Ako si vybrať základňu pre samo-miešaciu tekutinu na výpary - prehľad najlepších s popisom a cenami

Škodlivé účinky pravidelného fajčenia sú spôsobené požitím nikotínu a karcinogénov vznikajúcich pri spaľovaní, takže elektronické cigarety sú v súčasnosti veľmi populárne. Hlavnou zložkou je základ pre elektronické cigarety - kvapalina z pary, môžete to urobiť sami doma pomocou glycerínu, propylénglykolu, aróm, rôznych príchutí.

Aký je základ elektronických cigariet

Tento typ fajčenia sa líši od tradičného fajčenia tým, že inhalovaná kompozícia neobsahuje látky škodlivé pre organizmus. Elektronické cigarety pozostávajú zo špeciálnej základne, ktorá sa počas fajčenia mení na pary. Nazýva sa tiež kaša, základ alebo džús. Základne na fajčenie sú organické alebo umelé, líšia sa aj obsahom nikotínu a chuťou.

Absolútne všetky základne každého výrobcu sa skladajú z troch hlavných komponentov:

 • glycerín - označovaný ako GV, sa používa na tvorbu cigaretového dymu pripomínajúceho paru;
 • propylénglykol - alkohol, ktorého zloženie je označené ako PG, vytvára chuť cigarety;
 • destilovaná voda - v zložení sa označuje ako AD, pridáva sa na riedenie hustej konzistencie.

Prémiová tekutina

Na trhu existuje viac základov pre elektronické cigarety akejkoľvek cenovej kategórie, ale základne s vysokým ratingom, ktoré sa často nepoužívajú pravidelne, zaberajú samostatný segment. Líšia sa spôsobom prípravy, kvalitou prísad, výrobnou technikou a drahou cenou. Látky sa vyrábajú podľa noriem Asociácie výrobcov kvapalín.

V tankovacom priemysle testujú farbu, chuť, vôňu a ďalšie ukazovatele. Aby sa dosiahla vhodná kombinácia, všetky zložky sa musia jasne zmiešať v určitých pomeroch. Celý výrobný proces výroby je plne automatizovaný - miešanie zložiek sa uskutočňuje v sterilných nádobách a potom sa dodáva nikotín v požadovanej dávke.

Blízko prémiových tekutín

Okrem základov luxusu existujú aj lacnejšie možnosti. Kaly s takmer prémiou sa líšia od prémiových základov nielen cenou, ale aj výrobnou technológiou. Spôsob prípravy a kvalita zložiek takejto základne pre elektronické cigarety sú výrazne horšie ako u prémiových tekutín, ale sú omnoho lepšie ako rozpočtové možnosti. Tento typ základne pokrýva menšie percento spotrebiteľov ako rozpočtový segment, ale oveľa viac ako luxus.

Lokálne tekutiny

V každom meste nájdete niekoľko obchodov, ktoré sa špecializujú na predaj tekutín z cigariet. Ponúkajú nielen základne známych výrobcov, ale aj miestnych výrobcov. Výhodou je, že cena takéhoto výrobku je oveľa nižšia v dôsledku neexistencie dodatočného poplatku za dovoz. Kvalita takýchto zmesí zostáva veľmi žiadúca, ale pre začiatočníkov je táto možnosť veľmi dobrá, pretože často také bázy majú najnižší obsah nikotínu.

Samozames

Skúsení fajčiari elektronických cigariet sa uchyľujú k vareniu základne doma. Vlastné miešanie je rýchly manuálny proces prípravy e-kvapaliny pre elektronické cigarety. Je to skvelý spôsob, ako vyrobiť špecifický základ pre konkrétne zariadenie, zložky musia byť zmiešané v pomeroch, ktoré vytvárajú jedinečnú tekutinu.

Vďaka samo-miešaniu, poznať všetky zložitosti varenia, môžete niekoľkokrát ušetriť na nákupe hotových základov a získať kvalitný produkt za nízku cenu. Podľa správneho pomeru a použitia vysokokvalitných surovín sa získa kvapalina so stabilnou chuťou, vôňou, požadovanou úrovňou pevnosti a jedinečnými vlastnosťami pre každý jednotlivý typ elektronického zariadenia.

Z čoho pozostáva

Akákoľvek základňa elektronických cigariet bez ohľadu na spôsob výroby pozostáva z niekoľkých zložiek, ako napríklad:

 • propylénglykol;
 • nikotín;
 • glycerol;
 • destilovaná voda;
 • aróma.

