GPS tracker pre dieťa - čo je lepšie. Recenzie na detských GPS sledovačoch

Nie je rodič, ktorý sa o svoje dieťa nestará. Každý otec a matka by chceli vedieť, kde sú ich deti, takže vedci vynašli detský GPS sledovač. Môžete dieťaťu vysvetliť, čo to je, ale nie je to potrebné, pretože zariadenie vyzerá ako obyčajný náramok, hodinky alebo kľúčenka.

Čo je to sledovač GPS

Moderné sledovacie systémy sú založené na satelitnom systéme GPS GLONASS alebo GPS, ktorý sa používa v navigátoroch a telefónoch. Zariadenie má špeciálny senzor (maják), ktorý prijíma signál z blízkych veží alebo zo satelitu. Podľa času odozvy potom program na serveri vypočíta vzdialenosť od 3 najbližších bodov a pomocou malej chyby indikuje polohu senzora na mape. GPS maják pre dieťa funguje na rovnakom princípe.

Ak podrobnejšie zvážime, čo je GPS sledovač pre školákov a dospievajúcich, treba poznamenať, že pre fungovanie zariadenia sa používajú dva algoritmy: primárny a záložný. Na komunikáciu sa spravidla používa SIM karta jedného z operátorov, prostredníctvom ktorej sa údaje prenášajú do prijímacieho zariadenia (mobilní rodičia alebo počítač). Oficiálny softvér pre rôzne modely zariadení spracováva údaje a zobrazuje ich ako obrázok alebo SMS na vašom smartfóne.

Základný algoritmus sledovača funguje na miestach s dobrým pokrytím a komunikáciou. Ak dieťa vstúpi na miesto, kde signál neprejde dobre (budova s ​​betónovými stenami, metro), vysielač sa okamžite prepne do pohotovostného režimu. Je to veľmi zriedkavé, pretože maják dokáže vnímať aj odrazený signál. Ďalej zariadenie odosiela rodičom údaje prostredníctvom SMS spravidla:

 • odkaz na úplné informácie (po prechode sa zobrazí mapa so štítkom a zväčšením);
 • poloha;
 • smer pohybu;
 • rýchlosť pohybu;
 • úroveň nabitia batérie (pre telefóny).

Detské hodinky s GPS sledovačom

Sledovací senzor môže byť namontovaný do rôznych zariadení alebo predmetov. Príkladom sú hodinky s GPS trackerom pre deti. Navonok veľmi atraktívne, takže dieťa na nich doma nezabudne a bude ho s radosťou nosiť. Môžete si napríklad zvoliť inteligentné hodinky pre deti s GPS navigátorom AVT KidFinder. Ich cena sa začína od 3 000 rubľov. V katalógu nájdete veľa takýchto hodiniek, napríklad veľa pozitívnych recenzií modelov Smart baby watch q50 a q60. Takéto zariadenia majú nasledujúce vlastnosti:

 • posielanie informácií na niekoľko telefónov (obom rodičom);
 • v drahších modeloch je zabudovaný mikrofón, môžete si vypočuť, čo sa deje okolo;
 • ak nie je signál zo satelitu, potom sa sledovanie prepne na prácu z bunkových veží (ak je v prístroji karta SIM);
 • atraktívny vzhľad;
 • po odstránení hodiniek dostanete správu;
 • je k dispozícii tlačidlo budíka;
 • nízka spotreba energie;
 • upozorňuje na vybitú batériu;
 • trasa sa zaznamená.

Telefón pre deti s GPS sledovačom

Rolu navigátora môže hrať takmer každý moderný smartphone. Z rovnakého dôvodu sa telefón pre deti s GPS trackerom nelíši od bežného modelu zariadenia. Ak chcete povoliť funkciu sledovania, musíte nainštalovať špeciálnu aplikáciu. Táto verzia zariadenia však zaručuje menšiu bezpečnosť a spoľahlivosť údajov. Dieťa môže nechať telefón doma, počas hry vybiť batériu alebo môže mobil odobrať.

Princíp fungovania tejto možnosti je veľmi jednoduchý. Musíte nainštalovať sledovací program, ktorý je určený pre operačný systém Android, Windows alebo iOS. Váš telefón musí mať zapnuté GPS a internet. Dáta sa odošlú na váš mobil, ktorý musíte nastaviť, aby ste mohli prijímať informácie zo špionážnej aplikácie. Ďalšou možnosťou je aktivácia špeciálneho balíka mobilného operátora. Veľkí poskytovatelia majú služby sledovania (radar, lokátor, geolokácia atď.).

Kľúčenka GPS pre deti

Ďalšia možnosť pre kamuflážne sledovacie zariadenie, ktoré má nenápadnejší vzhľad. Hlavným mínusom sú kľúče alebo veci, ku ktorým budú pripevnené, nemusia byť vždy blízko dieťaťa. Kľúčenku GPS pre deti si môžete kúpiť okrem hodiniek alebo telefónu. Osobný sledovač má nasledujúce výhody:

 • dlhý pracovný čas v porovnaní s bunkami alebo hodinkami;
 • malá veľkosť vám umožní zavesiť ho na čokoľvek alebo dať do vrecka, tašky, batohu;
 • nastavenia pomôžu integrovať sledovač s inými zariadeniami;
 • je tu mikrofón;
 • dve verzie algoritmu;
 • jediná žiadosť o presnú polohu pomocou SMS, údaje budú mať formu súradníc pre mapy Google;
 • Nainštalovaná karta SIM môže mikrofón zapnúť automaticky pri volaní.

