Ako zosvetlite tetovanie obočia doma - metódy s fotografiou

Neúspešne vyrobené tetovanie, vďaka ktorému sa obočie ukázalo asymetricky, farba je neprirodzene tmavá a tvar je zvolený nesprávne, kazí celý dojem, tlačí ho do komplexov. Najlepším spôsobom, ako sa dostať z tejto situácie, je odstrániť vzor laserom. Ak nie sú peniaze na drahý postup, pomôže peroxid vodíka, jód, kroviny a ricínový olej zosvetliť obočie.

Domáce metódy na zosvetlenie tetovanie obočia

Trvalý make-up (tetovanie) je postup, pri ktorom sa pigment nanáša na povrchovú vrstvu kože pomocou špeciálnej ihly. Táto manipulácia vyžaduje majstra dobrého vkusu, skvelých kvalifikácií a špeciálneho vzdelania. Nesprávne vyrobený permanentný make-up môže zničiť nielen vzhľad obočia, ale aj zanechať jazvy.

Ihneď po zákroku nie je možné posúdiť konečnú farbu obočia. Počas tetovania je pokožka poškodená, preto v nej začínajú procesy zamerané na regeneráciu. Epiderma sa aktívne obnovuje, bunky sa aktualizujú a odlupujú. Spolu so stupnicami pigment zanecháva, ktorý sa ukázal byť bližšie k povrchu kože, týždeň po aplikácii sa obraz rozjasní.

O mesiac neskôr je proces regenerácie ukončený, epiderma je kompletne aktualizovaná - a až potom môžeme pochopiť, ktorá farba sa ukázala a či je potrebná korekcia. Ak žena nie je s výsledkom spokojná, má tri možnosti:

 • počkajte, kým sa tetovanie nerozjasní - bude to trvať od 6 mesiacov do 2 rokov;
 • naneste laser - odstránenie permanentného make-upu obočia je účinný, ale drahý postup, ktorý sa v lete neodporúča, pretože môžu zostať biele škvrny;
 • zosvetlite tetovanie doma.

Aby ste si doma zosvetlili trvalé tetovanie, musíte byť opatrní, pretože prostredníctvom nečinných akcií môžete dosiahnuť neočakávaný výsledok (popálenie, jazva, farba obočia). Ak sa rozhodlo v prospech tejto metódy, injekcie peroxidu vodíka do pokožky, trenie jódu a manganistanu draselného pomôžu zosvetľovať tetovanie.

Peroxid vodíka

3% peroxid vodíka pomôže zosvetľovať tetovanie doma na 2-3 tóny. Je to silné oxidačné činidlo, ktoré môže zničiť akýkoľvek farebný pigment. Existujú dve metódy, pomocou ktorých môžete pomocou riešenia odstrániť trvalý make-up.

Prvou metódou je komplexný postup, ktorý spočíva v zavedení peroxidu pod kožu pomocou tenkej ihly. Je veľmi dôležité dodržiavať hygienické normy, prepichovať sterilnou injekčnou striekačkou. Akčný program:

 • spracovať obrázok alkoholovým roztokom;
 • natiahnuť do injekčnej striekačky 3% peroxid vodíka (silnejší koncentrát je nežiaduci z dôvodu vysokého rizika popálenia);
 • pri častých mikroinjekciách ošetrite celý lakovaný povrch.

Výsledok je možné vidieť nasledujúci deň. Aj keď je postup komplikovaný, nemôžete počítať so špeciálnym efektom. Kvalita zosvetľovania závisí od mastnej pokožky, od toho, ako hlboko majster zaviedol pigment pri aplikácii permanentného make-upu. Okrem toho je potrebné pripraviť sa na to, že poranená koža sa môže zapáliť a pri uzdravení sa môže dostať kôrou.

Alternatíva je časovo náročnejšia, dlhšia, ale menej nebezpečná. Je potrebné použiť vatový tampón na obočie peroxidu vodíka 4-5 krát denne po dobu 2 mesiacov. Na zlepšenie výsledku sa výrobok môže zmiešať s mliekom v rovnakých pomeroch. Ak sa rany objavia, urobte si prestávku.

