Omnik liek - zloženie a forma uvoľňovania, indikácie a vedľajšie účinky, analógy a cena

Problémy s prostatou sa vyskytujú približne u každého tretieho človeka. Droga Omnic sa môže zbaviť nepríjemných symptómov - návod na použitie vysvetľuje, že je to jeden z najpopulárnejších prostriedkov na liečbu problémov s močením, chorobami močového mechúra alebo prostaty.

Droga Omnic - indikácie pre použitie

Vytvorená holandskou farmaceutickou spoločnosťou Omnic sa okamžite stala populárnou medzi urológmi. Skúsenosti s liečbou prostatitídy a adenómu prostaty boli vynikajúce. Teraz Omnik, mnoho urológov uznáva najlepší liek na použitie u mužov trpiacich poruchou močenia v dôsledku prostatitídy s hyperpláziou prostaty.

Štruktúra

Liečivo je tamsulosín, ktorý má schopnosť viazať sa na nervové receptory nachádzajúce sa v nasledujúcich štruktúrach:

 • Hladké svalové vlákna, ktoré má prostata.
 • Krk močového mechúra, to znamená jeho spodná časť, z ktorej vychádza močová trubica (močová trubica). To znamená, že Omnic pre ženy sa dá veľmi dobre použiť na liečbu ťažkostí s močením v dôsledku zúženia močovej trubice. V cievach ženského tela je rovnaká frakcia nervových receptorov.
 • Časť močovej trubice prechádzajúca prostatickou žľazou.

Väzba na tamsulosínové receptory ukončuje prechod nervových impulzov cez ne. Svaly prostaty a krku močového mechúra sa uvoľňujú. Moč je obnovený, zlepšuje sa arteriálny prietok krvi v prostate. Účinok pretrváva počas trvania lieku (asi 24 hodín). Stačí normalizovať prietok krvi prostatou, čo prispieva k postupnej obnove žľazy.

Všetky ostatné látky, ktoré tvoria liečivo, majú iba pomocnú funkciu. V závislosti od formy uvoľňovania liečiva môžu byť popri tamsulosíne obsiahnuté aj mikrokryštalická celulóza, mastenec, štruktúrny polymér etylakrylátu a kyseliny metakrylovej, polysorbát a mastenec. Všetky z nich sú potrebné iba na zachovanie účinnej látky a nemajú žiadny vplyv na organizmus.

Uvoľňovací formulár

Pôvodný liek je dostupný vo forme kapsúl. Škrupiny sú takmer úplne zložené zo želatíny, ktorá chráni obsah kapsúl pred žalúdočnou šťavou, takže sa môže úplne dostať do čriev. Tam sa obal kapsuly rozpustí a tamsulosin ho pomaly opúšťa. To poskytuje postupnú absorpciu v čreve a pomalé zvyšovanie koncentrácie liečiva v krvi. Pôsobenie tamsulosínu trvá niekoľko hodín a v návode na použitie sa uvádza, že účinok trvá jeden deň.

Omnický liek - návod na použitie

Účinky Omniku sa testovali počas testov v štádiu jeho vývoja, ktoré tvorili základ pokynov na použitie lieku, ktorý je v každom balení. Podrobne popisuje nasledujúce aspekty.

 • zloženie a účinná látka;
 • mechanizmus pôsobenia;
 • dávkovanie;
 • pravidlá prijímania;
 • účinky;
 • interakcie s inými látkami;
 • vedľajšie účinky.

Dávkovanie

Jedna kapsula Omnic obsahuje 400 µg (mikrogramov) tamsulosínu. Trvanie účinku tejto látky umožňuje jej použitie iba raz denne. Podľa návodu na použitie sa má užiť ráno ihneď po raňajkách. Kapsuly sa odporúčajú zapiť vodou, nemôžete ich uhryznúť ani žuť, pretože by to mohlo narušiť rýchlosť uvoľňovania látky. Poškodená kapsula navyše nechráni tamsulosín pred žalúdočnou kyselinou a môže sa rozkladať.

