodine pomocou nasledujúcich metód:

 1. Metóda piatich obálok počas štyroch týždňov v mesiaci. Celý plat je rozdelený do piatich častí. Kontrola vynakladania peňazí sa vykonáva prostredníctvom vykonávania pravidla - obsah iba jednej obálky je povolený týždenne. Po piate - zabezpečené zostávajúce posledné dni v mesiaci a akumulácia.
 2. Vedenie záznamov o nákupoch a platbách za služby, po ktorých nasleduje analýza výdavkov. Výdavky môžete zaznamenať do poznámkového bloku, do tabuľky Excel alebo na tento účel použiť programy stiahnuté z internetu. Mesačná analýza viazaných výdavkov. Táto metóda pomáha zisťovať zbytočné náklady a po analýze ich možno znížiť alebo úplne odstrániť.
 3. Zamietnutie pôžičiek. Požičať si na dovolenku, na nákup domácich spotrebičov alebo telefón, ak sú ešte staré, je neprimerané rozhodnutie. Je lepšie nazhromaždiť peniaze a aby odložené prostriedky uvoľnili alebo kúpili želanú vec, aby sa minúť peniaze na bankové úroky.

Ako ušetriť peniaze v rodine - stôl

Pri plánovaní rodinného rozpočtu je potrebné rozdeliť všetky odhadované výdavky v zostupnom poradí podľa dôležitosti a prvé výdavky zo zoznamu zahrnúť do budúcich výdavkov. Všetky rodinné potreby sú uvedené v tabuľke:

naliehavý

sekundárne

Zbytočné alebo škodlivé

jedlo

Platby za služby

Splátky pôžičiek

liečba

výcvik

oblečenie

Domáce spotrebiče

Dovolenka

Vytvorte úspory

reštaurácia

Kúpele

Zábava a fitnes

fajčenie

Škodlivé výrobky

Drahé oblečenie

Nová technológia

Na čo môžete ušetriť

Múdre využitie poskytnutých možností je úspora. Náklady môžete znížiť:

 1. Utilities. Je potrebné nainštalovať vodomery a plynomery.
 2. Šatník. Nákup oblečenia na konci sezóny pri predaji. Nesnažte sa získať veľké množstvo oblečenia - nové oblečenie môžete vytvoriť kombináciou niekoľkých vecí.
 3. Domáce spotrebiče. Nie je potrebné kupovať produkt so širokou škálou funkcií - zvyšuje sa tak kúpna cena. Môžete vybrať iba potrebné možnosti.

Výdavky na jedlo

Zelenina, ovocie sú nevyhnutné pre správnu výživu, takže na ne nemôžete šetriť. Úspory je možné dosiahnuť:

 1. Znížte spotrebu mäsa. Z tohto dôvodu sa kvalita jedla nezníži.
 2. Zníženie počtu sladkých dezertov v strave. Tým sa zlepší vaše zdravie.
 3. Nákup výrobkov za konkurenčné ceny na trhu pred uzavretím.

Ako ušetriť elektrinu

Ak chcete ušetriť, musíte:

 1. Kúpte si úsporné žiarovky.
 2. Pri odchode z miestnosti vypnite elektrinu.
 3. Nákup domácich spotrebičov, ktoré spotrebúvajú menej elektrickej energie - triedy A, AA, A +.
 4. Neumiestňujte chladničku do blízkosti radiátora alebo kachlí, pravidelne ju rozmrazujte.
 5. Po použití odpojte elektrické spotrebiče.

Zlé návyky

Pri analýze nákladov môžete zistiť, že náklady na fajčenie a nákup piva spotrebuje niekoľko tisíc rubľov. Veľa peňazí sa vynakladá na nákup čipov, sýtených nápojov, alkoholu. S výnimkou týchto nákladov môžete nielen šetriť peniaze v rodine, ale aj udržiavať zdravie. Ich odmietnutie pomôže kompenzovať nedostatok finančných prostriedkov alebo použiť úspory na úspory.

Lacné analógy

Veľké množstvo peňazí ide na nákup nových výrobkov alebo značkových predmetov. Ak staré výrobky stále fungujú, nie je potrebné snažiť sa kupovať drahé výrobky alebo získavať nové vybavenie a komunikáciu. V rámci propagovaných značiek mliečnych výrobkov možno kozmetiku nahradiť podobným lacným tovarom miestneho výrobcu. Ak to chcete urobiť, musíte porovnať ich zloženie.

Ako ušetriť peniaze s malým platom

Malé príjmy nie sú vetou, ale sú podnetom na zefektívnenie ich výdavkov. Ako ušetriť peniaze v rodine za rozpočet? Musíte sa naučiť plánovať výdavky podľa získaných prostriedkov. Ak chcete uložiť, mali by ste:

 1. Odmieta pôžičky, pretože platba za bankový dlh zvyšuje zaťaženie rodinného rozpočtu.
 2. Definujte prioritné potreby rodiny a uveďte ich do súladu s príjmami - takto môžete znížiť výdavky.

Pridelenie rozpočtu

Pri rozumnom prístupe k využívaniu rodinných financií môžete identifikovať rezervy aj pri malom rozpočte. Na vyrovnanie výnosov a výdavkov môžete použiť tieto odporúčania:

 1. Plánujte potreby na mesiac.
 2. Pripravte si stravu na jeden týždeň a nakupujte podľa zostaveného zoznamu. Takže sa môžete vyhnúť získavaniu prebytočného jedla a zabrániť ich kazeniu.
 3. Potrebné výrobky, ktoré rodina konzumuje vo veľkých množstvách a nezhoršujú sa (cukor, múka), si môžete kúpiť do budúcnosti za veľkoobchodné ceny, a tak ušetríte.

Finančné účtovníctvo

Registrácia všetkých výdavkov pomôže ich analyzovať a zistiť nadmerné alebo škodlivé výdavky. Ako môžete ušetriť peniaze v rodine s nízkymi príjmami? K dispozícii sú tieto možnosti:

 1. Vyhnite sa návšteve reštaurácií a kaviarní a varte domáce jedlo pre rodinných príslušníkov a hostí.
 2. Nahraďte návštevy kúpeľov domácimi procedúrami a platené hodiny fitnes ranným joggingom a cvičením.
 3. Odmieta škodlivé výrobky (hranolky, sýtené nápoje) a návyky (fajčenie).
 4. Odpočinok v exotických strediskách nahrádza exkurzia do susedného regiónu, návšteva výstav a múzeí, výlet na piknik.
 5. V supermarketoch nekupujte hotové potraviny a špeciality, ale varte ich sami. Namiesto baleného tovaru a plátkov nakupujte lacnejšie vážené potravinové výrobky.
 6. Pravidelne kontrolujte mobilné plány a vyberte iba tie najlepšie ceny, ktoré zahŕňajú potrebné možnosti.
 7. Nakupujte lacné predmety v internetových obchodoch.

Ako začať šetriť a šetriť peniaze

Aby ste pochopili, ako môžete ušetriť peniaze v rodine a naučiť sa, ako ušetriť, musíte pre seba definovať finančné ciele a snažiť sa ich dosiahnuť. Každý mesiac môžete ušetriť: nákup automobilu, dovolenka, opravy domov. Nehnuteľnosti neprinášajú úžitok jej vlastníkovi, preto sa úspory musia použiť na vytvorenie dodatočného príjmu prostredníctvom investícií do investícií. Peniaze možno za výhodných podmienok vkladať do bankového vkladu s kapitalizáciou úrokov.