Liečba lišajník, demodikóza a akné masť Masť Yam Bq

Koža zvierat, rovnako ako ľudí, často trpí defektmi rôznych etiológií. Existujú prípady, keď sa choroba prenáša zo zvieraťa na človeka, a preto sa na liečbu môžu použiť veterinárne lieky. Liek používaný na liečbu kožných ochorení je masť Yamqq. Je to vysoko účinný lokálny prípravok.

Masť Yam - kompozícia

Výrobca uvádza, že krém Yam je nízko toxické fungicídne-baktericídne liečivo, ktoré je hustou hmotou hustej konzistencie. Zložky krému dodávajú štipľavú vôňu kreol. Zloženie výrobku obsahuje tieto zložky:

 • kyselina salicylová;
 • oxid zinočnatý 10%;
 • síra 10%;
 • decht;
 • kreolové uhlie bez obsahu fenolu;
 • lanolín;
 • terpentín a vazelína.

Zložky sú vybrané tak, aby Yam Bk pomohol zjemniť a odtrhnúť hornú vrstvu pokožky, rýchle hojenie, smrť parazitov, je vynikajúci antiseptikum, má akaricídny účinok. Masť účinne bojuje proti patogénom trichofytózy, svrabom, lieči ekzém, mikropóriu, dermatitídu a ďalšie choroby. Liečivo sa používa na liečbu zvierat a ľudí.

Pokyny pre osobu

Masť Yam pre ľudí je použiteľná pri liečbe chorôb, ktoré sa vyskytujú počas aktivácie kliešťov rodu Demodex:

 1. Rosacea. Koža na tvári sa zmení na červenú, objavia sa ružové vyrážky, ktoré sa postupne menia na malé tuberkulózy a vredy. Do rizikovej skupiny patria ženy staršie ako 30 rokov s červenými vlasmi a svetlou pokožkou.
 2. Akné. Koža pacienta sa stáva zemiakovo šedou, hľuzovitou. Akné, podráždenie, peeling, sčervenanie, viečka sú plné krvi, človek sa rýchlo unaví. V koreňoch mihalníc sa objavujú šupiny, na ktorých je choroba vizuálne identifikovaná.
 3. Zoster. Infekčné ochorenie kože. Je charakterizovaná léziami kože a výskytom nodulárnych útvarov. Často sa prenáša zo zvieraťa na človeka, objavuje sa so zníženou imunitou, stresom, je možné prejaviť sa po transfúzii krvi.

Pred zákrokom si musíte umyť tvár antiseptikom. Na problémové oblasti tváre a zdravé oblasti v ich blízkosti sa nanáša tenká vrstva. Výrobcovia odporúčajú trieť masť do pokožky. Yam Bq sa nanáša na pokožku 1-2 krát denne. Liečba môže trvať jeden až dva mesiace. Nástroj poskytne výsledok po týždni používania. Pred použitím musí byť masť Yam z demodikózy dôkladne premiešaná.

Z demodikózy

Po ošetrení tváre sa produkt aplikuje na poškodené časti pokožky. Prvé 3 dni liečby by sa mali vypláchnuť najneskôr do 5 minút po aplikácii, na štvrtý deň by sa mal časový interval predĺžiť na 10 minút, na piaty deň - až na 15 minút. Dlhodobé nájdenie produktu na tvári môže spôsobiť podráždenie a popáleniny. Produkt sa odstráni tampónom s rastlinným olejom a potom teplou vodou.

Z zbavenia

Yam Bq sa používa na liečbu plačových lišajníkov, trichofytózy, ekzému. Pred aplikáciou produktu sa liehovina lieči jódom. Pozor: nie je potrebné odstraňovať kôry. Masť sa aplikuje v silnej vrstve na lišajník a pokožku okolo neho. Výrobok sa vymýva iba pred ďalšou aplikáciou masti. Nie je možné utesniť postihnutú oblasť! Na zabránenie rozmazaniu je možné použiť obväz alebo tkanivo. Priebeh liečby trvá asi mesiac.

