Ako si vybrať bezvreckový vysávač pre byt. Čo si vybrať, video a fotografie

Pri upratovaní domu nám pomáhajú rôzne domáce spotrebiče, napríklad vysávače, ktoré sú dnes k dispozícii takmer v každej domácnosti. Niektoré modely sú vybavené vreckom na prach, ale existujú modely, v ktorých sa nepoužívajú. Ako si vybrať vysávač bez vaku, aby efektívne plnil svoje funkcie a slúžil dlho?

Na čo sa zamerať pri výbere

Ak máte v úmysle kúpiť vysokokvalitný vysávač, mali by ste venovať pozornosť zariadeniam bez vreciek na zhromažďovanie prachu, namiesto ktorých sa používajú vedrá na zachytávanie prachu (veľmi priestranné). Takéto modely sú pohodlnejšie a hygienickejšie. Ako si vybrať vysávač bez vrecka? Existuje veľa kritérií a výber asistenta domácnosti by sa mal riešiť s maximálnou pozornosťou a zodpovednosťou.

Pri výbere bezsáčkového vysávača zvážte nasledujúce skutočnosti:

 1. Výkon, filtračný systém, hladina hluku, materiál potrubia a príslušenstvo k dýzam.
 2. Venujte pozornosť kolesám na skrinke - musia byť silné a obratné.
 3. Je potrebné pripomenúť si výrobnú spoločnosť, pretože čím lepšie sa spoločnosť etablovala, tým populárnejšia a žiadanejšia je jej vybavenie - tým lepšie.

Spomedzi širokého sortimentu si môže každý vybrať pomocníka pri upratovaní na základe svojej finančnej situácie a potrebných charakteristík. Na základe osobných preferencií nie je zložité zvoliť si dizajn a farbu domáceho spotrebiča podľa vášho vkusu.

Výber vysávača na základe recenzií priateľov / známych, konzultácia s obchodným konzultantom je dobrá, ale najlepšie je zoznámiť sa s hlavnými charakteristikami a zvoliť najlepšiu možnosť, ktorá by vám konkrétne vyhovovala.

Sacia sila

Výkon je dôležitou charakteristikou vysávača. Okrem toho v tomto prípade nie je významnejší celkový výkon zariadenia, ale sila nasávania prachu. Ideálnou možnosťou je zariadenie s celkovým výkonom v rozmedzí 1300 - 2000 W a sací výkon sa môže pohybovať medzi 250 - 480 W.

A priori je známe, že čím väčší je výkon, tým lepšie bude čistenie. Ak existuje príležitosť - je lepšie kúpiť si zariadenie s nastaviteľným príkonom, potom si môžete individuálne vybrať a upraviť režim napájania v závislosti od toho, ktorú miestnosť čistíte a aký druh podlahy je.

Malo by sa tiež pamätať na to, že sací výkon závisí od prietoku a prietoku vzduchu. Čím sú tieto ukazovatele vyššie, tým lepší a výkonnejší je vysávač.

Proces filtrácie vzduchu

Systém a princípy filtrácie zohrávajú pri prevádzke zariadenia dôležitú úlohu, preto by sa pri výbere techniky mali zohľadniť tieto ukazovatele. Vysávače môžu mať rôzny počet filtrov a môžu mať aj iný systém ich činnosti. Napríklad pred pár rokmi boli populárne modely so suchou filtráciou. V modernom svete boli tieto zariadenia tlačené do pozadia čistiacim zariadením pomocou aquafiltrov.

 • Všetok odpad a prach po prechodu nádržou na zachytávanie prachu sa filtruje a vyteká čistý vzduch. Preto je žiaduce, aby bol vzduch na výstupe čo najčistejší. Množstvo a kvalita filtrov zohrávajú dôležitú úlohu, takže sa do miestnosti nevracajú prachové mikročastice. Hlavná vec je filter umiestnený v motorovom priestore.
 • Filtre môžu byť trvalé alebo vymeniteľné. Nemali by ste kupovať lacné vysávače s permanentným filtrom, ktorý sa oplatí čistiť iba niekedy. Životnosť zariadenia závisí od kvality čistenia motora, a preto je vhodnejšie zvoliť filter s malými pórmi.
 • Najlepšie je vysávač, ktorý je vybavený ďalším čistením (filtráciou). Na takéto čistenie sa používajú filtre triedy S, ktoré prispievajú k filtrácii častíc s veľkosťou od 1 mikrónu do 99%. Pozoruhodným príkladom sú hepa filtre vyrobené zo sklenených vlákien. Takýto filtračný systém je nevyhnutný, keď sa potrebujete zbaviť peľu (alergénov).
 • Existujú filtre, ktoré môžu vykonávať ďalšie filtrovanie. Napríklad baktericídne (na boj proti baktériám) alebo uhlie (na odstránenie zápachov).

