Emolium - návod na použitie špeciálneho krému, emulzie a šampónu

Emollium zvláčňujúci krém so starostlivosťou o komponenty - pokyny na aplikáciu, pre ktoré je dôležité si prečítať vopred - odstraňuje suchosť a dermatologické podráždenie. Výrobok sa vyrába v Poľsku a má niekoľko výrobných možností na rôzne účely: triaktívny krém, emulzia do kúpeľa, telový krém. Pred použitím tohto nástroja by ste sa mali bližšie zoznámiť s účelom a zložením.

Čo je Emolium

Pre starostlivosť o suchú pokožku bol vyvinutý špeciálny kozmetický výrobok. Emolium je terapeutický krém s riadeným účinkom. Zmierňuje epidermu prejavov drsnosti bez ohľadu na príčiny sucha. Kožné bunky môžu stratiť vlhkosť v dôsledku mnohých faktorov. Vonkajšie činidlo pomáha rýchlo doplňovať vrstvu lipidov vo vode, má blahodárny účinok, dostatočne vyživuje a zvlhčuje. Krém nasýti pokožku užitočnými látkami a aktivuje jej ochranné vlastnosti a funkčnosť.

Užitočné vlastnosti Emolia

Jednou zo zložiek kozmetiky sú lieky nazývané „zmäkčovadlá“. Ich vlastnosťou je zvláčňujúci účinok na pokožku vďaka schopnosti zotrvať v stratum corneum. Nástroj neprenikne hlboko pod bunky, preto má dočasný účinok. Emolium je prírodný zmäkčovač, ktorý dermatológovia predpisujú pre každodennú starostlivosť, najmä pre epidermálne bunky s atopickou dermatitídou. Použitie produktu podľa pokynov pomáha predchádzať recidíve choroby a zlepšuje celkový stav epitelu.

Medzi najužitočnejšie vlastnosti Emolia patria:

 • protizápalový účinok;
 • odstránenie podráždenia;
 • vhodný na použitie ako prípravok na starostlivosť o pokožku náchylnú na alergie;
 • neumožňuje odparovanie vlhkosti cez bunky;
 • zvlhčuje pokožku;
 • saturuje pokožku mastnými zložkami;
 • zjemňuje vrstvu stratum corneum a dodáva jej nežnosť;
 • hypoalergénny kozmetický výrobok, nespôsobuje negatívne reakcie;
 • regeneruje pokožku, obnovuje pružnosť a hebkosť;
 • obnovuje prirodzenú ochrannú bariéru;
 • žiadne vône, škodlivé farbivá, syntetické prísady;
 • vhodné nielen na pokožku tela, ale aj na tvár;
 • ľahko sa distribuuje a rýchlo vstrebáva krém.

Zloženie krému Emolium

Výrobcovia špecificky vytvorili zložky na báze tuku. Hlavné zloženie smotany Emolium obsahuje látky ako;

 • hyaluronát sodný;
 • parafínový olej;
 • makadamový olej;
 • triglyceridy mastných kyselín (kaprylová a kaprylová);
 • močovina;
 • Bambucké maslo.

Ktoré z nasledujúcich zložení má priaznivý vplyv na zdravie pokožky? Emol s atopickou dermatitídou je účinný vďaka mechanizmu pôsobenia zložiek:

 1. Bambucké maslo. Látka je vyrobená zo semien magnifolia, vyživuje a obnovuje bunky. Obnovuje lipidovú bariéru, ktorá poskytuje ochranu pred negatívnymi environmentálnymi faktormi. Olej stimuluje imunitnú obranu, proces obnovy buniek, zvyšuje mikrocirkuláciu krvi. Ideálne pre ženy s citlivou a podráždenou pokožkou.
 2. Olej z Macadamia. Extrahuje sa z austrálskych orechov (druhov). Hodnota tohto prvku v obsahu fytosterolu a lecitínu. V procese výživy kožných buniek povrchová epiteliálna vrstva zjemňuje a obnovuje elasticitu. Olej aktívne vykazuje svoje vlastnosti na veľmi suchom type pleti, okamžite odstraňuje peeling a podráždenie.
 3. Triacylglyceroly kyseliny kaprínovej a kaprínovej. Zložky tvoria nedostatok lipidov v medzibunkových kontaktoch. Takéto organické zlúčeniny (lipidy) hrajú dôležitú úlohu vo výžive dermy. Zabraňujú odparovaniu vlhkosti cez kožné bunky (transepidermálna cesta). Lipidy tiež chránia pokožku pred škodlivými účinkami na životné prostredie.
 4. Močoviny. Tento prírodný zvlhčovač pôsobí v kombinácii s kyselinou mliečnou a viaže vlhkosť na keratínové vlákna, ktoré pôsobia ako tekutina absorbujúca špongie. Obnovuje sa rovnováha vody a elasticita. Močovina znižuje riziko vzniku kožných ochorení vďaka protizápalovým antibakteriálnym vlastnostiam.
 5. Parafínový olej. V kvapalnej forme je parafín nasýtenou zmesou uhľovodíkov ako ochranná sieť: povrchová bariéra chráni pred stratou vlhkosti.
 6. Hyaluronát sodný. Dôležitou súčasťou kožných buniek je kyselina hyalurónová, ktorá sa podieľa na hydratácii. Zložka ako hyaluronát sodný eliminuje nedostatok kyseliny hyalurónovej.