Na akné

Na dosiahnutie čo najlepšieho účinku sa odporúča umyť si tvár dechtovým mydlom alebo antiseptikom. Po príprave pokožky sa produkt nanáša bodovými pohybmi na miesta s chybami. V prvých troch dňoch liečby by sa masť mala aplikovať počas 5 minút, potom počas 10 minút, postupne by sa čas mal zvyšovať na 15 minút. Je potrebné dôkladne opláchnuť a na suchú pokožku aplikovať zvlhčovač. Predávkovanie masti môže spôsobiť popáleniny a začervenanie.

Kontraindikácie

Yam masť pre ľudí, hoci je použiteľná, má však nasledujúce kontraindikácie:

 1. Neznášanlivosť a precitlivenosť tela na ktorúkoľvek zo zložiek lieku.
 2. Zlepšený rast vlasov.
 3. Použitie iných liekov na vonkajšie použitie.
 4. Masť sa neodporúča používať pre tehotné a dojčiace ženy.
 5. Tento nástroj nie je možné použiť pre deti do šiestich rokov.
 6. Alergická reakcia po použití.

Cena Yam Bk

Baktericídna masť Yam Bk sa predáva vo veterinárnych lekárňach a online obchodoch, online lekárňach. Cena výrobku v Moskve závisí od miesta nákupu a veľkosti balenia. Dermatologický prípravok je bežným liekom, takže s jeho kúpou nie sú žiadne problémy. Pri nákupe na internete starostlivo skontrolujte dátum výroby po prijatí objednávky: tovar, ktorého doba použiteľnosti uplynula, môže pacientovi spôsobiť nenapraviteľné škody.

V tabuľke uveďte približné ceny:

Miesto predaja

Objem balenia

cena

Veterinárna lekáreň

200 g

135 - 145 p.

Internetový obchod

20 g

56-65 s.

500 g

350-355 s.

Lekáreň online

20 g

70-75 s.

50 g

80-86 s.

Recenzia

Kristina, 33 rokov, dieťa zdvihol mačací versicolor. Bez ohľadu na to, koľko rôznych metód sa liečilo, pomohla iba masť Yam Bk pre ľudí. Znečistili sme dvakrát denne asi mesiac. Vôňa masti nie je veľmi príjemná, nevymýva sa z posteľnej bielizne. Po týždni aplikácie sa lišajník rozjasnil, teraz je dieťa zdravé. Ak neviete, kde kúpiť masť Yam, odporúčam vám ju zobrať v lekárňach.
Ivan, 22 rokov, od dospievania ma mučili demodikóza. Nepríjemná choroba spôsobila veľa komplexov. Lekár odporučil Yam Bk. Úprimne povedané, okamžite som s nedôverou reagoval na tento spôsob liečby, bál som sa vedľajších účinkov. Po 2 týždňoch mi začala vyzerať pokožka omnoho lepšie. Teraz dokončujem terapiu a som veľmi vďačný Yam Bk.
Veronika, 40. Môj manžel si všimol lišajníky v niekoľkých oblastiach kože. Môj priateľ radil dermatologickému krému Yam Bk pre zvieratá a ľudí. Kúpili sme v lekárni, aby sme nečakali na doručenie a ušetrili pár rubľov. Mínus drogy je jej vôňa a farba, ale veľa pomáha. Teraz má jej manžel iba stopy po tejto chorobe, ktorá, dúfame, zmizne po opaľovaní.
Julia, 21-ročná ružová vyrážka, sa mi začala objavovať na tvári, čo sa ukázalo ako prejav choroby ružovky. Po absolvovaní všetkých testov mi lekár predpísal liečebný postup, ktorý zahŕňal liek Yam Bk. Varovali ma, že ide o veterinárny liek, ale výsledok žiadosti rozptýlil všetky pochybnosti, výsledok som videl o dva týždne.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.