Nakladané uhorky

Klasická verzia uhoriek na varenie v zime je morenie v dubových sudoch. Chuť takého predjedla sa nedá porovnávať s inými konzervami. Napriek tomu nie každý má možnosť udržať v byte takú veľkú kapacitu, ale existujú recepty na to, aby konzervované uhorky chutili ako sud.

Moriace uhorky

Pri zbere uhoriek je lepšie brať stredné ovocie a nezrelé. Jedlá môžu byť použité smaltované, drevené alebo sklenené. Domácnosti v domácnosti z dôvodu obmedzenej rozlohy bytov spravidla používajú druhú možnosť, ale napriek tomu, že takéto jedlá nespĺňajú požiadavky klasického receptu, je možné v ňom uvariť rovnako chutné jedlo. Ako si doma nakladať uhorky:

 1. Ovocie na konzervovanie zeleniny sa pripravuje denne, pričom je lepšie brať vodu s vysokou tvrdosťou.
 2. Množstvo soli sa volí s ohľadom na veľkosť uhoriek: na morenie malého ovocia je potrebné menšie množstvo ako pri veľkých. Hotová marináda sa musí filtrovať zdvojenou gázou alebo čistou pytlovinou.
 3. Pretože konzervácia uhoriek nie je úplná bez vytvorenia plesne, steny misiek sa potierajú cesnakom. Na dno nádoby položte listy chrenu, čerešní, čiernych ríbezlí, korenia.
 4. Uhorky sa kladú vertikálne a nie horizontálne: verí sa, že zelenina je potom lepšia a rovnomernejšia.
 5. Ak sa rozhodnete pripravovať konzervované ovocie otvoreným spôsobom (bez upchatia viečok), mali by ste pravidelne odstraňovať biely film z povrchu soľanky. Aby ste predišli plesniam, je najlepšie uchovávať domáci výrobok na chladnom mieste a do marinády pridať trochu horčičného prášku.

Úroda uhoriek otvoreným spôsobom

Tradičná verzia konzervovaných uhoriek nezahŕňa rotujúce uhorky v pohári. Ak pripravujete desiatu v sklenenej nádobe, môže byť zakrytá nylonovými krytmi, sud je voľne pokrytý drevenou platňou. Na prípravu uhoriek na zimu budete potrebovať:

 • kôpor - 800 g;
 • stredne čerstvé, uhorky - 10 kg;
 • chrenové listy - 100 g;
 • čerešňové listy - 100 g;
 • chrenový koreň - 30 g;
 • chili;
 • čistená voda - 10 l;
 • cesnak - 200 g;
 • stolová soľ - 750 - 850 g (ak sú plody veľké, soľ pridajte ďalších 100 g).

Ako variť nakladané uhorky:

 1. Uhorky sa nechajú namočiť v studenej vode dlhšie ako 6 hodín. Zostávajúce zložky sa premyjú, sušia a podľa potreby sa čistia.
 2. Kôpor by mal byť nakrájaný na konáre 15 - 20 cm.
 3. Hlaveň sa prepláchne koncentrovaným odvarom z listov vlašských orechov a otrie sa rozdrveným cesnakom (stačí pár klinčekov).
 4. Hotové greeny, korenie sa delia na 2 časti, z ktorých prvá je umiestnená na spodnej časti suda a druhá je umiestnená na zelenine.
 5. Sud by mal byť naplnený ovocím veľmi pevne, aby bola koncentrácia kyseliny mliečnej produkovanej počas fermentácie vysoká. To zabezpečí dlhodobú bezpečnosť občerstvenia.
 6. Potom sa zelenina vyleje do vychladnutej soľanky pripravenej z 10 litrov vody a 750 - 850 g soli.
 7. Zhora musí byť obrobok potiahnutý bavlneným materiálom, dreveným vekom a zatlačený nadol. Hornú časť suda by ste mali zakryť materiálom, aby prach nespadol do nádoby.
 8. Niekoľko dní sa oplatí uchovávať uhorky v miestnosti po premiestnení do chladnej miestnosti s teplotou 10 stupňov alebo nižšou.
 9. Počas varenia sa uistite, že morené uhorky sú počas varenia neustále pokryté soľankou. Ak hladina kvapaliny klesne, oplatí sa pripraviť ďalšiu dávku v množstve 20 g soli a 10 g kyseliny citrónovej na 1 liter vody.

