Čínska gymnastika - cvičenia na chudnutie a regeneráciu

Gymnastika čínskych mníchov Shaolin je známa už dlhú dobu, ktorá pomocou cvičení priniesla telo do bojového stavu, udržiavala zdravie a predĺžila život. Jeho moderné smery sú populárne, normalizujú dýchacie procesy, zmierňujú stres, poskytujú príležitosť na chudnutie a zlepšujú duchovný stav.

Čínska gymnastika na chudnutie

Čínska gymnastika na chudnutie je veľmi populárna, ktorá spočíva v uskutočňovaní jednoduchých cvičení so špeciálnou technikou dýchania. Sústredením sa na dýchanie a cvičenie 20-40 minút denne môžete stratiť až päť kilogramov mesačne. Ak do telocvične pridáte fyzickú aktivitu, bude ľahšie schudnúť.

Všeobecné pravidlá vykonávania wellness cvičení:

 • ak je to možné, cvičte ráno;
 • nie je možné trénovať ihneď po jedle, zažiť hlad počas vykonávania, je optimálne začať cvičiť po niekoľkých hodinách po jedle;
 • viesť prvé triedy veľmi pomaly a opakovať ich niekoľkokrát;
 • postupne zvyšujte zaťaženie, neponáhľajte sa;
 • správne dýchajte - zhlboka, pokojne, upokojte sa a relaxujte pred začiatkom hodiny;
 • Pre čínske povolanie je vhodný voľný odev, ktorý neobmedzuje pohyby.

Čínska gymnastika pre starších ľudí

Veľkým prínosom je čínske cvičenie pre starších ľudí, ktorí ho používajú na získanie sily, zbavenie sa artrózy, problémy s pohybovým aparátom, kýly. Postupy východnej gymnastiky pomáhajú ľuďom dosiahnuť dlhovekosť, zbaviť sa chronických chorôb. Ideálne pre staršie čínske liečebné techniky tai chi s hladkými cvičeniami.

Čínska zdravotná gymnastika

Zlepšenie fyzického a duševného stavu tela pomáha čínskej zdravotnej gymnastike. Pozostáva z dýchacích a fyzických cvičení, privádza telo k tónu, robí ho fit, normalizuje funkcie vnútorných orgánov. Váš stav môžete zlepšiť posilnením plnenia čínskych cvičení odmietnutím mäsa a dodržiavaním špeciálnej diéty.

Gymnastika Qigong

Cieľom starodávneho čínskeho dychového cvičenia Qigong je posilnenie stavu tela. Pozostáva z dvoch bodov - diéta a dýchanie. Ako obmedzenie potravín sa odporúča odmietnuť mäso, znížiť kalórie a večerať štyri hodiny pred spaním. Základné cvičenia sa považujú za postoje a jednoduché pohyby, keď sa vykonávajú, vyžaduje sa dodržiavanie dýchacej techniky. Čínsky čchi-kung nie je jednoduchá gymnastika, ale práca s energiou, preto by ste ju mali brať vážne a pravidelne cvičiť.

Cigongové cvičenia

Cvičenia čchi-kungu, ktoré sa delia na relaxačné, popíjajúce, visiace, dýchacie techniky, pomáhajú oživiť vitalitu človeka a spomaľujú starnutie. Vďaka gymnastike človek zvyšuje pľúcnu kapacitu z tretiny o 100%, čo zlepšuje krvný obeh, vytvára pokojné a čisté myšlienky a spaľuje tuk. Domáce podmienky sú ideálne na vykonávanie súboru cvičení čínskeho čchi-kungu:

 1. Dýchanie ohňa - dýchajte do bránice do rytmu a udržujte svoju hruď v pokoji. Pri vdýchnutí náhle stlačte žalúdok dopredu, vydýchnite a potiahnite dozadu. Držte hlavu rovno tak, aby chrbtica a krk tvorili priamku.
 2. Hlboké dýchanie žalúdkom - jemne vdychujte nos, potlačte žalúdok, vydýchnite ústami a potiahnite ho späť.
 3. Postavte sa rovno, nakloňte chrbát, pripevnite bradu k krčnej chrbte, hladko a pomaly sa ohnite. Vstaň

Qigongová gymnastika pre začiatočníkov

Ak sa chcete naučiť čínsku techniku, vykonajte cvičenie Qigong pre začiatočníkov:

