Obličkový tlak: príznaky a liečba choroby

Vysoký krvný tlak je považovaný za jeden z hlavných problémov storočia, tento ukazovateľ priamo naznačuje funkčnosť krvných ciev a srdca. Pacienti, ktorí idú do nemocnice, nie vždy vedia, ako obličky ovplyvňujú krvný tlak. Medzi nimi existuje patogénny vzťah, choroba patrí k sekundárnemu typu hypertenzie.

Renálny tlak - čo to je

U 10 až 30% prípadov s vývojom hypertenzie je diagnostikovaná patológia. Renálny tlak - čo je to? Ochorenie sa vyvíja s patológiou v práci obličiek. Toto telo v ľudskom tele je zodpovedné za filtrovanie arteriálnej krvi, odstránenie prebytočnej tekutiny, produktov rozkladu proteínov, sodíka, škodlivých látok, ktoré náhodne vstupujú do obehového systému.

Zvýšený tlak spôsobený obličkami sa objaví, keď dôjde k poruche v orgáne. Znižuje sa prietok krvi, sodík, voda vo vnútri, voda, opuchy. Hromadné sodné ióny spôsobujú opuchy stien krvných ciev, čo vedie k zvýšeniu ich citlivosti. Obličkové receptory začínajú aktívne uvoľňovať enzým "renín", ktorý sa mení na "angiotenis", z ktorého sa získa "aldosterón". Tieto látky ovplyvňujú tón ciev, medzery v nich sa zmenšujú, čo vedie k nevyhnutnému zvýšeniu tlaku.

Príčiny nefrogénnej hypertenzie

Hlavnou úlohou obličiek je filtrácia krvi, včasné odoberanie vody, sodík. Renálna arteriálna hypertenzia sa začína vyvíjať v čase, keď je množstvo prichádzajúcej krvi znížené. Plavidlá zvyšujú náchylnosť na enzýmy, súčasne sa zvyšuje aktivácia systému, ktorý zvyšuje produkciu aldosterónu a akumuluje sa sodík. To sa stáva provokujúcim faktorom rastu krvného tlaku a znížením počtu prostaglandínov, ktoré prispievajú k jeho zníženiu. Nefrogénna arteriálna hypertenzia - príčiny vzniku tejto patológie:

 • vaskulárne poškodenie;
 • trombóza, dysplázia, embólia, hypoplázia;
 • abnormalita aorty, močového systému;
 • arteriovenózna fistula;
 • aneuryzma;
 • arterioskleróza artérie;
 • nefroptóza;
 • arteriálne cysty, hematómy, potlačený nádor;
 • aortoarteriit.

Príznaky renálneho tlaku

Ochorenie začína, zvyčajne náhle, sprevádzané zvýšením bolesti krvného tlaku v bedrovej chrbtici. Tendenciu k tejto patológii možno dediť od rodičov. Aj pri liekoch na zníženie tlaku nedochádza k úľave. Renálna hypertenzia sa prejavuje na pozadí patológií príslušného orgánu. Spúšťačom môže byť: cukrovka, pyelonefritída, glomerulonefritída. Renálny tlak - príznaky sa nevyhnutne spájajú so základnou patológiou. Najbežnejšie sťažnosti sú:

 • močenie na močenie viac ako je obvyklé;
 • zvýšenie teploty periodickej povahy;
 • bolesť v lumbosakrálnej oblasti;
 • celková nevoľnosť, únava;
 • 2-násobné zvýšenie dennej normy pre moč.

Liečba renálnej hypertenzie

Odporúča sa komplexne liečiť nefropatia, je potrebné zistiť príčinu zvýšeného tlaku, odstrániť ju, zastaviť príznaky. Renálna hypertenzia - liečba sa môže vykonávať pomocou liekov (tablety, injekcie roztokov atď.), Ľudových prostriedkov alebo chirurgickým zákrokom. Poslednou možnosťou je extrémne opatrenie, ktoré je potrebné pri vrodených malformáciách alebo stenóze renálnych artérií. Spravidla sa vykonáva balónková angioplastika alebo telefonovanie obličkovej hypertenzie.

Ako znížiť tlak obličiek doma

Ak je choroba v počiatočnom štádiu a nespôsobuje vážne bolesti, poruchy v tele, môžete sa liečiť sami doma. Najprv by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, aby ste zhodnotili stupeň rozvoja hypertenzie a povedali vám, ako doma efektívne znížiť renálny tlak. Na tieto účely sa spravidla používa diétna terapia, infúzia a byliny podľa ľudových receptov a ľahké lieky.

