Výhody a poškodzuje masáž prostaty

Moderný rytmus života, nezdravá strava a ekológia neovplyvňujú zdravie ľudí najlepším spôsobom a často sa stáva ochorením, ako je napríklad prostatitída. Zástupcovia silnejšieho sexu sa s ním začali stretávať skôr a následky tohto ochorenia sú zlé. Jedna z metód spasenia sa považuje za masáž prostaty, ktorú mnohí muži odmietajú. Veriac, že ​​sa môžete obmedziť na užívanie liekov, nevenujú pozornosť odporúčaniam lekárov. Masáž prostaty: výhody a škody. Vyplatí sa pred týmto postupom zatvárať oči?

Na čo slúži masáž prostaty?

Prostata u mužov je veľmi dôležitým orgánom, jej funkciou je zachovávať reprodukčné vlastnosti a potešenie pochádzajúce z intímneho života. Ak sa chcete vyhnúť zápalu tohto orgánu, mali by ste sa uchýliť k nástroju, ako je masáž. Vďaka tejto stimulácii sa posilňuje krvný a lymfatický obeh, prostata dostáva viac látok, ktoré potrebuje, a zbavuje sa všetkých zbytočných. Najmenšia bolesť spojená s prostatou vedie k tomu, že sa človek stáva podráždeným a nešťastným, začína pociťovať slabosť a všeobecné zlé zdravie.

Masáž chorej prostaty: výhody a škody - tieto pochybnosti trápia mnohých. Netrpte, choďte k lekárovi! Procedúru predpisuje lekár, ktorý po vyšetrení rozhodne, či ju potrebujete. Manipulácie pomáhajú žľazám stať sa náchylnejšími na drogy a zbaviť sa toxínov vznikajúcich pri zápale. Môže dôjsť k výtoku, ktorý určuje stav prostaty a ako silný zápal zostáva. Masáž pomáha pri práci s konkrétnymi mužskými orgánmi, zlepšuje potenciu, erekciu, posilňuje nervový systém.

Výhoda

Lekári odporúčajú masírovať prostatu mnohými problémami urologickej povahy. Masáž pomáha predchádzať stagnácii šťavy v prostatickej žľaze, odstraňuje ju spolu s baktériami, odpadovými produktmi ich životne dôležitých funkcií. Ak je zápal zahájený, iba terapeutická masáž pomôže zbaviť sa hnisu: vďaka stimulácii, krvnému zásobeniu a lymfatickému toku prostaty sa zlepší.

Ochorenie často vzniká v dôsledku stagnácie krvi v žľaze a masáže, zlepšujúce prísun kyslíka do tkanív, účinne proti tomu pôsobia. Výsledok - lieky sa rýchlejšie dostávajú do postihnutej žľazy, zlepšuje sa ich absorpcia a účinnosť liečby, znižuje sa riziko zápalových procesov v prostate, relapsy. Choroby prostaty často vedú k problémom s potenciou, erekciou. Liečba a masáž pomáhajú zbaviť sa ťažkostí a obnoviť bývalú dôveru v mužské sily, závažnosť pocitov počas orgazmu a trvanie pohlavného styku.

Zranenia

Masáž môže spôsobiť škodu. Ak to neurobíte zle alebo neaplikujete lubrikant, stav prostaty sa môže zhoršiť, zápal sa stane závažnejším, čo vedie k výskytu adenómu. Masáž je kontraindikovaná, ak muž:

  • hemoroidy;
  • kamene alebo nádory v prostate;
  • kalcit;
  • ťažký adenóm;
  • ťažkosti s močením
  • bakteriálna infekcia.

Ak ten, kto robí masáž, nemá skúsenosti a nevie presne, ako to urobiť, môže poškodiť hrubé črevo a vyvolať autoimunitnú reakciu. V každom prípade je potrebné podstúpiť diagnózu, získať odporúčania lekára a ďalšiu lekciu alebo dve od skúsenej sestry. Ak sa hanbíte o to, ako stimulovať prostatu, sú k dispozícii videá, ktoré opisujú postup od a do.

