Pletené detské pletenie

Ručná práca je hodnota, pretože remeselník do výrobku vkladá teplo, lásku a starostlivosť. Pletené prikrývky pre deti sú dobré, pretože môžu slúžiť aj viac ako jednej generácii a stať sa skutočnou pamiatkou. Nejde iba o obyčajnú ozdobu v kočíku alebo detskej postieľke, ale o praktickú vec v novorodeneckom veno.

Ako pliesť pléd

Pletenie je najbežnejším typom vyšívania. Pred začatím procesu však musíte urobiť všetko, čo potrebujete. Detské deky pre domácich majstrov by mali začať výberom vhodných priadzí a pletacích ihiel. Je lepšie vziať vlákno, s ktorým je vhodné pracovať. Priadza na detskú prikrývku sa môže veľmi líšiť, ale hlavnou vecou je to, že sa hodí na tento nástroj. Pletenie vyžaduje označenie č. 3, vhodné pre nite normálnej hrúbky. Môžete použiť takýto materiál:

 • akryl;
 • akryl s mohairom;
 • vlna;
 • vlna zmiešaná s akrylom;
 • kašmír.

Detský pléd s pletacími ihlami sa dá pletiť rôznymi spôsobmi, pričom sa vytvárajú pôsobivé vzory. Existuje obrovský výber schém, ale existujú dva hlavné typy: s predným a nesprávnym pletením. V tomto prípade sú všetky slučky priviazané buď k prednému prove alebo k zadnej časti. Medzi hlavné metódy pletenia, ktoré používajú remeselnice, patria:

 • Hladké tváre. Pri tejto metóde sa používajú výhradne očné viečka.
 • Povrch je zlý. Pletenie je, že sú pletené iba nesprávne slučky.
 • Gum. Podstata metódy spočíva v tom, že obidva typy slučiek sa striedajú v rovnakom počte cyklov, napríklad dvakrát za sebou, štyrikrát za štyri. Univerzálny vzor vhodný pre mnoho úpletov.

Pletené prikrývky pre deti s popisom a vzormi

Dokonca aj osoba, ktorá nikdy predtým nebola zapojená do vyšívania, môže urobiť prikrývku. Detský pléd s pletacími ihlami sa ľahko pletie, pretože každá z možností má podrobnú schému s podrobným popisom. Vezmite pletací nástroj a postupujte. Po preštudovaní vzorov rôznej zložitosti vyhľadajte pletenie pléd s pletacími ihlami s popisom vašej úrovne, potom získate požadovaný druh poťahu. Ak chcete začať, vyberte si modely s jednoduchými vzormi: môžu to byť opakujúce sa geometrické vzory. Vo vašej práci sa od vás vyžaduje iba pozornosť.

Objemová detská pletená deka pre novorodencov

Taký nadýchaný produkt je najlepší, ktorý môže byť na zimu. Nebudete sa neustále báť, že dieťa zamrzne. Pletenie je veľmi ľahké a rýchle - môžeme povedať, že sa jedná o prikrývku pre novorodenca s pletacími ihlami pre začiatočníkov. Používajte vlnenú priadzu 100 m na 100 ga značenie pletacích nástrojov č. 15. Uvoľní sa produkt asi desať metrov na dvadsať metrov. Lepší podväzkový steh:

 • Háčkované jedno radové háčkovanie.
 • Druhý riadok - jeden háčkovaný stĺpec, štyri vzdušné slučky, jedna rana (z piatich slučiek pripojíme jednu), štyri vzdušné slučky, stĺpec.

Pletený štvorcový pléd

Očarujúci viacfarebný objekt pozostávajúci z malých štvorcov s detskými kresbami vyzerá obzvlášť krásne. Je ľahké pliesť: postupne striedať zlé, potom predné slučky. Prikrývku pre novorodenca však môžete priradiť k úpletovým ihliciam zložitejšieho vzoru: s vrkôčkami rôznych motívov. Detská deka sa skladá z dvadsiatich štvorcov s rozmermi 15,5 x 17,5 cm. Všeobecné parametre sú 85 x 60 cm. Pre prácu vyberáme:

 • priadza zo štyroch farieb;
 • pletacie ihlice;
 • háčik na viazanie.

Prelamované pléd pre novorodenca s pletacími ihlami

Produkt tohto uskutočnenia je vhodný pre dievča aj chlapca. Môžete pletené prikrývky pre novorodencov pomocou pletacích ihiel s jemným prelamovaným vzorom. Táto vec dokonale ozdobí miesto odpočinku dieťaťa, v teple v chlade. Na výrobu budete potrebovať bielu priadzu a kruhové náradie s označením č. 3, č. 5. Krok za krokom vyrábame krásnu mäkkú deku:

 • Zhromaždíme 159 stehov a po štvrtom pletenom rade 80 cm dlhom zavrite rad.
 • Pokračujeme v pletení remienka, čím vytvoríme 6 slučiek.
 • Obraciame sa na hlavnú kresbu: 3 slučky tváre, 1 priadza, 3 tváre, všetky tváre, opakujeme, potom po 1 priadzi zhromaždíme 6 tváre, 3 tváre, 1 priadzu, 7 tváre, vzor.
 • Zavrieť šesť stehov, predné pletené, všetko opakujte znova.
 • Zostavujeme výrobok so spoločnou tyčou v dĺžke a šírke.

Pletená deka

Ľahká prikrývka pre novorodenca s pletacími ihlami je pletená v šachovnicovom vzore. Biela, ružová alebo modrá farba je vhodná na prepustenie dieťaťa z nemocnice. Striedanie predných slučiek so zlými vytvára vzor v podobe šachovnice. Obojstranný vzor je tiež vhodný na pletenie šál a klobúkov. Prikrývky v tomto dizajne sú veľmi praktické, pretože nemajú baliace rohy.

Pred samotným pletením je potrebné určiť parametre produktu, to znamená zvoliť veľkosť štvorcov. Prvky 4 na 4, 5 na 5 alebo 6 na 6 budú vyzerať harmonickejšie. Dizajn detskej kocky s pletacími ihlami, napríklad štyri až štyri, je jednoduchý. Pozostáva zo striedania štyroch predných slučiek so štyrmi nesprávnymi slučkami s opakovaním - pletie sa podobný počet radov.

Pletená deka v kočíku

Kočíky sú zdobené útulnými posteľnými prikrývkami, pretože nielen zdobia dopravu, ale tiež poskytujú dieťaťu pohodlie počas mimosezónnej a zimnej sezóny. Bavlna bude vyzerať skvele. Veľkosť kočíka na meter je vhodná v kočíku. Na pletenie sa používa 100% ľahká bavlnená priadza. Vezmite pletacie ihlice označené číslom 4. Deka je vyrobená z nádherného vzoru „Rice“:

 • Prvý riadok: striedanie jednej prednej a jednej nesprávnej strany.
 • Druhý riadok: párne riadky sú pletené podľa výkresu.
 • Tretí rad: striedanie prednej strany so zlou stranou.

Pred vytvorením detskej prikrývky plette malú štvorcovú vzorku s veľkosťou 10 x 10 cm, aby ste vypočítali počet stehov. Uvidíte teda jednodielny vzor, ​​ktorý potom dopadne na hotový výrobok. Vyberte si postupnosť odtieňov pre vlastné pruhy. Experimentujte s farebnou kombináciou v riadkoch mini-vzorkovníka a vyberte správnu kombináciu.

Video: Ako pliesť pléd pre dieťa s pletacími ihlami