Dychové cvičenia pre deti a chudnutie

Naučíte sa, ako správne dýchať, môžete začať obnovovať telo, zbaviť sa chorôb. Účinné metódy boli testované v praxi a schválené lekármi. Je dobré ich zvládnuť, aby sa cítili zdravé a plné sily, pretože takéto cvičenia nemajú žiadne kontraindikácie.

Dýchacie gymnastické systémy

Boli vyvinuté rôzne typy respiračnej gymnastiky, ktoré boli vyvinuté na vyliečenie problémov s dýchaním, kardiovaskulárnym systémom, ako aj neurologických chorôb, na zlepšenie metabolizmu, sexuálne poruchy a dokonca aj cukrovku. Jedinečnosťou systémov je, že každý môže robiť gymnastiku, napríklad podľa Mullerovej metódy - od dieťaťa k dospelému, staršej osobe, stačí si pozorne preštudovať video cvičenia a pokúsiť sa správne dodržiavať odporúčania inštruktorov.

Ak si chcete zvoliť vhodnú techniku, musíte si preštudovať respiračný gymnastický systém, pozrieť si video na túto tému. Akákoľvek telesná výchova je nemožná bez riadneho dýchania, pohyby by mali byť sprevádzané hlbokými dychmi, výdychy pre lepší výsledok. Počas dýchania kyslík vstupuje do tela - do tkanív, buniek a uvoľňuje sa oxid uhličitý. Profesor Nikolai Agadzhanyan dokázal, že pomocou správneho dýchania je možné poraziť angínu pektoris, hypertenziu.

Strelnikovoj

Známe techniky Strelnikova vyvinuté Alexandra Nikolaevna, bývalá speváčka, na regeneráciu hlasu. Gymnastiku popularizovala jej študentka Dr. Schetinin. Komplex zabezpečuje prácu všetkých častí tela, saturáciu orgánov a tkanív kyslíkom. Výdych je veľmi pasívny, preto sa gymnastika nazýva aj paradoxná. Fanúšikovia metódy dokázali poraziť príznaky astmy, bronchitídy, fibrózy, normalizovať problémy kardiovaskulárneho systému, obezitu, alergie a sexuálne patológie.

Buteyko

Metóda akademika a fyziologa, známa ako dychové cvičenia Buteyko, je založená na dobrovoľnej normalizácii alebo odstránení hlbokého dýchania. Rovnako ako väčšina týchto postupov, aj táto technológia lieči bronchopulmonálne, kardiovaskulárne choroby - astmu, bronchitídu, alergie, VSD, depresívne stavy a môže spôsobovať pocit toku energie. Videá zadarmo vám pomôžu naučiť sa správne cvičiť v gymnastike - pomaly, hladko a s maximálnou relaxáciou svalov.

Marina Korpan

Po preštudovaní účinku techník bodyflex a oxysize na organizmus sa vytvoril dýchací systém Marina Korpan. Mladé dievča, ktoré praktizovalo dve známe technológie, si vytvorilo svoj vlastný systém cvičení zameraných na chudnutie, normalizáciu hmotnosti a všeobecný liečebný účinok. Recenzie ľudí, ktorí praktizujú túto techniku, tvrdia, že sa im podarilo nielen schudnúť, vytvoriť vynikajúcu tlač, nie nasledovať diétu, ale medicínske dýchanie pomohlo liečiť priedušieky a pľúca.

Čínsky

Jednou z najstarších liečebných metód sú čínske čchi-kungové dychové cvičenia. Jej príbeh siaha oveľa viac ako 7 tisíc rokov. A to nie je len komplex dychových cvičení, ale aj plnohodnotný systém života, ktorý obsahuje súbor duchovných, hygienických a duchovných pravidiel. Aplikácia predpisov nielenže obnoví zdravie, ale naplní telo aj energiou, najmä ak cvičíte ráno.

Dýchacie cvičenia jogy

Starodávna indická kultúra je známa praxou prevencie chorôb, liečenia tela, známej ako dychové cvičenia jogínov. Naučiť sa ovládať svoje telo, emócie - to všetko sa naučili jogíni pred mnohými storočiami. Verili, že nosné dierky, podobne ako dva kanály (pingala a ida), sa energia pohybuje po nich. V ľavej nosovej dierke je energia idy, v pravej - pingala. Pomocou dýchacieho systému jogínov sa môžete zbaviť bronchitídy, astmy, pneumónie a iných chronických chorôb, ktorých liečba dnes presahuje silu lekárov.

Oksisayz

Na rozdiel od bodyflexu je Oxisize ideálna pre dojčiace matky, tehotné ženy, ľudí trpiacich chronickými chorobami, ktorí chcú schudnúť, dokonca aj školáci to dokážu. Táto technika nezahŕňa zadržiavanie dychu, takže nemá žiadne kontraindikácie. Terapeutický účinok gymnastiky nie je horší ako ohyb tela a cvičenia týkajúce sa dýchacieho systému sú k dispozícii dokonca aj pre dieťa.

