Výhody parafínovej terapie pre ruky - mechanizmus účinku

Stav rúk dáva skutočný vek ženy. Preto si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Väčšina dievčat ich každý deň rozmazáva krémom a premýšľa o iných prostriedkoch iba vtedy, keď si všimnú vrásky, praskliny a šúpanie na dlaniach. Parafínová terapia je procedúra, ktorá môže tieto príznaky odstrániť a zabrániť im. Stretnutia sa konajú v kabíne alebo doma.

Čo je parafínová terapia

Kozmetická kúpeľná liečba, pri ktorej sa kefy ošetrujú roztaveným syntetickým voskom na dosiahnutie ich hydratácie, je parafínová terapia. Po ochladení sa látka premení na film, čím sa zachováva vlhkosť v bunkách a zjemňuje pokožka. Toto ošetrenie tiež umožňuje čistenie horných vrstiev epidermy, zmierňuje únavu a parafínové kúpele pre ruky ovplyvňujú nielen dermis, ale aj nechty, pretože postup sa často používa ako doplnok k manikúre.

Prospešné vlastnosti parafínu

Voskovanie je skutočným potešením ... Rovnako ako všetky kúpeľné procedúry poskytuje relaxáciu a výhody. Hlavné vlastnosti parafínu pre pokožku rúk a nechtov:

 • Očista. Teplý vosk zjemňuje dermis a odhaľuje póry. Po odstránení filmu sa povrch pokožky dôkladne vyčistí.
 • Urýchlenie regeneračných procesov. Táto vlastnosť pomáha udržiavať pokožku mladšiu, zjemňuje a vláčnu. Okrem toho bráni predčasnému starnutiu.
 • Úľava pri únave. Dosahuje sa to účinkami parafínovej terapie na svaly celej ruky, vrátane prstov. Relaxácia priamo ovplyvňuje stav pokožky - ak sú ruky neustále v napätí (najmä u tých, ktorí pracujú s počítačom), derma stráca svoj tón.
 • Zlepšenie lymfatickej drenáže. Z tohto dôvodu sa z tela odstraňujú toxíny a toxíny, vylučuje sa prebytočná tekutina a opuchy.

Parafínová terapia by sa mala vykonávať nielen vtedy, keď sa pozoruje suchosť a znížená citlivosť dlaní. Nemá zmysel čakať, kým vaše ruky nepotrebujú pomoc zvonka. Ak urobíte postup pre svoje vlastné potešenie, zabráni sa tým mnohým problémom, vrátane vrások a iných príznakov starnutia. Okrem toho vzhľadom na moderný rytmus života nebude zbytočné venovať sa sebe aspoň 10 minút.

Označenia postupu

Parafínová terapia rúk sa môže uskutočňovať jednoducho na preventívne účely, aby sa udržal ich zdravý stav, uvoľnil sa a aby sa zabránilo suchu a olupovaniu. Okrem toho obsahuje zoznam údajov:

 • suchá pokožka, dehydratácia;
 • opuch, slabý odtok lymfy;
 • pigmentácia;
 • vrásky;
 • bolesť kĺbov
 • kukurica;
 • ekzém (vyžaduje sa konzultácia s lekárom).

Druhy parafínovej terapie

Procedúra na ošetrenie rúk parafínom môže byť dvoch typov: horúca a studená. Prvý sa považuje za klasický. Ak cena salónu neznamená, ktorá terapia sa ponúka, znamená to pravdepodobne to, v ktorom sa používa zahriaty vosk. Horúca procedúra funguje hlboko a zahrieva kĺby. Chlad - povrchnejšie, ale tiež funguje dobre. Odstraňuje suchú pokožku a môže byť použitá ako alternatíva klasiky, ak je kontraindikovaná.

