Ako otvoriť kokos - doma doma, rýchlo a jednoducho, video

V južných krajinách používajú špeciálny nástroj, ale to sa dá urobiť aj bez neho. Z dôvodu zachovania mlieka a mäsa, pre ktoré bol tento výrobok zakúpený, je potrebné postupovať podľa pokynov. Rezanie sa uskutoční až po vypustení šťavy. Pite a jete obsah toho dňa. Neskladujte otvorený kokos v chladničke, rýchlo sa zhorší.

Ako otvoriť kokos doma

Aj bez akýchkoľvek skúseností sa s touto úlohou dokáže vyrovnať každý. Nasledujúce domáce nástroje vám pomôžu ľahko otvoriť kokos:

  • kladivo;
  • nôž;
  • vŕtať;
  • pílka na kov.

Ak existuje aspoň jedna z uvedených položiek, otvorenie obalu nebude ťažké, dokonca ani doma. Ovocie položte pri rezaní na uterák, potom sa na stôl neskĺzne. Dôkladne umyte šupku a môžete začať, ale buďte opatrní, pretože nástroj ľahko vyskočí z povrchu, čo vedie k zraneniam.

Ako krakovať kokos

Kokos nakrájajte tak, aby sa mlieko vnútri plodu nerozlialo. Táto technológia je jednoduchá: na jednej strane plodu sú tmavé bodky - póry vedúce k semenu, ktoré sú najzraniteľnejším miestom. Na týchto miestach použite vývrtku, vŕtačku alebo kladivo s klincom. Keď začujete zvukovú charakteristiku otváracej fľaše sódy, vypustite tekutinu alebo vložte skúmavku a vypite priamo z kokosu.

Ako rozbiť kokos

Tvrdá škrupina plodu sa môže zlomiť alebo rozdeliť. Pri výbere správnej metódy sa riadte nástrojmi, ktoré máte, a účelom, pre ktorý plánujete buničinu používať. Kokos má slabé miesto, ktoré sa dá určiť tenkým konvexným záhybom v strede alebo mierne smerom k tmavým bodom. Na tomto mieste stojí za to vynaložiť silu. Spôsoby, ako rýchlo otvoriť kokos:

  1. Trochu hlučné, ale vždy efektívne. Vhodný, iba ak je potrebná iba buničina a vzhľad nezáleží. Ovocie zabaľte do uteráka, kladivom zasiahnite kokos. Škrupina sa zlomí, čo umožní odstránenie buničiny.
  2. Vezmite ostrý nôž a opatrne udrite. Najlepšie je udržať maticu na váhe. Otočte sa mierne a zopakujte pohyb. Keď sa objaví prasklina, musíte do nej vložiť čepeľ a nakrájať kokos na dve rovnaké polovice. Môžete použiť pílku.

Ako šúpať kokos

Tento proces bude jednoduchší, ak ovocie najprv dáte do vriacej vody na niekoľko minút alebo do rúry zahrievate (nezabudnite najskôr vypustiť tekutinu z kokosu): v dôsledku toho sa mäso samo presunie od škrupiny. Rovnaký účinok sa dá dosiahnuť zmrazením na štvrť hodiny. Ak sú tvrdé a mäkké časti od seba oddelené, je potrebné odlupovať hrubú šupku. Najjednoduchší spôsob použitia noža na šúpanie zeleniny.

Video: Ako nasekať kokosový kuchynský nôž