Polievanie uhoriek na otvorenom teréne

Koľko príjemných emócií prináša pestovaná plodina! Aj keď to nie je také ťažké - pestovať zeleninu pre seba na stole, ale musíte poznať nejaké nuansy. Ako sa starať o uhorky na otvorenom poli, kedy ich zalievať: večer alebo ráno, ako reagujú na zavlažovanie. Použite tieto tipy a užite si výsledky!

Ako zavlažovať uhorky na otvorenom teréne

V tejto kultúre z tekvicovej rodiny je koreňový systém dobre rozvinutý. S výnimkou hlavného koreňa zasahujúceho hlboko do neho sa nachádza blízko povrchu. To umožňuje uhorkám zbierať živiny a vlhkosť z veľkej plochy. Ak je pôda v lôžku s týmito rastlinami dobre zvlhčená, bude úroda veľkorysá a plody budú rásť rýchlo a nebudú horké.

Čo by malo byť zahrnuté do starostlivosti o uhorky na otvorenom priestranstve, aby začali dozrievať čoskoro a prinášať ovocie na dlhú dobu? Na tento účel musí letný obyvateľ poznať a riadiť sa niekoľkými všeobecnými pravidlami napájania záhrady.

  • Uhorky nelejte priamo z hadice studenou vodou. Pre správne zavlažovanie sa musí voda najskôr zhromaždiť ráno vo veľkej nádobe - na slnku sa za deň zahreje na správnu teplotu.
  • Potrebujete vodu z kanvy, opatrne, uistite sa, že pôda pri koreňoch rastlín nedegraduje.
  • Frekvencia zavlažovania závisí od počasia: raz za týždeň po zavlažovanie každé dva dni.

Ako zavlažovať uhorky na otvorenom teréne pred kvitnutím

Správne zavlažovanie je zárukou dobrého vývoja rastlín a bohatého plodenia. Bude sa líšiť v závislosti od toho, či sú uhorky vysadené v záhrade semenami alebo vysadené sadenicami, ktoré boli predtým pestované v skleníku. Rastliny, ktoré sa naklíčili na záhrade, sa musia zalievať každé 2-3 dni, pretože koreňový systém sadeníc sa už začal dobre rozvíjať v zemi. Sadenice transplantované z kvetináčov môžu ochorieť na otvorenej pôde, takže je lepšie hojne zaliať dieru pri presúvaní klíčkov do záhrady a ďalšiu hydratáciu vykonať asi za týždeň.

Ako často zavlažujte uhorky na otvorenom poli skôr, ako kvitnú a koľko vody použiť? Pre mladé vyvíjajúce sa rastliny stačí 3 - 5 litrov na 1 m2. Frekvencia zalievania záhradníka bude musieť byť upravená v závislosti od poveternostných podmienok. V období sucha môže byť potrebné zvlhčovanie každý deň a za daždivého, oblačného počasia bude možné obísť bez zalievania a viac ako týždeň. Mali by ste sa zamerať na vlhkosť pôdy pod kríkmi uhoriek. Tiež by sme nemali zabúdať na uvoľnenie postelí, aby korene mohli dýchať a aby neboli ovplyvnené bazálnou hnilobou.

Keď sú výhonky rastlín malé, môžu sa zalievať skoro ráno a uistiť sa, že voda je teplá (18 - 25 stupňov) a aby sprej neklesol na listy. Kvapky vody pod slnkom sa stanú malými šošovkami a rastlina sa popáli. Z tohto dôvodu a tiež preto, že počas dňa veľké vyparovanie vlhkosti prispieva k rozvoju chorôb kríkov, mnohí záhradníci radšej zavlažujú večer, keď zapadá slnko. Pre tých, ktorí nevedia venovať toľko času, sa odporúča zvlhčovať kvapkaním pomocou špeciálneho vybavenia alebo bežných plastových fliaš.

Polievanie uhoriek počas kvitnutia

Aké sú znaky starostlivosti počas tohto obdobia? Polievanie uhoriek na otvorenom priestranstve v čase, keď kvitli, je potrebné vykonávať večer takmer každý deň v množstve 8 - 12 litrov na 1 štvorcový. m. Voda, ktorá by mala byť teplá, sa musí nalievať nielen okolo koreňa, ale musí tiež vytvárať medzi kríkmi drážky s hĺbkou 7 až 9 cm a voľne ich navlhčiť. Ak v chate často nemáte čas, zorganizujte zavlažovanie rastlín pomocou plastových fliaš. Za týmto účelom urobte otvory v korku, odrežte dno. Vykopte 1 - 2 fľaše s obsahom 2 litre blízko koreňov so zátkou dole a naplňte ich vodou.

Ako zavlažovať uhorky počas plodenia

Prítomnosť dostatočného množstva vody v čase, keď sa vaječník začína tvoriť na kríkoch a rastie ovocie, má priamy vplyv na výnos. Počas tohto obdobia sa zalievajú uhorky na otvorenom priestranstve tak, že sa pôda musí zavlažovať najmenej každý druhý deň pomocou vedra s vodou pre jedného dospelého kríka. Rastliny zalievajte večer teplou vodou alebo použite metódu odkvapkávania. Aj keď sa očakáva dážď, neskočte zalievanie, je lepšie znížiť jeho objem. Takéto pravidlá vyplývajú zo skutočnosti, že uhorky rastú v noci. Plody budú šťavnaté a bez horkosti, ak bude dostatok vody.

Polievanie a kŕmenie uhoriek na otvorenom teréne

Ako skombinovať tieto dva procesy? Pred kŕmením je nevyhnutné, aby sa uhorky zavlažovali na otvorenom teréne, aby sa nadmerné množstvo hnojiva nedostalo ku koreňom a aby sa nepoškodili kríky. Prvýkrát sa vrchný dresing vykonáva vo fáze 2-4 listov, ak boli semená zasiate na záhrade alebo týždeň po výsadbe sadeníc. Hnojiaci roztok sa neaplikuje pod koreň, ale pozdĺž drážok medzi kríkmi, ktorými sa potom opäť zalieva zálievka, aby sa dosiahlo lepšie rozdelenie hnojenia. Pestovanie uhoriek na otvorenom poli je efektívnejšie, keď sa na listy rastlín postriekajú prospešné látky.

Video: ako zavlažovať uhorky na otvorenom priestranstve