Horúca parafínová terapia rúk je manipulácia, ktorá sa kategoricky týka rehabilitačnej medicíny. Je predpísaný na choroby kĺbov, svalové napätie atď. Chladový zákrok sa považuje za kozmetický, ale ak ho používate ako súčasť manikúry na zmäkčenie pokožky a poskytnutie komplexnej starostlivosti o pokožku, jej účinok nebude horší ako účinok tepla. Okrem toho je takáto parafínová terapia pre ruky doma ľahšia: používa sa kozmetický vosk, ktorý pri izbovej teplote zachováva tekutú konzistenciu.

Mechanizmus účinku

Parafín má vlastnosti tepelnej kapacity, vysokej hustoty a schopnosti znižovať objem pri chladení. Keď je látka zahrievaná a aplikovaná na pokožku, urýchľuje krvný obeh a prietok lymfy, otvára póry. Spolu s potom vyjdú toxíny a vyčistí sa dermis. Parafínový film zároveň neprechádza kyslíkom a neumožňuje odparovanie vlhkosti, pretože pokožka je zvlhčená.

Všetky kontaminanty vrátane toxínov sa nemôžu dostať späť - pretože zostávajú vo vosku. Preto je po zákroku pokožka jemná, zvlhčená a čistá. Tento účinok pretrváva niekoľko dní. Po aplikácii parafín obalí kefu a začne sa ochladzovať. Po ochladení látka zníži objem a začne pôsobiť ako masáž: vyhladzuje vrásky, odstraňuje opuchy. Parafín, ktorý dodáva teplo kĺbom a svalom, ich zahreje, zmierňuje kŕče, napätie.

Výhody a nevýhody postupu

Nevýhodou postupu je iba prítomnosť kontraindikácií, je ich však len málo. Výhody sú omnoho väčšie: dievčatá, ktoré vyskúšali parafínovú terapiu rúk, sú prekvapené, aká účinná je. Platí to pre použitie horúceho aj studeného vosku. Ďalšie výhody:

 • Bezpečnosť. Pretože sa používa špeciálny kozmetický vosk (sviečka sa nehodí), nehrozí žiadne popálenie.
 • Rýchlosť. Ruky sa dajú rýchlo spracovať a vyhrievanie netrvá príliš dlho.
 • Jednoduchosť. Môžete to urobiť sami aj doma.
 • Terapeutický účinok. Parafínová terapia bola spočiatku používaná ako lekárska metóda na zahrievanie kĺbov a svalov.
 • Univerzálnosť. Procedúru je možné vykonať aj v prítomnosti natretých alebo natiahnutých nechtov.
 • Náklady. Terapia nie je drahá.

Parafínové kúpele na ruky doma

Manipulácia so sebou je jednoduchá. Parafínová terapia doma trvá najviac 40 minút, dodáva rukám nielen hydratáciu a výživu, ale aj dobrú náladu. Pre postup, ktorý budete potrebovať:

 • Parafínový vosk. Špeciálna kozmetika: zahreje sa na teplotu 50 stupňov, preto je pre pokožku bezpečná. Majte na pamäti, že obyčajný parafín, z ktorého sa vyrábajú sviečky, sa nemôže použiť.
 • Polyetylénové rukavice.
 • Froté rukavice alebo iné handrové rukavice. Možno ich vymeniť za uterák.
 • Zariadenie na parafínovú terapiu - špeciálny kúpeľ s kúrením. Rovnako ako materiál na spracovanie sa dá kúpiť na trhoch s výrobcami manikúry alebo si ich môžete objednať v internetovom obchode. Ak nechcete kupovať špeciálne vybavenie, použite hlbokú panvicu. Nebojte sa, kozmetický vosk sa ľahko umýva z riadu.