Absorpcia látky z čreva je úplná. Akonáhle je v krvi, celá dávka tamsulosínu je pevne viazaná na plazmatické proteíny, okamžite sa šíri krvou a dosahuje cievy prostaty. Tu sa molekuly látky uvoľňujú z komunikácie s proteínmi a pomaly sa viažu na nervové zakončenie, čo prispieva k liečbe hyperplázie prostaty.

Kontraindikácie

Ak máte pochybnosti, môžete si vziať Omnic - v návode na použitie nájdete zoznam existujúcich kontraindikácií:

 • Alergia na akúkoľvek látku obsiahnutú v lieku.
 • Zníženie krvného tlaku pri zmene polohy tela z horizontálnej na vertikálnu (tzv. Ortostatická hypotenzia).
 • Renálne zlyhanie. Je tu jedna výstraha - tamsulosin sa nemôže použiť na závažné ochorenie obličiek. Vo všetkých ostatných prípadoch by sa jeho použitie malo vykonávať opatrne. Vyžaduje sa starostlivé monitorovanie funkcie obličiek.

Vedľajšie účinky

Omnická medicína, rovnako ako všetky ostatné lieky, môže spôsobiť alergie - napríklad urtikáriu a angioedém hrtana. Ak anamnéza pacienta naznačuje akúkoľvek formu neznášanlivosti tamsulosínu, škrobu, želatíny, bude to priama kontraindikácia pre vymenovanie Omnic. Takýto pacient musí byť liečený inými liekmi na adenóm prostaty, pretože tamsulosín je antigénom jeho tela.

S nežiaducimi účinkami Omnicu môžu súvisieť tak tamsulosín, ako aj ďalšie zložky kapsuly. Pri používaní lieku sa môžu objaviť bolesti hlavy, ortostatická hypotenzia a búšenie srdca. Zložky kapsúl (škrob a želatína) môžu zriedkavo spôsobiť poruchy gastrointestinálneho traktu - nevoľnosť, bolesť brucha, zvracanie, uvoľnené stolice. Samotný tamsulozín ani pomocné zložky nepôsobia na pečeň. Všetky tieto vedľajšie účinky sa prejavia najmä v prípade, ak má osoba asténiu alebo ochorenie obličiek.

Interakcia s inými liekmi

Súčasné podávanie Omnicu s látkami znižujúcimi tlak nespôsobuje žiadne nežiaduce reakcie. Toto sa preukázalo tak počas testovania lieku, ako aj zo skúseností s jeho používaním. Výnimky sú prazosín, doxazosín, Urapidil. Okrem toho sa neodporúča kombinácia tamsulosínu a niektorých liekov, ktoré ovplyvňujú potenciu. Napríklad, Yohimbine, keď sa užíva spolu s Omnicom, vyvoláva u pacienta nízky tlak, hlavným príznakom tohto stavu je závrat.

Kombinácia Omnic s diuretikami alebo látkami, ktoré tlmia mozog, nemá vedľajšie účinky, hoci môže mať vplyv na hladinu koncentrácie týchto látok v krvnej plazme (to treba vziať do úvahy u pacientov s chronickými obličkovými chorobami). Vstup Omnik v takýchto situáciách by sa mal vykonávať pod dohľadom lekára, aby sa zabránilo následkom možných exacerbácií v čase.

Interakcia tamsulosínu a väčšiny ďalších liekov (glibenklamid, diklofenak, trichlórmetiazid, amitriptylín, warfarín, chlórmadinón) sa nepozorovala. Potvrdzujú to početné pozorovania, skúsenosti s používaním lieku. To isté sa ukázalo v klinických skúškach s tamsulozínom ešte pred začiatkom výroby omnic.

Predávkovať

Prípady predávkovania omniciou nie sú v praxi známe, sú modelované iba na experimentálnej úrovni. Ich hlavným príznakom je ortostatická hypotenzia. Spracovanie zahŕňa nasledujúce položky:

 1. Položte pacienta na vodorovný povrch. Hlava by mala byť pod úrovňou nôh.
 2. Ak od užívania lieku uplynulo menej ako tri hodiny, vypláchnite žalúdok.
 3. Podajte 2 až 4 tablety aktívneho uhlia.

