Selektívne parfumy - čo to je: nika parfumy a značky

Existujú dve hlavné podmienky na výrobu exkluzívnych vôní - to je inšpirácia pre vôňu a prírodné prísady. Aby ste sa vyhli zmätku, mali by ste vedieť: selektívne parfumy - že ide o výbušné arómy, parfémy vydané v obmedzenej edícii. Na ich výrobu sa používajú vzácne rastliny, živica stromov a aromatické oleje.

Čo znamená selektívny alebo výklenok parfumu?

Čo je výklenková parfuméria a čo je selektívna parfuméria? Nika kozmetika je termín, ktorý sa používa na definovanie zriedkavých druhov parfumov. Selektívna je vôňa parfumu, ktorá sa vzťahuje na „nika“. Selektívne parfumy obsadili určitú výklenok alebo bunku, a preto záver: Selektívne parfumy - to je súčasť výklenku.

Čo sa líši od ostatných

Ak chcete ľahko odlíšiť selektívny parfum od iného, ​​musíte vedieť, do ktorých skupín je rozdelený:

• Massmarket - parfémy nízkej cenovej kategórie. Takéto arómy rýchlo erodujú a nemajú čas sa otvoriť. Predáva sa na trhoch, v supermarketoch, železiarstve.

• Luxusné parfumy - voňavkárska voda, parfémy známych módnych domov, značiek. Vyznačujú sa veľkým množstvom reklamy za účasti populárnych osobností. Široká škála príchutí vydrží až 24 hodín, cena sa líši. Sú to parfumy širokej výroby využívajúce syntetické výrobky.

• Selektívne parfumy - produkt tvorivého procesu využívajúci vzácne rastliny, prírodné prísady. Takéto arómy u každého človeka „znejú“ vlastným spôsobom, trvajúce od 24 hodín do dvoch dní. Líšia sa v limitovanej edícii, distribučné miesta po celom svete nie viac ako 500. Používajte bežné sklenené alebo originálne fľaše s drahými kovmi, kameňmi a kožou. Cena niektorých arómi nie je súčasne vyššia ako luxusné parfumy. Náklady na takúto exkluzívnu fľašu môžu dosiahnuť niekoľko stotisíc dolárov.

Funkcie selektívnych parfumov

Aj keď budete brať do úvahy všetky výhody, jedinečnosť, selektívne parfumy - parfémy nie sú pre každého. Faktom je, že sa môžu zdať špecifické, dokonca tvrdé. Okrem toho sú väčšinou príchuťmi unisex. Výklenok parfému na mužovi odhaľuje viac koláče, na ženskom tele - jemnejšie, jemnejšie, zmyselné. Tieto parfumy menia pohľad na svet parfémov, po ich použití sa už nechcem vrátiť do známeho sveta vôní. Zvuk arómy závisí od telesnej teploty, počasia a dokonca aj od nálady človeka.

Selektívne značky parfumov

Parfémy na niku stále viac priťahujú pozornosť ľudí, najmä žien. Každý rok sa objavia nové selektívne značky, znejú nové názvy. Nie toľko, pretože je to ziskové, ale preto, že je to niečo kreatívne nové. Túžba rozšíriť hranice, prekvapiť svet, rozprávať, tlačí stále viac a viac talentov, aby sa vyskúšali vo svete exkluzívnych parfumov. Niekto zostáva zmyselným romantikom a niekto sa stáva inovátorom.

Serge Lutens

Značka Serge Lutens sa vyznačuje svojou originalitou, vynikajúcou chuťou. Serge Lutans, zakladateľ značky, je autoritou v parfumérskych kruhoch a samotná značka je jednou z najpopulárnejších. Jedna z prvých vôní Serge Lutens, kvetinová Sa Majeste La Rose, dobýva podstatu jemnej ruže spárovanej so sladkým medom, ľahkými tónmi dymu a dreva. Zloženie je doplnené pižmo, klinčekmi. Perfume Fille en Aiguiles vytvorený na báze ihiel a kadidla v kombinácii s bobkovým listom a ovocím. Tento parfém je najlepšie odhaliť koncom jesene alebo zimy.

