Dámsky kaskádový účes

Popularita postupných zrážok rastie rok od roka av roku 2016 je kaskádový účes jedným z najmodernejších účesov roka. Tajomstvo popularity kaskády je jednoduché - prirodzenosť je na prvom mieste! Mnoho celebrít uprednostňuje kaskádu pred ostatnými účesmi, pretože kaderníctvo nevyžaduje veľa času a je ľahké to urobiť sami. Vyberte si svoj vlastný kaskádový účes a buďte v centre pozornosti!

Strih kaskády na stredných vlasoch s fotografiou

Kaskáda (rebrík) sa dobre hodí pre stredné vlasy, vyzerajú elegantne a dobre upravené. Aby bol účes excentrický, kaderník použije techniku ​​„členitého ostrihania“. Ak chcete vytvoriť pokojný a vyvážený vzhľad, odporúčame vám vytvoriť jemnú verziu účesu - v tomto prípade sa pri tipoch vytvorí krátky schod.

Táto možnosť strihu je vhodná pre brunetky aj stredne dlhé blondínky. Štruktúra vlasov u žien so svetlými vlasmi je taká, že sa nelíšia v hustote. Kaskáda poskytuje objem prameňov bez použitia peny a laku. Ak sú naopak vlasy silné a kučeravé, kaderník sa bude musieť snažiť, aby hromada vlasov vyzerala závratne.

Vo väčšine prípadov je strih na stredné vlasy položený ranou. Krátky tresk a otvorené čelo zdôraznia krásu očí a tváre, a dlhý spôsobí, že štýl bude prepracovaný a elegantný. Ak chcete vytvoriť extravagantný obraz, odporúčame, aby bol tvar treskov šikmý.

Dlho

Ak chcete, aby účes harmonizoval s tvarom tváre, postupujte podľa výberu dĺžky krokov. V závislosti od dĺžky krokov sa kaskáda stáva:

 • Klasická. Táto voľba je vhodná na vytvorenie každodenného vzhľadu - kroky sa navzájom hladko pohybujú.
 • "Dud". Táto voľba vám umožňuje upraviť štýl a jedinečnosť obrázka a vytvára neviditeľné nedokonalosti tváre, ako sú široko uložené oči, široké lícne kosti atď. -
 • Asymetrická. Tento účes vyzerá originálne, najmä na málo zvlnených vlasoch.
 • Odstupňovaná. Maturitná technika vám umožní vytvoriť jasný kontúr vlasov. Maturitné vlasy sú lepšie pre dievčatá s vlnitými prameňmi.

Skrátka

Kaskáda je vhodná aj pre ženy, ktoré nemajú krátke účesy. Krátka kaskáda je vhodná pre dievčatá s pravidelnými a jemnými funkciami. Vďaka stupňovitému účesu bude obraz svieži, bezstarostný a trochu veterný, dá vlasu objem. Existuje niekoľko možností pre krátku kaskádu: od každodenných klobúkov po punkové účesy.

Prečítajte si viac informácií o kaskáde strihov pre krátke vlasy.

 • Položenie „čiapky“ je vhodné pre bacuľaté dievčatá a zakryje nedokonalosti v tvári tváre, napríklad plné tváre, úzku tvár.
 • „Objednaný neporiadok“ - príslušný a módny účes, ktorý sa vytvára pomocou peny s tepelnou ochranou, natáčky alebo kliešte. Po nanesení produktu sú niektoré pramene stočené blízko tváre a na hornej časti hlavy zostávajúce pramene zostávajú rovné. Kombinácia priamych prameňov a kučeravých vlasov robí vlasy jedinečnými a dynamickými. Zvyšuje účinok „rozcuchaných“ tupých prameňov a gélu alebo peny nanesenej na ich koncoch.
 • Ak sa zdá, že taký účes je príliš výstredný, odporúčame vám použiť obmedzenú možnosť. Za týmto účelom naviňte niektoré pramene na veľké natáčky a narovnajte ich pomocou žehličky. Taký viacvrstvový účes bude vhodný na večierku aj v kancelárii. Neporuší prísne pravidlá obliekania.

S dlhým treskom

V mnohých prípadoch je kaskáda vykonávaná s ranou. Dlhé tresky spôsobia, že tváre nebudú viditeľné. Tento typ strihu je ideálny pre dievčatá s predĺženou tvárou. V prípade kaskády s treskami vám stylisti odporúčajú používať sfarbenie.

Tip: zmeňte farbu ofina najviac na jeden odtieň .-

Dlhé okraje pokrývajú čelo pod obočím. Ak sú vlasy príliš silné, je možné ich riedenie (riedenie). Ďalšou aktuálnou možnosťou sú rany v „emo štýle“.

