Metódy stanovenia tehotenstva bez testu

Farmaceutické testy na zistenie skutočnosti, že tehotenstvo sú dostupné, sú rozšírené. Tento spôsob stanovenia úspechu počatia je spoľahlivý, ale stáva sa, že žena nie je ďaleko od civilizácie alebo iné okolnosti bránia jeho nákupu. Potom vzniká problém, ako určiť tehotenstvo bez testu. Lekári tvrdia, že všetky výsledky získané „amatérskym“ spôsobom vyžadujú povinné lekárske potvrdenie. Teoreticky je pravdepodobné určenie tehotenstva doma.

Kľúčové príznaky skorého tehotenstva

Dôkazy o vzhľade dieťaťa v lone sa môžu objaviť pred nasledujúcou menštruáciou. Odpoveď na otázku, či je možné určiť tehotenstvo bez testu, je pozitívna, ak je žena zdravá, jej telo predtým pracovalo bez problémov a cyklus je stabilný. Keď dievča chce dieťa, môže nesprávne interpretovať príznaky, prísť s niektorými príznakmi, mnohí lekári na to varujú. Pred kontrolou tehotenstva doma venujte pozornosť tomu, či sú pozorované nasledujúce príznaky:

 • Chuťové závislosti sa zmenili, zvyšuje sa chuť do jedla, samozrejme sa uprednostňujú jedlá, ktoré donedávna nespôsobovali veľa lásky.
 • Pach sa zhoršil, žena rozlišuje odtiene zápachu.
 • Ráno sa objavila zreteľná nevoľnosť, keď si pri čistení zubov objavíte roubík.
 • Bolestivosť a opuch prsných žliaz - tento príznak sa môže objaviť v predvečer menštruácie, ale spolu s ďalšími príznakmi naznačuje zmenu hormonálneho pozadia ženy v dôsledku tehotenstva.
 • Pigmentované škvrny sa objavia, stále nie sú zreteľné, potom sa toto znamenie zvýrazní.
 • Zvýšená citová citlivosť, výkyvy nálady: ženy často spájajú tieto javy s PMS, ale ak sa vyššie uvedené príznaky pridajú, a navyše existuje oneskorenie menštruácie, je to príležitosť na podozrenie z tehotenstva.
 • Časté močenie. Ak sa vyskytne príznak, je potrebné vylúčiť cystitídu. Ak je močenie bezbolestné, moč je normálny, hladina príjmu tekutín sa nezvyšuje v dôsledku tepla alebo jedenia slaných alebo korenených potravín, možným dôvodom je relaxácia zvierača močového mechúra spôsobeného hormonálnymi zmenami u tehotnej ženy.
 • Prudké zníženie alebo zvýšenie sexuálnej túžby sa týka možných príznakov tehotenstva.

Ako sa dozvedieť o tehotenstve pred oneskorením doma

Prítomnosť niekoľkých vyššie opísaných príznakov vás núti zamyslieť sa nad tým, ako určiť začiatok tehotenstva bez testu, keď jednoduché domáce metódy potvrdia odhady, s gynekológom bude čo ísť. Internetové verzie testovacích dotazníkov sa objavili na internete, kde je potrebné odpovedať na typické otázky týkajúce sa prítomnosti nevoľnosti, oneskorenia a ďalších príznakov, v niektorých prípadoch sa za to účtujú peniaze prostredníctvom SMS. Žena môže na tieto otázky odpovedať sama, a to tak, že vypočíta počet „áno“ a „nie“, bezplatné metódy, ktoré sa dajú použiť doma, sú informatívnejších.

Bazálna teplota

Jedným z informatívnych spôsobov, ako určiť tehotenstvo doma bez testu, je meranie základnej teploty ženy. Kontroluje sa v konečníku a tiež v ústach alebo vagíne. Je potrebné zistiť základnú teplotu, aby sa zistila skutočnosť, že tehotenstvo je 1 - 2 dni pred začiatkom menštruácie vypočítanej v kalendári. Ženský cyklus má dve fázy: pred ovuláciou a po nej. Ak dôjde k ovulácii, bazálna teplota je o niečo vyššia ako 37 stupňov a pred začiatkom menštruácie sa znižuje. Ak sa tak nestane, pravdepodobnosť tehotenstva je vysoká.

Ortuťový teplomer na meranie základnej teploty sa musí udržiavať:

 • v ústach - 5 minút;
 • v pošve / konečníku - do 3 minút.

Meranie sa vykonáva ráno, predtým ako žena vstala z postele, nie je možné vykonať náhle pohyby pred zákrokom, inak bude výsledok skreslený. Zvýšenie teploty spôsobuje nielen tehotenstvo, ale aj príjem alkoholu, choroby, pohlavný styk, stres, lieky, všetky tieto dôvody musia byť vylúčené. Najjednoduchší spôsob, ako pochopiť, či sa vaša bazálna teplota zmenila, ak ju pravidelne merate, dodržujte plán na niekoľko mesiacov. Pri plánovaní dieťaťa je to bežná prax, ktorá pomáha určiť očakávané tehotenstvo.

