Domáce tvárové masky proti starnutiu

Každá žena z mladosti sa učí vedy o zachovaní jej krásy. Keďže je to vnútri múrov domu, je to obzvlášť účinné, pretože je ľahké kombinovať príjemné zamestnanie s užitočnými vecami. A ak do procesu pridáte relaxačnú hudbu alebo kúpeľ, účinnosť masky príjemne ovplyvní váš vzhľad. Domáce tvárové masky proti starnutiu vám poskytnú kvetinovú starostlivosť po niekoľkých procedúrach. Po oboznámení sa s receptami masiek pochopíte, ako sa starať o svoju pokožku.

Pleťové masky proti starnutiu doma

Účinné omladenie tváre doma vyžaduje dodržiavanie základných predpisov kozmetológov:

 • zmes sa nanáša výlučne na čistú tvár;
 • maska ​​sa nanáša pozdĺž masážnych línií;
 • maska ​​by sa nemala nanášať na pery okolo očí;
 • zmes by sa mala použiť okamžite po príprave;
 • po aplikácii je lepšie napnúť tvárové svaly;
 • mokrá tvár je lepšie utierať - nechajte vlhkosť absorbovať sa.

Po 30 rokoch

Po prekonaní tridsaťročného medzníka zostáva žena na vrchole svojej príťažlivosti. Aby ste ju udržali na tomto podstavci v jej kozmetickom systéme, musíte si každý deň robiť doma masky na omladenie pleti. Ženská tvár nad 30 rokov vyžaduje doplnkovú výživu a tón. Kozmetológovia ponúkajú masky s medom, s modrou hlinkou, žihľavou. Akýkoľvek prírodný produkt, ktorý sa objaví vo vašej domácnosti, môže slúžiť vašej kráse.

Po 40 rokoch

Po 40 rokoch dôjde k zmenám tváre: začnú sa objavovať vekové škvrny, klesá elasticita, objavujú sa vrásky. Preto omladenie osoby vo veku 40 rokov stanovuje tieto úlohy:

 • používať sťahovacie komponenty (želatína, proteín);
 • aplikujte zvlhčovacie zmesi (tvaroh, droždie, med);
 • na výrobu obohatených zmesí s použitím čerstvého ovocia (tekvica, ríbezle, jablká, marhule, čerešne).

Po 50 rokoch

Hlavnou úlohou zrelej pokožky je pracovať s pružnosťou, vráskami a znižovaním stareckých škvŕn. Masky na tvár sú proti starnutiu, na starnutie pleti vyrobenej z mliečnych výrobkov, kozmetických olejov, medu, droždia, vajec, aloe, čerstvého ovocia. Tieto zložky sú schopné vrátiť pokožke jej pôvodný tón, eliminovať ochabnutie, hladkú pigmentáciu veku, utiahnuť druhú bradu. Po 50 rokoch by ste mali byť opatrní pri výbere prostriedkov. Odporúča sa test na alergiu.

Recepty masky proti starnutiu

Pri použití dostupných ekologických výrobkov sa minimálna doba venuje príprave masky na omladenie. Kozmetičky odporúčajú používať domáce pleťové masky proti starnutiu a výživu niekoľko hodín pred spaním, aby všetky cenné zložky mohli preniknúť do horných vrstiev epidermy. Použitie masky proti starnutiu v špeciálnych prípadoch pred spaním môže spôsobiť nadmerný opuch.

Z jahôd so smotanou

Vynikajúca osviežujúca zmes jahôd sa pripravuje veľmi jednoducho:

 • Beat vaječné biele, zjemnené jahody a trochu smotany.
 • Výslednú zmes položte na beztukovú tvár a krk na pol hodiny a potom opláchnite.
 • Retinol, ktorý je obsiahnutý v plodoch, dokonale hydratuje pokožku a dodáva jej žiarivý vzhľad. A obsah biotínu v jahodách môže obohatiť vašu tvár kolagénom a spustiť regeneračné procesy.

Tomatnaya-

Bežné, známe všetkým, paradajka je schopná dodať vašej tvári oddychový, svieži vzhľad a krásny tón pleti. Obsah živín v rajčiaku reguluje tón epidermy a vyhladzuje jemné vrásky. Na prípravu zmesi živín je potrebné;

 • Vezmite mäkký paradajkový džem a kvapku olivového oleja.
 • Pripravenú zmes naneste na očistenú pokožku a nechajte ju pol hodiny.

Na viečka

Na pokožku okolo očí sa odporúča používať zvlhčujúcu jemnú konzistenciu. Najslávnejšie masky vrások doma sú obklady vyrobené z čerstvej petržlenovej vaty. Petržlen je jedinečná rastlina, ktorá obsahuje vitamíny A, C, E, ktoré pokožke dodávajú tón, vyhladzujú jemné vrásky a bielia. Na prípravu masky, ktorú potrebujete:

 • Všetko rozomelte na konzistenciu polotekutej hmoty a položte na gázovú handričku.
 • Hotovú zmes položte na viečka na 15 minút.

Na krk

Po častom používaní tejto masky je pokožka krku zamatovo hebká. Na jeho prípravu:

 • Používajú sa bežné surové vaječné žĺtky, olivový olej a včelí med.
 • Všetky ingrediencie sú zmiešané najhlbším spôsobom a rozmazané na čistom krku a dekolte.
 • Po pol hodine umyte teplou tečúcou vodou. Účinok je skvelý!

Video: efektívne masky proti starnutiu doma

Spätná väzba k výsledkom aplikácie

Alexandra, 27 rokov - často používam svoju obľúbenú domácu tvárovú masku proti starnutiu: vaječný žĺtok, med, olivový olej. Koža po nej, ako dieťa! Ak v dome nie je olivový olej, používam broskyňu, slnečnicu. Zmes uchovávam po prvom použití v chladničke a používam ju niekoľkokrát, nezabudnite ju zohriať. Zakaždým, keď je efekt len ​​super!
Inga, 35 rokov - Často padám a problém zvetranej tváre a suchej pokožky mi naraz spôsobil veľa problémov, až jedného dňa som vyskúšal teplú masku oleja. Ohrievam obyčajný olivový olej, namočte do neho gázu, položte ju na tvár a nechajte mi oči. Po 25 minútach umyte. Som znova nový!
Elena, 29 rokov - Túto starú ľudovú metódu mi sprostredkovala stará mama, ktorá vždy dokázala vyzerať mladistvý. Cez mlynček na mäso prešla cibuľu, pridala lyžicu mlieka a včelieho medu. Po aplikácii na tvár ju musíte pol hodiny držať a opláchnuť vlažnou vodou. Pokožka okamžite začne žiariť, svieža. Prihlasujem sa pred návštevou.