 1. Trasenie - roztiahnite nohy na plecia, uvoľnite sa čo najviac, postavte sa na prsty na nohách a prudko klesnite.
 2. Zdvíhanie oblohy - sklopte ruky, ruky a predlaktia, vytvorte pravý uhol, namierte prsty na seba. Zdvihnite ruky dopredu, nadýchnite sa, zabalte sa nad hlavu. Počkajte, pozrite sa na oblohu, sklopte ruky, vydýchnite.
 3. Podpora Mesiaca - stojte rovno, pomaly sa nakloňte, uvoľnite ruky. Postavte sa, zdvihnite ruky rovno, vdýchnite, hádzajte ich nad hlavu, predstavte si, že prstami držíte mesiac. Ohnite sa, zatlačte na „Mesiac“, zadržte dych päť sekúnd.

Gymnastika Tai Chi

Gymnastika Tai chi, tai chi alebo tai chi - to všetko sú názvy jedného smeru, ktorý sa prekladá ako veľký limit a týka sa množstva bojových umení. Jeho úlohou je sebaobrana, vnútorný mier a získanie rovnováhy. Ten je dôležitý pre staršie osoby, ktoré v dôsledku straty koordinácie môžu dostávať zlomeniny kĺbov. Výcvik v čínskej technológii pomáha normalizovať rovnováhu, zvýšiť telesnú pružnosť, zbaviť sa chorôb osteochondrózy, skoliózy a vyhnúť sa relapsom.

Gymnastiku charakterizujú plynulé pohyby podobné tancu. Zhromaždili bojové umenie, medicínu, meditáciu a cvičenia. Je možné zapojiť sa do technológie jednotlivo alebo v skupinách, bez vekových obmedzení a kontraindikácií. Čínsky smer zahŕňa použitie špeciálnej hudby na dosiahnutie rovnováhy tela a ducha.

Cvičenia Tai chi

Čínske cvičenia Tai Chi sú pomalé a hladké, vykonávajú sa na mierne ohnutých nohách:

 1. Ponorenie do Chi - zhlboka sa nadýchnite, zdvihnite ruky k ramenu a jemne sa pred vami narovnajte.
 2. Konská hriva - striedavo položte nohy a ruky pred seba.
 3. Objímanie Mesiaca - Predstavte si, že Mesiac je nad vami a chytte ho prstami nad hlavou.

Čínska gymnastika Tai Chi pre začiatočníkov

Naučte správnosť a plynulosť pohybu pomôže čínskej gymnastike Tai Chi pre začiatočníkov. Môžete to urobiť na akomkoľvek nekĺzavom povrchu v pogumovanej obuvi alebo v ponožkách, na ulici - naboso. Je vhodný ľahký odev, ktorý neobmedzuje pohyb. Začiatočníci sa zapájajú do skupín po 10 ľudí pod dohľadom majstra a prednášajú hodiny čínštiny:

 1. Vodopád sviežosti - rovný, ohýbajte kolená, natiahnite ruky, mierne ohnite hlavu dopredu. Pomaly ohnite ramená dopredu a roztiahnite svoje telo. Udržujte svaly pevne. Vráťte sa hladko.
 2. Kruhy na vode - položte jednu ruku na pás, druhú položte na tlač. Opatrne otočte panvu v smere hodinových ručičiek a otočte ju po stranách.

Gymnastika Wushu

Medzi bojové umenia patrí gymnastika Wushu, ale je tiež vhodná na liečenie. Čínska technológia vyvíja vytrvalosť, dýchanie, silu, normalizuje fungovanie srdca a krvných ciev. Zvýšením flexibility svalov človek predlžuje život, normalizuje emocionálny stav. Základné cvičenia z gymnastiky:

 1. Vrabec - roztiahnite nohy na plecia, mierne ohnite kolená, ohnite sa nadol a položte si ruky na boky. Zdvihnite hlavu, otočte ramená, vyzerajte rovno. Mierne vyskočte a posúvajte sa dopredu, ako to robí vták. Je lepšie pristáť na prednej časti chodidla, ale nie na päte.
 2. Panda - sediaci na podlahe, ohnite si kolená, pritiahnite si hrudník, uchopte ruky. Držte nohy rovno, chrbte zakrivte, uvoľnite bradu do hrude a pomaly sa odchyľujte. Inhalovať-výdych.
 3. Líška - kľaknite si, napnite si ponožky a položte vonkajšiu časť chodidiel na podlahu. Položte ruky na zem, zakrivte spodnú časť chrbta, zdvihnite panvu a bradu. Posaďte sa na predlaktie, vystúpte rukami a napodobnite pohyby líšky pohybujúcej sa pod plotom.

