Ako znížiť psie pazúry

Správna starostlivosť o domáce zvieratá je mimoriadne dôležitá. Jednou z potrebných zručností každého majiteľa je rezanie nechtov. Či už ste šťastným majiteľom šteniatka Yorkshire Terrier alebo rovnako šťastným majiteľom priateľského krížnika, budete sa musieť naučiť, ako si doma uťať psie pazúry. Určite to urobte teoreticky, ale je lepšie ovládať túto zručnosť v praxi.

Orezávanie psov doma

Väčšina chovateľov psov vykonáva odstránenie pazúry u psov doma. Ako teda upravovať nechty svojho domáceho maznáčika? Na prípravu postupu si vopred zásobte všetky potrebné nástroje: nožnice na nechty, dezinfekčné prostriedky (peroxid vodíka, alkohol), styptickú ceruzku, vatové tyčinky, roztok manganistanu draselného.

Nezabudnite na prostriedky, ktoré môžu odvrátiť pozornosť domáceho maznáčika od tohto postupu: lieči alebo zábavná hračka, ale pre niekoho nie je nič krajšie ako objatie majiteľa. Pozícia na lone zviera nielen upokojí, ale tiež ho umožní opraviť, čím sa zníži riziko zranenia. Vo strihu nie je nič zložité a po niekoľkých rezoch vás prestane trápiť otázka, ako znížiť pazúry psa.

Kedy môžem rezať nechty svojho psa?

Starostlivosť o psa akéhokoľvek plemena sa časom stane rutinným postupom, ktorý nespôsobí nepohodlie ani domácemu miláčikovi ani majiteľovi, alebo sa môže nesprávnym prístupom zmeniť na mučenie. Tento postup nevykonávajte, ak je zviera unavené, podráždené, choré alebo hladné. Vyberte si čas, keď je váš priateľ pokojný a zdravý. Urobte si dobrú prechádzku na čerstvom vzduchu, potom ho nakŕmte a pokračujte k strihu.

Ako rezať?

Okrem otázky, ako upravovať nechty pre psa, je dôležité rozhodnúť sa, čo robiť. Pomôžu vám nájsť nástroj v každom obchode s domácimi zvieratami. Je potrebné kúpiť nožnice, strihač, kliešte. Tie sú podľa mechanizmu práce podobné nožniciam - pazúr je umiestnený medzi čepeľami a kliešte klieští sú stlačené. Druhý typ pripomína gilotínu s otvorom pre pazúr. Keď sú rukoväte stlačené, rez zariadenia sa postupne posúva dole, akoby to brúsil. Táto možnosť pílenia nie je vždy vhodná na odstraňovanie nechtov veľkých plemien.

Ako zastrihnúť pazúry psa

Mnoho chovateľov psov kladie jednu a tú istú otázku: „Ako si nechať psa nechať doma doma?“. Je ťažké správne to urobiť prvýkrát, nevediac o anatómii štruktúry pazúry psa. Vonku je nechtová doska keratinizovaným tkanivom, ale vo vnútri je veľmi citlivé miesto, ktoré obsahuje veľa ciev a nervov - buničinu.

Ak sa počas strihu dotknete tohto spojivového tkaniva, objaví sa krvácanie. Keď sú čeľuste domáceho zvieraťa ľahké, buničina sa objaví načervenale cez hrúbku keratinizovaných vrstiev a prerezávanie je ľahšie. Ak je tma, neponáhľajte sa vykonať postup naraz, ale postupne ho odrežte. Pri takmer každom plemene, ak si pravidelne upravujete nechty, buničina trochu ustupuje, čo uľahčuje proces rezania.

Po prvýkrát, aby sa predišlo zbytočným vzrušeniam, je lepšie nechať si nechty nechať v selonu starostlivosti o zuby alebo u veterinárneho lekára. V špecializovanej inštitúcii dostane nováčik chovateľ nielen rady, ako zastrihnúť pazúry psa, ale aj odpoveď na akékoľvek ďalšie otázky, ktoré sa ho týkajú. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete skrátiť, postup sa vykonáva v niekoľkých etapách:

  1. Pohodlne posadíme domáceho maznáčika, vezmeme nohu a opravíme. Je vhodné, dokonca aj pred prvým prerezávaním, naučiť svojho domáceho maznáčika, aby si neodtrhol labku z vašich rúk a vydržal sa dotýkať vášho nechtu.
  2. Pripevňujeme prst, na ktorom sa bude vykonávať strih. Je lepšie vyhnúť sa dotyku medziprstových priestorov, pretože mnoho zvierat v odozve reflexne ťahá končatinu. Oblasť obriezky určíme vyšetrením klincovho nechtu a nájdením hranice buničiny.
  3. Pomaly začíname rezať samotnú špičku.
  4. Nezabudnite na základný klinec a zastrihnite ho nožnicami alebo nožnicami na nechty.

Ako často by ste si mali nechať nechty

Keď zviera beží na asfalte, nechty sa prirodzene vymažú. Pre všetky plemená nie je možné určiť konkrétne dátumy rozrábky. Rast nechtov ovplyvňuje vek zvieraťa, výživa, pohyblivosť, frekvencia chôdze a ďalšie faktory. Najlepším vodítkom je pravidelná prehliadka tlapiek zvieraťa, ak vidíte, že pazúry tohto odvetvia zaberajú strih. Dĺžka klincov by nemala brániť voľnému chôdzi. Tento postup sa musí vykonať včas, inak hrozí nebezpečenstvo zranenia. U malých plemien môže neskoré orezávanie zmeniť chôdzu, spôsobiť problémy s kĺbmi.

Koľko stojí strihanie psích pazúrov

názovCena v rubľoch
"Veterok", Moskva, ul. Shkuleva, 5, bldg. 1.300 s.
"Balu", Rostov na Donu, ul. Lenin, dom 209.350 s.
"Woof & Meow", Moskva, ul. Aviamotornaya, d. 4, škatuľka. 1300 s.
"Milord", Moskva, ul. Zemlyanoy Val, d. 21, s. 3450 s.
"Panda", Moskva, ul. Konstantinova, 11 A, 5. poschodie350 s.

Video: ako znížiť pazúry z Yorku

Teoretické vysvetlenie nestačí na pochopenie toho, ako rýchlo narezať psie pazúry. Niet divu, že hovoria, že je lepšie vidieť raz, ako počuť sto. Z videa je ľahšie načrtnúť potrebné minimálne zručnosti na strihanie pazúrov domáceho maznáčika, čo vám umožní neskúšať vyhľadať konzultanta, ale vykonať postup sami.