Ako prebieha masáž prostaty sama doma

Masáž prostaty doma je povolená iba pri absencii silného zápalového procesu v tele, inak môže akákoľvek manipulácia viesť k smutnému výsledku. Ak nie je istota, potom je lepšie sa najprv vyšetriť, odborník môže navrhnúť spôsob, ako zlepšiť stav a ponúknuť potrebnú terapiu. Masáž sa môže uskutočniť iba dva dni po jej ukončení.

Počas procedúry je potrebná asistentka, manželka bude tou najlepšou voľbou, spôsobí manželovi najmenšie nepríjemnosti. Lekári odporúčajú polohu koleno-lakť ako optimálnu, ale len málo z nich bude v tejto pozícii schopných manipulovať samostatne. Pre tých, ktorí stále zlyhávajú, je vhodná nasledujúca technika:

  • Sedieť pohodlne na chrbte s kolenami pritlačenými k hrudníku.
  • Jednou rukou držte nohy a druhou masírujte.
  • Prostata by sa mala stimulovať iba pomocou močového mechúra, aby počas operácie podporovala samotnú žľazu.

Prst

Dajte na tú ruku, ktorá je hlavnou lekárskou rukavicou. Naneste vazelínu na ukazovák a potom ju vložte do konečníka. Najskôr musíte jemne pohladiť prostatu zvonka smerom k potrubiu a uistite sa, že pohyby sú pokojné a opatrné. Potom je masáž intenzívnejšia. Je potrebné tlačiť na prostatu, čím sa zvyšuje sila nárazu. Keď ste prstom našli hustú časť prostaty, mali by ste tlačiť tvrdšie a znižovať tlak na mäkké časti. Ak urobíte všetko správne, nebudete cítiť žiadne bolesti.

Pomocou maséra

Špeciálnym masážnym prístrojom pre prostatu, ktorý sa nazýva urologický, je zariadenie vyrobené z kompresora, manometra, spätného ventilu, spojovacích trubíc, pulzátora a pracovnej komory. Pred zákrokom sa na pracovnú komoru použije kondóm, ktorý sa používa pri ultrazvukových štúdiách a potom sa lubrikuje lubrikantom na vodnej báze. Kamera je vložená do konečníka pomocou kompresorového kompresora a rozťahuje sa na červenú značku na manometri.

Masáž spočíva v vtláčaní vzduchu do pracovnej komory stláčaním pulzátora raz za jednu až dve sekundy. Malo by sa to robiť do 5-10 minút denne po dobu najmenej desiatich dní. Okrem samotnej masáže také cvičenia priaznivo ovplyvnia prísun krvi do panvových orgánov, ich prísun lymfy a budú trénovať svaly žľazy.

Videohovorová masáž na prostatitídu u mužov

Recenzia

Dmitry, 25 rokov - Masáž chorej prostaty: prínos a poškodenie - v akom smere sa váhy opierajú? Táto otázka ma trápi už dlhú dobu. Bolo to desivé. Zdalo sa, že robiť uretrálnu masáž bolo niečo hanebné. Potom bolesť zosilneli a bez pomoci lekárov sa neobišli. Momentálne je zdravý, chcem, aby sa chlapci zbavili týchto obáv a predsudkov, pretože toto je naše zdravie.
Alexej, 30 rokov - Keď sa mi táto udalosť stala, okamžite som sa začal zaujímať o to, ako mám robiť masáž prostaty. Neexistovala hanba, vnímaná ako normálny jav. Čítal som recenzie lekárov o tom, či je masáž prostaty užitočná, vybral som si prístroj pre seba, naučil som sa, ako to často robiť, a objasnil som si techniku ​​popravy, aby som jej nepoškodil. Neviem žiadne problémy. Vyliečila ma masáž.
Viktor, 27 rokov - Pred niekoľkými rokmi som robil masáž prostaty, tento postup mi pomohol zbaviť sa hnisu. Bol to závažný zápal, vzal som si tabletky, ale výsledok nebol výrazný. Masérka vykonávala procedúry, po ktorých zápal zmizol. Ale môj priateľ premýšľal, či je možné urobiť masáž prostaty adenómom. Lekár však odradil a povedal, že existujú kontraindikácie.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.