Program starostlivosti o tvár. Aké bylinné kozmetiky si môžete vybrať pre seba

Ak chcete zvoliť program starostlivosti, musíte najskôr určiť typ pleti. Samozrejme neexistujú dvaja ľudia s rovnakými potrebami a kožnými problémami. S cieľom zjednodušiť výber prostriedkov však kozmetológovia rozlišujú štyri hlavné typy:

  • vyschnúť;
  • normálna;
  • tuk;
  • kombinovať.

Táto separácia je dosť hrubá, ale pomáha rýchlo identifikovať a uspokojiť základné potreby pokožky. Typ pokožky určíte vizuálne. Špecialisti Yves Rocher nám povedali, ako to urobiť.

Suchá pokožka je tenká, s nevylisovanými pórmi. Prakticky nesvieti, ale môže byť narušená výraznou suchosťou, viditeľným peelingom a pocitom tesnosti. Mladí majitelia tohto typu pleti nemajú s ňou prakticky žiadne problémy, ale v budúcnosti je náchylnejší k predčasnému starnutiu ako ostatní.

Normálna pokožka je najmenej bežná. Je matný, s jemným leskom v zóne T (čelo, nos, brada). Odolný voči vonkajším podnetom v každom veku a starnutí postupne.

Mastná pokožka je hustejšia, póry sú zväčšené. Tento typ sa vyznačuje mastným leskom po celej tvári. Spravidla je to mastná pleť, ktorá je náchylnejšia na komedóny a čierne bodky ako ostatní, ale jej majitelia sú menej náchylní na výskyt vrások tváre.

Kombinovaná alebo zmiešaná pokožka kombinuje niekoľko vyššie uvedených typov. Zóna T sa vyznačuje rozšírenými pórmi a mastným leskom. Existujú zápaly a čierne škvrny, ale starnutie nastáva normálnym tempom. Toto je najbežnejší typ pleti.

Existuje klasický test typu pleti. Ráno sa umyte jemným produktom alebo iba vodou. Poklepte si tvár uterákom a neaplikujte žiadne prostriedky na starostlivosť. Po dvoch hodinách položte na tvár tenkú servítku a jemne ju stlačte. Na obrúsku vyhodnoťte stopy mazu: ak nie sú, koža je suchá; slabé znaky na vložke - normálne; silné stopy - mastné; ak sú stopy vyjadrené iba v zóne T, koža je kombináciou.

Ak nedokážete sami určiť typ pleti, obráťte sa na kozmetičku alebo sa podrobte diagnostike zdarma v ktoromkoľvek butiku Yves Rocher alebo pomocou online testu.

Zohľadnite jednotlivé funkcie.

Druhou najdôležitejšou podmienkou pre určenie potreby pokožky je vek. Druh pokožky sa počas života nemení, ale s vekom sa aktivita mazových žliaz znižuje a dokonca aj mastná pokožka sa stáva suchšou. Starostlivosť o mladú pokožku preto nebude účinne pôsobiť na staršiu pleť a výrobky proti starnutiu môžu naopak spôsobiť alergickú reakciu na mladú pokožku.

Často nájdete zmienku o piatom type pokožky - citlivej. Táto klasifikácia je však nesprávna, pretože každý typ pokožky môže mať zvýšenú citlivosť. Vysoký stupeň citlivosti môže byť vyvolaný dočasnými zdravotnými problémami alebo agresívnymi kozmetickými postupmi. Citlivosť však môže byť spôsobená aj genetickými vlastnosťami a prejavuje sa neustále.