Prehľad GPS sledovačov pre deti

Ak sa rozhodnete kúpiť sledovacie zariadenie v internetovom obchode, mali by ste zistiť, ktoré z nich sú pre recenzie najvhodnejšie. Na rôznych obchodných platformách majú modely rôzne hodnotenia, takže nižšie je uvedený prehľad sledovačov GPS pre deti zo segmentu „lacný“:

Sledovanie GPS FiLIP 2

Cena je od 7 000 rubľov, vzhľad zariadenia je veľmi podobná Apple Watch. Inteligentné hodinky nie sú plne funkčné, ale na sledovanie je potrebné všetko. Model váži iba 57 gramov, ideálny pre deti vo veku od 5 do 12 rokov. Nabíjajú sa prostredníctvom kábla USB alebo zásuvky. Popruh nie je príliš pohodlný, ale spoľahlivý, vzhľad je atraktívny. Sada obsahuje pokyny na nastavenie, zariadenie veľmi presne (do niekoľkých metrov) určuje polohu na mape.

Jointech JT600

Toto zariadenie má vysoko kvalitnú výplň, bohaté funkcie, navonok nič nie je maskované ako typický sledovač. Náklady na zariadenie začínajú od 7 500 rubľov. Prístroj váži 80 gramov, ľahko sa zmestí do vrecka a kapacita batérie je 2500 mAh. Môžete zavolať na sledovanie, zapnúť mikrofón a počuť okolité zvuky. Na paneli je tlačidlo SOS, ktoré okamžite odošle na váš telefón výstražnú správu. V nastaveniach môžete nastaviť geofences s vysokou úrovňou bezpečnosti.

Inteligentné detské hodinky q50

Ďalší veľmi populárny model pre detské GPS recenzie. Navonok vyzerajú veľmi atraktívne. Preto sa deti budú nosiť s radosťou. Cena zariadenia - od 2000 r. Model má vodotesné puzdro, nabíjanie batérie za normálnych podmienok trvá 1-3 dni. Nabíjanie sa vykonáva z kábla USB alebo zo zásuvky. V prípade, že existuje alarmové tlačidlo „SOS“, podporuje ktorýkoľvek telekomunikačný operátor, používa všetky dostupné komunikačné kanály na zasielanie informácií.

Ako si vybrať GPS tracker pre dieťa

Ak sa rozhodnete pre takéto dieťa objednať toto zariadenie, mali by ste porozumieť kritériám výberu. Napríklad hodinky pre dieťa s GPS, ktoré si môžu vybrať z odrody uvedenej v katalógu? Pri určovaní typu zariadenia sa musíte spoliehať na životný štýl, návyky, aktivitu. Pri nákupe dbajte na nasledujúce charakteristiky:

 • schopnosť odposluchu pri volaní;
 • trvanie práce bez nabíjania (čím dlhšie, tým lepšie);
 • kvalita puzdra, deti často padajú, padajú predmety;
 • atraktívny vzhľad pre dieťa;
 • minimálna hmotnosť.

Cena za GPS sledovač pre dieťa

Najnižšia cena za sledovače GPS bude v internetovom obchode, v zriedkavých prípadoch sa takéto zariadenia nachádzajú v detských oddeleniach vo veľkých obchodoch. Na stránkach čínskych výrobcov je veľa ponúk, ale kvalita týchto výrobkov zostáva otázna, takže je lepšie kúpiť majáky od domácich predajcov. Hodinky s GPS trackerom pre deti cena:

 • Inteligentné detské hodinky q50 - od 2000 r .;
 • Inteligentné detské hodinky Q60 - cena od 3500 r .;
 • GOGPS ME K14 - cena od 5 000 r .;
 • Fixitime 2 - od 5 000 r.

Video: GPS detské hodinky chytré detské hodinky q50

Recenzia

Valeria, 33 rokov, s manželom často chodíme na výlety po Európe a začali sme brať môjho syna (10 rokov). V tomto prípade sme sa rozhodli kúpiť GPS sledovač pre deti. Kúpili sme si obľúbený model hodiniek q50, ak nie pre môjho manžela, nemyslel by som si nastavenia. Bolo potrebné nielen vložiť SIM kartu, ale tiež stiahnuť špeciálny program pre nastavenie hodín. Ale zariadenie funguje aj v zahraničí.
Oleg, 38 rokov. Náš región nie je najmiernejší, preto som si kúpil dcéru hodinky s GPS sledovačom. V takom prípade existuje tlačidlo „SOS“, ktoré prenáša presné súradnice do môjho telefónu a vidím, kde sa nachádza. Nesledujem jej pohyby, nepoškodzujú ich, preto vás žiadam, aby ste ju neustále nosili. Musíte platiť každé 3 dni.
Marina, 40 rokov, kúpil som si syna GPS sledovač, ktorý vyzerá ako prívesok na kľúče. Začal samostatne chodiť na šport, chodiť s priateľmi, takže sa obávam. Vie, aké zariadenie to je a súhlasil, že ho zavesí na klávesy. Niekoľkokrát som skontroloval výkon: keď je hovor zapnutý, mikrofón je zapnutý, počuť tlmený zvuk, ale počujem, že správne zobrazuje súradnice.