Uvoľňovací formulár

Pozitívne hodnotenia medzinárodných laboratórií a vyšetrení zvýšili dopyt po výrobkoch. Popularita aktuálnych produktov viedla k vývoju nových odrôd. Zvyčajná forma héliového krému je v 75 ml skúmavkách. Dva ďalšie typy výrobkov sú dostupné v skúmavkách s objemom 75 ml a 50 ml. Špeciálne emólium je navrhnuté proti nadmerne suchej pokožke - vďaka svojej jemnej štruktúre s intenzívnym zvlhčovaním sa používa aj na líca. Tretím typom produktu je Emolium P, detský triactive, ktorý je podľa pokynov vhodný pre pokožku dojčiat.

Návod na použitie Emolium

Produkt by mal byť aplikovaný na očistenú pokožku rúk alebo jednoducho umytý. Návod na použitie Emolium uvádza, že požadovaných výsledkov sa dá dosiahnuť, ak budete nástroj používať dvakrát denne. Do jednej hodiny po aplikácii je potrebné upustiť od umývania rúk, v prípade pokožky tváre - od umývania. Indikácia pre použitie je denná starostlivosť o problémovú pokožku:

 • s peelingom;
 • suchá stratum corneum;
 • trhliny;
 • atopická dermatitída;
 • iné kožné problémy: lichen planus, ichtyóza, ekzém, psoriáza.

Emolium krémová

Výrobky podľa pokynov sú určené na použitie na suchú pokožku. Emólová masť je vynikajúca na každodenné použitie u dieťaťa, zmierňuje podráždenie, vyrážky, dodáva hladkosť, vyhladzuje drsnosť. Návod na použitie krému Emolium hovorí, že musí byť aplikovaný na čistú pokožku po rannej a večernej hygiene. Môže sa tiež používať počas dňa, keď potrebujete zvlhčiť pokožku. Obsahuje komplex starostlivosti o citlivú pokožku. Emolium so psoriázou spôsobuje značné zlepšenie.

Emulzia Emolium

Kompozícia obsahuje kukuričný olej, triglyceridy, močovinu a hyaluronát sodný, Arlasilk fosfolipid GLA, bambucké maslo a makadamiu. Bambucké maslo má jemnú arómu s príjemnými tónmi vlašských orechov. Jeho pridanie poskytuje obnovu bunkových membrán, účinok proti starnutiu a zlepšenie krvného obehu v periférii. Ak sa pozriete na pokyny na používanie emulzie Emulzia, môžete vidieť, že sa aplikuje 2-krát denne. Tento formulár sa používa:

 • počas sezónnych exacerbácií;
 • pri dlhodobom vystavení slnku;
 • s remisiou atopickej dermatitídy.

Emulzia na kúpanie emolium

Podľa pokynov je indikáciou na použitie popraskaná alebo príliš citlivá pokožka. Znakom tohto liečiva zo zvyšku produktov základnej rady je, že emulzia na kúpanie Emolium bola vytvorená špeciálne pre dojčatá. Koža u dojčiat je oveľa citlivejšia ako u dospelých. Gél poskytuje potrebnú hydratáciu, zjemňuje a obnovuje bunky epidermy.

Pokyny na použitie emulzie emólia na kúpanie naznačujú, že produkt vytvára na pokožke aktívnu lipidovú vrstvu, ktorá je zameraná na 2 spôsoby normalizácie pokožky:

 • obmedzuje odparovanie tekutiny z buniek, aby sa zabránilo dehydratácii;
 • Umožňuje získať užitočné zložky: medzibunkové lipidy sa dodávajú do hlbších vrstiev pokožky.

