Botox na perách - indikácie, príprava na postup a správanie, výber lieku a kontraindikácie

Aby sa viditeľne zmenila, žena je pripravená na akékoľvek kozmetické procedúry. Zväčšenie pier pomocou Botoxu je dobrá príležitosť zdôrazniť vonkajšiu krásu, dať perám zvodné zakrivenie a tvar, vyzerať chytľavo a zvodne. Mnoho predstaviteľov slabšieho pohlavia takým progresívnym spôsobom už dosiahlo grandiózny výsledok, a to bez extrémne nežiaduceho chirurgického zákroku. Pred odsúhlasením takéhoto kozmetického postupu sa odporúča konzultovať s odborníkom, vyhodnotiť jeho výhody a nevýhody.

Čo je Botox na perách

Je to kozmetický postup, pri ktorom sa injekčne podáva botulotoxín do pier, aby sa zväčšil objem a vytvoril sa jasný obrys. Takáto inovácia je vhodná s vekom a má tieto výhody:

 • zdvíha znížené rohy pier;
 • vyhladzuje nasolabiálne záhyby;
 • opravuje tvar horných a dolných pier;
 • vizuálne zvyšuje hlasitosť;
 • dáva ženskému obrazu zvodnosť.

Princíp účinku botulotoxínu: pri injekciách pozdĺž obrysu pier je svalový tonus výrazne oslabený a pokožka je vyhladená. Takže pery vyzerajú bacuľaté a zvodné. Je však dôležité sa nezmieňať: pomocou botoxu nie je možné „načerpať“ pery, preto je lepšie použiť na tieto účely plnivá. V tejto veci je lepšie kontaktovať profesionálneho kozmetológa, ignorovať jeho cenné odporúčania.

Svedectvo

Botox pre pery poskytuje omladzujúci a rekonštrukčný účinok, ale postupne sa účinok lieku oslabuje. Botulotoxín sa z tela vylučuje pomaly, výsledok je však stále dostatočný po dobu 6-8 mesiacov. Zavedením uvedeného lieku do pier je možné takúto estetickú vadu eliminovať:

 • malé vrásky tváre nasolabiálnych záhybov;
 • fuzzy kontúry pier, často spojené s kožnými zmenami súvisiacimi s vekom;
 • znížené rohy úst;
 • špongie, ktoré sú svojou povahou príliš tenké.

Botox tieto problémy dočasne rieši, takže návštevníci kozmetika by si mali uvedomiť, že po šiestich mesiacoch budú musieť znova vykonať rovnaký postup, aby odstránili niekoľko estetických defektov. Oprava sa vykonáva, ale každý prípad je čisto individuálny. V každom prípade je to dobrý spôsob, ako výrazne predĺžiť mladosť pokožky. Medzi lekárske indikácie lekári rozlišujú:

 • neurologické choroby (na zníženie svalového tonusu);
 • vyrážka;
 • viditeľná asymetria tváre.

Výcvik

Pery s Botox vždy vyzerajú zvodne a chytľavo, takže väčšina žien sa už rozhodla pre tento postup. Pre tých, ktorí sa prvýkrát zúčastnili na takomto „kozmetickom sedení“, budú informácie týkajúce sa prípravných činností užitočné a informatívne. To je polovica úspechu, inak môžete poškodiť svoje zdravie. Tu je príslušná príprava:

 1. Deň pred návštevou kozmetičky musíte odmietnuť piť alkohol, nefajčiť.
 2. Je dôležité obmedziť príjem solených, údených, tučných a vyprážaných potravín, ktoré sa musia počas celého dňa držať terapeutickej stravy.
 3. Deň pred tým je zakázané brať antibiotiká, antikoagulanciá, lieky proti bolesti dovnútra a von.
 4. Je vhodné dočasne prestať s masážou, ktorá zabezpečuje polohu tela lícom nadol.
 5. Je potrebné odmietnuť objednávky a práce, pri vykonávaní ktorých budete musieť držať hlavu sklopenú.
 6. Je vhodné opustiť šport, najmä pri cvičeniach s naklonením a otočením hlavy.
 7. Deň predtým sa neodporúča navštíviť kúpeľný dom a solárium, môžete byť vyšetrení na skryté choroby.
 8. Je dôležité zabezpečiť, aby nedošlo k alergickej reakcii na účinok botulotoxínu v tele.

