Nano SIM karta pre smartfón. Ako orezať bežnú kartu alebo kartu micro SIM pre formát nano sim

Každé mobilné zariadenie pracuje so sieťou prostredníctvom špeciálnej karty s čipom, ktorý sa všeobecne nazýva „Simka“. Čipset obsahuje informácie, ktorými komunikuje s operátorom a poskytuje služby, ukladanie malého množstva údajov. Teraz vydávajú niekoľko formátov SIM kariet, ktoré sa líšia veľkosťou.

Čo je to nano sim karta

Každý majiteľ si kúpil balík od spoločnosti MTS, Megaphone alebo TELE2 na využívanie komunikačných služieb. Čo znamená nano SIM karta, bola prvá, ktorá bola predstavená všetkým majiteľom modelu iPhone staršieho ako 4. Nový smartphone používal úplne iný formát karty, ktorý bol pomenovaný NanoSim. Táto inovácia súvisí so skutočnosťou, že iPhone sa stal o 20% tenší a výrobca hľadal spôsoby, ako znížiť obsah. Štandardný konektor bol nahradený užším a namiesto MicroSIM sa začali používať nanozimiká.

Obyvatelia Moskvy a ďalších miest Ruska neboli pripravení, prevádzkovatelia nemali čas vydávať nové typy kariet, takže mnohí potrebovali orezať kartu SIM pod nano sim. Staré karty sa jednoducho nezmestili do slotov pre karty SIM (ani karty MiniSIM a micro SIM). Všetci ostatní výrobcovia smartfónov nasledovali príklad gigantu a skopírovali nový formát, aby sa tiež znížila hrúbka zariadenia.

Micro sim a nano sim - rozdiel

Najdôležitejším rozdielom medzi nano sim a micro sim je veľkosť a hrúbka. Čip tiež funguje dobre, žiadne inovácie v komunikačných technológiách alebo dátach, iba menšie parametre poskytli príležitosť, aby bol iPhone ešte tenší. Problémy sa objavili iba pre používateľov, ktorí sa rozhodli prejsť na nový smartphone od spoločnosti Apple, a pre operátorov, pretože hlavné sťažnosti týkajúce sa veľkosti karty SIM boli adresované spoločnostiam Beeline, MTS a Megafon. Táto zložitosť však ľudí nezastavila príliš dlho, pretože rozdiel v parametroch je malý, napríklad mikroobraz je 12 x 15 mm a nano-sim je 9 x 12 mm.

Ako orezať sim kartu pod nano sim

Tí, ktorí si kúpili úplne nový iPhone, nechceli čakať a vznikla naliehavá otázka: ako znížiť micro SIM kartu pod nano sim? Veľkosť čipu SIM kariet je rovnaká a hlavným problémom bolo množstvo plastov okolo okrajov. Ak chcete zmenšiť formát na nano, môžete urobiť nasledovné:

 • vykonávať obriezku na vlastnú päsť;
 • vziať do dielne, kde je potrebný nástroj;
 • pošlite do salónu mobilných telefónov a požiadajte o náhradnú kartu.

Ako vyrobiť nano sim z micro sim

Ak nechcete nikam ísť alebo ísť, môžete skúsiť samostatne zmenšiť veľkosť karty SIM. Ak máte tlačiareň, nožnice a obojstranný lepiaci papier, existuje osvedčený spôsob, ako odrezať kartu micro SIM pod nano SIM. Malo by sa pamätať na to, že počas orezania existuje možnosť získať zlomenú z fungujúcej SIM karty. Všetky akcie vykonávate na svoje vlastné riziko a riziko. Budete potrebovať:

 • obojstranná páska (môžete použiť lepidlo, ale táto možnosť je horšia;
 • micro alebo štandardná SIM karta;
 • tlačiareň a papier;
 • linka;
 • ceruzka;
 • nožnice (alebo klince na nechty);
 • šmirgľový papier.

Pravidlá pre orezanie sa nebudú líšiť v závislosti od modulu gadget pre telefón alebo tablet od spoločnosti Apple. Aby ste odrezali ďalšie milimetre a nedotkli sa obvodu, budete potrebovať šablónu sim-cat vo formáte nano, ktorú možno ľahko stiahnuť. Ďalej urobte nasledujúce.