Ako vybrať zariadenie na postup

Ak sa chystáte často liečiť svoje ruky jedinečnou látkou, je to panvica alebo iný riad, je to iracionálne. Je lepšie kúpiť si špeciálne zariadenie - vďaka tomu bude parafínová terapia pohodlnejšia. Pri výbere venujte pozornosť nasledujúcim kritériám:

 • Objem a veľkosť kúpeľa. Na ruky sú vhodné nádoby s objemom 1 500 - 2 000 ml. Ak plánujete používať parafín aj na nohy, uprednostnite väčšie kúpele.
 • Rýchlosť funkcie ohrevu. Táto hodnota sa pohybuje od 40 minút do 4 hodín. Čím je menší, tým lepší.
 • Existencia regulátora teploty na udržanie optimálnej teploty. Indikátor zahrievania látky navyše nebude v poriadku.
 • Materiál na výrobu vnútorného kontajnera. Môže to byť hliník, plast alebo kov. Druhá možnosť je lepšia, ale drahšia. Okrem toho môže byť na vrchole teflónový povlak - zabezpečí ľahké čistenie zariadenia.
 • Odporúčané druhy parafínu. Mali by obsahovať aj to, ktoré práve používate.
 • Spotreba energie. Čím je menší, tým úspornejšie je používať zariadenie.

Kritériá ako dizajn alebo balenie sú vecou osobnej preferencie. Pri výbere sa spoliehajte nielen na odporúčania, ale aj na intuíciu. Pre tých, ktorí radi študujú podrobné informácie pred nákupom, sú v tabuľke nižšie uvedené najlepšie modely kúpeľní pre domáce použitie a ich náklady.

názov

Cena, rubľov

Beurer MP70

4 200

Dona Jerdona Corporation PV-401

2 390

Gezatone WW3550

2 490

Jessnail JN PT-5

2 784

Komfortné kúpele Planet Nails

3 350

Euromedservice SD-56

4 050

Parafín na parafínovú terapiu

Použitie obyčajného vosku je plné popálenín, preto sa na parafínovú terapiu používa špeciálna kozmetická látka, ktorá nie je škodlivá, ale je rafinovaná a výživná. Pridajú sa vonné látky a rastlinné výťažky. Niekedy je kozmetický parafín natieraný v rôznych farbách. Okrem toho sa do praxe pridávajú oleje alebo étery: broskyňa, levanduľa, jazmín, aloe, mäta pieporná. Takéto zložky dávajú látke ďalšie vlastnosti. Napríklad olivový olej zmäkčuje a nechtíka zmierňuje zápal.

Pri výbere parafínu si pozorne prečítajte zloženie, pretože niektoré prísady môžu spôsobiť alergickú reakciu a ukázali sa škodlivé, ale nie užitočné. Pre začiatočníkov je vhodná čistá látka bez nečistôt. Pôsobenie obľúbených prísad:

 • Vitamín E. Zvyšuje vlastnosti proti starnutiu.
 • Extrakt z čajovej ruže. Znáša farbu pleti, zlepšuje tón, pružnosť.
 • Doplnky citrusov sa považujú za naj výživnejšie. Okrem toho tónujú.
 • Chocolate. Zvyšuje regeneračné vlastnosti, začína proces obnovy buniek.

Parafín sa predáva v internetových obchodoch, lekárňach a na trhoch pre majstrov nechtov alebo kozmetikov. Látka je k dispozícii v plastových kúpeľoch, plastových vreckách alebo sprejoch. Táto posledná forma je najdrahšia a navyše ju nie je možné opätovne použiť. Najlepšie opravné prostriedky sú uvedené v tabuľke nižšie.

názov

výrobca

vlastnosť

Cena, rubľov

„Francúzsky levanduľa“

Aravia

Kozmetický výrobok s levanduľovým olejom v plastovom obale s hmotnosťou 500 gramov.

480

Kozmetický parafínový vitamín E 450 ml

Cristalina

Vysoko kvalitný materiál s nízkou teplotou topenia. Ako súčasť vitamínu E. Objem 450 ml.

300

Broskyňový parafín

Depileve

V balení 6 plastových vreciek s hmotnosťou 450 g.

4 200

Kozmetický mentol parafín

Depilflax

Nástroj s chladiacim účinkom.