Ak si želáte, môžete uvariť predjedlá pomocou panvice. Okrem toho bude proces varenia takmer rovnaký. Namiesto dreveného veka môžete použiť bežný tanier a vrecko naplnené vodou bude slúžiť ako útlak. Po asi 2 týždňoch morenia uhoriek v chladnej miestnosti fermentácia skončí a podľa potreby sa môžu distribuovať do pohárov. Ako valiť uhorky? Ovocie sa umiestni na sterilizovanú nádobu, vyleje sa soľankou a uzavrie sa nylonovými uzávermi.

Okurkový recept na zimu v bankách

Kyslá zelenina sa líši v chuti od nakladanej zeleniny v tom, že v nej marináda nie je kyselina octová, ale kyselina mliečna, ktorá sa pri fermentácii vyrába prirodzene. Vďaka tejto prírodnej zložke je uhorkový nález nejasný a chuť je svetlá a bohatá. Na prípravu nakladaných uhoriek v pohári na zimu sú potrebné tieto zložky:

 • chilli - ½ ks;
 • uhorky sú tmavo zelené, čerstvé - 2 kg;
 • čerešne, ríbezle;
 • kôpor - 100 g;
 • bobkový list - 5 - 7 ks;
 • nové korenie - 10 ks;
 • strúčiky cesnaku - 5 ks;
 • soľ - 2 lyžice. l.

Ako zavrieť uhorky:

 1. Namočené po dobu 5-6 hodín, uhorky praskajú, takže tento bod by sa nemal zanedbávať.
 2. Korenie sa pripravuje: umyté, vyčistené. Poháre sa sterilizujú, polovica pripravených zelení a ochucovadiel (okrem soli) sa položí na ich dno.
 3. Uhorky sa balia do plechoviek, takže zelenina plní asi 2/3 nádoby. Zvyšné korenie je umiestnené na vrchu.
 4. Z litra vody a dvoch polievkových lyžíc soli sa pripraví soľanka, do ktorej sa naleje ovocie. Nakladané uhorky by sa mali podávať infúziou počas 3 dní.
 5. Po uplynutí stanoveného času sa soľanka naleje na panvicu a varí sa. V tomto prípade nie je potrebné nakladať z konzerv.
 6. Varená soľanka sa vracia späť na banky, sú voľne pokryté nylonovými alebo cínovými viečkami a sterilizované vo vodnom kúpeli. Spracovanie 3-litrovej nádoby trvá 20 - 25 minút, na liter stačí 15 minút.
 7. Po sterilizácii sa plechovky s nakladanými uhorkami upchajú, prevrátia a zakryjú teplou handrou. Ďalej je lepšie skladovať rotáciu v chladnej miestnosti.

Video: prípravky na zimu z uhoriek

Šikovné ženy v domácnosti sa snažia zozbierať čo najviac rôznych druhov ovocia a zeleniny na zimu. Medzi rôznymi uhorkami sa umiestnite na prvom mieste. Dobre pripravené nakladané uhorky sú vhodné pre akýkoľvek šalát, slúžia ako hlavná zložka hodgepodge a skvelý doplnok k jedlám z mäsa a rýb. Po pozeraní videí nižšie sa dozviete, ako urobiť chutné zvraty v zime.

Chutné uhorky v zime v plastovom sudu

Západ slnka uhorky na zimu

Recept na nakladané uhorky s horčicou