Ošetrenie plesní obuvou

Huba na nechtoch a chodidle osoby (onychomykóza) je nepríjemná vec, ale je možné ju liečiť modernými liekmi. Poraziť ho je polovica bitky. Aby sa účinok posilnil a zabránilo sa opätovnej infekcii, premýšľajte o tom, ako dezinfikovať topánky z huby.

Ako liečiť topánky z huby

Správne spracovanie obuvi z húb je efektívne a bezpečné pre čižmy, topánky vyrobené z rôznych materiálov. Zachráni tenisky, topánky, sandále, a to nielen pred patogénmi, ale aj pred nepríjemnými zápachmi. Na vyriešenie tohto delikátneho problému existuje veľa ľudových, lekárskych, priemyselných prostriedkov. Tu sú najobľúbenejšie:

 • Ocot;
 • ultrafialová dezinfekcia;
 • špeciálny sprej;
 • liečba formalínom;
 • použitie protiplesňových obrúskov.

Pred spracovaním obuvi plesňami na nechty drahými prostriedkami použite metódy starej starej mamy, ktoré môžu byť niekoľkokrát lacnejšie a oveľa efektívnejšie. Sú šetrné k životnému prostrediu a bezpečné, umožňujú vám dezinfikovať sa. Výber produktu závisí od stupňa infekcie, od materiálu, z ktorého sa vyrábajú topánky alebo topánky, od technických, finančných možností.

Ako spracovať obuv z huby

Počas liečby nie je možné vykonať jedinú liečbu. Budete musieť monitorovať každú dvojicu obuvi, kým sa stabilne nezlepší stav nôh, a potom ich spracujte na prevenciu. Počas tohto obdobia je potrebné dezinfikovať nielen topánky, tenisky, topánky, ale aj ponožky, pančuchy, pančuchy. Bežné pracie prostriedky nezabíjajú plesňové spóry. Ponožky sa budú musieť umývať samostatne v prístroji s funkciou trávenia alebo namočené do vodného roztoku sódy s teplotou 90 - 100 stupňov a následne sa napínajú.

Pri spracovaní dodržiavajte bezpečnostné opatrenia. Sú odlišné pre každý typ dezinfekcie, ale bez nich je to nemožné. Pred použitím akéhokoľvek lieku si pozorne prečítajte pokyny k tomuto lieku. Skontrolujte, či sa produkt zhoduje s materiálom, z ktorého sú vyrobené. Zaobchádzajte opatrne a pravidelne, aby vás nepríjemné ochorenie nechalo navždy.

Ako dezinfikovať obuv proti plesňovému octu

Nevyžaduje sa ocot, ale 40% kyselina octová. Pozor! Je to veľmi agresívna tekutina. S ním môžete pracovať iba v gumených (latexových) rukaviciach. Ďalšia výzva: kyselina octová môže zanechávať stopy na vnútornej strane topánky. Ak chcete skontrolovať - ​​spracovať malú plochu na nenápadnom mieste. Ak sa obuv osvedčila ako odolná voči tomuto dezinfekčnému prostriedku, choďte do práce.

 1. Oblečte si rukavice.
 2. Vyberte vložku.
 3. Navlhčite vatový tampón so 40-70% roztokom octovej esencie.
 4. Stielka obopnite na oboch stranách a na celom vnútornom povrchu obuvi.
 5. Bavlnená vlna s roztokom ponechajte v špičke topánky.
 6. Spracovanú paru zabalte do vrecka, opatrne ju uzavrite a nechajte ju cez noc.
 7. Nezabudnite vetrať miestnosť!

UV dezinfekcia obuvi na plesňové choroby

Osvedčilo sa zariadenie, ktoré súčasne vysušuje a dezinfikuje tenisky alebo topánky. Môže sa tiež použiť na preventívne účely. Plesňové spóry sa obávajú ultrafialových lúčov, ktoré zariadenie emituje. Vždy, keď je potrebné sušiť čižmy alebo čižmy, používajte protiplesňové sušiče. Takéto ošetrenie spolu s dezinfekciou ponožiek postačuje na zabránenie opätovnej infekcie. Pri kúpe zariadenia na sušenie obuvi sa uistite, že obsahuje ultrafialovú zložku.

