Provensálsky dizajn spálne

Ak chcete, aby vás izba spala v provensálskom štýle, musíte starostlivo zvážiť interiér a správne kombinovať nábytok, dekorácie a farby. Provensálsky štýl spája jednoduchosť, nežnosť a romantiku. Viac detailov vnáša do miestnosti osobnosť. Majitelia štúdií a vidieckych domov si tento štýl stále viac vyberajú pre dekoráciu svojich domovov.

Aký je štýl provence v interiéri

Každý štýl má svoje vlastné vlastnosti a nuansy. Niektoré z nich sú významnejšie, iné nie také významné, ale to je len na prvý pohľad. Ak chcete znovu vytvoriť štýl Provence v interiéri spálne, musíte vziať do úvahy každý detail. Provence je romantický štýl, pochádza z francúzskej dediny a vyžaruje pokoj, jednoduchosť. Niet divu, že má alternatívne meno - „francúzska krajina“. Tento dizajn je dôležitý pre vidiecke domy, chaty, ale možno ich nájsť aj v apartmánoch.

Hlavné rysy štýlu:

 • kontrasty sú vylúčené. Pri zdobení sa používajú iba pastelové farby. Vyžaduje sa súlad textúr a odtieňov.
 • Používajte nábytok vyrobený z prírodných materiálov. Provence netoleruje umelosť v žiadnom zo svojich prejavov.
 • veľa prirodzeného svetla. Dizajnéri odporúčajú použiť viac doplnkových svetiel - môže to byť hlavný luster a ozdobné žiarovky.
 • veľa doplnkov a dekoratívnych prvkov - množstvo drobností vyrobených z porcelánu alebo tepaného železa.
 • viac kvetinové ozdoby. Kvety sa môžu pochváliť na tapetách a tkaninách.
 • nábytok by mal inšpirovať pocit staroveku, predmety z farebného skla sa často používajú.
 • ak sa v obývacej izbe používa provence, je dôležité mať krb.

Návrh spálne

Pokoj a špeciálne kúzlo robia z provensálskeho štýlu obzvlášť dôležitý. Táto atmosféra skvele prispieva k spánku, relaxácii. Aby bol dizajn úplný, musíte zvážiť všetky nuansy, inak riskujete reprodukciu iného smeru - krajiny. Dizajn spálne by mal byť úplne harmonický. Všetky detaily sú kombinované jeden s druhým, nič nie je na obrázku. Takýto návrh je potrebné starostlivo premyslieť pred začatím opráv.

Farebná škála

Očarujúca atmosféra jednoduchosti a elegancie sa vytvára pomocou kvetov - v Provensalsku sa využívajú pokojné tiene. Hlavná paleta pripomína obrazy francúzskej krajiny a poskytuje kombináciu teplých a jemných odtieňov. Hlavnou vecou nie je vytvárať kontrasty. Vyberte si farby akvarelu, ktoré sa spoja v interiéri, akoby na plátne.

Provence zahŕňa kombináciu teplých, tlmených odtieňov. Upozorňujeme, že odtiene sivej sú vítané, ale nezneužívajte ich. Provence farby:

 • akvamarín alebo nebesky modrá;
 • terakota a okr;
 • farba kávy s mliekom a béžovou;
 • zelená a citrónová vo svetlých svetlých verziách;
 • farba ružového prášku;
 • lila;
 • teplá sivá farba;
 • teplé odtiene bielej, studenej bielej.

Provensálske okná

Naplnenie spálne prúdom prirodzeného svetla je jedným z kľúčových aspektov vytvorenia miestnosti s francúzskymi motívmi. Okná v provensálskom štýle sú veľké. Ak vlastníte dom, francúzske okenné dvere môžete umiestniť zo samotnej podlahy. Pre byty sú relevantné okná s niekoľkými časťami. Okná môžu mať vonkajšie a vnútorné drevené žalúzie - to je obzvlášť praktické, keď je veľa slnečného žiarenia.

Rám okna je natretý bielou vodou riediteľnou farbou alebo vo farbe dekoratívnych trámov na strope a stenách. Na dekoráciu okien môžete použiť nielen žalúzie, ale aj žalúzie, svetelné závesy, tyl. Hlavná vec je, že spálňa by mala byť dobre osvetlená prirodzeným spôsobom. Ručná výšivka na tyle bude vyzerať veľmi dobre. Plastové okná sa v tomto štýle veľmi dobre nehodia, je lepšie nahradiť ich oknami imitáciou dreva.

Dverové

Provensálske dvere by mali byť ťažké a rozmerné. Dvere vyrobené z dreva môžu mať rôzne vyrezávané dekoratívne prvky. Väčšinou sú biele, môžete simulovať staroveku. Hlavná vec je, že vchod bol vyzdobený v rovnakej farebnej schéme, aká sa používa všade. Vstup do spálne je charakteristickým znakom celej miestnosti, nezabudnite na to.