Pri kúpe vysávača by ste nemali šetriť na filtračnom systéme. Vymeniteľné filtre sú dobré tým, že v prípade potreby (ak dôjde k strate sacieho výkonu), môžu byť vymenené. Permanentné filtre nie je možné dokonale prať bez ohľadu na to, ako to vyskúšate.

Hlučnosť

Pri výbere vysávača stojí za zváženie úroveň hluku. Táto funkcia je tiež dôležitá. Je nepravdepodobné, že by niekto chcel, aby bolo čistenie sprevádzané hlasným bzučaním. V ideálnom prípade, aby činnosť zariadenia nespôsobovala vám a okolitým negatívnym emóciám a nepohodliu, by hladina hluku mala byť medzi 60-80 dB. Aby bolo možné porozumieť tomu, aký tichý alebo hlasný je, úroveň hluku šepotu je 40 dB.

Hladina hluku vysávača sa meria priamo v továrni, v ktorej sa vyrába. Je pripojený k sieti a vo vzdialenosti pol metra je nainštalovaný mikrofón a zariadenie, ktoré meria a upravuje hladinu hluku. Získané charakteristiky sú uvedené v technickom pase zariadenia.

Sacie potrubie

V závislosti od materiálu použitého na výrobu rúr sa delia na:

 • kov
 • plastický

Kovové rúry sú lepšie a spoľahlivejšie.

Rúry sú konštrukčne prefabrikované (zostavené zo samostatných prvkov) a teleskopické (roztiahnuteľné a upevnené v polohe, ktorá vám vyhovuje). Druhá verzia zostavy je oveľa pohodlnejšia a pohodlnejšia. Zakrivené trubice môžu byť tiež dodané špeciálnym spôsobom, aby bolo pohodlné čistenie na miestach, kde bežná kefa nedosahuje.

Príslušenstvo dýz

Každý vysávač je vybavený štandardnou súpravou kefiek potrebnou na kvalitné a úplné čistenie. Balenie obsahuje dýzy:

 • pre hladké povrchy;
 • na koberce;
 • medzera.

Vysávače sú často vybavené turbo kefou. Jedná sa o dýzu so vstavaným valcom rotujúcim pod vplyvom prúdiaceho vzduchu. Takáto kefa odstraňuje vlas, vlasy a vlasy z povrchov rôznych textúr.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať elektrickej kefke. Navonok pripomína turbo kefu, ale k rotácii dochádza pôsobením elektrického motora. Účinnosť takejto kefy nezávisí od sily prúdu vzduchu.

Možno prítomnosť kefy na čistenie v ťažko prístupných oblastiach bytu (napríklad v rohoch). Nenechajte sa rozčuľovať, ak súprava, ktorá sa vám páčila, vysávač nemá jednu alebo druhú kefu, ktorú potrebujete na čistenie. Potrebné diely si môžete kúpiť kedykoľvek. Napríklad pre umývací vysávač by bolo dobré vysávať.

Populárne modely

Po preskúmaní a pochopení všetkých technických charakteristík, ktoré by mali mať bezsáčkové vysávače, môžete urobiť správny výber. Vyberte si domáce spotrebiče od výrobcu, ktorý sa osvedčil na trhu a vyrába spotrebiče už viac ako jeden rok.

Vysoko kvalitnú prácu a popularitu charakterizujú modely nasledujúcich spoločností:

 • bosch;
 • karcher;
 • thomas;
 • miele;
 • Spoločnosť Philips;
 • electrolux;
 • LG;
 • Dyson;
 • Zelmer;
 • Samsung.

Ako si vybrať

Pri výbere vysávača bez vrecka by ste sa mali oboznámiť s charakteristikami modelov, rozhodnúť sa o výrobcovi, ktorého zariadenie si chcete kúpiť. Majte na pamäti filtračný systém, ako aj výkon, dĺžku kábla a hadice.