Dychové cvičenia

Nevyčerpajte sa tvrdými cvičeniami, aby ste sa zbavili telesných nedokonalostí a zlepšili svoje zdravie, jednoduchý súbor cvičení bude veľkým prínosom. Napríklad jednoduché cvičenie Strelnikova s ​​názvom Ladoshka sa uskutočnilo v nasledujúcom poradí:

 1. Vezmite si 4 hlboké a hlučné dychy nosom a tiché výdychy ústami. Pri vdýchnutí zovrite ruky v pästi, keď vystupujú - uvoľnite.
 2. Po štyroch dychoch pozastavte - 3-4 sekundy.
 3. Opakujte sériu 4 dychov - celkom 24 prístupov.
 4. Ak sa počas cvičenia objavia mierne závraty, musí sa pauza predĺžiť na 10 sekúnd.

Pre tých, ktorí majú problémy s pľúcami, astmatikov trpiacich kašľom, je Kofler-Lobanova-Lukyanova gymnastika ideálna. Jedná sa o trojfázové dýchanie, ktoré začína uplynutím doby. Za zmienku stojí, že vzduch opúšťa pľúca iba do polovice, potom by sa malo dýchanie spomaliť, až kým sa nechcete nadýchnuť. Vdýchnutie sa vykonáva nosom, zatiaľ čo medzi inhaláciou a výdychom by sa nemala povoliť pauza. Lekcia s videom popisuje nasledujúce akcie:

 1. Postavte sa rovno a vyrovnajte si ramená.
 2. Ak chcete vydýchnuť, jemne vyslovovať zvuk „pff“, zadržte dych, vdychujte nosom.
 3. Vydýchnite so zvukom „ccc“, rozdeľte svoje pery do polovice úsmevu a po oneskorení vydýchnite nos.
 4. Opäť vdychujte zvukom „pálenia“ - pery sú predĺžené a pery sú stlačené, hrudník vibruje. Vykonajte oneskorenú nosovú inhaláciu.
 5. Cvičenie zopakujte so zvukom „pff“.
 6. Záverečné cvičenie vydýcha zvukom „zzz“, ktorý drží a vdychuje nosom.

Po zápal pľúc

Cvičebná terapia pneumónie zahŕňa špeciálne tréningové a dýchacie cvičenia pre zápal pľúc. Sú určené na obnovenie vitality, odstránenie spúta z pľúc a sú užitočné pre dospelých aj deti. Pre zápal pľúc sa odporúča súbor nasledujúcich cvičení:

 1. Sedí na stoličke a vykonáva 8-10 plytkých výdychov a dychov. Potom sú inhalácie a výdychy sprevádzané riedením rúk (5-6 krát). Choďte pešo na mieste s voľným dýchaním.
 2. Buďte rovno, roztiahnite si ramená, pomaly a 2-3 minúty kráčajte pomaly s dobrovoľným dýchaním. Zdvihnite ruky a otočte sa nabok, zhlboka sa nadýchnite, vyrovnajte, vydýchnite (5-6 krát). Potom sa postavte rovno, ohnite sa vdýchnutím dopredu, snažte sa ľavou rukou dosiahnuť špičku pravej nohy a narovnať sa pri výdychu. Ohyb k špičke ľavej nohy. Opakujte 4 krát.
 3. Sedieť na stoličke, zdvíhať a spúšťať ruky, relaxovať a plytké dýchanie. Opakujte 8 krát. Potom vykonajte rovnaké cvičenie, zaťaté ruky do pästí, zaťaté prsty na nohách a spomalenie dýchania.

S bronchitídou

Ak je diagnostikovaná bronchiálna choroba, opuch sliznice, silná produkcia spúta. Špeciálna gymnastika pre pľúca s bronchitídou pomáha pri obštrukčných ochoreniach, spôsobuje výtok spúta, je tiež užitočná pri chronických ochoreniach. Preferované ranné dychové cvičenia, ktoré sú veľmi prospešné. Obzvlášť populárne cvičenie je čerpadlo, pri ktorom sa 16 dychov nosom strieda s 16 dychmi ústami bez zastavenia. Po prestávke opakujte niekoľko sekúnd. Pomáha s použitím Frolovovho aparátu na zápal pľúc, bronchitídu, astmu.

S astmou

Ak osoba trpí astmatickými záchvatmi, je mu predpísaná medikácia, ale k záchrane sa dostanú aj dychové cvičenia pre astmatikov. Indikácia jeho použitia je v pokojnom stave, keď sa choroba nezhoršuje. Špecialisti odporúčajú rôzne metódy, napríklad Strelnikova gymnastika môže posilniť dýchacie svaly, očistiť priedušky a pľúca a zabrániť útoku. Technológia Buteyko trénuje dýchacie procesy, uvoľnená membrána je o 50% lepšia pri liečbe infekcií a astmy.

Na chudnutie

Na základe metód bodyflexu a oxysize sa vytvorilo respiračné cvičenie na chudnutie. Vykonávajú sa rôzne jednoduché cvičenia založené na správnom dýchaní. Osoba dýcha reflexne, bez váhania, hornú časť pľúc. Pre chudnutie je vhodné zvládnuť dýchanie bránice. Pri vdychovaní naplňte žalúdok vzduchom a okrúhlym vzduchom a pri výdychu, ktorý náhle uvoľňuje vzduch, by sa mal žalúdok čo najviac dotiahnuť. Výdych a výdych by sa mal vykonávať hladko a bez napätia a vykonávať najjednoduchšie cvičenia pre všetky svalové skupiny.

Gymnastika Strelnikova - video