Ak tieto opatrenia neprinášajú pozitívny výsledok, pacient potrebuje lekársku pomoc. Vykonáva sa korekcia obehových porúch v tele, pri ktorých je indikované intravenózne podanie roztokov. Niekedy je potrebné používať vazokonstrikčné lieky.

Trvanie liečby

Celkový stav pacienta vám povie, ako užívať Omnic a ako dlho. Dĺžka použitia závisí od konkrétneho ochorenia. Minimálny priebeh liečby je tri týždne nepretržitého denného užívania. Tieto režimy sa používajú na zápalové ochorenia prostaty u mladých mužov a mužov stredného veku. Dlhodobé užívanie (viac ako 6 mesiacov) lieku je indikované na adenóm prostaty. V lekárskych kruhoch sa toto ochorenie nazýva hyperplázia prostaty: hoci je benígna, liečba sa nemôže oddialiť.

Cena Omnik

Zdravotná zóna

Neofarm

Zdravsiti

E-Pharmacy

Omnic 10 kapsúl s obsahom 0,4

318 s.

342 s.

318 s.

343 s.

Omnic 30 kapsúl s obsahom 0,4

682 s.

695 s.

751 s.

751 s.

Analógy

Droga holandskej farmaceutickej spoločnosti nie je jediná na domácom trhu. Analógy Omnika sa nachádzajú v niekoľkých druhoch drog, ruskej aj zahraničnej výroby:

 • Tamzelin;
 • Fokusin;
 • Hyper jednoduché;
 • Omsulozin;
 • Tulozin;
 • Sonizin;
 • Proflosin.

Akýkoľvek analóg Omnic obsahuje 0,4 mg tamsulosínu. Rozdiel je iba v ďalších komponentoch. Niektoré obsahujú viac škrobu a mastenca, ale menej želatíny a dioxidov. Naopak, iné obsahujú skôr veľké množstvo zložiek obalu kapsuly ako excipienty vo vnútri kapsuly. Táto okolnosť neovplyvňuje liečbu ochorení prostaty.

Užívajú sa jedenkrát denne. Liečebné režimy s analógmi sú totožné s režimami pôvodného liečiva. Sada vedľajších účinkov je rovnaká ako u Omnic. Ani cena týchto liekov nie je príliš nízka ako pôvodná cena a mnoho z nich sa blíži cene holandského tamsulosínu.

Recenzia

Nikolai, 50 rokov Spočiatku neprikladal problémom s močením žiaden význam. V noci som vstal len párkrát, nie ako niektoré. Ak sa vyskytli problémy s potenciou, obráťte sa na lekára. Teraz užívam tablety Omnic už druhý mesiac. Nevstávam v noci, nie sú problémy s potenciou. Necítim žiadne vedľajšie účinky, aj keď pijem cez víkend príliš veľa.
Semen, 63 rokov, Omnic beriem už druhý rok. Z tlaku pijem Prestanz ešte dlhšie. Tlak nikdy nižší ako 120/70 mm Hg neklesol. Minulý rok boli rozdrvené obličkové kamene a potom každé 2 mesiace chodím na kliniku, aby som urobil testy. Lekár povedal, že musíte sledovať obličky, pretože užívam Omnic kapsuly. Uplynul rok a analýzy sú v poriadku. Ak existujú drogy zo série Forte. Jedna tableta týždenne je lepšia ako sedem.
Stanislav, 34 rokov Po sexuálnej infekcii sa dostal na prostatitídu. Lekár predpísal antibiotické kurzy. Po prvých dvoch týždňoch všetky príznaky zmizli, ale podľa testov a ultrazvuku sa prostata zväčšila. Predpísaný liek Omnic počas 4 týždňov. Strávil dva týždne a išiel na ultrazvuk sám: prostata je v normálnych medziach! Budem to ďalej brať. Navyše som nepozoroval žiadne vedľajšie účinky.
Valery, 49 rokov Bývame s manželkou 25 rokov. Dva boli vychované. Keď začala menopauza, už viac nepotrebovali antikoncepciu. A potom sa pripojil adenóm prostaty, začali sa problémy s močením a potenciou. Liečba bola pod dohľadom urológa. Pili Omnic a niektoré ďalšie lieky, keď jeho manželka otehotnela. Nikdy som nečítal, že tamsulosin má taký účinok.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.