Ak bude mať také ďalšie funkcie, ako napríklad:

 • automatické vypnutie pri prehriatí;
 • indikátor úrovne naplnenia zberača prachu;
 • automatické navíjanie káblov;
 • nárazník - na ochranu nábytku.

Ako si vybrať vysávač. Lekárska pomoc

S aquafilterom

Pre vysokokvalitnú prevádzku vysávača musí nasávať prach s maximálnym výkonom cez jeden otvor a prepúšťať čistý vzduch cez iný otvor a ten istý odpad nesmie striekať späť. Voda je lepšia ako iné filtre schopné zachytávať prach, takže vysávač s aquafilterom sa považuje za najúčinnejší pri čistení miestností (obytných, kuchynských, na chodbách) a má mnoho výhod.

Princíp činnosti takého zariadenia je dodávať nasávaný vzduch špinou a prachom pod tlakom do nádrže na vodu (pozri fotografiu). Voda zadržiava prach a do miestnosti sa vypúšťa čistý vzduch. Zariadenia tohto druhu sa osvedčili dobre, ale vzhľadom na ich vysokú cenu si nie každý môže dovoliť taký zázrak technológie. Ich výhodou je konštantná sacia sila.

Hlavným kritériom, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere vysávača s vodným filtrom, je návrh systému na zmiešavanie vody a prachu. Čím lepšie je tento systém zavedený a funguje, tým lepšie bude čistenie. Úroveň filtrovania takýchto zariadení je 99%.

Starostlivosť o tento typ vysávača by mala byť obzvlášť dôkladná. Na konci čistenia je potrebné vymeniť vodu a opláchnuť celú priehradku. Táto technika nie je kompaktná, je príliš veľká a ťažká.

Na mokré čistenie

Mnoho žien v domácnosti uprednostňuje vysávače pred mokrým čistením. Pomocou tohto zariadenia je ľahké vykonávať mokré čistenie nielen na povrchu laminátu, parkiet, linolea, ale aj na koberci. Úspešne čistia aj okná a nábytok (vrátane mäkkých a kožených). - Pomocou takejto techniky sa vyliata tekutina ľahko a rýchlo odstráni. Vysávač Thomas Twin TT aquafilter je v tomto ohľade dobre zavedený.

Zariadenia tohto typu sú vybavené nádržami na umývanie tekutín rôznych veľkostí (3 až 5 litrov) a nádržou na vodu (5 až 15 litrov). Celkový objem a hmotnosť čistiaceho zariadenia závisí od veľkosti týchto nádob. Pre detergenty sa odporúčajú špeciálne detergenty.

Na chemické čistenie

Elektrický vysávač určený na chemické čistenie má veľmi jednoduchý princíp činnosti: ventilátor sa otáča pomocou motora a pod vplyvom vzduchu prach vstupuje do priestoru na zber prachu pomocou kefy a potrubia. Potom vyjde vzduch vyčistený pomocou filtrov. Počas čistenia je dôležité zabezpečiť, aby bolo veko pevne uzatvorené.

Tieto modely používajú cyklónový systém zberu odpadu. Vysávače tohto typu dokonale zvládnu čistenie malých miestností, kde nie sú žiadne podlahové krytiny. Sú cenovo dostupné a ľahko sa obsluhujú a udržiavajú.

Tsiklonnye-

Vysávače na chemické čistenie majú určité rozdiely v prevádzke (líšia sa od zariadení s vodným filtrom alebo s textilnými, papierovými vreckami). V zariadeniach tohto typu sa prach a nečistoty spolu s prúdením vzduchu dostanú dovnútra, kde sú skrútené v špirále. Pri tomto krútení sa pevné častice (prach a podstielka) vyhodia na stranu a výstupom vychádza čistý vzduch.

Výhoda modelu s cyklónovým systémom: nemusíte kupovať odnímateľné (jednorazové alebo opakovane použiteľné) lapače prachu, pretože sa upchávajú. Kontajner musíte vyčistiť ručne, ale to sa robí jednoducho.

Nevýhodou tohto zariadenia je nízky sací výkon, ktorý nie je možné meniť a nastavovať.

Ak vám tieto informácie pomôžu určiť výber vysávača alebo máte užitočné rady - zanechajte svoje pripomienky a nápady v komentároch.