Výzdoba spálne v provensálskom štýle

Dizajn spálne je výsledkom kombinácie francúzskeho šarmu a rustikálnej jednoduchosti. Interiér spálne v štýle Provence prinesie vášmu domovu a životu harmóniu a pohodlie všeobecne. Interiérové ​​predmety sa často zdobia ručne pomocou maľby, dekompresie a podobne. Aby ste to dosiahli, musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • Odtiene a textúry sa navzájom harmonizujú.
 • Pri návrhu spálne sa objavujú iba prírodné materiály.
 • Dobré osvetlenie vytvára pocit priestrannosti.

Tapeta

Tradičná francúzska dekorácia krajiny poskytuje jednoduchú a diskrétnu výzdobu stien. Môžete robiť bez tapiet vôbec. Francúzska provincia si mohla dovoliť iba omietky a maľovanie stien. Teraz stále častejšie používajú tapetu v sile Provence pre spálňu. Relevantné sú textúrované tapety, ktoré napodobňujú tradičnú rustikálnu výzdobu.

Môžete použiť tapetu v neutrálnych alebo bielych odtieňoch so vzormi. Pri zdobení spální prezentovaného štýlu je možné použiť povrchovú úpravu s malými alebo veľkými kvetmi. Jemné pruhy sú vhodné iba v prípade, že nie sú kontrasty. Tapety s imitáciou neopatrnej omietky alebo holej tehlovej steny prinesú vzhľad stien bližšie k pravému Provence v pôvodnej podobe. Nezabudnite, že dekorácia stien musí tiež starnúť.

Osvetlenie

Na vytvorenie osobitnej atmosféry sa používajú lustre z tepaného železa z farebného skla - prinášajú veľkosť a šarm. Zjednodušené možnosti môžete použiť s tienidlami z textilu. Okrem hlavného osvetlenia používajte aj krásne stolové alebo nástenné svietidlá. Dizajn takýchto predmetov by sa mal kombinovať s lustrom. Osvetlenie v štýle Provence zohráva osobitnú úlohu - tejto otázke by sa mala venovať pozornosť pri premýšľaní o detailoch.

Nábytok

Množstvo nábytku závisí od veľkosti spálne. Lakované predmety nie sú prijateľné pri zdobení štandardnej miestnosti Provence. Nábytok do spálne Provence by mal mať matný a dokonca opotrebovaný povrch. Starožitné alebo umelo starnúce náhlavné súpravy by mali pritiahnuť vašu pozornosť. Zoberte drevený nábytok. Môžete dať prednosť bielym výrobkom.

Je dôležité vybrať si správne lôžko v štýle Provence. Musí byť veľká - dvojitá. Vysoká hlava postele môže byť vyrobená z dreva alebo kovaného kovu, vedľa nej je možné umiestniť nočný stolík alebo stôl. Komoda by mala dopĺňať komoda, skriňa, stôl a stoličky, nábytok by mal byť rovnaký. Používajte drevo alebo kovaný kov. Ak chcete zdôrazniť, môžete použiť umelecké maľovanie.

Textilné

Na vytvorenie atmosféry útulnosti sa používajú štylizované textílie, výrobky s ručným vyšívaním sú relevantné. Francúzske ženy radi vo večerných hodinách robili vyšívanie, takže ručne vyrobený dekor je zvlášť dôležitý v provensálskom dizajne. Textílie vo vnútri Provence by mali byť jemné. Posteľná bielizeň s volánmi, čipkami a volánkami bude na mieste. Používajte biele listy.

Závesy vyrobené z bavlny, číní, ľanu by mali byť rovné. Ak dávate prednosť textíliám so vzorom, vzor záclony by mal opakovať prvky ostatných prvkov interiéru. Stojí za povšimnutie, že hrubé záclony nie sú typické pre prítomnosť a sú uplatniteľné výlučne na byty. Vankúše a obrúsky by nemali byť plné dekorácie. Dobrým výberom sú holé tkaniny s čipkou a volánkami.

Zoznam nábytku v štýle Provence

Originálna a zaujímavá dekorácia - maľba nábytku pre domácich majstrov v štýle Provence. Tento proces vyžaduje veľa času, ale výsledok vás nesklame. Spočiatku sa oplatí zvoliť farbu a vzor. Akrylové farby dokonale padnú na drevený povrch. Vyberte si kefy vyrobené zo syntetických materiálov alebo so zmiešaným vlasom - sú skvelé pre začiatočníkov, nelepte sa z farby.

