Čerešňa v želé na zimu

Džem z čerešne získal pravú prezývku „kráľovský“: džemy, želé a iné výrobky z čerešní sa vyznačujú osobitnou chuťou a vôňou. Okrem toho sú veľmi užitočné vďaka obsiahnutým vitamínom, pektínu a ďalším dôležitým látkam. Ak chcete, aby boli čerešne šťastné po celý rok, pripravte chutné želé na zimu.

Ako si vybrať a pripraviť bobule na konzerváciu

Čerešňa v zime je chutným a voňavým produktom. Aby takýto slepý pokus získal ešte viac výhod, musíte vedieť, ako správne vybrať a pripraviť bobule:

 • Hneď po zozbieraní hlavnej ingrediencie začnite pripravovať džem alebo iné konzervy. Je to potrebné, pretože bobule majú veľmi krehkú šupku a môžu sa zhoršovať, aj keď sú mierne poškodené.
 • Pri zbere ovocia trhajte spolu so stopkami. Táto technológia zabezpečuje zachovanie chuti a vonkajších vlastností.
 • Opatrne vyberte bobule na odoslanie do pohára. Musia byť celé a zrelé. Ak sa pri triedení ovocia stretnú nezrelé, zhnité alebo červy, nemôžu sa použiť.
 • Ak chcete čerešňovú marmeládu alebo iné sladkosti skladovať dlhšiu dobu, je lepšie zachovať bezsemenné ovocie: počas dlhodobého skladovania začnú produkovať toxíny, ktoré sú pre človeka škodlivé.
 • Kosti môžete odstrániť pomocou špeciálneho stroja alebo špendlíka.
 • Pred konzervovaním odstráňte stonky a ovocie dôkladne umyte.

Ako uvariť čerešňu v želé na zimu - recepty

Na internete nájdete rôzne recepty od čerešní na zimu. Plody sú vhodné na džemy, džemy, marmelády a kompóty. Ak chcete zásobiť chutné jedlo počas chladného obdobia, odporúča sa uvariť želé zo zmrazených čerešní alebo čerstvých bobúľ. Táto forma domácich polotovarov vám pomôže vychutnať si čerešňovú chuť a arómu po celý rok. Líšia sa nielen chuťou, ale aj veľkým prínosom pre telo.

Čerešňová želé so želatínou

Cherry želé na zimu možno pripraviť pomocou minimálneho množstva zložiek:

 • želatína - 4 lyžičky.
 • granulovaný cukor - 1 kg;
 • čerešňa - 1 kg.

Pokyny na postupné varenie čerešňovej želé:

 1. Umyte bobule a oddeľte mäso od kostí. Vložte pripravenú čerešňu do panvice a nalejte cukor. Počas polhodinového varenia sladkú zmes miešajte neustále.
 2. Počas procesu varenia želatínu zrieďte teplou vodou. Nechajte chvíľu stáť.
 3. Ďalší krok: k ovocím pridajte napučanú želatínu. Bobule by sa mali zametať ďalších 10 minút.
 4. Výsledná hmota sa nechá niekoľko hodín. Potom sa znova vráťte do ohňa a niekoľkokrát varte, aby produkt získal krásnu farbu a hustotu.
 5. Nalejte želé s cherry do sterilizovaných pohárov, prevracajte viečka. Zaseknutý papier môžete uložiť do pivnice alebo špajze.
 6. Výrobok bude dobrým dezertom pre čaj, okrem palaciniek alebo palaciniek. Na raňajky sa môžu zákusky šíriť na buchty alebo hrianky.

Ako pripraviť želatínu bez želatíny

Čerešňová želé bez želatíny sa môže pripraviť s použitím väčšieho množstva cukru ako kedykoľvek predtým. Budete potrebovať nasledujúce komponenty:

 • čerešňové bobule - 1000 g;
 • granulovaný cukor - 1,5 kg.

Ako uvariť čerešňu na zimu:

 1. Ovocie dobre opláchnite. Odstráňte semená z plodov pomocou akejkoľvek metódy, ktorá je pre vás vhodná. Pomocou odšťavovača vytlačte šťavu z dužiny bobule.
 2. Nalejte tekutinu do panvice, pridajte tam granulovaný cukor, výslednú sladkú látku vložte na sporák.
 3. Masu zahrievajte, až kým nedosiahne bod varu, a potom začnite variť za stáleho miešania. Keď sa pena začne objavovať, lyžičkou ju vyberte z povrchu.
 4. Šťavu musíte variť s cukrom, až kým nedosiahne hustú konzistenciu podobajúcu sa želé.
 5. Dajte všetko do pohárov, ktoré je potrebné najprv sterilizovať. Prevráťte každé veko. Konzervované jedlo poslať na zimu na uskladnenie: na tento účel je vhodná komora alebo pivnica.

Plsť Cherry recept

Je veľmi ľahké pripraviť džem z ovocia plsti. S takouto pochúťkou si môžete rozprestrieť toast alebo to len s čajom so uhryznutím. Na to potrebujete iba dve zložky:

 • cukor - 1000 g;
 • plsť čerešňa - 1 kg.

Pokyny na varenie:

 1. Najskôr pripravte bobule: opláchnite ich a nalejte na ne vriacou vodou.
 2. Potom pretrite spracované ovocie cez sito, aby sa vytvorila hmota pyré.
 3. Do výslednej látky nalejte granulovaný cukor. Všetko zmiešajte a nechajte variť.
 4. Džem musíte uvariť, až kým nedosiahne potrebnú hustotu.
 5. Hotový dezert sa musí rozdeliť medzi poháre podrobené sterilizácii a uzavrieť železnými viečkami. Balené sladkosti uložte na zimu.

Veľmi jednoduchý a chutný recept v pomalom sporáku

Kávovar je vynikajúci pomocník v kuchyni, v prístroji môžete variť takmer akékoľvek jedlo. Existuje spôsob, ako vyrobiť čerešňové prírezy: je ľahké pripraviť želé z čerešňového džemu alebo z čerstvého ovocia. Na prípravu dobrôt budete potrebovať:

 • Čerešňa - 1 liter plechovka;
 • cukor - 2 - 3 lyžice;
 • granulovaná želatína - 2 lyžice. l.

Proces výroby višní v želé na zimu:

 1. Pripravené umyté bobule vložte do misky, zakryte granulovaným cukrom (1 polievková lyžica). Nechajte ich stáť, kým nezačnú vylučovať šťavu.
 2. Miešajte ingrediencie a vložte ich do viacvrstvového zásobníka. Zapnite na prístroji režim „Hasenie“ a nastavte časovač na 60 minút.
 3. Želatínu rozpustite v samostatnej miske v bobuľovej šťave. Musíte ho pridať do obsahu viacvrstvového pol hodiny po začiatku varenia bobuľovej hmoty.
 4. Keď zariadenie vydá signál o ukončení procesu varenia, vložte zvyšný cukor dovnútra a rozpustite ho v celkovej hmotnosti.
 5. Hotový produkt je potrebné uchovávať v horúcich sterilizovaných nádobách, ktorých objem je 0,5 - 1 liter. Porcie zakryte v sklenených nádobách vekom a stočte. Obráťte plechovky z hrdla, počkajte, kým vychladnú.
 6. Čerešňa v zime na zimu, varená v pomalom sporáku, je dobre uložená v suchu, chlade alebo chlade.

Video recept: ako vyrobiť čerešňové želé na zimu