S sódou

V moči tehotnej ženy je zaznamenaná zmena pH, tento ukazovateľ sa posúva na alkalickú stránku. Ako určiť tehotenstvo bez lekárskeho testu pomocou sódy: do čaju pridajte čajovú lyžičku látky a sledujte reakciu. Ak sa vytvoria bubliny, zdá sa, že tekutina „vrie“ - nebolo tehotenstva, moč si udržala svoju obvyklú kyslosť. Soda klesla na dno pohára bez reakcie - znamenie, že žena nosí dieťa, jej moč má rovnakú zásaditosť ako sóda.

Iné dôvody, prečo sa pH moču mení na alkalickú stránku:

 • prevaha zeleniny v strave žien;
 • obličkové infekcie;
 • akútna hnačka.

Použitie jódu

Táto metóda nemá vedecky dokázané zdôvodnenie, ale je populárna a často vám umožňuje určiť tehotenstvo. Vykonáva sa nasledovne: pripravte ranný moč, navlhčite v ňom hárok papiera, odkvapkajte jód, ak kvapka zafarbí na fialovú, je pravdepodobné, že tehotenstvo zafarbí na modro - nie. Ďalšia interpretácia tohto testu: kvapka jódu do pohára s močom, ak kvapka zostáva na vrchu, žena je v „polohe“, ak sa rozpustí okamžite - negatívny výsledok.

Aby test fungoval objektívnejšie, musia byť splnené tieto podmienky:

 • Použite čerstvý ranný moč, tekutinu zoberte do stredu močenia, test vykonajte najneskôr do 20 minút po odobratí materiálu.
 • Pred odberom moču držte rannú toaletu bez použitia iných hygienických výrobkov, s výnimkou detského mydla bez akýchkoľvek prísad, farbív a chutí.
 • Pipetu s jódom a nádoby na moč varte, dôkladne osušte a nepoužívajte horúce.
 • Obrúsky, papier na cesto by sa mali odobrať z čerstvého balenia.
 • Čas použiteľnosti jódu by mal byť relevantný, ak už uplynul, nie je vhodný na stanovenie tehotenstva močom.
 • Kvapka jódu by nemala padať na obrúsku alebo pohárik moču z výšky, aby sa rozšírila, pipeta by sa mala pritiahnuť bližšie k povrchu.

Ako už bolo stanovené tehotenstvo bez testov a lekárov

Alternatívne metódy stanovenia tehotenstva v počiatočných štádiách si vždy vyžadujú opätovné vyšetrenie, pretože ich výsledky sa môžu ukázať ako falošne pozitívne alebo naopak negatívne pri existujúcom tehotenstve. Niektoré z nich sú založené na mystike, intuícii, snoch, napríklad, ak snívate o rybách, v akejkoľvek podobe - znamenie, že žena čaká na doplnenie. Tu je niekoľko ďalších možností na určenie tehotenstva s ľudovými liekmi:

 • Moč varte v kovovej miske, nalejte ju do sklenenej nádoby. S pozitívnym výsledkom sa vyzrážajú biele vločky.
 • V stredoveku sa použil ďalší spôsob, ako zistiť, či plod nesie moč. Moč zmiešajte s červeným vínom, ak moč zostáva číry - existuje tehotenstvo, zakalenie - negatívna odpoveď.
 • Zviažte prsteň na vlastné vlasy, zaveste ho na ženské brucho. Ak prsteň kýva alebo sa otáča v kruhu - áno, nepohybuje sa - nie.
 • Ľudový liek založený na presvedčení, že tehotenstvo mení energiu ženy. Vezmite dva šálky, štítok „tehotná“, druhý znak „nie je tehotná“. Rastlina v oboch cibule, počkajte, kedy výhonky dosiahnuť 4 centimetre rýchlejšie.
 • Predpokladá sa, že ak nalejete vodu na ranný moč tehotnej ženy, kvitnú jasnejšie ako obvykle. Až v čase, keď sa cibuľová klíčka alebo kvety stanú veľkolepejšími, už žena nájde iné spôsoby, ako určiť tehotenstvo.

Video: ako pochopiť, že ste tehotná

Keď dôjde k počatiu, ženské telo sa začne aktívne budovať, menia sa jeho priority, všetky systémy sa prispôsobujú potrebám plodu. Mamičky, ktoré majú skúsenosti v počiatočných fázach, môžu tieto zmeny pocítiť a predpokladať, že budú doplnené. Ak bude dieťaťom prvé, bude ťažšie pochopiť, čo sa deje, k záchrane príde videozáznam, ktorý bude obsahovať informácie o hlavných príznakoch tehotenstva vo veľmi skorých štádiách.