Ako vymeniť batériu v hodinkách

Čas je jedným z prchavých zdrojov, ktoré má ľudstvo. Jeho sledovanie pomáha nosiť hodinky. Nezabudnite na jednu z nevýhod príslušenstva - na prítomnosť batérie, ktorá môže vyčerpať svoj limit v nanajvýš nevhodnom okamihu. Pochopte, ako vybrať batérie a nepoškodiť zariadenie.

Je možné vymeniť batériu v hodinkách sám

Toto jednoduché zariadenie používali aspoň raz všetci ľudia. Osoba oceňuje čas, obáva sa, že bude neskoro na dôležité stretnutie v nemocnici v deň. Zariadenia schopné počítať pomoc pri monitorovaní a správne určovanie priorít. Existujú situácie, keď telefón alebo iné vybavenie spadne a osoba má iba náramkové hodinky, ktoré pomáhajú kontrolovať čas. Aj oni môžu vstať. Čo robiť v tomto prípade?

Napájací zdroj môžete vymeniť dvoma spôsobmi: sami alebo choďte do dielne, kde skúsení odborníci vedia, ako vymeniť batériu v hodinkách. Ak oprava na takomto mieste nie je možná, musíte to urobiť sami. Výmena batérie vyžaduje opatrnosť. Jeden nepríjemný pohyb môže príslušenstvo deaktivovať. Obzvlášť drahá je obnova Nickových švajčiarskych alebo šperkových hodiniek, memorabilia.

Ako otvoriť hodinky

Majitelia chodcov vedia, že nabíjajúce dieťa sa nachádza na zadnej strane zariadenia. Kryt je pripevnený rôznymi spôsobmi: na skrutky alebo stlačením. Vzhľadom na túto skutočnosť je potrebné ju určitým spôsobom odstrániť:

  • V prvom prípade musíte vziať skrutkovač a demontovať ho odskrutkovaním upevňovacích prvkov. Nezabudnite položiť príslušenstvo na rovný povrch a upevnite ho, aby nedošlo k jeho pádu.
  • V druhom prípade by ste mali byť opatrní. Ak chcete začať, zariadenie je pevné a pomocou pinzety musíte zdvihnúť veko a odstrániť ho.

Po odstránení krytu zostáva zistiť, ako vymeniť batériu v hodinkách. Na tento účel sa odporúča dôkladne sa pozrieť a rozobrať zariadenie vo vrstvách, či už ide o kremennú alebo elektronickú verziu. Časti rozmiestnite v poriadku a osobitne - na povrch látky alebo servítku. Ukážka video materiálov, ktoré by mali obsahovať pokyny, pomôže vyhnúť sa poškodeniu, ktoré môže produkt zničiť.

Ako vymeniť batériu v hodinkách

Ak sa „čas“ zastavil, nie je otázkou nečinnosti, ako vymeniť batériu v náramkových hodinkách. Aby ste nepoškodili zariadenie, musíte vymeniť napájací zdroj opatrne a postupujte podľa pokynov krok za krokom:

  1. Vyberte príslušenstvo z ruky.
  2. Položte na rovný povrch a pripevnite.
  3. Otvorte kryt. Odstráňte skrutky, ak sú namontované.
  4. Odstráňte starý prívod energie pinzetou. Nezabudnite alebo napíšte jeho pozíciu.
  5. Kúpte si novú batériu. Kúpte si vhodný typ batérie.
  6. Vložte novú batériu do otvoru.
  7. Zatvorte kryt. Ak existujú skrutky, musia byť zaskrutkované.
  8. Spustite zariadenie.

Ako zavrieť veko hodiniek

Problém, ako vymeniť batériu v hodinkách, bol vyriešený. Stará batéria je vybratá, na jej mieste je nainštalovaná nová batéria. Zostáva prísť na to, ako zatvoriť veko hodiniek. To nebude príliš ťažké urobiť. Hlavná vec je mať na pamäti systém otvárania štruktúr. Ak sa na tento účel použili skrutky, musíte ich zasunúť na miesto a utiahnuť. Ak bol stlačený kryt, musí sa pevne zatlačiť. Dosku môžete použiť, pretože jej široký povrch rovnomerne rozdeľuje zaťaženie. Kliknutie oznámi, že postup bol úspešný.

Video: výmena batérií v hodinkách