Výhody kávy so stravou na chudnutie

Z toho, čo nás strava núti odmietnuť. Tabu sa vzťahuje na vaše obľúbené sladkosti, vyprážané a múky, ale ak to dokážete tolerovať, ako sa vysporiadať s odmietnutím šálky kávy skoro ráno alebo v čase obeda? Je pravda, že si musíte zakazovať piť kávu so stravou, aby ste nerušili stravu a nemuseli sa báť, ako schudnúť menej, ako je možné? Názory sú v tomto ohľade rozdielne, ale spoľahlivé vedecké fakty o osviežujúcom nápoji vám pomôžu urobiť správne rozhodnutie.

Môžem piť kávu na diéte

Pri rozhodovaní, či jesť určité potraviny, musíte začať s dvoma hlavnými faktormi: týmto je počet kalórií a vplyv na organizmus. Je možné piť kávu počas diéty, jej energetická hodnota sa určí a to sú iba 2 kalórie, ktoré nemôžu zabrániť telu v strate kilogramov. Účinok nápoja na osobu závisí od množstva prvej a v akej forme ste zvyknutí používať. Otázka, či sa káva dá použiť na diétu, má jednoznačnú odpoveď - áno, ak to urobíte bez ďalších doplnkov s vysokým obsahom kalórií a nepodľahnete pocitu hladu, ktorý spôsobuje.

Káva a chudnutie sú spojené nasledovne: Keď nápoj vstúpi do žalúdka, prvou reakciou tela je rozklad glykogénu a uvoľňuje sa glukóza. Táto látka na krátky čas pociťuje pocit hladu a potom prichádza s pomstou. Osoba musí čeliť výberu: znovu jesť alebo piť šálku nápoja, aby pocítila prudký nárast a zabudla na túžbu jesť. Problém so sebakontrolou je to, čo môže spôsobiť veľké problémy, ale nie samotný nápoj.

Výhody chudnutia kávy

Je dokázané, že káva so stravou je nielen prospešná pre telo. Poskytuje každému známy účinok vitality a zlepšovania nálady vďaka kofeínu a ochranu proti rakovine v dôsledku antioxidantov. Prináša pomoc tým, ktorí schudnú. Tu je niekoľko základných údajov o tom, ako káva ovplyvňuje chudnutie:

 • Znižuje chuť do jedla. Tento účinok pôsobí dočasne, ale pomáha schudnúť až do nasledujúceho jedla.
 • Prejavuje sa ako diuretikum. To znamená, že tekutina sa z tela vylučuje vo zvýšených objemoch - to prispieva k strate ďalších kilogramov.
 • Urýchľuje metabolizmus. Je to kvôli stimulácii centrálneho nervového systému a zvýšenej aktivite.
 • Dáva energiu. Kofeín oživuje a dodáva mimoriadnu silu pri nízkokalorických diétach.
 • Obsahuje kyselinu chlorogenovú, ktorá spomaľuje tvorbu tukových buniek.

Ktorá zoštíhlujúca káva je lepšia

Rozoznávame niekoľko druhov osviežujúcich nápojov: zelená a čierna v zrnách, rozpustná. Výrobcovia tiež ponúkajú rôzne druhy zmiešané so zeleným čajom alebo zázvorom pre väčšiu stratu kilogramov. Každá z odrôd svojím vlastným spôsobom ovplyvňuje telo. Čokoľvek dávate prednosť, chudnutie na káve sa stane, iba ak je nápoj kvalitný. Neexistujú žiadne možnosti 3-v-1 a lacné okamžité falzifikáty.

Zelená káva

Nespracované zrná sa stali veľmi populárne. Jedná sa o zelený nápoj, ktorý je medzi fanúšikmi správnej výživy veľmi častý. V tejto forme zrná obsahujú tiež kofeín, kyselinu chlorogenovú a octovú, fenolové zlúčeniny. Chlorogénne látky v zelených zrnách sú koncentrovanejšie kvôli tomu, že nie sú pražené. Strava so zelenou kávou prispieva k väčšiemu spaľovaniu tukov, pretože kyselina chlorogenová znižuje absorpciu uhľohydrátov, znižuje hladinu cukru. Za týchto podmienok sa aktivuje hormón adiponektín, horiaci tuk.

Čierne kávové zrná

Klasický nápoj je čierny, získava sa pražením kávových zŕn. Počas procesu praženia stúpa obsah kofeínu a aktivuje sa nervový systém, zvyšuje sa sekrécia adrenalínu. Keď sa tento hormón nachádza v krvi a tkanivách, vysiela do tela signál na rozklad tukov. Obsah kyseliny chlorogenovej klesá, a to má nepriaznivý vplyv na stravu, takže pri výbere kávových zŕn na zníženie telesnej hmotnosti sa zastavte pri tých, ktoré sú označené nízkym stupňom praženia.

Okamžitá káva

Okamžitý nápoj - vynález moderného sveta, navrhnutý tak, aby šetril čas: naplnený a pripravený. Problém je v tom, že prírodné zrná sa nedokážu rozpustiť, takže rozpustná verzia obsahuje množstvo prísad, ktoré zvyšujú rýchlosť varenia, ale je to na úkor výhod. Pri chudnutí je lepšie nepiť instantnú kávu, aby sa do tela nedostali zbytočné farbivá, konzervačné látky a arómy. Obsah prírodných zŕn v ňom je 15%, čo je príliš nízke na účinné chudnutie.