O pružnosti pokožky, „turgore“ v jazyku kozmetológov, sa spomína iba pri nástupe zmien súvisiacich s vekom. A tento ukazovateľ je tiež veľmi dôležitý pri výbere starostlivosti. Stupeň pružnosti pokožky sa dá určiť zachytením malého záhybu kože pod lícnymi kosťami a fixáciou tejto polohy na niekoľko sekúnd. Ak je to ťažké, potom je elasticita pokožky vynikajúca. Ak sa dá vytvoriť záhyb, ale rýchlo sa narovná, krútiaci moment sa mierne zníži. Ak sa záhyb neodstráni okamžite, stratí sa elasticita. V takom prípade dávajte pozor na špeciálne výrobky na obnovenie pružnosti pokožky. Niektoré značky majú zodpovedajúce zbierky.

Kľúčové zásady starostlivosti

Prvou fázou starostlivosti je čistenie. Ráno odstránite kožný tuk nahromadený cez noc, aby nevyvolával výskyt zápalu. Vo večerných hodinách je potrebné odstrániť make-up, znečistenie životného prostredia a tuk z pokožky. Vždy sa dotýkajte tváre umytými rukami. Nepoužívajte agresívne výrobky, môžu spôsobiť podráždenie a suchú pokožku.

Ihneď po umytí musíte použiť tonikum. Tónovanie pomáha normalizovať rovnováhu pH pokožky a pripravuje ju na aplikáciu krému. Tonikum môže byť distribuované pomocou vatového tampónu alebo aplikované na čistenie rúk a jemne kladivo do pokožky tváre a krku.

Posledným krokom minimálneho programu je hydratácia. Vlhkosť je potrebná pre pokožku akéhokoľvek typu a veku. Najmä vtedy, keď musíte byť vo vykurovaných alebo klimatizovaných izbách. Hydratačný prostriedok zabraňuje vysušeniu, zlepšuje elasticitu a znižuje vrásky. Pred nanesením krému na tvár ho zahrejte v dlaniach - dávajte mu telesnú teplotu a dodatočne ho aktivujte. Krém naneste pozdĺž masážnych línií a nechajte pôsobiť. Ak po polhodine nie je všetok krém absorbovaný, potiahnite si tvár servítky.

Program starostlivosti

Ak ste sa rozhodli pre svoj typ pleti a identifikovali ste jej individuálne potreby, nebude ťažké vybrať si správne výrobky na starostlivosť o tvár. Okrem základných štádií starostlivosti vám odporúčame venovať pozornosť aj sérom, esenciám a maskám nasýteným aktívnymi zložkami. S ich pomocou uvidíte výsledok rýchlejšie.

Ak vás mastná pleť obťažuje vyrážkami, venujte viac času jej vyčisteniu. Prostriedky by mali mať antibakteriálne vlastnosti a upokojovať.
Ak ste neustále vystavení negatívnym environmentálnym faktorom, mali by ste venovať pozornosť obnove a ochrane. Ak trávite veľa času vonku, nezabudnite na potrebu ochrany pred slnečným žiarením. Je to potrebné po celý rok, pretože aj pri absencii jasného slnka UV žiarenie preniká na povrch našej pokožky a podporuje starnutie. Za základný krém naneste výrobky obsahujúce SPF.

V prípade straty pružnosti pokožky zvoľte prostriedky so zdvíhacím účinkom. Pomôžu opraviť kontúry tváre a redukovať hlboké vrásky. V takýchto prípadoch je obzvlášť dôležitý špeciálny krém na oblasť okolo očí - pomôže vyhladiť „vrásky na nohy“.

Pre citlivú pokožku použite upokojujúci účinok. Venujte pozornosť textúre: mali by byť mäkké, bez abrazívnych častíc. Vyhýbajte sa parabénom a alkoholu v zmesi, prispievajú k podráždeniu.

Toto sú samozrejme všeobecné tipy. Konkrétne odporúčania môže poskytnúť iba kozmetológ. Ďalšou možnosťou je online diagnostika od Yves Rocher. Týmto testom si môžete vybrať správne výrobky na starostlivosť o pleť.


-
Materiál pripravený s informačnou podporou Yves Rocher
- francúzska prírodná kozmetika
-