Diflucan pre mužov - návod na použitie, uvoľňovacia forma, dávkovanie, analógy a cena

Na rozvoj mykóz u pacienta (pityriasis versicolor, drozd, generalizovaná kandidóza, atď.) Sa predpísala suspenzia, kapsula alebo roztok Diflucan pre mužov. Tento nástroj sa používa na systematickú liekovú terapiu závažných plesňových infekcií. Zistite, ako používať tento farmakologický liek na liečbu a aké indikácie a kontraindikácie existujú.

Diflucan - návod na použitie pre mužov

Farmakologické liečivo Diflucan pre mužov z drozdov sa používa na systémové alebo lokálne lézie tela s plesňami Candida, mykotickými léziami na sliznici atď. Liečivo je k dispozícii v troch formách: kapsuly, prášok na orálne podanie a roztok na intravenózne podanie. Dávka Diflucanu a spôsob použitia závisia od závažnosti priebehu plesňových infekcií.

Zloženie a forma uvoľnenia

Uvoľňovací formulár

Aktívna zložka

pomocných látok

Prášok na suspenziu

flukonazol - 10 mg

dehydratovaná kyselina citrónová - 5,2 mg;

benzoát sodný - 15 mg;

xantánová guma - 2,7 mg;

sacharóza - 27 mg;

koloidný oxid kremičitý - 1,8 mg;

aróma - 10 mg;

sacharóza - 15 mg;

glukóza - 20 mg.

Roztok na intravenózne podanie

flukonazol - 2 mg

chlorid sodný - do 100 ml;

voda na injekciu - do 100 ml.

kapsule

flukonazol - 150 mg

laktóza - 49 mg;

kukuričný škrob - 100 mg;

oxid kremičitý - 352 mg;

želatína - 75 mg;

stearát horečnatý - 173 mg;

laurylsulfát sodný - 400 mg.

Farmakologické pôsobenie

Fungicídne liečivo zo série triazolov je silným selektívnym inhibítorom syntézy sterolov v membráne húb. Diflucan je aktívny pri klinických infekciách proti väčšine nasledujúcich patogénnych húb: Candida alhicans, Glabrata, Candida tropicalis, Cryptococcus neoformans. Pri orálnom a intravenóznom podaní má liek škodlivý účinok na pôvodcov oportúnnych mykóz.

Indikácie pre použitie

Liečba sa predpisuje v týchto prípadoch:

 • s plesňovou meningitídou;
 • mykotické infekcie slizníc;
 • genitálna kandidóza;
 • na prevenciu kandidózy u mužov;
 • na liečenie rovnováhy;
 • s plesňou na nechty.

Diflucan z drozdu

Droga sa používa na systémové liečenie drozdu u mužov. Používa sa na neúčinnosť liekov (masti, krémy) na lokálne použitie alebo na časté recidívy chronickej kandidózy. Okrem toho môže byť potrebné použitie Diflucanu u mužov s drozdom, ak existujú kontraindikácie na liečbu lokálnymi liekmi. Droga sa tiež používa na prevenciu drozdu u sexuálnych partnerov pacientov.

S plesňovými chorobami

Použitie Diflucanu je nevyhnutné na účinnú liečbu a prevenciu závažných chronických a akútnych plesňových infekcií u pacientov s vrodenou alebo získanou imunodeficienciou. Liek sa používa na farmakologické liečenie črevných mykóz so systémovou plesňovou meningitídou a inými chorobami, pri ktorých je použitie liekov na lokálne použitie nepraktické.

Dávkovanie a spôsob podávania

Spôsob použitia Diflucanu, dávkovanie a frekvencia použitia určuje ošetrujúci lekár v závislosti od závažnosti ochorenia, prítomnosti sprievodných chorôb a potreby súčasného použitia iných liekov. Pri malom poškodení pokožky hubou sa odporúča používať lokálne lieky vo forme mastí, krémov alebo gélov. Pred použitím lieku je potrebné zložiť testy na potvrdenie mykotických lézií.