375

Bio parafín z bambuckého masla

Kapous professional

Hydratačný prostriedok v 500 g plastovom kúpeli

340

Parafínový krém MARU WATER MELON s výťažkom zo semien granátového jablka a eukalyptového oleja

Maru

Obsahuje kokosový olej. Zjemňuje a zjemňuje tóny. Objem 250 ml.

400

Fázy konania

Parafínová terapia rúk sa dá ľahko robiť aj sama doma. Všetko, čo je potrebné, je zakúpenie vyššie uvedeného zoznamu materiálov a postupovanie podľa týchto pokynov bez zmeny sledu akcií:

 1. Urobte strihanú manikúru alebo jemne stlačte kutikulu oranžovou tyčinkou. Upozorňujeme, že to nie je možné dosiahnuť sucho - najprv si ponorte prsty na 10 minút do horúcej vody sódou.
 2. Odrežte nechty na požadovanú dĺžku a voľný okraj upravte pomocou pilníka na nechty.
 3. Ak plánujete pravidelný alebo gélový povlak - urobte to aj pred procedúrou úpravy parafínom.
 4. Rozpustite látku pre daný postup. Ak zariadenie používate, stačí stlačiť príslušné tlačidlo. Senzor zobrazí, keď teplota dosiahne požadovanú teplotu. Ak zahrievate parafín v panvici, pripravte vodný kúpeľ na miernom ohni. Sledujte konzistenciu látky - hneď ako sa stane tekutou a homogénnou, je čas ju odstrániť.
 5. Majte na pamäti, že pridávanie éterických olejov, vitamínov a ďalších prospešných zložiek by sa malo vyskytovať v čase, keď je parafín stále v ohni (alebo zahrievaný). Ak neskôr odkvapkávate ďalšie prvky, hmota sa začne delaminovať a nebude rovnomerne rozložená po rukách.
 6. Začnite spustením každej kefy do nádoby s voskom. Vo výsledku by ste mali dostať 2-3 vrstvy na každú. Pre vrchnú časť parafínu je možné zohriať trochu viac.
 7. Používajte vopred vyrobené plastové rukavice.
 8. Zabalte si ruky uterákom hore.
 9. Nechajte kompozíciu na rukách až 15 minút.
 10. Vytvrdenú vrstvu odstráňte.
 11. Namažte pokožku výživným krémom.
 12. Zvyšky vosku z riadu alebo zo zariadenia odstráňte v zmrazenom stave. Potom je možné nádobu umyť z olejov a iných prísad.
 13. Tento postup sa opakuje v intervaloch 1 - 2-krát týždenne po dobu jedného mesiaca. Toto odporúčanie nie je prísne. Frekvencia (najmä v období jesene a zimy) sa môže zvýšiť, ak na to máte čas. Účinok relácie je kumulatívny a viditeľný okamžite, takže pri každej parafínovej terapii budete pozorovať hydratáciu prstov a nechtov.

Parafínová terapia rúk v salóne

Liečba rúk kozmetickým voskom je v salóne obľúbenou procedúrou. Často sa kombinuje s manikúrou alebo sa vykonáva samostatne, namiesto prania. Fázy postupu sú podobné domácej manipulácii:

 1. Spracovanie kutikuly, úprava dĺžky nechtov. Zahŕňa okrajovú a / alebo hardvérovú manikúru, použitie špeciálneho oleja.
 2. Natieranie pravidelným alebo gélovým lakom. Odporúča sa druhá možnosť, pretože existuje riziko, že povlak po liečbe sa nebude dobre držať.
 3. Parafínový zábal.
 4. Zabaľte si ruky do rukavíc.
 5. Čakanie na nápravu.
 6. Odstránenie voskovej vrstvy.

Metódy aplikácie

Doma je ponorenie rúk do vane najjednoduchšie, ale v salóne postup vykonáva pán, takže zoznam aplikačných metód sa zvyšuje. Okrem tradičného použitia:

 • nanášanie štetcom;
 • kombinovaná metóda.

