Delicia od mravcov: aplikácia prášku a recenzie

Malý hmyz, ktorý žije v dome alebo na záhrade, spôsobuje viac škody ako úžitku. Rozkazujú jedlo, prenášajú odpadky a infekcie. Na boj proti mravcom existuje vynikajúci nástroj - prášok Delicia. Insekticídy pomáhajú rýchlo narábať so škodcami nielen v dome, ale aj v krajine.

Všeobecné informácie o nástroji

Delicia prášok z mravcov je kontaktný insekticíd, ktorý uvoľňuje nemecká spoločnosť Frunol Delicia. Hlavnou účinnou látkou lieku je chlórpyrifos. Jeho pomer k celkovej hmotnosti balenia je 100: 1. Práškové liečivo preniká škodcom cez ústa alebo dýchacie orgány, blokuje syntézu proteínu zodpovedného za prenos nervových impulzov. Po 15 až 30 minútach vedie prášok k ochrnutiu hmyzu a jeho smrti.

Výrobca tvrdí, že prášok mravcov zničí kolóniu 2 týždne po začatí používania, ale kupujúci poznamenávajú, že v prípade domáceho hmyzu sa produkt do jedného dňa vyrovná. Náklady na balenie insekticídu z mravcov Delicia závisia od množstva balenia a ceny v obchode:

Hmotnosť balenia

Cena, rubľov

30 gramov

57-85

125 gramov

210-320

375 gramov

519-750

500 gramov

599-870

Metódy aplikácie

Práškové balenie obsahuje podrobné pokyny, podľa ktorých môžu byť Delicia z mravcov použité v troch variantoch:

  • Suchá forma. Vypúšťanie bez akýchkoľvek prísad a nečistôt by malo byť spracované na biotopoch mravcov: chodníky, hniezda, praskliny. Ak sa v infiltrácii nájde hmyz, záhradníci odporúčajú rozprávať Delicia medzi posteľami. Približná spotreba suchého prášku na 1 meter štvorcový bude 10 gramov.
  • Vo forme riešenia. Na prípravu roztoku odoberte 6 litrov vody. Vmiešajte do nej 125 gramov prášku Delicia. S hotovým riešením naplňte hniezdo, rozstrekujte praskliny, miesta pohybu hmyzu. Spracovanie sa odporúča vykonávať skoro ráno alebo neskoro večer, keď sa väčšina mravcov zhromažďuje na jednom mieste.
  • Pripraviť návnadu. Ak si hmyz vybral váš domov ako lokalitu, pripravte pre nich sladký jed. Vezmite cukor, med alebo džem. Zmiešajte ich s Deliciou tak, aby výstupom bola hmotnosť podobná cestu. Noste rukavice na rukách a z výslednej hmoty odvaľujte malé gule. Návnadu umiestnite okolo domu na miestach, kde ste často videli hmyz.

Bezpečnostné opatrenia

Klinické štúdie s Deliciou ukázali, že prášok je pre človeka relatívne bezpečný a nespôsobuje ujmu, ak príde na krátky kontakt s pokožkou. Nezabudnite, že chlórpyrifos je stále toxická látka, preto pri práci s ním musíte dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia:

  • Nastrekujte roztok mravcov iba s nasadenými rukavicami, na nosi a ústach používajte respirátor alebo masku na tvár.
  • Zabráňte dlhodobému kontaktu s práškom. Pri dlhodobom pôsobení na pokožku môže spôsobiť podráždenie, alergie, svrbenie, žihľavku, celkové zhoršenie pohody.
  • Nedovoľte kontaktu s jedom Delicia tehotnými ženami, domácimi zvieratami. Výrobok uchovávajte mimo dosahu dieťaťa.
  • Pri ošetrovaní osobného pozemku starostlivo sledujte, či sa kvapalina alebo suchá zmes s jedom nedostanú na listy rastlín a bobúľ.
  • Na ošetrenie rybníkov nepoužívajte prášok Delicia, nestriekajte produkt do blízkosti vody.
  • Na konci procedúry si umyte ruky mydlom.
  • Pri dezinfekcii domu alebo areálu sa nesmie fajčiť, jesť alebo piť voda.

Recenzia

Olga, 45 rokov. Pred použitím insekticídu vyskúšala Delicia veľa rôznych liekov na mravce, ale na chvíľu zmizli a potom sa znova vrátili. Po rozptýlení tohto jedu v celom dome hmyz nasledujúci deň úplne vymizol. Uplynulo viac ako 2 mesiace, nestretol som nových mravcov.
Natalia, 34 rokov Nedávno sme kúpili chalupu. Táto stránka bola veľmi zanedbávaná - všade buriny, davy mravcov sa plazili. Na boj proti nim som si kúpil insekticídny prášok Delicia. Koná pomaly, ale určite. Len za týždeň bolo možné úplne vyčistiť miesto škodcov.