Prášky na zlyhanie obličiek

Celá terapia je zameraná na zníženie horného tlaku obličiek, zmiernenie bolesti a riešenie hlavného problému, ktorý tento stav vyvoláva u pacienta. Znaky samotného GHG naznačujú vývoj ochorenia, ktoré ovplyvňuje obličky. Odborník by mal určiť vzťah medzi patológiami a predpísať správny priebeh liečby. Spravidla sa používajú nasledujúce tablety na zlyhanie obličiek:

 1. Antihypertenzíva. Prazosinum, Dopegit, najmä majú dobrý účinok. so sekundárnym vývojom tlaku v obličkách. Lieky majú ochranný účinok na orgán, kým neobnovia svoje funkcie.
 2. Adrenergné blokátory, tiazidové diuretiká, Ich príjem predpokladá odmietnutie mnohých produktov (strava bez soli), liečba má dlhé trvanie bez prerušenia. Pri vývoji liečebného postupu by sa mala zohľadniť veľkosť glomerulárnej filtrácie, iba špecialista to môže urobiť.

S včasným začiatkom liečby tieto lieky pomáhajú regulovať tlak (dolný a horný). Jedným z hlavných nebezpečenstiev tejto patológie - hypertenzia obličiek postupuje veľmi rýchlo, postihne sa mozog a srdce, takže je dôležité začať s liečbou choroby čo najrýchlejšie. Pri nízkej účinnosti liekovej terapie je potrebná balónková angioplastika.

Ľudové lieky

Toto je jeden druh liečby, ktorý môže schváliť lekár. Účinnosť infúzií, odvarov závisí od štádia a stupňa vývoja choroby. Kombinácia liečby obličkového tlaku s ľudovými liekmi je potrebná so správnou stravou (jesť jedlo bez soli, vzdať sa alkoholu atď.). Tlak môžete upraviť pomocou nasledujúcich receptov:

 1. Infúzia Bearberry. Vezmite 2 lyžice. l. nasekané rastliny, nalejte do pohára vriacej vody. Infúzia bude pripravená do 30 minút. Vypite ho 4-krát denne po dobu 20 ml.
 2. Ďalší recept je kolekcia 5 polievkových lyžičiek. l. ľanové semená, 2 lyžice. l. breza, 1 polievková lyžica. l. listy ostružín a jahôd. Na mletie všetkých zložiek použite mlynček na kávu, mali by ste dostať prášok. Vezmite 2 lyžice. l. hotová hmotnosť na 0,5 l vriacej vody. Liek by sa mal podávať infúziou počas 7 hodín, potom trvať 5 krát denne počas 3 týždňov. Potom by ste mali mať prestávku na 7 dní a pokračovať v užívaní ľudovej medicíny.
 3. Ďalšia infúzia na liečenie renálnej hypertenzie sa pripravuje z 3 lyžičiek. l. semená mrkvy, ktoré by mali byť vopred mleté ​​v mlynčeku na kávu alebo v mixéri. Vložte ich do termosky, naplňte vriacou vodou a nechajte 10 hodín. Výslednú zmes namočte a vypite 1 šálka 5-krát denne pred jedlom. Liečba trvá 14 dní.

Obličková diéta

Ochorenie sa lieči integrovaným prístupom, ktorý zahŕňa nielen lieky, ale aj diétne úpravy. Diéta na ochorenie obličiek pomôže znížiť pravdepodobnosť zvýšenia krvného tlaku, nie je ťažké ho dodržiavať. Odporúča sa, aby ste pri každodennej rutine a strave pri obličkovej hypertenzii dodržiavali tieto tipy:

 1. Hmotnosť starostlivo sledujte, ak je v prebytku, je potrebné ju bez problémov znížiť.
 2. Úplne odstráňte tabakové výrobky, alkohol a znížte príjem soli na maximum.
 3. Na liečbu tlaku obličiek užívajte lieky odporúčané lekárom.
 4. V strave by malo byť veľa zeleniny, ovocia.
 5. Pri prvých príznakoch nekontrolovaného zvýšenia tlaku by ste mali okamžite vyhľadať lekára.
 6. Denné cvičenie, cvičenie na posilnenie cievneho systému, zníženie pravdepodobnosti zvýšeného krvného tlaku.
 7. Mrkva, zelená šťava bude užitočná.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.