Glycerín, propylénglykol a voda sa používajú na prípravu neutrálnej bázy - nebude mať žiadny zápach ani chuť. Príchute sa vyberajú na základe osobných pocitov. Všetky ingrediencie potrebné na miešanie si môžete kúpiť v ktorejkoľvek predajni elektronických zariadení na fajčenie. Najprv je lepšie zobrať čo najviac fliaš, pretože keď prvýkrát začiatočník nemusí dostať zmes. Vône je lepšie zvoliť prírodný, citrusové, bobuľové, s chuťou coly a iné nápoje sú obľúbené.

Podiel základných elektronických cigariet

Množstvo každej zložky závisí od požadovanej sily a od zariadenia, pod ktorým je zmes pripravená. Existujú tri typy rozmerov:

 • Štandard: Vezmite 55% propylénglykol, 35% potravinársky glycerín a 10% destilovanú vodu - vhodné pre vákuové nádrže a clearomizéry (Nautilus mini, Kayfun, Taifun).
 • Ľadová čepeľ: Vezmite 95% propylénglykol, 5% vody. Koncentrovaná základňa, vhodná pre vákuové nádrže.
 • Velvet Cloud: vezmite 80% propylénglykol, 20% vody. Zmes sa používa na volumetrické odparovanie a nemá takmer žiadnu chuť.

Tradičné

Na prípravu klasického základu bez príchutí a príchutí sa používajú 3 hlavné zložky - propylénglykol, glycerín a destilovaná voda. Túto zmes uprednostňujú začiatočníci každý deň. Táto tekutina sa tiež nazýva základná báza alebo „nulová“. Jeho zvláštnosťou je skutočnosť, že nemá silnú silu ani osobitnú chuť.

Propylenglykol je zodpovedný za prenos aróm do chuťových pohárikov a nikotínu do pľúc. Pridá sa glycerín na vytvorenie koncentrovanej zmesi a destilovaná voda slúži ako rozpúšťadlo pre husté konzistencie. V niektorých pripravených kvapalinách kompozícia vôbec neobsahuje vodu, pomer prvých dvoch zložiek je 70/30. Nevýhodou tejto zmesi je to, že nie je vhodná pre niektoré modely elektronických cigariet z dôvodu jej hustoty.

Zamatový mrak

Táto základňa pre elektronické cigarety sa prekladá ako „zamatový mrak“. Vyznačuje sa veľkým množstvom pary s nie príliš výraznou, jasnou chuťou. Nie je to najpopulárnejšia možnosť, pretože priťahuje iba zvonka veľkolepým dymom. Základná kompozícia neobsahuje propylénglykol, iba 80% glycerolu a 20% destilovanej vody. Spočiatku má v čistej forme mierne sladkú chuť. Vyrába sa hlavne na kvapkanie (rozprašovače, v ktorých je základňa priamo uložená vo výparníku).

Ľadová čepeľ

Tento základ pre elektronické cigarety je medzi novinami veľmi populárny. Názov sa prekladá ako „ľadová čepeľ“. Zvláštnosťou tejto bázy je to, že v dôsledku vysokého obsahu propylénglykolu počas fajčenia sa získa malé množstvo dymu. Pomer zložiek kompozície: 95% propylénglykol a 5% destilovanej vody. Základňa Ice Blade sa často používa na prechod k menej pevným základom alebo úplne na nikotín.

Kde kúpiť cigaretovú tekutinu

V každom meste je niekoľko predajní tekutín pre elektronické cigarety. Najlepšie je dôverovať obchodom s najpriaznivejšími hodnoteniami, kde sa potvrdzuje originalita predávaných produktov. Na týchto miestach nájdete tekutiny domácich (miestnych, regionálnych) a zahraničných výrobcov. Okrem hotových základov sa tam predávajú aj komponenty na samo-miešanie. Okrem miest predaja v meste stále existuje veľké množstvo internetových obchodov, ktoré ponúkajú výrobky za lacnú cenu.