Jód

Zjasnite si tetovanie doma a pomôže jódu vyriešiť. Sama o sebe nie je schopná zafarbiť pokožku, ale dráždi pokožku, stimuluje regeneráciu buniek. Spolu so starými váhami sa uvoľní aj permanentný make-up. Účinnosť postupu do značnej miery závisí od hĺbky farby: ak pigment dosiahne hĺbku 4 mm, roztok je bezmocný, hoci pomôže zosvetliť tmavé oblasti.

Je potrebné použiť 5% roztok jódu: neoplatí sa uchýliť sa k náprave silnejšej koncentrácie kvôli riziku popálenia. Postup je nasledujúci:

 • oblasť okolo obočia natierajte tukovým krémom alebo vazelínou, aby výrobok neznečistil pokožku;
 • namočte vatový tampón do roztoku jódu;
 • spracovať kožu;
 • v priebehu dňa spracujte kresliaciu zónu trikrát (nie častejšie) počas mesiaca.

Nevýhodou tejto metódy je to, že jód zafarbí epidermu a vlasy, takže obočie môže vyzerať neprirodzene. Po určitom čase sa v mieste aplikácie roztoku objaví silný peeling. Váhy nemôžete odstrániť, inak jazvy zostanú a infekcia sa môže dostať do rán. Namiesto toho odborníci odporúčajú maľovať oblasť obrazu pomocou Bepantenu alebo záchrancu, čo prispieva k hojeniu pokožky. Ak sa rany objavia, musia sa posypať streptocídom.

Manganistan draselný

Manganistan draselný (manganistan draselný) pomôže zmierniť trvalý make-up doma. Tento produkt sa predáva v lekárni iba na lekársky predpis, pretože ide o zakázaný liek: používa sa na výrobu liekov. Používajte manganistan draselný by ste mali byť opatrní, pretože môžete vážne popáliť. Okrem toho spôsobuje silnú bolesť.

Princíp účinku manganistanu draselného je podobný ako pri použití jódu a jeho cieľom je stimulovať odlupovanie horných buniek epidermy. Ak chcete tetovanie odstrániť doma, musíte urobiť slabý roztok manganistanu draselného (tekutina by mala byť svetloružová). Zloženie pokožky utrite 5-6 krát denne a pol mesiaca. Ak sa počas čistenia objaví kôra, pozastavte manipuláciu, kým nezmizne. Sám neodtrhne.

Soľné peelingy

Scrubs pomôže odstrániť tetovanie obočia. Po ošetrení epidermy abrazívnymi látkami, pigment zmizne spolu s odumretými bunkami. Použitie kroviny je dlhý proces: epidermu bude možné touto metódou odľahčiť najskôr o 2 až 3 mesiace. Je to však bezpečnejší spôsob ako použitie peroxidu vodíka alebo manganistanu draselného a na rozdiel od jódu nezanecháva farebné stopy. Časté používanie kroviny doma však môže spôsobiť podráždenie pokožky.

Na odľahčenie epidermy môžete použiť zakúpený výrobok alebo variť doma. Postupujte nasledovne:

 • Dôkladne premiešajte 1 lyžičku. more a 1 lyžička jemne pomletá stolová soľ, zalejeme 1 polievková lyžica. teplá voda. Alternatívny recept: rozpustiť 2 lyžice. 1 soli v 2 lyžiciach. l. prevarenú vodu.
 • Na odmastenie obočia umyte mydlom pre domácnosť.
 • Vlhkosť odstráňte pomocou papierovej utierky.
 • Ponorte vatový tampón do kroviny.
 • Naneste zmes na obočie a uistite sa, že sa nedostane do očí.
 • Trieť jemnými masážnymi pohybmi po dobu 15 minút.
 • Produkt nechajte uschnúť sám.
 • Ďalším krokom je umytie teplou vodou a nanesenie výživného krému.

Ricínový olej

Bezpečným postupom je použitie ricínového oleja doma. Je nielen schopný zosvetľovať tetovanie, ale tiež sprísňuje štruktúru vlasových tyčiniek. Stávajú sa silnejšími, hrubšími, zdravšími a sú schopní maskovať tetovanie aplikované na pokožku.

Metóda nanášania ricínového oleja je jednoduchá - do oblasti obrázka naneste olej a vtierajte ho do epidermy. Procedúra sa najlepšie vykonáva pred spaním. Výsledok sa objaví najskôr po 4 týždňoch. Kroviny, peelingové masky, krémy s peelingovým účinkom pomôžu vylepšiť účinok.