Ako pery botox

Takýto kozmetický zákrok vykonáva v kozmetickom salóne kompetentný odborník a netrvá dlhšie ako 40 minút. Kozmetológ používa sterilný nástroj potrebný na ďalšie subkutánne injekcie. Relácia sa začína stanovením indikácií a možných kontraindikácií, po ktorých pacient podpíše dobrovoľný súhlas s Botoxom. Ďalšie kroky odborníka sú tieto:

 1. Použitím špeciálneho markera alebo zelenky sa určia zóny, v ktorých sa uskutoční injekcia botulotoxínu.
 2. Počet jednotiek potrebných na dosiahnutie požadovaného účinku sa určuje individuálne (náklady na postup závisia od získaného počtu).
 3. Tenké ihly s liekom sa injikujú do vyznačených oblastí, ktoré nespôsobujú pacientovi bolesť ani nepohodlie.
 4. Lokálna anestézia sa používa na žiadosť pacienta v závislosti od prevládajúceho prahu citlivosti na bolesť.
 5. Injekcie sa uskutočňujú zreteľne pozdĺž obrysu asi 2 mm od červeného okraja horných a dolných pier.
 6. Posledným krokom je masáž ľahkých pier, takže botulotoxín je rovnomerne distribuovaný v subkutánnom priestore.
 7. Po určitom čase (približne 30 minút) zostane žena vo vodorovnej polohe, nevstane, zostane pod lekárskym dohľadom.

Do rohov pier

Hlavným cieľom postupu je zdvihnúť rohy pier, zastaviť zmeny dermy a tváre súvisiace s vekom. Ak je v špongiách prítomný Botox, účinok omladenia je asi 3 až 5 rokov a bez poškodenia zdravia. Kozmetické sedenie trvá 20 - 30 minút, pre začiatočníkov - až 40 minút. Aby zaviedla liek do rohov úst, kozmetička postupuje v nasledujúcom poradí:

 1. Najprv musí na označenie presných plniacich plôch v ústach použiť špeciálny značkovač alebo brilantnú zelenú.
 2. Potom je povinný ošetrovať charakteristické oblasti lokálnym anestetikom, až kým sa necitlivosť nestratí, dočasne nestratia svoju citlivosť.
 3. Po zavedení tenkých ihiel pod kožu, čím sa zabezpečí úplná relaxácia svalov a postupné vyhladzovanie pokožky.
 4. Je potrebné konať striktne podľa vopred stanovených línií, ktoré boli vopred dohodnuté s pacientom.
 5. Aby sa predišlo poruchám a aby sa správne distribuovala Botox v perách, kozmetička masíruje liečivo vyrovnávacími pohybmi a žiada ženu, aby po dobu 30 minút neopustila pohovku.

Ako dlho trvá účinok?

Pri vykonávaní botoxu na perách žena očakáva, že kozmetický efekt bude trvať minimálne od 6 do 8 mesiacov. Tento čas postačuje na to, aby sa kozmetický produkt z tela postupne vylučoval bez toho, aby to poškodilo zdravie. Každý prípad modernej kozmetológie je však individuálny, takže presnejšie údaje je možné uviesť iba osobne.

Starostlivosť o pery

Ihneď po zákroku by mala žena zostať v polohe na chrbte a lekár ju musí sledovať. Obdobie rehabilitácie však v tomto bode nekončí, po dokončení biorevitalizácie existujú ďalšie obmedzenia. takže:

 1. Prvých 6 hodín je prísne zakázané dotýkať sa špongiami rukami alebo inými predmetmi, najmä ich poškriabaním, stláčaním alebo masírovaním.
 2. Rovnaký čas po ukončení sedenia sa neodporúča ísť spať, je dôležité obsadiť polohu tela iba pri sedení alebo státí.
 3. Prvý deň je nežiaduce aktivovať výrazy tváre zbytočne, čo umožňuje, aby liek pôsobil rýchlejšie.
 4. Prvý deň po podaní Botoxu je mimoriadne nežiaduce užívať akékoľvek lieky proti bolesti a antibiotiká, používať dekoratívnu kozmetiku.
 5. Prvý týždeň je dôležité odmietnuť navštíviť telocvičňu, vyhnúť sa saunám, kúpeľom, bazénom a domácemu ošetreniu pri zvýšených teplotách.
 6. Dva týždne, keď pery po Botox, je dôležité opustiť zlé návyky, najmä nepiť alkohol.