Základné ceny pre elektronické cigarety

V nasledujúcej tabuľke je uvedený rozpis cien tekutín, aróm v Moskve a Moskovskej oblasti. Základňu elektronických cigariet si môžete kúpiť nielen vo fyzickom obchode, ale tiež si môžete objednať online:

Základný názov

Cena (rubľov)

Basis Merck FruitOil 70/30

50 až 65

Basis Merck FruitOil 50/50

40 až 70

Basis Merck FruitOil 60/40

50 až 70

Základ spoločnosti Merck FruitOil 80/20

45 až 65

Basis Smoke Kitchen Tradičná 100 ml

100 až 135

Základný dymový kuchynský mrak 30pg / 70 mg

100 až 115

Chuť TPA / TFA v skle

85 až 100

Vône dymové kuchynské kvapky

190 až 215

Base Smoke Kitchen Optimal 100 ml

110 až 125

Ako vyrobiť tekutinu pre elektronické cigarety

Proces výroby kaše doma sa nazýva samo-miešanie. Skúsení noviny, pre ktorých je proces varenia koníčkom, uprednostňujú základy doma. Takýto koníček má mnoho výhod - šetrí peniaze na nákup hotových zmesí, jedinečnosť domácich tekutín (úroveň pevnosti, vôňa, chuť). Pred vlastným zmiešaním si musíte kúpiť všetky potrebné zložky: kúpiť nikotín pre elektronické cigarety, glycerín, propylénglykol, destilovanú vodu, podľa potreby, dochucovadlo.

Ak chcete pripraviť tradičnú tekutinu, ktorá nebude mať žiadnu chuť, musíte mať prvé tri zložky: propylénglykol, glycerín a vodu. Niektorí pripravujú základňu bez použitia vody, potom sa zmes ukáže byť koncentrovanejšia, hustejšia. Konzistencia hotovej tekutiny by mala byť vhodná pre typ použitej elektronickej cigarety (kvapkanie, nádrž). Zmes sa má nechať vylúhovať najviac 48 hodín.

Nikotínová báza

Táto báza sa používa na výrobu pár tekutín akéhokoľvek typu. Je to jedna zo základných zložiek akejkoľvek elektronickej cigarety okrem nikotínu. Táto báza má absorbujúcu vlhkosť, tekutú, mastnú textúru, má ostrú chuť. Pri opakovanom použití spôsobuje psychickú a fyzickú závislosť. Nikotínové tekutiny pre elektronické cigarety sa predávajú v dávkach 48, 60, 72, 84 a 96 mg. Hustota sa vypočíta na základe počtu miligramov nikotínu na mililiter (ak 10 ml tekutiny obsahuje 24 g nikotínu, získa sa 240 mg).

Utieranie tekutín

Takzvaná kaša je hlavnou zložkou elektronických cigariet. Niektoré tekutiny sa predávajú bez nikotínu a príchutí, ale v obchodoch alebo na internete stále nájdete akékoľvek možnosti. Základne pre elektronické cigarety sa vyberajú nielen podľa osobných preferencií: líšia sa úrovňou obsahu nikotínu, hustotou konzistencie, chuťou a cenou. Dôležitým bodom pri výbere kvapaliny na utieranie je model cigarety, pretože hustota základne musí byť vhodná pre dávkovač.

Príchute

Tieto látky sa dajú kúpiť v každom obchode, v ktorom sa predávajú prísady na samomiešanie a hotové tekutiny. Na trhu existuje veľké množstvo rôznych prírodných a syntetických aróm. Škála chutí je veľmi široká, môžete si vybrať ovocie, bobule, chute slávnych nápojov (Coca-Cola, Sprite), napodobňovať cigarety tabaku rôznych značiek (Winston, Marlboro). Najbežnejšie sú príchute Smoke Kitchen Desserts.

Príchute sa pridávajú v najmenšom množstve v porovnaní so zvyškom zložiek v závislosti od požadovaného účinku. Čím viac glycerolu, tým viac dymu, ale menej chuti. Na dosiahnutie najlepšieho výsledku sa často používa propylénglykol s aromatickými činidlami v približne rovnakých pomeroch a najmenej sa pridá glycerín s vodou.

Podiely miešania tekutín

Aby ste si sami pripravili vhodnú základňu, musíte dodržiavať niektoré pravidlá. Jedným z najdôležitejších miest varenia je podiel samočinného miešania. Pomocou špeciálnych kalkulačiek môžete správne vypočítať koncentráciu každej zložky v zmesi. Tu sú niektoré klasické recepty na rôzne efekty:

 • tradičný: 65% propylénglykol, 35% glycerol (je možné pridať 5-10% vody) - obyčajná tekutina bez chuti a vône s trochou dymu;
 • silný - 95% propylénglykol, 5% destilovaná voda - silný úder do krku (throchitída), malé množstvo pary;
 • slabý - 80% glycerol, 20% voda - mäkká slabá báza, môže dodávať veľké množstvo pary a slabú chuť.

Videa: