Mikrobladenie obočia

Jednou z hlavných častí tváre, ktorá ovplyvňuje jej vnímanie ako celku, je „rám“, bez ktorého bude obraz vyzerať ako nedokončené plátno. Vysoký dopyt po kozmetických postupoch pre dlhodobý dizajn obočia. Mikrobielenie nahradilo hrubé, zámerné tetovanie, ale stojí za vyskúšanie novosti?

Čo je mikrobladenie

Procedúra má veľa alternatívnych názvov - tetovanie vlasov obočia, manuálna mikropigmentácia, dizajn 6D. Bez ohľadu na to, ako sa na túto technológiu odvoláva konkrétny majster alebo salón, podstata zostáva nezmenená: trvalý dizajn obočia, ktorý súvisí s tetovaním. Počas postupu mikrobielenia sa pod kožu nanáša farba ihlou, ktorá zostáva niekoľko mesiacov. Presné obdobie závisí od rýchlosti obnovy pokožky - ženy v elegantnom veku majú viac ako mladé dievčatá.

Mikrofigmentácia obočia sa líši od klasického tetovania nasledujúcimi spôsobmi:

 • Ručné práce vedú k neprítomnosti vibrácií spôsobených zariadením. Výkres je menej plochý, vyzerá prirodzenejšie.
 • Ihla sa vkladá plytko, takže obočie po mikrobielení netrvá dlho a vyžaduje častú korekciu.
 • Minimálny počet negatívnych následkov: nie sú žiadne jazvy a kôry, liečená oblasť sa hoja veľmi rýchlo.
 • Postup mikrobielenia je čo najbolestnejší.
 • Farba sa časom nemení, ale postupne sa s pribúdajúcou pokožkou postupne stráca.
 • Mikrobladenie je vhodné nielen na vytvorenie krásnych obočia od nuly, ale aj na vyplnenie jednotlivých oblastí.

Ako sa pripraviť na postup

Je dôležité vziať do úvahy, že kvalita práce a celkový vzhľad nezávisia iba od vybavenia, ktoré ste si vybrali, ale aj od majstra. Odborníci odporúčajú brať tento problém vážne:

 • Študovať portfólio nielen certifikáty z kurzov a fotografie obočia osobitne, ale aj všeobecnými tvárovými ranami.
 • Uprostred menštruačného cyklu sa odporúča mikrobladiace obočie.
 • Opravu chĺpkov môže vykonať pán, ale bude potrebné zaplatiť poplatok.

Ako sa mikrobladí

Všeobecná schéma postupu nezávisí od toho, s akými inováciami prišiel majster alebo salón. Približný čas strávený na mikropigmentácii je určený množstvom práce: malé plochy môžu byť vyplnené za štvrť hodiny a úplná obnova obočia od hlavy po chvost môže trvať 30 - 40 minút. Tu musíte tiež určiť čas na anestéziu typu aplikácie: ďalších 20 - 30 minút. Táto technológia vyzerá takto:

 1. Po odsúhlasení náčrtu s klientom ošetruje majster kožu antiseptikom a aplikuje hustú vrstvu anestetika. Vo svojej úlohe často koná Emlova chladiaca masť.
 2. Kozmetológ môže položiť na povrch celofánový film. Približná doba expozície je 15-20 minút, v závislosti od citlivosti klienta.
 3. Vďaka špeciálnemu peru, v ktorom sú umiestnené ihly dýz, zavádza majster pod kožu 0,3 mm náter. Maximálna hĺbka je 0,5 mm. Parameter sa vyberá jednotlivo.

Starostlivosť o obočie po zákroku

Žena opúšťa kanceláriu so zoznamom odporúčaní, ktoré je potrebné dôsledne dodržiavať: priamo ovplyvňujú to, koľko budú nové obočie držať a ako sa bude pokožka po celú dobu cítiť. Je dôležité vedieť, že:

 • prvých 7 dní nemôže byť mikrobladiaca zóna navlhčená (použite aj kozmetiku);
 • pokiaľ sacharóza vyniká, koža sa niekoľkokrát denne lieči chlorhexidínom, pričom sa tampón pohybuje v pohybe;
 • rozmazanie prípravkami, ktoré urýchľujú regeneráciu a zvlhčujú pokožku, je povolené až po vymiznutí sacharózy (3 až 4 dni, nie skôr).
 • 14 dní po mikrobladení obočia nemôžete ísť do solária, kúpeľa alebo sauny.

Koľko drží

Trvanie uloženia výsledku závisí od toho, ako sa starať o ošetrenú oblasť, od schopností majstra a od toho, či sa mikrobladenie prvýkrát vykonalo. Odborníci pripomínajú, že prvý postup môže vyžadovať opravu do jedného mesiaca, pretože farba sa takmer nedrží. Opakovaná mikropigmentácia bude trvať 3 až 4 mesiace. Maximálny interval medzi korekciami je 1,5 - 2 roky.

Kontraindikácie

Všeobecný zoznam zákazov z lekárskeho hľadiska je takmer totožný s tým, ktorý sa uvádza pred klasickým tetovaním:

 • problémy s regeneráciou kože;
 • sklon ku krvácaniu;
 • novotvary;
 • antibiotická liečba;
 • vystavenie pokožky laserom až 30 dní pred údajným mikrobielením;
 • epilepsie;
 • dojčenia;
 • zhoršenie zápalových procesov;
 • hypertenzia.

Čo je lepšie tetovanie mikrobielzami alebo obočím

Ak chcete zvoliť techniku, ktorá vám vyhovuje, musíte pochopiť, aké ciele sa dajú dosiahnuť pomocou týchto odrôd permanentného make-upu. Proti tetovaniu všetko hovorí: priama neprirodzená línia, nestabilná farba, neschopnosť vykonať korekciu. Mikrobladenie poskytne prirodzené obočie, ktoré sa ľahko zbaví. Ostrosť a sýtosť sa líši v závislosti od techniky:

 • Perie zahŕňa vytvorenie tieňa, ktorý ženy sami vytvárajú, pomocou mäkkej ceruzky. Mikrobielenie touto technikou nie je zreteľné výrazné chĺpky, ale vyplnenie formulára. Obočie je výrazné, pretože mu chýbajú medzery.
 • Vlasová technika - mikrobladenie v klasickom zmysle, keď sú nakreslené jednotlivé chĺpky rôznych tvarov, smerov, objemov. Prirodzenosť vzoru je určená prítomnosťou „vzduchu“, absenciou jasnej čiary.
 • Kombinovaná technika mikrobladenia často vyzerá ako vytvorenie samostatných chĺpkov v oblasti hlavy a tieňovanie od ohýbania k chvostu. Najobľúbenejšia voľba pre výrazné, ale prirodzené obočie.

Náklady na mikrobladenie obočia v salónoch v Moskve

Cena za službu v hlavnom meste je približne na rovnakej úrovni: kvalifikovaný remeselník zarába obočie od nuly za 8 - 10 tisíc rubľov. V Petrohrade, náklady sú rovnaké, v regiónoch to môže byť nižšia - 6-8 tisíc rubľov. Korekčná cena je často stanovená na 70% pôvodnej hodnoty. Príliš nízke rozpočtové možnosti na mikrobielenie - 1 - 3 000 rubľov. - Nemá zmysel uvažovať, pretože neexistuje žiadna záruka kvality poskytovaných služieb.

Ako vyzerajú obočie po mikrobladení pred a po fotografiách

Recenzia

Angelina, 25 rokov - Po prvé, nie je bezbolestná, bez ohľadu na to, čo hovoria kozmetológovia. Po druhé, prirodzenosť účinku závisí od priamych rúk majstra. Mikrobladiace obočie je však stále výrazne lepšie ako trvalé tetovanie. Edém trvá niekoľko hodín, potom si musíte kúpiť prostriedok na hojenie rán a rozmazať ho za 3-4 dni. Potom je všetko v poriadku až do novej opravy.
Vera, 21 rokov - Mikrobladenie sa mi nehodilo: na mastnú pokožku tváre tenké vlasy maľované majstrom rozmazali nasledujúci deň. Ukázalo sa, že ma jednoducho „zabudli“ varovať, že rýchlosť a objem produkcie mazu ovplyvňujú konečný výsledok. Po 2 týždňoch je farba takmer úplne preč. Bola mi ponúknutá oprava, ale rozhodol som sa odstrániť zvyšky.
Tatyana, 24 rokov - Po 2 dňoch od biotatuáže som si myslel, že počítam dni, kým sa výsledok neodstráni - ukázalo sa to veľmi jasne, ako obyčajné drsné tetovanie. Majster upokojil: za 7-10 dní sa saturácia zníži. Moja prírodná hnedá farba sa objavila po 5 dňoch. Z dôvodu liečenia a výživy sú rozmazané obočie s vazelínou - levomekol, bepanten zakázané. Peeling zmizol po týždni.