Aké tablety pomáhajú schudnúť rýchlo a bez poškodenia

Existuje špeciálna kategória liekov, ktoré sú určené na chudnutie. Mnohí sa na ne spoliehajú a myslia si, že kúzelná tabletka vám pomôže zbaviť sa ďalších kilogramov bez námahy. V skutočnosti drogy iba zvyšujú účinok kombinácie stravovania a športu. Prášky pomáhajú schudnúť rôznymi spôsobmi: niektoré spaľujú tuk, iné odstraňujú prebytočnú tekutinu a iné urýchľujú metabolizmus. Pri výbere drog je vhodné preskúmať ich odrody a hodnotenie populárnych drog.

Čo sú to tabletky na chudnutie

Nadváha trpí veľkým počtom ľudí. Príčinami tohto problému môžu byť rôzne faktory vrátane sedavého životného štýlu, stresu, podvýživy, zlých návykov. V snahe schudnúť si veľa pacientov kupuje tabletky na chudnutie v lekárni. Sú to špeciálne lieky, ktoré špecificky pomáhajú pri chudnutí, ale každá skupina týchto liekov má svoj vlastný mechanizmus účinku. Výsledkom je, že si môžete zvoliť lieky v závislosti od dôvodu získania ďalších libier.

Ako schudnúť s tabletkami

Nemôžete sa spoľahnúť iba na tabletky, ktorých výrobca zaručuje chudnutie v krátkom čase a bez námahy. Prudký úbytok hmotnosti je pre telo veľkým stresom. Okrem toho je ťažké udržať výsledok takéhoto chudnutia, čo je dôvod, prečo mnohí pacienti opäť získavajú ďalšie kilogramy a to dokonca vo väčších množstvách. Najlepšie je postupné chudnutie. Len tabletky v tomto prípade nebudú stačiť.

Užívanie drog a neprimerané stravovanie nemôžete schudnúť. Prvá vec, ktorú musíte zmeniť, je strava. Z ponuky by mali byť vylúčené nezdravé potraviny vrátane:

 • sladkosti;
 • múčne výrobky;
 • tuk;
 • pražené;
 • soľ;
 • údené.

Frakčná výživa by mala zahŕňať viac čerstvého ovocia a zeleniny, nízkotučné mäso a ryby, morské plody a mliečne výrobky. Raz za týždeň sa odporúča deň pôstu. Okrem toho musíte vo svojom režime zadať fyzickú aktivitu. Pri veľmi veľkej nadváhe je lepšie zvoliť si chôdzu alebo plávanie - nezaťažujú kĺby. V budúcnosti môžete vstúpiť a silový tréning. Doma je užitočné robiť cvičenia ako „Planck“, „Bicykel“, kliky a krútenie v tlači. To všetko sa musí robiť počas užívania tabletiek na chudnutie.

Aké sú lieky na chudnutie

V závislosti od princípu vplyvu na telo sú všetky účinné tabletky na chudnutie rozdelené do niekoľkých kategórií. Každý z nich má svoje vlastné indikácie na použitie. Všeobecne sú určené príčinou nadváhy alebo obezity. Zoznam odrážajúci tablety, ktoré pomáhajú schudnúť, zahŕňa tieto lieky:

 1. Stimulanty, ktoré zvyšujú spotrebu energie. Vyrába sa na základe ovocných výťažkov a chitosanu. Urýchľujú metabolizmus tukov počas cvičenia.
 2. Laxatíva a diuretiká. Jedná sa o najobľúbenejšie tabletky na chudnutie v krátkodobom horizonte. Pôsobia tak, že odstránia prebytočnú tekutinu z tela.
 3. Hypoglykemický. Hlavnou indikáciou je cukrovka. Podieľajte sa na kontrole hladiny cukru v krvi, aktivujte vnímanie glukózy svalovým a tukovým tkanivom.
 4. Periférne. Príkladom tabliet v tejto skupine je Xenical. Jeho pôsobením je blokovať lipázový enzým podieľajúci sa na rozklade tukov.
 5. Centrálna akcia. Hlavným je Sibutramín, ktorý blokuje spätné vychytávanie neurotransmiterov noradrenalínu a serotonínu, čo dodáva pocit sýtosti.
 6. Hormón. Majú vážne indikácie na použitie pri problémoch so štítnou žľazou. Používa sa s nadváhou, ktorej príčinou je hormonálne zlyhanie.
 7. Psychofarmaká. Patria sem antidepresíva, sedatíva a antipsychotiká. Používajú sa, ak je príčina nadváhy psychologická.

Lacné pilulky

Mnohé výrobky na chudnutie sú drahé, ale také lieky nie je potrebné kupovať. Niektoré z nich majú lacnejšie analógy. Takéto činidlá majú podobné zloženie alebo princíp účinku. Čo ich spája je, že každý liek je lacný. Kategória „najlacnejšie tabletky na chudnutie“ obsahuje:

 1. Simvor. Zahŕňa simvastatín, ktorý má hypocholesterolemický účinok. Indikácie pre použitie: primárna hypercholesterolémia, kombinovaná hypercholesterolémia a hypertriglyceridémia, prevencia infarktu myokardu, spomalenie rozvoja aterosklerózy. Príjem je 10 - 80 mg denne. Simvor je v detstve zakázaný s porfýriou, chorobami pečene a kostrových svalov. Vedľajšie účinky sú početné, takže sa oplatí preskúmať ich podrobné pokyny. Výhody Simvor: antioxidačné a antiproliferatívne vlastnosti.
 2. Xenical. Jedná sa o silné orlistat tabletky na chudnutie. Látka inhibuje lipázu. Okrem toho kompozícia obsahuje mikrokryštalickú celulózu (MCC) Indikácie pre použitie sú nadváha, obezita a riziko jej rozvoja. Odporúčaná dávka Xenicalu je 120 mg na každé hlavné jedlo. Lieky sú zakázané pre malabsorpčný syndróm, cholestatický syndróm. Z vedľajších účinkov sa pozoruje flutulencia, uvoľnená stolica, plynatosť, časté pohyby čriev a steatorea. Xenical plus - nedostatok systémových účinkov na organizmus. Analóg je liek Orsoten.
 3. Furosemid. Patrí do skupiny diuretických slučkových diuretík. Má výrazný, ale krátkodobý diuretický účinok. Furosemid sa používa na opuchy, hypertenznú krízu, arteriálnu hypertenziu. Dávkovanie určuje iba lekár s prihliadnutím na indikácie. Kontraindikácie a nežiaduce reakcie sú početné, preto je lepšie ich objasniť v podrobných pokynoch. Výhodou furosemidu je rýchle odstránenie opuchov.

Pre rýchle chudnutie

Je potrebné vedieť, že rýchle chudnutie je pre telo škodlivé. Okrem toho je v tomto prípade hmotnosť znížená skôr v dôsledku odstránenia prebytočnej tekutiny než spaľovaním telesného tuku. Kilogramy sa potom môžu rýchlo vrátiť. Túto vlastnosť majú diuretiká, napríklad furosemid a torasemid. Namiesto toho je pre efektívnejšie chudnutie lepšie zvoliť:

 1. Orsoten. Sú to kapsuly na báze orlistatu. Obal obsahuje želatínu, farbivá, laurylsulfát sodný. Orlistat inhibuje lipázový enzým. Indikácie pre použitie: nadváha, obezita a riziko jej rozvoja. Odporúčaná dávka Xenicalu je 120 mg na každé hlavné jedlo. Tento nástroj je zakázaný pri Malabsorpčnom syndróme, cholestatickom syndróme. Zoznam vedľajších účinkov zahŕňa príznaky, ako je plynatosť, hnačka, zvýšené pohyby čriev a steatorea. Plus Orsotena - pôsobí iba na zažívací trakt. Analóg je Xenical.
 2. Reduxine. Na základe sibutramínu a mikrokryštalickej celulózy. Používa sa na liečbu výživovej obezity s indexom telesnej hmotnosti vyšším ako 27 - 30 kg / m2. Počiatočná dávka reduxínu je 10 mg. Pri slabej znášanlivosti na liečivo sa môže znížiť na 5 mg. Vedľajšie účinky ovplyvňujú nervový, kardiovaskulárny a tráviaci systém. Kofeín ich môže vylepšiť. Kontraindikácie sa nachádzajú v podrobných pokynoch pre Reduxin, pretože sú uvedené vo veľkom zozname. Analógom tohto nástroja je Goldline.

Silné tablety

Pri hľadaní štíhlej postavy sa ľudia často uchyľujú k veľmi silným drogám, ktoré nie sú špeciálne navrhnuté na chudnutie. V podstate vykazujú iba anorexigénny účinok, t.j. potlačiť chuť do jedla. Vezmite si ich sám, je nebezpečné, najmä ak neexistujú dôkazy. Príklady takýchto liekov sú:

 1. Dexedrine. Toto je obchodné meno pre dextroamfetamín. Táto látka sa používa pri komplexnej liečbe porúch hyperaktivity s deficitom pozornosti, narkolepsie. Dexedrín je stimulátor centrálneho nervového systému. Medzi jeho vedľajšie účinky patrí strata chuti do jedla a váha. Z tohto dôvodu sa dexedrín používa aj na zníženie telesnej hmotnosti. Výhodou lieku je dobrá absorpcia po podaní, ale na chudnutie sa môže použiť výlučne podľa pokynov lekára.
 2. Digoxín. Toto je srdcové liečivo založené na rovnakej látke. Je to srdcový glykozid, ktorý sa používa na zlyhanie srdca, arytmie a predsieňový flutter. Podľa recenzií pacientov sa pri užívaní digoxínu znižuje chuť do jedla, ale kvôli výskytu tohto vedľajšieho účinku je potrebné užiť vyššiu dávku, ako je odporúčaná. To je nebezpečné, pretože okrem znižovania chuti do jedla a úplnej anorexie môžete stav nekrózy priviesť aj do stavu čreva. Výhody digoxínu na chudnutie neexistujú.

Indický

Rozdiel v tejto skupine doplnkov, ktoré pomáhajú schudnúť, je v prirodzenom zložení. Ich hlavným účinkom je stimulácia metabolizmu. Indické lieky sa používajú na zníženie telesnej hmotnosti pomocou indického tradičného medicínskeho systému Ayurveda. Je potrebné vedieť, že ajurvéda sa označuje ako pseudoveda a účinnosť liekov, ktoré sa v súčasnosti používajú, nemá žiadny dôkaz, ich účinok je opísaný iba recenziami. Medzi také prostriedky na chudnutie patria:

 1. Medohar Guggul. Zakladá sa na rastlinách, ako sú Zeylanica Plumbago, dlhá stonka, čierna stonka, Belerica Termenalia, liečivý emblém, Chebula Termenalia, Rotundus Cyperus. Kombinácia týchto látok zabezpečuje stimuláciu metabolizmu a normalizuje hladinu cholesterolu. Nástroj okrem toho spaľuje tuky a odstraňuje ich z tela. Dávkovanie je 1 kus 2-krát denne. Po jedle je potrebné užiť kapsuly s vodou a medom. Minimálny priebeh prijímania je 30 - 40 dní. Medzi kontraindikácie: tehotenstvo, laktácia, žalúdočné a dvanástnikové vredy, individuálna intolerancia zložiek, gastritída s vysokou kyslosťou. Plus prostriedky v prípade absencie vedľajších účinkov.
 2. Vrikshamla. Doplnková látka je pomenovaná pre lesné rastliny bežné v juhozápadnej Indii. Nazýva sa tiež indická garcinia. Hlavným účinkom tejto rastliny je zníženie tvorby tukov v tele. Plus produkt bez chemických nečistôt a konzervačných látok. Je potrebné užiť 1 kapsulu dvakrát denne po jedle. Upozornenia: nemožno používať počas tehotenstva a vo veku do 14 rokov. Nepriaznivé reakcie chýbajú.

Americký

Drogy zo Spojených štátov, ktoré pomáhajú schudnúť, sa vytvárajú s prihliadnutím na komplexný účinok na organizmus. To znamená, že ovplyvňujú rôzne mechanizmy tvorby nadváhy. Výhodou týchto nástrojov je ich certifikácia. V Amerike je tento proces veľmi prísny, pretože v tejto krajine je zakázaných veľa tabletiek na chudnutie. Medzi povolené drogy patrí:

 1. Zelené svetlo. Obsahuje chitosan, výťažok z kôry pomaranča, fuku, guarany, pektínu, výťažok z coleus forskolia, L-karnitín. Akcia: neabsorbuje tuky v črevách, blokuje pankreatickú amylázu, urýchľuje metabolizmus tukov, znižuje chuť do jedla, stimuluje rozklad usadenín počas cvičenia. Pred a po každom jedle je potrebné užiť 7 kvapiek. Exotické zloženie produktu môže spôsobiť alergické reakcie. Toto je jediný vedľajší účinok, ktorým je plus zeleného svetla.
 2. Phen375. Obsahuje pomarančový extrakt, kofeín, L-karnitín. Ďalšie látky v zmesi sú uhličitan vápenatý, kajenský korenie, pikolinát chrómu. Účinkom Phen375 je odstránenie vysokého cholesterolu, urýchlenie spaľovania tukov. Medzi výhody Phen375 patrí prirodzenosť, účinnosť a metabolické zotavenie. Indikácie na použitie tohto nástroja sú: primárna, sekundárna, endokrinná a výživovo-ústavná obezita; nadváha spojená s genetickými poruchami, užívaním určitých liekov, pridruženou poruchou.
 3. Skinny Fiber. Svojím zložením sa líši od predchádzajúcich. Nachádza sa v ňom glukózananová vláknina, ananásový extrakt, kaktus Caralum, bromelaín, papaín, peptidáza a lipáza. Výhodou Skinny Fiber je odstránenie prebytočného tuku na pozadí normalizácie metabolizmu. Sú ukázané kapsuly na odstránenie celulitídy, tuku a na liečenie obezity. Každý deň musíte brať 2 kusy 2-krát. Kapsuly sa majú zapiť pohárom vody. Vo veku nad 55 rokov je lepšie začať s 1 kusom po jednom a zvýšiť dávku po 2 týždňoch. Kontraindikácie zahŕňajú chronické ochorenia, tehotenstvo, laktáciu, súčasný príjem alkoholu, prejedanie s ostrými a mastnými potravinami, krvácanie rôznych etiológií. Po užití kapsúl sa niekedy zaznamená celková nevoľnosť, znížená výkonnosť, ospalosť, pálenie záhy, vracanie alebo nevoľnosť.

Čínsky

Skupiny thajských a čínskych liekov na chudnutie stále nie sú dôveryhodné, ale tie sa líšia v relatívne prirodzenom zložení. Z tohto dôvodu sú veľmi žiadané. Príkladmi sú Qingzishou, Gotsu, Siyushu, Fruit Bash, LiDa. Tieto lieky nie sú lieky. Patria do kategórie doplnkov výživy, ale nemôžete si byť úplne istí, že originál je pred vami. Účinnosť čínskych liekov je pozorovaná niekoľkými, ale takmer všetky cítia možné vedľajšie účinky.

Niektoré z týchto prídavných látok môžete študovať podrobnejšie v stručných pokynoch pre nich:

 1. Tsintszyshou. Sú to kapsuly obsahujúce výťažky z guarany, kivi, pomaranča, lotosu a jablka. Majú komplexný účinok na telo. Prijatím Qingzishou sa aktivuje proces oxidácie a rozkladu mastných kyselín. Výhodou tohto nástroja je zvýšenie nálady a mobility po začiatku kurzu. Užívajte Qingjishaw dvakrát denne na 2 kapsuly. Kurz by nemal trvať dlhšie ako 1 mesiac. Droga je kontraindikovaná pri hypertenzii, ochoreniach kardiovaskulárneho systému a psychiky. Zo štúdií neboli zistené žiadne vedľajšie účinky.
 2. Gouts. Ďalší čínsky liek na prírodnom základe. Obsahuje rastlinný ocot, bylinu shalu, zázvor, papriku, sulian. Hlavným účinkom je zrýchlenie metabolizmu. Výhodou Gotsu je dumping 5 až 10 kilogramov navyše v prvom mesiaci. Užívajte 1 kapsulu denne pred alebo po raňajkách. Podľa výrobcu neexistujú žiadne vedľajšie účinky Gotsu.

Diabetes tabletky na chudnutie

Výrobky na báze metformínu sa používajú na liečbu cukrovky. Pri chudnutí sa používajú kvôli schopnosti znižovať chuť do jedla. Účinok sa dosiahne znížením hladiny triglyceridov. V priemere to pomáha zbaviť sa 4-6 kg za rok. Pretože tieto lieky majú vážne indikácie, oplatí sa poradiť s lekárom o racionálnosti ich použitia pri chudnutí. Príklady tabliet v tejto kategórii sú:

 1. Glucophage. Metformínové kapsuly Látka vykazuje hypoglykemický účinok, preto sa používa na liečbu diabetes mellitus 2. typu s diétnou neúčinnosťou a výrazným stupňom obezity. Ďalej sú v zmesi prítomné stearát horečnatý, povidón a hypromelóza. Dávkovanie sa volí individuálne. Najprv užite 500-1000 mg denne, potom prejdite na postupné zvyšovanie dávky. V priemere užite 1,5 - 2 g denne. Vedľajšie účinky a kontraindikácie sa majú študovať v podrobných pokynoch pre tento liek. Analógom tohto nástroja je Siofor. Je tiež založený na metformíne.
 2. Metfogamma.Toto je ďalšia liečba cukrovky založenej na metformíne. Indikácie pre použitie sú rovnaké ako pri Glucofage. Príjem sa uskutočňuje od 1 tablety, t. 850 mg Pri udržiavacej terapii sa prepne na používanie 850 - 1700 mg liečiva. Z vedľajších účinkov niektorí pacienti zaznamenali kovovú chuť v ústach, alergie, hepatitídu, zvracanie a bolesť brucha. Výhodou lieku Metfogamma je pozitívny vplyv na hladinu glukózy v krvi, ktorý pomáha znižovať telesnú hmotnosť.

Žiadne recepty

V internetovom obchode alebo v lekárni môžete kúpiť iba niekoľko tabliet bez lekárskeho predpisu. Vyznačujú sa minimálnymi vedľajšími účinkami a nemajú závažné indikácie na použitie. Z tohto dôvodu ich možno objednať alebo kúpiť bez vymenovania špecialistu. Prostriedky tejto kategórie:

 1. MCC. Toto je mikrokryštalická celulóza. Je to doplnok výživy založený na vláknine. Jeho plusom je eliminácia toxických látok z tela. MCC je schopný zväčšiť sa takmer dvakrát. Indikácie pre použitie: dysbióza, obezita, zápcha, vysoká hladina cukru, mikrobiálna intoxikácia. Je potrebné brať 3-5 kusov 3-krát denne. Po tomto je možné nepohodlie v črevách a žalúdku. Kontraindikácia je iba individuálna intolerancia.
 2. Dietressa. Toto je špeciálny liek na liečenie obezity. Zvyšuje citlivosť kanabinoidného receptora typu I na endogénne kanabioidné neuropeptidy. To vedie k začleneniu saturačného centra do hypotalamu mozgu, čím sa znižuje význam potravy. Indikácia na použitie je obezita 1 - 2 stupne. Je potrebné brať denne 1 - 2 kusy trikrát, pričom sa ústa držia do rozpustenia. Kontraindikácie zahŕňajú iba detstvo a precitlivenosť na kompozíciu. Vedľajšie účinky nie sú známe, čo možno pripísať výhodám dietetiky.

Neškodné pilulky

Absolútne bezpečné lieky jednoducho neexistujú. Každý je charakterizovaný množstvom vedľajších účinkov. Relatívne bezpečné sú tie, ktoré spôsobujú minimum negatívnych reakcií. Väčšina z nich je založená na rastlinných materiáloch. Toto vysvetľuje bezpečnosť liekov. Medzi nimi môžeme rozlíšiť:

 1. Turboslimský Evalar. Výhodou tohto nástroja je to, že sa vyrába v sérii liekov. Medzi hlavné patria Turboslimský deň a Turboslimská noc. Vo všeobecnosti tento riadok zahŕňa nielen tablety, ale aj čaj a kávu. Základom tabletovej formy sú citrusové bioflavonoidy, extrakty z guarany, červených rias, papáje, bromelaínu, zinku, vitamínov B1, B2, E. Všetky formy uvoľňovania sú bioaditíva. Ich účinkom je aktivácia metabolizmu, zvýšenie mikrocirkulácie krvi a zlepšenie trávenia. Hlavnou indikáciou je nadváha. Dávka Turboslim Day - 1 kapsula po raňajkách a obede, Turboslim Night - 1 každá počas večere. Výživový doplnok na nespavosť, aterosklerózu, tehotenstvo, laktáciu, srdcové a cievne ochorenia je kontraindikovaný. Vedľajšie účinky sú málo: podráždenosť, nespavosť, tachykardia, alergie vo forme svrbenia a vyrážky.
 2. Extrakt z ananásu Zahŕňa MCC (mikrokryštalická celulóza) a výťažok z bromelaínu. Je to rastlinná látka, ktorá pociťuje pocit hladu. Bromelain obsahuje veľa vitamínov, minerálov, éterických olejov a fenolových zlúčenín. Indikácia použitia extraktu ananásu je korekcia telesnej hmotnosti. Užívajte liek 1 tabletu denne po dobu 1 mesiaca. Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva, kŕmenia, vysokej citlivosti na ananás. Medzi vedľajšie účinky patrí vyrážka, hnačka a nevoľnosť.

Najúčinnejšie prostriedky

Najlepší výsledok chudnutia prinesie liek, ktorý predovšetkým odstráni príčinu priberania na váhe. V prípade psychologických problémov môže lekár predpísať sedatíva alebo upokojujúce prostriedky. V prípade hormonálneho zlyhania sa používajú hormonálne tabletky. Aktivácia spaľovania tukov je zabezpečená stimuláciou liekov.

Neskúšajte svoje zdravie a nepredpíšte si liek. Ak nemôžete schudnúť sami, je lepšie poradiť sa s lekárom. Najúčinnejším a zároveň bezpečným spôsobom, ako schudnúť, je strava kombinovaná so športom. Musíte jesť podľa nasledujúcich pravidiel:

 • 5-6 krát denne v malých porciách;
 • pripravovať jedlo dusením, varením, pečením alebo parením;
 • odmietnuť sladkosti, výrobky z múky, údené, vyprážané a mastné;
 • vypite viac čistej vody;
 • Nejedzte 3-4 hodiny pred spaním.

Ako si vybrať

Odporúča sa výber v prospech rastlinných prípravkov. Sú považované za bezpečnejšie, nemajú veľa vedľajších účinkov. Pri výbere konkrétneho nástroja sa prihliada na dôvody vzniku nadmernej hmotnosti. Účinnejší liek môže predpísať iba dietológ. Špeciálny liek predpisuje iba podľa indikácie, napríklad obezity akéhokoľvek stupňa, keď sa mu nedarí zbaviť ďalších libier. Medicína v súčasnosti uprednostňuje lieky založené na orlistate a sibutramíne.

Cena

Pred výberom konkrétnych fondov by ste sa mali oboznámiť s príkladmi ich cien. Náklady sa budú líšiť pri určitých formách uvoľňovania liečiv na chudnutie: šumivé a bežné tablety, kapsuly, prášky. Líši sa v závislosti od výrobcu a rozpätia konkrétnej lekárne. Príklady ceny:

Názov zariadenia

Cena v katalógoch lekární, rubľov

Simvor

250

Xenical

890

Orsoten

220

MCC

180

furosemid

20

Reduxine

1700

digoxín

36

Medohar Guggul

560

Vrikshamla

350

Turboslim

250

Extrakt z ananásu

150

Zelené svetlo

800

Hubená vláknina

540

Qingshi show

1550

Gouts

1170

Glyukofazh

110

Metfogamma

230

Metfogamma

123

Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.