Macadamia a bambucké maslo obsiahnuté v emulznej formulácii aktívne prispievajú k obnove hydrolipidickej vrstvy a zabraňujú odparovaniu vlhkosti z povrchu pokožky. Emulzia je vhodná na výmenu mydla, keď osoba trpí závažnými bakteriálnymi kožnými léziami. Pri poveternostných podmienkach, vystavení ultrafialovému žiareniu často dochádza k používaniu čistiacich prostriedkov, prasklín a odlupovania.

Riešenie problémov sa riadi pôsobením emulzie, ktorá sa musí používať podľa pokynov:

 1. Pre deti: naplňte detský kúpeľ teplou vodou a nalejte 1/2 odmerného viečka (objem 15 ml).
 2. Pre dospelých: pridajte 1 odmeraný uzáver (30 ml).

Kontraindikácie

Emol sa nevzťahuje na lieky, preto neexistujú žiadne závažné kontraindikácie, ktoré zakazujú používanie tohto externého agens. nuansy:

 1. Nepoužívajte kompozíciu na individuálnu intoleranciu.
 2. Emolium pre novorodencov je povolený na odporúčanie lekára, ktorý sa používa počas tehotenstva.
 3. Príliš dlhé použitie môže mať nepriaznivý vplyv na pokožku a môže mať opačný účinok: svrbenie a pálenie v rozmazaných oblastiach.
 4. Pred použitím je potrebné sa oboznámiť s informáciami, že Emolium je - návod na použitie naznačuje, že kompozíciu nie je možné aplikovať na oči a sliznicu.

Lacné analógy emólia

Krémy a emulzie na telo a kúpanie v tejto sérii sa môžu zdať príliš drahé. Pôvodné zloženie nemôže nahradiť nič, ale je dôležité vedieť, aké lacné analógy emolia sú. Ak vám lekár predpísal tento liek, môžete použiť analóg krémového emólia iba so súhlasom špecialistu. Keď je derma suchá, pomôže vám špeciálna produktová rada obsahujúca tuky (zvláčňovadlá), ktoré zadržiavajú vlhkosť v bunkách. Nasleduje zoznam liekov podobných farmakologickým účinkom, pokynom a indikáciám na použitie:

 • Oylatum;
 • Bepanten;
 • Gistan.

Cena smotany Emolium

Cena poľského výrobku na vonkajšie použitie vo forme emulzií je vyššia ako cena krému Emolium. Rozdiel je asi 100 rubľov. Dermatológovia odporúčajú výber podľa pokynov v závislosti od oblasti a účelu použitia. Emoliová kozmetika pre deti je ideálna ako denná starostlivosť. Výrobca Sanofi-Aventis ho vyrába v skúmavkách rôznych objemov. Výrobok je súčasťou série lekárskej kozmetiky. Emolium je možné lacno kúpiť v internetovom obchode, objednať prostredníctvom katalógov alebo kúpiť v lekárni.

V tabuľke sú uvedené náklady na finančné prostriedky v Moskve:

názov

objem,

mililitrov

Cena v rubľoch
Emoliový krém75640-780
Emolium P krém je pôsobivý50614
Emoliový krém75624

Emolium telový krém

75563
Emolium na suchú pokožku hlavy100791

Video

Recenzia

Lyudmila, 32-ročný Syn sa stal rokom, keď začal vykazovať známky dermatitídy. Na lakťoch, pažiach, nohách, koža prasknutá a olúpaná. Pediatrický dermatológ poukázal na príčinu - dysbiózu v bruchu. Z vonkajších prejavov predpísaná drahá emólia. Lekáreň ponúkla, že si vezme analóg, ale originál som kúpil. Neľutoval som to, všetko šlo.
Kristina, 28 rokov, po 3 mesiacoch od narodenia bola mojej dcére diagnostikovaná atopická dermatitída. Po porade s lekárom ubezpečil, že všetko nie je také strašidelné. Hlavná vec je zabrániť ešte väčšej dehydratácii. Na zachovanie vlhkosti a hojenie trhlín, lekár povedal, aby si kúpil Emolium v ​​emulzii pre použitie pri kúpaní. Všetko prešlo 2 týždne.
Valentina, 36 rokov, z vlastnej skúsenosti som bol presvedčený, že Emolium sa môže používať ako krém na plienky. Celá rodina používa opravný prostriedok, ktorý bol predpísaný môjmu synovi. Na jar pomáha proti poveternostným vplyvom av zime prasklinám spôsobeným omrzlinami. Komplex olejov je uvedený v pokynoch. Nie všetky výrobky sa môžu pýšiť takýmto zložením. Kúpil som za 600 rubľov.