Ak sa pod kožou nahromadila krv a objavil sa škaredý hematóm, musíte o tom okamžite informovať kozmetológa. Problém ako taký neexistuje, hlavnou vecou nie je porušiť všetky požiadavky týkajúce sa obdobia rehabilitácie, nepoužívať dekoratívnu kozmetiku. Za pár týždňov sa žena môže vrátiť k svojmu obvyklému životnému štýlu a zvykom, užiť si získanú krásu.

Vedľajšie účinky

Po rozhodnutí vyrobiť Botox na perách by mala žena starostlivo vyšetriť možné komplikácie, ktoré môžu vzniknúť počas alebo po takomto kozmetickom sedení. Liek nie je vhodný pre každého, takže profesionálni kozmetológovia nevylučujú jeho neznášanlivosť voči telu. Výsledkom sú miestne a alergické reakcie. Ak je v perách botox, sú možné ďalšie vedľajšie účinky, medzi ktoré patria:

 1. Dočasná znecitlivenie pier, ktoré sa stáva hlavnou príčinou vnútorného nepohodlia, estetická vada.
 2. Spojenie sekundárnej infekcie na pozadí používania nesterilného nástroja kozmetikom.
 3. Chýbajúci požadovaný účinok po zákroku na pozadí imunity botulotoxínu v tele.
 4. Poruchy reči, dočasné poruchy slovníka, ktoré sa stávajú príčinou komplexu menejcennosti.
 5. Hnisavé zápalové komplikácie, ktoré pri infikovaní vyžadujú okamžitú lekársku pomoc.
 6. Mimoriadne nežiaduce poranenie malých ciev s výskytom rozsiahlych hematómov (ložiská stagnujúcej krvi).
 7. Prechod liečiva do svalov lícnych kostí s ďalším vynechaním rohov úst a zvýšeným slinením z rohov úst.

Pri takýchto anomáliách je dôležité kontrolovať svoj vlastný stav av prípade potreby sa včas poradiť s kozmetikom, lekárom alebo lekárom. Obzvlášť nebezpečné sú horúčka, horúčka a hnisavé prepúšťanie, ktoré môže viesť k otrave krvi a vážnym zdravotným následkom. Ak dôjde k ochrnutiu, na odstránenie tohto nebezpečného príznaku je potrebné okamžite konať; Nečakajte na zhoršenie klinického obrazu.

Kontraindikácie

Každá žena sníva o tom, že získa perfektné pery, ale nie každému bola poskytnutá Botoxová pomoc pri realizácii svojich snov. Takýto kozmetický postup má lekárske kontraindikácie, ktoré je dôležité neporušovať. V opačnom prípade môžete poškodiť iba svoje zdravie a na tvári si môžete všimnúť výraznú estetickú vadu. V tomto prípade hovoríme o takýchto lekárskych obmedzeniach:

 • obdobia tehotenstva, laktácie;
 • vekové obmedzenia do 18 rokov;
 • vek odchodu do dôchodku;
 • chronický alkoholizmus;
 • dlhodobé používanie antibiotík a liekov na zníženie zrážanlivosti krvi;
 • štádium relapsu kožných chorôb;
 • mechanické a chemické lézie v ústach;
 • progresívna myasténia gravis;
 • ťažká krátkozrakosť;
 • choroby endokrinného systému, zhoršený metabolizmus;
 • opakujúci sa opar pier;
 • obdobie mesačnej menštruácie;
 • poruchy zrážania krvi;
 • prítomnosť otvorených rán.

Samostatne stojí za pripomenutie, že existujú tie kategórie pacientov, v ktorých prevláda drogová intolerancia. Ak sa postup vykonáva, lokálne podráždenie a príznaky alergie nie sú jediné vedľajšie účinky, ktoré môžu významne pokaziť požadovaný estetický účinok. Vyhladenie aktualizovaných obrysov už bude problematické, pri výstupe nebude fungovať ani jasný obrys. Na odstránenie týchto nepríjemných následkov budete musieť využiť pomoc špecialistu - ošetrujúceho lekára.