Káva diéta po dobu 7 dní

Ak chcete stratiť 1 kilogram za deň a tak ďalej na týždeň, potom je tu špeciálna kávová strava. Okrem pitia musíte dodržiavať aj niekoľko ďalších pravidiel: minimalizovať množstvo soli, úplne vylúčiť cukor a alkohol. Samotný nápoj by mal pochádzať iba z obilia. Predtým, ako začnete, malo by to byť správne. Každý deň musia diéty piť asi 2 litre vody. Ponuka vyzerá takto:

 • 1 deň Na raňajky vypite šálku nápoja, zjedzte 50 gramov syra. Obed sa skladá z 2 vajec, šalátu z kapusty a paradajok, šálky kávy. Večera - dusená ryba so šalátom.
 • 2 dni. Na raňajky iba káva. Obed - ryba so šalátom, káva. Večera diverzifikuje hovädzie mäso, 1 ovocie na výber, pohár kefíru.
 • 3 dni. Šálka ​​kávy na raňajky a obed. Ráno tiež syr. Zeleninový šalát, pár jabĺk na obed. Vajcia (2 kusy) a varené hovädzie mäso na večeru.
 • 4 dni. Káva na raňajky a obed. Na raňajky nič viac, na obed paradajková šťava, šalát. Na večeru jeden grapefruit (možno nahradiť dvoma jablkami).
 • 5 dní. Káva a syr budú opäť vaše raňajky. Rybu varíme na obed, večeru jesť zeleninový šalát.
 • 6 dní. Dajte si kávu ráno. Na obed jesť kuracie prsia so šalátom, vypiť šálku nápoja. Večer pripravte kapustu alebo mrkvový šalát a uvarte 1 vajce.
 • 7 dní. Na raňajky a obed kávu. Na obed uvaríme hovädzie mäso, zjeme pár jabĺk. Na večeru bude k dispozícii šalát.

Diéta na kávu s mliekom

Ďalší druh kávovej stravy je mlieko, ktoré zjemňuje chuť nápoja, pretože stále musíte piť bez cukru. Strava kávy s mliekom trvá 14 dní. Je to dobré, pretože vďaka mlieku sa vápnik z tela nevylučuje. Tento spôsob chudnutia spočíva v tom, že každý deň na raňajky musíte piť iba šálku nápoja s mliekom, ale nič nejesť. Obedy a večere zahŕňajú aj šálku nápoja. Z obedového jedla varíme chudé mäso a šalát, večer jesť iba ovocie. Pravdepodobne môžete prísť o 9 kilogramov.

Ako piť kávu, ako schudnúť

Aby sa postava stala štíhlejšou, pri káve so stravou musíte dodržiavať niektoré pravidlá. Aby ste nepoškodili stravu, nemôžete pridávať cukor, smotanu ani iné vysokokalorické prísady a nápoj s mliekom sa považuje za samostatné jedlo. Znížte počet šálok na 3 denne, nepite pred spaním, aby ste netrpeli nespavosťou a pocitom hladu, ktorý je obzvlášť silný pri súmraku. Káva bez cukru na chudnutie v kombinácii s rôznymi prísadami môže zvýšiť účinok chudnutia.

So zázvorom a škoricou

Voňavá tučná káva so zázvorom a škoricou na chudnutie sa pripravuje za 5 minút. Lyžica mletých zŕn sa v Turku zmieša s lyžičkou zázvoru a 1/3 lyžice škorice, naleje sa do vody a potom sa uvarí. Účinok na postavu bude rovnako silný ako aróma nápoja. Ďumbier je dobrý pre žalúdok a črevá. Odstraňuje toxíny, parazity, zabraňuje tvorbe tukov. Ak namiesto suchého dajte strúhaný zázvor do nápoja, potom kilogramy pôjdu mnohokrát rýchlejšie, pretože keď je čerstvý, tento doplnok zrýchľuje metabolizmus.

S korením

Červená paprika je ten istý nízkokalorický výrobok ako kávová zrna, preto je ich kombinácia vhodná na konzumáciu počas stravovania. Na prípravu kávy z červeného korenia na chudnutie potrebujete dve čajové lyžičky mletej fazule, ¼ horúcu červenú papriku, štipku škorice a 100 ml vody. Mleté zrná so škoricou sa dajú dokopy. Pepper sa pridáva po príprave nápoja.

Video: Prispieva káva k chudnutiu

Recenzia

Ksenia, 27 rokov, už ma nebaví trápiť sa. Rozhodol som sa vyskúšať kávu so stravou. Princíp účinku mi vyhovuje, pretože mám nízky krvný tlak a osviežujúci nápoj ho stabilizuje. Týždeň som odmietol chlieb, sladký, vyprážaný. Pil som kávu trikrát denne, zjedol som veľa ovocia, šalátov. Výsledok sa mi páčil: mínus 2,5 libier.
Rimma, 36 rokov Chcem chudnúť na káve, rozhodol som sa skontrolovať svoje vlastné skúsenosti. Sedel som týždeň na diéte, každý deň som pripravoval puding, jedol nízkokalorické jedlá. Všimol som si malý diuretický účinok, ale môj krvný tlak zlyhal, rozdiely začali, cítil som sa zle. Sotva prežila do konca a všimla si stratu hmotnosti 3 kilogramov.
Natalia, 41 rokov, je veľmi zriedkavé, že ľudia z kávy dostávajú tuk, najmä keď veľa pijú, viem to na dlhú dobu, pretože ja sám som milovníkom tohto nápoja, ale nevedela som, že káva je pri diéte veľmi účinná. Keď som sa snažil, zistil som, že je to veľmi praktický liek, pretože keď chcete jesť, šálka espressa preruší hlad, preto vám nedovolí priberať.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.