S šikmými treskami

Tento typ strihu je vhodný pre bacuľaté dievčatá. Šikmé rany tiež upravia tvar tváre - príliš široká tvár sa objaví podstatne užšia. Pre ženy s takýmto tvarom tváre, stylisti odporúčajú robiť rany až do stredu čela.

Pre majiteľov štvorcového tvaru bude kaskáda so šikmými treskami stále relevantná - zjemní kontúry štvorcového povrchu.

Na kučeravé vlasy

Niekedy kučeravé vlasy spôsobujú ženám určité ťažkosti. Pomocou kaskádového strihu môžete ľahko vyriešiť problémy s kučeravými vlasmi. Stylisti odporúčajú kombinovať kaskádu s dlhým treskom. Kučery vyzerajú skvele v účesoch pomocou sponiek do vlasov, sponiek do vlasov a iných šperkov. Kaskáda na kučeravé kučery vyzerá romanticky, štýlovo a trochu hravo.

Účes nevyžaduje osobitnú starostlivosť - stačí štvrtina hodiny na to, aby sa účes dostal do poriadku. Po jemnom zvlhčení by mali byť vlasy sušené pomocou fénu a tvarované prstami vašej voľnej ruky. Použitie špeciálnej kozmetiky - gélov, pien, sprejov - vám umožní dať vlasu požadovaný tvar.

Dozviete sa viac o tom, ako vytvoriť vlnité vlasy a ako ich krásne upraviť.

Kto potrebuje účesovú kaskádu

Účesová kaskáda sa týka univerzálnych strihov - je vhodná pre všetky vlasy. Stylisti to odporúčajú najmä dievčatám s tenkými prameňmi: kaskáda je objemný účes, ktorý vizuálne zlepšuje vzhľad vlasov.

Nie je ľahké vytvoriť stupňovitý kaskádový účes na hrubých a hustých vlasoch. Taký účes však dokáže zosvetliť silné vlasy a urobiť z nej siluetu.

Jedinou požiadavkou na vlasy je, že musia mať zdravý vzhľad. Ak sú vlasy rozdelené, je lepšie ich skrátiť a potom urobiť krátky účes. Na suchých a nejasných farbách vlasov kaskáda vyzerá zle.

Pokyny na inštaláciu

Aby účes vyzeral prijateľne, je lepšie kontaktovať skúseného majstra. Ale ak máte nejaké zručnosti, prečo sa nesnažiť upratať si vlasy doma?

Budeme potrebovať:

 • nožnice
 • klipy
 • hrebeň
 • Prostriedky pre zvlhčovanie

technológie:

 1. Pred strihaním by mali byť vlasy navlhčené.
 2. Vlasy rozdeľte do vodorovných vrstiev po 2 - 3 cm.
 3. Nadvihnite každú vrstvu a zaistite ju svorkou.
 4. Začnite rezať od spodnej vrstvy.
 5. Ďalej odrežte všetky ostatné vrstvy. S každou ďalšou vrstvou sa dĺžka vlasov zníži. Vytvárajú sa teda kroky kaskády. Čím menšia je medzera medzi krokmi, tým presnejšia bude zrážka.

styling:

Ak je strih schodov urobený efektívne, styling nie je potrebný - stačí ho vyčesať. Ak sa však nelíšia v hustote, musí sa zvýšiť objem kaskády. Použite mäkkú kefu na vyčesávanie prameňov a trochu ich vytiahnite. Konce prameňov, obrátené smerom von, urobia obraz trochu hravým a keď sú položené dovnútra, poskytnú obraz romantiky.

Vytvorením rozlúčky môžete experimentovať s jej možnosťami. Kaskáda môže byť úplne rozdelená. Kaderník alebo kaderník vám poradí najlepšie riešenie tohto problému.

Zistite, čo je krátky schod a ako sa líši od kaskády.

Tipy od stylistov

 • Zostrih sa musí robiť na zdravých a čistých vlasoch, ktoré boli predtým mierne navlhčené.
 • Ak vlasy vyzerajú vyblednuté, neatraktívne a rozštiepené, je lepšie ich ostrihať a konečný strih urobiť už v krátkej dĺžke.
 • Aby sa dal väčší objem, musia sa pramene vyčesať a položiť pomocou gélu alebo peny.
 • Dobre doplnené romantickým a elegantným obrázkom okuliarov v módnom ráme.

Technika vykonávania kaskády strihu pre dlhé a krátke vlasy spolu so stylingom je demonštrovaná v nasledujúcom videu.

Strihaná kaskáda so stylingom pre dlhé a krátke vlasy

Mnoho kaskádových účesov vám umožňuje vybrať si ten najvhodnejší. Už ste si vybrali účes? Podeľte sa o svoje nové účesy a nápady na styling v komentároch.