Kapsule

Liečivo vo forme kapsúl sa používa pre kožné huby (vrátane mykóz nôh, triesloviny). Odporúčaná dávka je 100 mg 1-krát týždenne alebo 50 mg 1-krát denne. Trvanie antimykotickej liečby je spravidla 2 týždne až mesiac, avšak v prípade potreby sa môže doba liečby predĺžiť na 5 až 6 týždňov. Pri pityriasis versicolor sa odporúča dávka 3 - 4 kapsuly 1-krát týždenne po dobu jedného mesiaca.

Na prevenciu recidívy kandidózy a iných chronických plesňových infekcií sa odporúča dávka 1 - 2 kapsúl 1 - 1 kapsúl Diflucanu v závislosti od stupňa rizika vzniku príznakov drozdu. U pacientov s vysokým rizikom všeobecného poškodenia je odporúčané množstvo farmakologického prípravku 1 - 2 kapsuly 2-krát denne.

Prášok

Pri orofaryngeálnej kandidóze sa predpisuje liek vo forme prášku v priemere 50 - 100 mg 1 čas / deň počas 10 - 12 dní. Ak je to potrebné, môže sa farmakologická liečba predĺžiť u pacientov s výrazným znížením imunitných odpovedí. Pri chronickom atrofickom orálnom drozde u starších ľudí spojenom s nosením protéz sa liek predpisuje v dávke 50 mg 1 čas / deň počas dvoch týždňov v kombinácii s lokálnymi antiseptickými roztokmi.

Riešením je

Liek vo forme roztoku sa predpisuje na liečenie závažných chronických infekcií s častými relapsmi (zvyčajne u pacientov s imunodeficienciou). Pri hlbokých endemických plesňových léziách sa môže vyžadovať použitie lieku v dávke 400 - 500 mg / deň po dobu jedného roka alebo viac. Trvanie liečby je v tomto prípade určené ošetrujúcim lekárom.

Osobitné pokyny

Nekontrolované užívanie liekov obsahujúcich flukonazol je sprevádzané toxickými zmenami v štruktúre pečene, cirhózou a jej nedostatočným fungovaním (najmä u pacientov so závažnými sprievodnými patológiami). Frekvencia výskytu hepatotoxických účinkov zložiek lieku Diflucan nebola závislá od dennej dávky, trvania farmakologickej liečby, veku pacienta.

Počas liečby Diflucanom sa u pacientov môžu vyvinúť exfoliatívne kožné reakcie, napríklad Stevensov-Johnsonov syndróm a toxická nekrolýza kože. Opatrnosť je potrebná u pacientov s vírusom imunodeficiencie (v štádiu AIDS), pretože častejšie sa u nich pri používaní antimykotik vyskytnú závažné kožné reakcie. Ak má pacient vyrážku, Diflucan sa má zrušiť.

Liekové interakcie

Pri súčasnom použití s ​​warfarínom zvyšuje Diflucan svoju biologickú dostupnosť o 12%, a preto je možný vývoj vedľajších účinkov: krvácanie (hematómy na koži, krvácanie z nosa, gastrointestinálny trakt, hematúria). U pacientov, ktorí dostávajú kumarínové antikoagulanciá, by sa ich denná dávka mala neustále upravovať.

Pri požití lieku Midazolam aktívna zložka flukonazolu významne zvyšuje jeho koncentráciu v krvnej plazme a psychomotorický účinok. Tento účinok je výrazný po podaní lieku vo vnútri. Ak je potrebná súbežná liečba benzodiazepínmi, u pacientov, ktorí užívajú lieky obsahujúce flukonazol, sa má sledovať zmena dávkovania oboch liekov.

Vedľajšie účinky a predávkovanie

Diflucan je u pacientov dobre tolerovaný, pri dlhodobom používaní sa však klinicky zistili nasledujúce vedľajšie účinky:

 • tachykardia:
 • vracanie;
 • nevoľnosť;
 • golovukruzheniya;
 • vyrážka;
 • peeling, suchá pokožka;
 • fokálna alopécia;
 • trombocytopénia;
 • chudokrvnosť.

