Akné salicylová-zinková pasta - recenzie. Návod na použitie pasty na akné zo salicylu a zinku

Pri hľadaní nových kozmetických výrobkov ľudia často zabúdajú na osvedčené metódy. Po mnoho rokov sa používa salicylová zinková pasta (druhé meno je pasta Lassar) na odstránenie akné - lacného a účinného lieku. Zistite, ako to funguje a ako by sa malo správne použiť na odstránenie vyrážok.

Z čoho pozostáva pasta zinku a salicylu?

Tento produkt, užitočný v boji proti akné, je možné kúpiť takmer v každej lekárni za veľmi nízku cenu. Čo sa týka hlavných aktívnych zložiek pasty na báze salicylu a zinku z akné, mnohí ľudia už hádajú z názvu lieku. Podľa návodu na použitie obsahuje toto liečivo dve účinné látky: kyselinu salicylovú a oxid zinočnatý. Aké sú ich prospešné vlastnosti?

Kyselina salicylová v medicíne sa považuje za nevyhnutný nástroj pri liečbe akné, lupín a mnohých kožných ochorení. Má antiseptický, protizápalový, sušiaci účinok a je schopný zmierniť bolesť, ak sa na koži objaví bolestivá pupienok. Účinné látky liečiva znižujú aktivitu mazových a potných žliaz, spôsobujú odtok mazových sekrétov a pomáhajú čistiť ústa pórov. Pri aplikácii na pokožku má výrazný antipruritický účinok.

Oxid zinočnatý je účinné lokálne protizápalové liečivo. Tento nástroj má tiež antiseptický, sušiaci, sťahujúci účinok. Keď sa oxid zinočnatý aplikuje na povrch pokožky, vykonáva funkciu zmierňovania prejavov podráždenia a zápalu tkanív. Tvorí ochrannú bariéru pred pôsobením dráždivých faktorov na postihnuté miesto pokožky.

Ako Lassara vkladá

Ak má osoba pravidelne zápal na koži - na tvári, hrudi alebo chrbte - je to indikácia pre užívanie tohto dostupného protizápalového lieku. Podľa pokynov pre tento liek má zvláčňujúce a ochranné vlastnosti. Ak sa použije akné salicylová pasta, vyschne tieto útvary na pokožke a účinne zníži prejavy zápalu kože. Vystavenie aktívnym zložkám tohto činidla zníži sekréciu mazových žliaz a bude mať antimikrobiálne a adsorbčné vlastnosti.

Ako účinný je akné zinok

Najužitočnejšou funkciou tohto minerálu pri dermatológii je to, že dobre vyschne pokožku. Pomáha to znižovať nadmerný obsah tuku a rýchlo eliminovať výsledný zápal. Samotná príčina akné - vývoj baktérií v mazových vlasových folikuloch - má malý vplyv na zinok, ale kyselina salicelová má silnejší antiseptický účinok. Vďaka kombinácii dvoch takýchto aktívnych doplnkových zložiek je pasta s obsahom acetylsalicylovej a zinku obzvlášť účinná pri liečbe čerstvých vyrážok.

Ako sa aplikuje mastná soľ na báze salicylu a zinku

Ak máte náznaky na použitie tohto lieku, musíte pri jeho používaní dodržiavať niektoré pravidlá. Musíte vedieť, že hoci sa tento nástroj predáva v lekárni bez lekárskeho predpisu, neznamená to, že ho môžete začať používať aj bez konzultácie s lekárom. Špecialista objasní, či sa vo vašom prípade skutočne prejavuje pasta na báze salicylu a zinku, a skontroluje, či existujú nejaké kontraindikácie pre jeho použitie.

Podľa pokynov pre tento nástroj sa teda neskúmala jeho klinická účinnosť a bezpečnosť pravidelného používania počas tehotenstva, takže v tomto prípade je použitie lieku možné iba podľa pokynov lekára a pod dohľadom lekára. Na liečenie detí je tento liek úplne kontraindikovaný. Upozorňujeme, že pri použití salicylového a zinočnatého prostriedku sú možné vedľajšie účinky - alergické a iné miestne reakcie: pálenie, svrbenie, suchosť, peeling na pokožku a dokonca vyrážky.

Ako nanášať pastu salicylovú a zinočnatú? Tento nástroj má hustú konzistenciu, preto je vhodnejšie získať masť z pohára s vatovým tampónom alebo kozmetickou špachtľou. Pasta sa má nanášať tenkou vrstvou na postihnutý povrch pokožky 2-3 krát počas dňa. Ak sa na koži objaví jediná pupienok, musí sa na tento zápal použiť pasta. Liečba môže trvať od 1 do 3 týždňov. Nezabudnite, že tento liek by sa mal používať, ak na to existujú dostatočné dôkazy a masť nemôžete používať nepretržite - pokožka to veľmi vyschne.

Pozri tiež: -zinková pasta - návod na použitie.

Ako vyrobiť akné masť Lassar

Recenzia

Valentina, 24 rokov Keď mi bolo odporučené vyskúšať salicylovú zinkovú masť na zápal na tvári, necítil som z toho nadšenie. Myslel som si, že liek, ktorý stojí tak málo, bude mať účinok sotva viditeľný. Ako som bol šťastný z pozitívnych výsledkov za pár týždňov! Túto masť odporúčam všetkým!
Viktória, 27 rokov. Ako teenager som často používal salicylovú zinkovú masť, keď mi na pokožke veľmi mastne a nenávidel sa vyrážka. Najprv som použil tento liek ako krém na akné, aplikoval som ho v noci a ráno ho dôkladne vypláchol. Čoskoro bola pokožka vysušená az jedného akné a teraz zriedka takýto nástroj používa.
Nadezhda, 32 rokov. S touto pastou som mal skúsenosti, ale nehovorím, že je veľmi pozitívny. Drogy som použil bodovo - malé množstvo finančných prostriedkov som použil priamo na pupienok, ktorý sa objavil. Masť salicylová a zinočnatá pôsobila proti tomuto zápalu, ale zároveň veľmi vysušila pokožku a spôsobila silné odlupovanie. Z tohto dôvodu som ju zmenil na krém iba s kyselinou salicylovou v kompozícii.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.