Ponorenie do nádoby s parafínom sa vykonáva rovnakým spôsobom ako doma. Klient neustále znižuje svoje ruky vo vani, pretože zakaždým, keď vrstva zhustne. Čím viac vrstiev - tým efektívnejší je postup. Keď sa nanáša štetcom, master používa špeciálne príslušenstvo na distribúciu vosku na rukách klienta. Kombinovaná metóda zahŕňa obe metódy.

Výhodou kombinácie kefovania a ponorenia do kúpeľa je, že prvý parafín zahriaty na 55 stupňov sa distribuuje na pokožku a potom vrstvený vosk, ktorého teplota je 65 ° C. To zvyšuje účinnosť ošetrenia voskom v dôsledku výraznejšieho teplého účinku. Nevýhodou je, že nie každý môže tolerovať takú vysokú teplotu, takže metóda nemusí fungovať.

Salon cena

Parafínová terapia je lacná manipulácia, pretože je jednoduchá a náklady na materiály sú malé. Rozpis cien v moskovských salónoch v tabuľke nižšie. Náklady závisia od zručnosti majstra, miesta, reputácie a triedy inštitúcie, kvality použitých materiálov.

Cena, rubľov

minimálna

centrálnej

maximum

315

600

1 900

Účinnosť voskového kúpeľa na ruky

Parafínová terapia okamžite vracia krásu vašim rukám: výsledok je už viditeľný po odstránení voskovej vrstvy z pokožky. Tepelný efekt naparuje a zvlhčuje dermis a nechtové dosky, zahrieva kĺby a svaly, takže sa uvoľňujú. Tento účinok je navyše viditeľný:

 • eliminácia peelingu;
 • zlepšenie farby pleti;
 • rýchle hojenie trhlín;
 • redukcia vrások;
 • zvýšiť elasticitu pokožky.

Kontraindikácie pri parafínovej terapii

Aj keď postup pre mnohých šetrí pokožku rúk a je skutočným potešením, nie každý to dokáže. Pre parafínovú terapiu existujú nasledujúce kontraindikácie:

 • poškodenie epidermy (škrabance, odreniny, trofické vredy);
 • alergie;
 • dermatologické choroby (napr. huba);
 • infekčné choroby;
 • diabetes mellitus;
 • kŕčové žily;
 • kardiovaskulárne choroby (je povolená terapia studeným parafínom);
 • vysoký krvný tlak (hypertenzia);
 • nadmerný rast vlasov.

Recenzia

Irina, 27 rokov. V salóne sa venovala parafínovej terapii, páčilo sa mi to, ale nemám čas, takže nabudúce som sa pokúsil uskutočniť domácu reláciu. Účinok nie je horší, hoci to trvá dlhšie a keď majster urobí všetko, je to príjemnejšie - stačí len sedieť a relaxovať.Aj keď už tretí raz som si všetky kroky zapamätal, urobím to na stroji, relaxácia je 100%
Svetlana, 21 rokov. Naposledy, keď som chcel byť prirodzený, prestal som chodiť do salónu na gélový lak, ale sám som sa začal aktívne starať o ruky. Keď som čítal o parafínovej terapii, okamžite som mal nutkanie ju vykonať. Nemôžem povedať, že účinok prekročil očakávania - po prečítaní recenzií som už očakával fenomenálny výsledok - ale naozaj je!
Tatyana, 49 rokov Ruky, rovnako ako zdravie, musia byť chránené od mladého veku. Proces starnutia sa začína už vo veku 25 rokov, ale zistil som, že iba v 40. roku. Svoju mladosť nemôžem dostať späť žiadnymi prostriedkami, ale tiež sa nemusím zúfať - preto vyskúšam všetky nové metódy starostlivosti. Podľa popisu sa mi nepáčila parafínová terapia, ale recenzie boli pôsobivé. Išiel, efekt je, odporúčam!