Wushu gymnastika pre začiatočníkov

Ráno alebo večer sa odporúča robiť začiatočnícke cvičenia čínskeho wushu čistením čriev pred nimi. Začiatočníci musia vyzliecť voľný odev, robiť hodiny orientované na sever, dodržiavať princíp postupného zvyšovania pracovnej záťaže. Prvým cvičením gymnastiky bude vývoj stojanov, potom môžete začať vykonávať základné techniky. Základné lekcie pre zahrievanie pred Wushu:

 1. Mabu - roztiahnite nohy na plecia, posaďte sa tak, aby vaše boky boli rovnobežné s podlahou. Narovnať chrbát, kolená od seba po stranách.
 2. Gunbu - urobte široký výpad dopredu, postavte nohy na jednu líniu.
 3. Shuybu - roztiahnite nohy široko, sadnite si na jednu nohu a na túto stranu preneste váhu tela.

Gymnastika Tai Chi

Tai chi chuan alebo taijiquan gymnastika sa týka čínskej lekárskej a wellness techniky, ktorá spolupracuje s psychikou prostredníctvom pohybov tela. Od jogy sa líši v systéme vyvážených pohybov, ktoré sú starostlivo kalibrované a ktoré umožňujú stabilizáciu jinovej energie, aby sa dosiahla optimálna rovnováha výmeny. Vedci dokázali, že pri vykonávaní cvičení sa človeku podarí zlepšiť duševný stav a zbaviť sa stresu.

Taichi cvičenia

Tu je niekoľko lekcií a cvičení Taijiquanu, ktoré pomáhajú získať silu a ducha, zlepšiť zdravie a získať svalový tonus:

 1. Pomaly otáčajte telom do strán, pričom si ruky za záda berte. Pohyb by sa mal podobať práci kosačky.
 2. Prípadne zdvihnite ohnuté, uvoľnené nohy a súčasne zdvihnite rovnaké ruky.
 3. Zároveň natiahnite ruky do strán, hore a späť, otáčajte telom, narovnajte a napnite si nohy.

Dychové cvičenia Jianfei

Tajomstvo zdravia, harmónie, krásy a dlhého života nesie dýchacie cvičenie Jianfei na chudnutie, ktoré zahŕňa tri základné cvičenia:

 1. Vlna - leží na chrbte, ohýba kolená, nohy rovnomerne kladie. Zložte dlaň na hrudi, druhú - na brucho. Nadýchnite sa hlboko, vtiahnite si žalúdok a zdvihnite hrudník. Vydýchnite natiahnutím hrudníka a nafúknutím žalúdka. Opakujte 40 cyklov.
 2. Žaba - sedí na stoličke, položte nohy na svoje plecia, položte lakte na kolená, druhou rukou uchopte ľavú päsť (pre mužov - pravú). Zatlačte čelo do pästi, zavrite oči, naplňte žalúdok kyslíkom. Nadýchnite sa, vydýchnite nosom a ústami, striedajte cykly. Opakujte 15 minút.
 3. Lotus - sediaci na stoličke alebo v pozícii Budha, položte nohy pred žalúdok, zložte ruky na nich dlaňami nahor (zľava doprava pre ženy a naopak pre mužov). Narovnajte spodnú časť chrbta, ramená, bradu, zavrite oči. Po dobu piatich minút dýchajte hladko, zhlboka a dlho, sledujte minimálny vzostup hrudníka a brucha. Ďalších päť minút, prirodzene dýchajte, 10 minút, zostávajú pokojní, bez zamerania na proces.

Qigong Chinese Wellness Gymnastics - video tutoriály

Nasledujúce videá vám pomôžu naučiť sa čínsku techniku ​​gymnastiky. Od nich sa dozviete, ako správne vykonávať čchi-kung gymnastiku chrbtice, dýchacie cvičenia pre začiatočníkov, najmä zavádzanie regeneračných techník pre ženy. Triedy majú rozdielny vzhľad a typ správania - videozáznam ranných cvičení Qigong sa líši od večerného zamerania na prebudenie.

Qigongová gymnastika pre chrbticu

Čchi-kungové dychové cvičenia pre začiatočníkov

Qigong pre ženy

Ráno čchi-kung