Predávkovanie liekom Diflucan je možné s akumuláciou jeho metabolitov v tele kvôli zhoršenej funkcii obličiek, ochoreniu pečene s narušenou normálnou funkciou. Okrem toho pacienti, ktorí majú v anamnéze ochorenie imunitného systému a pri dlhodobom užívaní lieku súčasne s antibiotikami, sú vystavení silnému účinku lieku (pri perorálnom podaní).

Kontraindikácie

Diflucan pre mužov sa nemá používať v nasledujúcich situáciách:

 • s individuálnou neznášanlivosťou voči zložkám lieku;
 • u malých detí (do troch rokov);
 • v podmienkach závažnej imunodeficiencie;
 • počas liečby srdcovými glykozidmi.

Podmienky predaja a skladovania

Lieky sa musia skladovať na suchom a chladnom mieste, ktoré je chránené pred priamym slnečným žiarením a ktoré nie je prístupné pre malé deti a domáce zvieratá. Droga je vydávaná v lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Diflukánové analógy

Ak nie je možné použiť Diflucan, predpisujú sa lieky s podobným účinkom. Na farmaceutickom trhu sú dostupné tieto lieky, ktoré sa používajú na liečbu kandidózy a iných hubových infekcií:

 1. Flukonazol. Diflukánový analóg z drozdu vyrobeného v Rusku. Od Diflucanu sa líši nižšími nákladmi a častejším rozvojom vedľajších účinkov. Dostupné vo forme tabliet na systémovú terapiu, masť, krém na lokálne použitie.
 2. Mikosist. Farmakologické liečivo na boj proti hubovým infekciám vo forme kapsúl. Je predpísaný predovšetkým na liečbu pityriasis versicolor, kryptokokózy a na prevenciu mykózy u pacientov so zhubnými nádormi, imunodeficienciou.
 3. Itrazol. Liek, ktorý je k dispozícii v tabletách, sa používa na liečenie plesňových infekcií na koži a sliznici. Líši sa od Diflucanu menej toxickým účinkom na pečeň a obličky, odporúča sa na farmakologické ošetrenie húb u detí a dospievajúcich.

Diflucanová cena

Náklady na diflukán závisia od formy uvoľňovania liečiva, stupňa čistenia, kvality hlavnej účinnej látky a pomocných zložiek liečiva. Okrem toho môže cena lieku ovplyvniť región a lekáreň, v ktorej sa predáva. Cena môže byť stanovená výrobcom. Skontrolujte cenu Diflucanu v lekárňach v Moskve:

Forma uvoľňovania diflukánu

Názov lekárne, Moskva

Cena, rubľov

Prášok na zavesenie, 5 vreciek

Kalina Form

520

Roztok na intravenózne podanie, 200 ml

Avicenna

407

Kapsuly, 4 ks.

Moskovská lekáreň

600

Kapsuly, 6 ks.

Rigla

860

Recenzia

Margarita, 40 rokov Jej manžel na čele člena si všimol štítok. Lekár povedal, že ide o kandidózu a predpísal masť Pimafukort, ale nepomohlo. Príznaky zmizli, ale po ukončení užívania drogy sa znovu objavili. Lekáreň odporučila liečiť kandidózu kapsulami Diflucan. Lieky pôsobili rýchlo, už sa viac nedalo drozdiť.
Vladimir, 23 rokov. Po dlhodobej liečbe antibiotikami (trpel zápal pľúc) si všimol podivný peeling na koži, ktorý sa postupom času zosilnil, začal svrbieť a veľa bolieť. Testy prešiel dermatológom. Povedal, že to bola pityriasis versicolor. Predpísal masť a Diflucan, príznaky choroby zmizli asi po týždni. Exacerbácie sa ešte nevyskytli. Spokojný s drogou.
Alexander, 53 rokov, mám vrodené genetické ochorenie, kvôli ktorému trpím sekundárnou imunodeficienciou. Chronická kandidóza nie je pre mňa nezvyčajná, podľa lekárov som si vybral Diflucan v kapsulách pre seba. Lieky mi dobre pomáhajú vyhnúť sa exacerbácii plesňovej infekcie. Beriem to prerušovane už niekoľko rokov, neexistujú žiadne vedľajšie účinky, dobrý liek.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.