Ako otvoriť metak pre domový telefón bez kľúča

Každý systém kódov možno odomknúť jednoduchým zadaním požadovanej sady čísel. Domáce zámky nie sú výnimkou. Ako otvoriť interkom Metakom bez kľúča? Rovnako ako iné, vytočte špeciálne heslo. Kódy uvedené v tomto článku fungujú, ak inštalátor (alebo ktorýkoľvek z obyvateľov) nezmenil systémové nastavenia kódového zámku alebo univerzálneho hesla.

Spôsoby, ako otvoriť dvere bez kľúča

Akákoľvek kombinácia zámku vyžaduje schopnosť otvoriť dvere bez kľúča. Každá z tu uvedených metód je vhodná pre jednotlivé bežné modely metakomu, takže ak po prvom pokuse nebolo možné otvoriť dvere, pokračujte ďalšou metódou. Vyskúšajte všetky vyššie uvedené metódy - jedna z nich určite bude fungovať. Poznámka: Vo všetkých kombináciách znamená „B“ volacie tlačidlo bez ohľadu na to, či je na paneli označené písmenom alebo ikonou slúchadla. Tu je niekoľko efektívnych spôsobov, ako povedať, ako otvoriť modely spoločnosti Metakom bez kľúča:

 1. Pomocou kódu bytu. Týmto modelom kódového zámku je pridelené heslo pre každé číslo bytu v tomto dome. Ak poznáte kód svojho bytu, vytočte ho a stlačte tlačidlo Hovor.
 2. Použitie univerzálneho kódu. Ak to inštalátor alebo iní obyvatelia domu nezmenili, mala by sa použiť štandardná kombinácia „1234-B“.
 3. Stlačte tlačidlo Hovor a vytočte číslo prvého bytu vo vchode. (Ak ju chcete identifikovať, stačí vyhľadať podlahovú dosku.) Ak ste urobili všetko správne, na displeji by sa mala zobraziť COD. Vytočte 5702 a po niekoľkých sekundách sa dvere otvoria.
 4. Vytočte 65535-B. Zadajte univerzálny kód a stlačte B-8.
 5. Zadajte univerzálny kód a kombináciu B-6-B-4568.

Vyššie uvedené metódy sú vhodné pre kombinované zámky s obrazovkou. Ak chcete zistiť, ako otvoriť interkom Metacom bez displeja, použite jednu z týchto metód:

 • zadajte tento kód: B-27-B-5702, počkajte pár sekúnd a dvere sa otvoria;
 • stlačte B a vytočte kombináciu 1-B-4526.

Ako zaseknúť interkom Metacom

Existujú špeciálne kódy, ktoré vám umožňujú nielen sa dostať dovnútra budovy bez kľúča, otvoriť dvere, ale tiež upraviť nastavenie samotného zariadenia. Napríklad môžete zmeniť heslá používané systémom, vymazať alebo zviazať kľúče pre konkrétny byt, zmeniť hlavnú šifru vstupu, vstúpiť do programovacieho režimu a naučiť sa, ako otvoriť interkom v používateľskej ponuke. Pre každú akciu musíte poznať takzvaný „hlavný kód“. V predvolenom nastavení je heslo v Metacome nastavené na 1234.

 1. Otváranie dverí. Ako otvoriť Metak bez kľúča? Zistite a zadajte univerzálny kód, stlačte tlačidlo Hovor.
 2. Práca s kľúčmi. Tablety môžete odstrániť alebo pripojiť k určitému bytu. Ak to chcete urobiť, zadajte 65535-B-master-code-B-B. Potom zadajte číslo. Ak chcete nahrať kľúč, zadajte B-7. Ak chcete uvoľniť všetky pripojené čipy z bytu, stlačte tlačidlo B-7-0-111.
 3. Zmena systémových hesiel. Pomocou ponuky môže inštalačný technik zmeniť univerzálny kód interkomu. Ak chcete priradiť nové hlavné heslo, zadajte 65535-B-master-code-B-9-3-nové heslo-B. V rovnakom menu je možné zmeniť kód bytu. Na to musíte poznať už nainštalovanú šifru. Predpokladá sa, že na nahradenie hesiel musíte byť vlastníkom bytu. Vytočte kombináciu 65535B-master-code-B-B-číslo bytu-B-0-nové heslo-B.
 4. Kódy zadávania menu. Metacom je vybavený tromi rôznymi adresármi. Ak chcete vstúpiť do štandardného používateľského menu, zadajte kombináciu 65535-B-1234-B-B. Heslo zo služby vrátnych: 65535-B-master-code-B. Ak chcete zmeniť nastavenia systému, zadajte 65535-B- hlavný kód -B-9.

Ako zistiť univerzálny kód

„Metakom“ priraďuje svoje vlastné heslo pre každý byt v dome - je to sada štyroch číslic. Majitelia ho musia poznať, aby sa dostali do domu aj bez kľúča alebo v prípade núdze. Heslo je uvedené v dohode s inštalátorom. Existujú univerzálne kódy pre interkomy, ktoré nie sú viazané na byt. V predvolenom nastavení je hlavné heslo z ochranného zariadenia 1234. Ak ho už niekto zmenil pred vami, nové heslo môžete zistiť iba od servisnej spoločnosti.

Bez znalosti univerzálneho kódu jednotky nemôžete:

 • zmeniť ho a nastaviť nové hlavné heslo;
 • pripojiť alebo odpojiť kľúčové čipy z bytu;
 • zmena systémových nastavení zariadenia;
 • Priradiť nový kód pre byt;
 • Vykonajte programovanie kódového zámku.

Bez hlavného kódu môžete:

 • otvoriť kľúč Metacom bez kľúča;
 • vstúpiť do užívateľskej ponuky.

Videonávod: ako otvoriť kombinovaný zámok

Tento krátky video návod poskytuje jednoduché a priame vysvetlenie, ako otvoriť dvere bez kľúča. Vo videu autor odomkne model Metacom so zobrazením. Ak chcete použiť túto metódu, musíte poznať číslo prvého bytu vo vchode. Je to veľmi jednoduché zistiť - na každej verande je nápis s číslami bytu, ktoré patria do tejto časti budovy. Náhľad fotografie ukazuje, ktorý model interkomu sa používa. Ak máte rovnaký zámok kódu, potom by heslo z videa malo byť vhodné na otvorenie dverí bez kľúča.