Arašidové maslo - výhody a poškodenie: spôsob, ako produkt vziať

Takýto produkt, ktorý takmer všetci Američania milovali ako cestoviny alebo arašidové maslo, bol vytvorený už v roku 1890 ako zdroj bielkovín pre ľudí, ktorí nedokážu stráviť živočíšne bielkoviny. Dnes je omáčka vyrobená z arašidov konzumovaná mnohými ľuďmi, najmä milovníkmi ich športovcov, pretože prispieva k zdravému prírastku hmotnosti.

Arašidové maslo - zloženie

Arašidy sú bohaté na mnoho prospešných zložiek, najmä nenasýtených tukov, ktoré majú priaznivý vplyv na ľudské zdravie. Preto je zloženie arašidového masla vyrobené podľa správnej technológie (bez ďalších prísad) bohaté na polynenasýtené mastné kyseliny omega-3, omega-6, obsahuje kyselinu listovú a vlákninu. Antioxidanty priaznivo pôsobia na kardiovaskulárny systém a stopové prvky (vápnik, kobalt, jód, draslík, železo, horčík, zinok, fosfor) pomáhajú udržiavať zdravie celého tela.

Obsah kalórií

Prírodná masa získaná z pražených arašidov má príjemnú, ale špecifickú chuť, ale vďaka svojej univerzálnosti si získala lásku mnohých spotrebiteľov. Pri výbere produktu v obchode je prvou vecou, ​​ktorú venujú pozornosť, obsah kalórií v arašidovom masle, ktorý niekedy presahuje 600 kcal na 100 g hmotnosti, čo sa dosahuje pridaním cukru a extra tuku. Energetická hodnota je na každej banke vyznačená počtom živín (BJU):

  • tuky (W) - 45 gramov;
  • proteíny (B) - 26 gramov;
  • uhľohydráty (U) - 9 gramov.

Výhrevná hodnota produktu s podobným zložením je v rozmedzí 560 - 588 kcal na 100 g. Je mimoriadne zriedkavé nájsť na našich policiach úplne prírodný produkt. Väčšina orechových hmôt je navyše nasýtená rastlinným olejom alebo hydrogenovanými tukmi, aby sa dosiahla jednotná konzistencia. Oxidované tuky pridávajú do orechovej hmoty „zlý“ cholesterol, takže si musíte vybrať produkt, ktorý obsahuje iba pražené arašidy.

Výhoda

Pre tých, ktorí starostlivo vyberajú svoje výrobky, je dôležité vedieť, či je arašidové maslo dobré. Matica, ktorá prechádza technologickým procesom premeny na homogénnu hmotu, si zachováva väčšinu svojich pozitívnych vlastností, takže výhody produktu, ako aj prírodné arašidy, sú významné:

  • pre nervový systém;
  • na pečeň;
  • pre zažívací trakt;
  • posilniť imunitný systém;
  • pre obličky.

Prírodná oriešková hmota je vynikajúca na prevenciu chorôb kardiovaskulárneho systému, posilňuje imunitný systém a pri pravidelnom používaní môže zabrániť cukrovke 2. typu. Antioxidanty a stopové prvky, ktoré tvoria arašidy, prispievajú k obnove telesných buniek, ak do svojej stravy pridáte prírodný produkt v množstve, ktoré nepoškodí (norma na deň nie je viac ako 1 polievková lyžica).

Zoštíhľujúce arašidové maslo

Prekvapivo, s vysokým obsahom kalórií, sa na chudnutie používa výživné arašidové maslo. Ak budete jesť na raňajky, môžete rozšíriť pocit sýtosti. Príjem rastlinných bielkovín, tukov podporuje spaľovanie tukov počas normálnej fyzickej aktivity. Orechový olej pomôže schudnúť, ak užijete iba prírodný produkt. Rozdiel medzi hmotnosťou vyrobenou iba z arašidov a zložením, do ktorého boli pridané hydrogenované tuky a cukor, je obrovský: oxidované rastlinné tuky a sacharidy môžu spôsobiť obezitu.

V kulturistike

Každý športovec je oboznámený s výrobkom, ako je arašidové maslo - výhody a škody, ktoré sú známe všetkým kulturistom. Arašidový produkt pre športovcov je užitočný nielen pre svoju výživovú hodnotu (často sa do stravy pridáva na zvýšenie obsahu kalórií), ale aj pre skupinu vitamínov - obsahuje vitamín PP, vitamín E, vitamín B1, vitamín A, vitamín B2. Veľké množstvo draslíka, horčíka a fosforu pomáha telu vyrovnať sa s fyzickou aktivitou av kombinácii s proteínmi prispieva k zdravej svalovej hmoty.

Arašidové maslo - Harm

Odborníci na výživu neodporúčajú zapojiť sa do liečby orechov, pretože jej neobvyklé použitie môže viesť k obezite. Okrem toho je časť populácie alergická na arašidy, alebo sa môže vyvinúť po dlhodobom používaní. Prvými príznakmi takejto reakcie sú vyrážky, výskyt opuchov. Poškodenie arašidového masla spočíva v možnej prítomnosti aflatoxínov, ktoré môžu ovplyvniť východiskovú surovinu. Menšie dávky toxínov nespôsobujú nežiaduce účinky organizmu, ale môžu sa hromadiť a negatívne ovplyvňovať naše zdravie.