 1. Vytlačte stiahnutú šablónu, nemusíte meniť mierku ani umiestnenie výkresu. Farebná tlač nie je potrebná, stačí obyčajná čiernobiela tlač. Je dôležité, aby bol obraz jasný.
 2. Nožnicovú šablónu upravte tak, aby sa zmestila na veľkosť karty. Na obrázku sa zobrazia parametre pre kartu nano-sim.
 3. Lepidlo prilepte lepiacou páskou / lepidlom na stranu SIM karty, na ktorej je zapísané logo operátora (čip by nemal byť vystavený žiadnym efektom). Zamerajte sa na orezaný roh obrázka, ktorý vám nedovolí robiť chyby s pravými stranami.
 4. Počkajte, kým lepidlo nezaschne (v prípade, že sa nevyžaduje lepiaca páska), prebytočný plast opatrne odrežte pozdĺž čiar šablóny. Ak nožnice nie sú dostatočne ostré, použite nožnice na nechty.
 5. Vyberte lepený kus papiera zo SIM karty.

Nerobte si starosti, že čiary rezu budú prechádzať v bezprostrednej blízkosti čipu, ak to sa zámerne nedotknete, žiadnym spôsobom to neovplyvní výkon mikrosimu. Hrany zbrúste brúsnym papierom, obrúsite drsnosť plastu. Ak na nejakej strane karta pôjde pevne, obrúste trochu viac brúsnym papierom.

Ako vyrobiť nano sim z obyčajného

Presne ten istý postup, ktorý bol opísaný vyššie, je vhodný, ak máte otázku, ako vytvoriť nano sim z obyčajnej SIM karty. Upozorňujeme, že staršie modely kariet majú väčší čip, takže budete musieť odstrániť takmer všetok plast z obvodu. Zvyšky treba dôkladne umyť brúsnym papierom alebo pilníkom na nechty. Ďalšou jemnosťou starších simov je hrúbka. Nový formát sa stal nielen malým, ale aj tenkým, takže okrem štyroch strán budete musieť brúsiť aj zadnú stranu, kde ste napísali megafón alebo MTS.

Ďalšou možnosťou je zakúpenie špeciálneho zariadenia v internetovom obchode, ktoré zníži požadovanú veľkosť karty. Navonok to vyzerá ako zošívačka, vo vnútri je vložená bežná SIM karta, rukoväte sú opatrne stlačené a celý prebytok je odrezaný jedným kliknutím. Tento nástroj dokáže vystrihnúť formát Micro alebo Nano. Presne rovnaké zariadenia sa používajú v oddeleniach prepojených a mobilných salónov. Tento nástroj je lacný, ale nemá zmysel kupovať iba na zníženie jednej karty.

Adaptér pre nano sim kartu

Táto veľkosť sa používa iba v nových smartfónoch a miniaplikáciách od spoločnosti Apple. Ak ste niekedy vzali telefón staršieho modelu, budete potrebovať adaptér pre nano SIM kartu. Jedná sa o špeciálny adaptér, v ktorom je karta umiestnená a je v nej pevne pripevnená, čím sa zvyšuje. Náklady na takýto adaptér sú veľmi nízke. Potom jednoducho vložte adaptér do telefónu a použite ho.

Kde zmeniť bežnú SIM kartu na nano

Ak neriskujete rezanie svojej štandardnej SIM karty, je lepšie ju bezplatne vymeniť za novú možnosť. Toto je jediný istý spôsob, ako získať nano sim so svojím číslom. Prevádzkovatelia vám ponúkajú výmenu za inú kartu. Potrebujete len prísť na poštu, zobrať so sebou:

 • cestovný pas;
 • zmluva;
 • stará mapa.

Kde orezať SIM kartu

Ak sa rozhodnete, že sami nechcete robiť nič, aby ste predišli jeho poškodeniu, existujú dve možnosti, ako znížiť SIM kartu. Môžete prísť do komunikačného salónu, bude vám ponúknuté buď úplne vymeniť plast, získať novú SIM kartu, ktorá má niekoľko vrstiev a je možné ju vytlačiť z obalu do požadovaného formátu. Alebo zamestnanec použije zošívačku opísanú vyššie. Druhou možnosťou je kontaktovať najbližšiu opravovňu telefónov. V každom takomto oddelení je tiež zošívačka, za symbolickú cenu (a na niektorých miestach úplne zadarmo) budete odrezaní prebytočného plastu.

Cena za nano sim kartu

Ak ste kontaktovali salón mobilných telefónov, vymeníte to úplne zadarmo. Teraz to trvá niekoľko minút. A po jednom dni prestane váš starý plast úplne fungovať. Ak ste sa obrátili na dielňu alebo na železiarstvo, mali by ste vedieť, koľko stojí orezanie karty SIM. Náklady na služby sa vo veľkých mestách spravidla líšia od 100 do 300 rubľov. Cena môže byť nižšia a niektorí dobrí remeselníci to robia zadarmo.

Prečítajte si viac informácií o tom, ako prejsť na iný tarif MTS.

Video: Ako orezať SIM kartu pod nano