Je dôležité riadiť sa týmto postupom. Výkres obsahuje 4 etapy:

 1. Natierame povrch, natierame ho dvoma vrstvami farby: svetlým bielym odtieňom a potom tmavším.
 2. Na maľovanie môžete použiť skicu alebo šablónu. V prvom prípade vytvorte náčrtky jednoduchou ceruzkou. Šablóna by mala byť pevne pripevnená k povrchu pomocou lepiacej pásky.
 3. Produkt potiahnite lakom na báze oleja. Zasychá asi 4 hodiny.
 4. Potiahnite obrázok lakom rozpustným vo vode.

Ako vytvoriť izbu v štýle Provence

Spálne v provensálskom štýle sú dobrým riešením pre veľké a malé domy. Tento štýl je možné znovu vytvoriť bez ohľadu na veľkosť miestnosti. Na vytvorenie interiérovej miestnosti v provensálskom štýle je potrebné dodržiavať tieto jednoduché pravidlá:

 • Steny môžu byť pokryté textúrou omietkou - to je tá najsprávnejšia možnosť. Okrem toho môžete časť steny ozdobiť textíliami kvetinovými potlačami.
 • Drevená podlaha. Vzhľad je navyše veľmi dôležitý: klasicky položené dosky. Môžete použiť terakotové platne - taký náter by mal mať triesky, odreniny, praskliny.
 • Nábytok starých čias. Produkt je potrebné iba zosilniť. Vzhľad nábytku dokonale zapadne do štýlových kánónov. Drevené výrobky alebo kovaný kov sú charakteristickým znakom náhlavných súprav do spální.
 • Veľa textilných prvkov s ručnou dekoráciou. Obrusy, prikrývky na posteľ, obliečky na vankúše, servítky, poťahy na stoličky by sa mali prekrývať.
 • Kovaný kovový dekor je vítaný. Môžu to byť figúrky alebo klietky s hračkami.
 • Pre väčšie pohodlie si môžete položiť na stôl dekoratívny koberec.

Pre dievča

Ak je izba pre dievča v štýle Provence orientovaná na slnečnú stranu, použite studené tóny a ak je v tieni, teplo. Spolu s dieťaťom môžete ozdobiť škôlku nástennými maľbami - dievčaťu sa určite bude páčiť. Choďte preč od všeobecných kánónov a pridajte nástennú maľbu alebo obraz s kreslenými postavičkami na bielom pozadí. Mnoho roztomilých drobností a plyšových hračiek dokonale dotvára celkový obraz a poteší dievča. Namiesto štandardných dosiek používajte modernejší laminát. Na veľkú detskú postieľku položte ortopedickú matraci.

Malá spálňa

Vďaka použitiu svetlých farieb a veľkého okna malá spálňa v provensálskom štýle vizuálne rozšíri svoje hranice. Okno so širokým rámom je perfektné. Masívne biele steny výrazne zväčšia priestor. Ak chcete pridať akcenty, doplňte múry kresbami kvetov, vtákov, motýľov. S rovnými stenami kombinujte textílie s kvetinovým motívom, a ak sú steny s kresbami, mali by byť textílie rovné.

Nevyplňujte miesto nadbytočnými predmetmi, príslušenstvom, používajte minimálne množstvo nábytku. Vyberte si elegantný nábytok s kovanými nohami a malým príslušenstvom - vytvoríte tak ilúziu voľného priestoru. Ale kabinety veľkej babičky vám nebudú vyhovovať. Ak chcete navrhnúť malú spálňu, použite základné pravidlá Provence a vy môžete zanedbávať malé veci - pomôže to znovu vytvoriť Provence, ale nezaťažte miestnosť zbytočnými vecami.

Podkrovná spálňa

Stojí za zváženie špecifík priestoru v podkroví. Posteľ položte pod sklon strechy a zamierte k nízkej stene. Namiesto mnohých drobností zaveste niekoľko obrazov, zrkadlo alebo hodinky vo francúzskom štýle. Obzvlášť dôležitá je podkrovná spálňa v provensálskom štýle - toto usporiadanie dodáva romantiku. Môžete použiť ďalšie štýlové šperky. Uprednostnite charakteristický vzhľad okna. Nepoužívajte záclony, ale iba ľahký tyl. To všetko pomôže profitovať z využívania neštandardných priestorov.

Pre teenagerov

Pokojný a jemný dizajn môže prinútiť dievčatá a chlapcov k odpočinku. Izba pre teenagera v štýle Provence pomôže majiteľovi chrániť sa pred stresom v útulnej svetlej miestnosti. Majiteľ miestnosti by mal zvoliť doplnky a štýl nábytku. Viac temperamentní ľudia budú určite uprednostňovať množstvo kovu a romantické povahy budú mať v interiéri provensálsku tému.

Foto spálne v štýle Provence