Ak nedodržíte všetky lekárske predpisy, negatívne dôsledky pre zdravie pacienta môžu byť uvedené v nasledujúcom zozname:

 • zápalové procesy doplnené vysokou horúčkou, horúčkou;
 • zlé zdravie, zvýšená ospalosť, znížený výkon;
 • nadmerný opuch tváre, ktorý dlho nezmizne;
 • svalová paralýza, ktorá potláča reflexy prehĺtania a žuvania;
 • predĺžená necitlivosť ošetrovaných oblastí;
 • ťažkosti s členením;
 • syndróm akútnej bolesti.

Takéto anomálie sa objavujú mimoriadne zriedka, ale ak sa vyskytnú, je naliehavo potrebné obrátiť sa na odborníka. Alternatívne môže pacient počkať na hospitalizáciu, po ktorej nasleduje liečba antibakteriálnou terapiou. Aby sa predišlo takýmto dôsledkom, je dôležité, aby ste neporušovali lekárske kontraindikácie, kontaktujte iba špecializovanú kliniku s bezvadnou povesťou.

Koľko Botox Lip

Tento postup je možné vykonať nielen v hlavnom meste, ale aj v provincii. V druhom prípade je to lacnejšie. Ak musíte podstúpiť vonkajšie transformácie v Moskve, prvú vec, ktorú musíte rozhodnúť o klinike a pánovi, aby ste preštudovali skutočné recenzie pacientov, ktorí už podstúpili Botox. Cena závisí od úrovne a reputácie vybraného centra, profesionality a popularity kozmetika. Nižšie sú uvedené približné ceny v Moskve, ak má žena v úmysle vyprodukovať Botox na perách.

Názov zdravotníckeho strediska, kliniky, salónu

Cena, rubľov (za 1 postup)

Kozmológia "Icons Lab"

12 900

Laser Doctor

14 200

Kliniky Versoix

7 000

BioSpa Clinic

17 000

Profestetický

8 000

Pokiaľ ide o jednu zo špecializovaných kliník, prvým krokom je kontrola licencie a uistenie sa o vysokej profesionalite kozmetológa, ktorý bude podávať Botox, omladiť pokožku a zväčšiť oblasť úst. V tejto súvislosti je vhodné šetriť, pretože od toho závisí zdravie pacienta, jej vonkajšia krása a konečný výsledok. V Moskve je veľa certifikovaných odborníkov, najmä preto, že táto kozmetická procedúra je obzvlášť žiadaná. Je teda veľa na výber a opýtajte sa na cenu.

Pred a po fotografiách

Recenzia

Marina, 31 rokov. Mám zlú koaguláciu krvi, takže nemôžem použiť taký jedinečný a lacný postup. Aj keď už dlho snívam o rovnomernom, symetrickom obryse, ktorý nemám od prírody. Všetci moji najlepší priatelia už prešli takým „kozmetickým sedením“ a sú s výsledkom veľmi spokojní. Snívam len, z čoho moja sebaúcta výrazne klesá.
Irina, 31 rokov, pravidelne si vyrábam Botox pre seba a nemám ľútosť. Procedúra je cenovo dostupná, ale raz za rok môžete alokovať peniaze na krásu. Samotné injekcie sú bezbolestné, v mojom prípade nespôsobujú alergické reakcie. Pery získavajú objem, úsmev sa stáva zvodným. Zároveň robím očistu tváre ovocnými kyselinami, spravidla sa z nej stáva dievča.
Maria, 37 rokov, Botox som si raz za život vložil do pier a už to nikdy nebudem opakovať. Napríklad, spočiatku som nedosiahol požadovanú symetriu, dokonca išlo o nejaké skreslenie tváre. Potom sa zápal vo všeobecnosti začal, takže som 100-krát ľutoval, že ma moji priatelia zasiahli takým podvodom. Nielenže utratila veľa peňazí, ale získala aj vážne zdravotné problémy.
Anna, 32 rokov Beauty session je rýchla a bezbolestná a na druhý deň sú viditeľné vonkajšie zmeny. Samotný postup je lacný, ale môže zásadne zmeniť známy obraz - transformovať ho, urobiť z neho pôsobivý, sexy. Ak to financie umožňujú, odporúčam Botox všetkým, najmä preto, že výsledok je dosť skoro 8-9 mesiacov.