Sušičky Timson sa osvedčili. Ich účinnosť bola dokázaná mnohými štúdiami. Timson sa špecializuje na výrobu UV dezinfekčných produktov. Spracovanie topánky z huby pomocou zariadenia Timson vám pomôže úplne sa zbaviť infekcie, upratať nohy a zabudnúť na to, čo je onychomykóza.

Ako aplikovať poľský sprej na plesne

Existujú moderné protiplesňové lieky s komplexnými účinkami, ktoré sa používajú ako na liečbu, tak na dezinfekciu. Týmto nástrojom je sprej Mikostop. Použitie je jednoduché: opatrne nastriekajte na vnútornú stranu topánky a nechajte ju cez noc. Stielka musí byť odstránená a spracovaná na oboch stranách. Päť dní používania spreja Mikostop zlepší vaše sandále, tenisky a topánky.

Ako dezinfikovať topánky z húb formalín

Spracovanie topánky plesňou na nechty formalínom na nohách je stará, osvedčená a overená metóda. Je ťažké kúpiť formalín, ale prípravky obsahujúce formalín sa predávajú, z ktorých najznámejší je formidron. Zaobchádzajte s obuvou formidronom opatrne a dodržiavajte bezpečnostné opatrenia. Vnútro obuvi alebo obuvi dôkladne utrite vatovým tampónom navlhčeným dezinfekčným prostriedkom. Stielka musí byť spracovaná z oboch strán. Spracovanú paru zabalte do plastového vrecka, pevne ju zviažte a nechajte ju do rána.

Chlorhexidín-biglukonát (jednopercentné riešenie) má podobný fungicídny účinok. Neobsahuje formalín, chlór pôsobí ako účinná látka. Dezinfekcia topánok na nechty pomocou chlórhexidínu v kombinácii s ošetrením nôh a spracovaním spodnej bielizne (ponožky, pančuchy, pančucháče) je veľmi účinným spôsobom boja proti onychomykóze.

Ako dezinfikovať topánky z huby špeciálnymi vložkami

Dezinfekčné vlhké obrúsky na antimykotickú liečbu - skôr profylaktické ako terapeutické činidlo. Niekedy sú jednoducho nenahraditeľné. Ľahko zvládnu gumené papuče, ktoré sa vydávajú v saune alebo soláriu. Ak chcete dosiahnuť dvojitý ochranný účinok, utrite chodidlo obrúskom, najmä medzi prstami. Nebojíte sa infekcie!

Video: efektívny nástroj na spracovanie obuvi proti plesniam

Recenzia

Maxim, 32 rokov, onychomykózu liečil dlhý a ťažký čas. Keď huba ustúpila - moja radosť nebola nijaká hranica! Zostáva iba priviesť ho z jeho obľúbených tenisiek, obuvi, čižiem. Rozhodol som sa použiť Formidron a nemýlil som sa. Spracované tenisky iba raz. Uplynul rok. Nosím rovnaký pár, nie náznak opätovného zalesnenia. S vybraným nástrojom veľmi spokojný.
Jurij, 26 rokov. Prvýkrát, keď som „chytil“ huby v bazéne, rýchlo vyliečil. Koľkokrát sa ku mne vrátil z vlastných topánok, je ťažké vypočítať. Kúpil som dezinfekčnú sušičku Timson a všetko sa zmenilo. Teraz topánky a tenisky nielen rýchlo vysychajú, ale sú tiež ošetrené UV lúčmi. Neexistuje žiadna nová infekcia. Veľmi užitočná vec.
Marina, 44 rokov Po liečbe mykózy vyvstala otázka: ako liečiť topánky z húb na prevenciu. Nechcel som to znova vyzdvihnúť. Dozvedel som sa o spreji Mikostop a pravidelne ho používam. Spracovávam obuv, sandále a nohy, najmä ak idem tam, kde existuje riziko nakazenia. Sprej používam už pol roka. Zatiaľ spokojný.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.