Tom ford

Bývalý kreatívny riaditeľ Gucci doma spolupracoval s Estée Lauder na výrobe dvoch línií kozmetiky. Dnes je meno Tom Ford veľmi populárne. Ocenenie získal nielen za kolekcie odevov, ale aj za vytvorenie exkluzívneho parfému. Značková rada obsahuje viac ako 30 vôní pre ženy, mužov a unisex. Každá z nich má luxus a sofistikovanosť.

Orchid Soleil alebo Solar Orchid - Dámske Parfémy. Kombinácia orchideí, červenej ľalie, tuberózy, ružového korenia a šľahačky získa jemnú povahu. Kytica sa otvára od jasnejších po jemnejšie orientálne. Pre mužov je predstavený Tom Ford Noir - základňu tvoria pačuli, civet a vetiver. Pridajte k nim bergamoty, rasce, fialové, muškátové orechy a ružové korenie a získajte neuveriteľnú elegantnú a tajomnú arómu.

Etat Libre d'Orange

Preklad tejto značky znie ako „Country of Free Oranges“. Zakladateľ značky Etienne de Swardt má skutočne bohatú fantáziu. Dokáže zdôrazniť exkluzivitu arómy. Svojimi duchmi sa snaží prebudiť sexualitu, odhaliť tajomstvo, poskytnúť slobodu skrytým želaniam. Používa zriedkavé parfumové kombinácie. Vôňa potu, krvi, spermií sú zvyčajnými zložkami týchto selektívnych parfumov. „Očarujúce sekréty“, „Kurva paláca“, „Panna a toreador“ - táto exkluzívna značka je zaujímavá iba svojimi šokujúcimi názvami.

„Očarujúce sekréty“ sa týkajú arómy dreva. Jej základom je kokos, konvalinka, marhuľa a orgován. K zmesi sa pridávajú akordy jódu, pach krvi, dúhovky a santalové drevo. Skutočne očarujúce, očarujúce parfumy. „Panny a toreadory“ sú úžasnou kombináciou jemných, sladkých tónov a brutálnych tónov. Pižmo, tuberóza, pačuli, bergamotka a vetiver dokonale zapadajú do jednej fľaše.

Escentrické molekuly

Geza Sean skladá všetky svoje parfumy na základe molekuly Iso E Super, ktorá sa získava z akordov pižma, jantáru, orientálnych kvetov a dreva. Escentric 01 pozostáva z Iso E Super, ružového korenia, vápna, živicovej živice stromu. Muškátový oriešok a drevité tóny kytice dodávajú osobitnú teplotu. Molekula 01 je monoaróma pozostávajúca z jednej zložky, rovnakej molekuly Iso E Super. Má feromónový efekt. Parfum zaujme svojím tajomstvom, potom sa odrazí s ostrosťou.

Montale

Francúzska značka selektívneho parfumu Montale sa vyznačuje láskou k exkluzívnym arómam. Zakladateľ Pierre Montal vytvoril parfumy pre arabské šejky. Diela francúzskej značky Montale sú jedinečné, ich základňa sa skladá zo zmesi aromatických olejov a obsah alkoholu je minimálny. Vyznačujú sa ich výdržou, čarodejníckym zmyslom pre romantiku a mágiu.

Pre ženské povahy ponúka Montale vôňu Crystal Flowers. Jemná kvetinová aróma východu spája konvalinku, ruže, mandarínky a pižmo. Čokoláda Greedy s tónmi čokolády, vanilky, kokosu, pomarančovej kôry je ideálna pre milovníkov sladkostí. Kombinácia sliviek, pomarančov, pelargónie a ruží, prezentovaná v Dark Purple, zvíťazí nad statočnými, mimoriadnymi dámami.

Vytvorenie CNN

Myšlienka kombinovať znamenia zverokruhu s parfémom prišla s astrológom Robertom Bohem. 24 príchutí, dve pre každé znamenie zverokruhu, pre mužov a ženy. Napríklad Aries for Men cíti stromy: borovica a céder. Zriedené jazmínom, pelargóniou a modrou mätou. Charakter liehovín zodpovedá silnému, asertívnemu a taktnému Beranovi. Pre emocionálnu Pannu sa prezentuje kvetinová vôňa bielych kvetov, vanilky, hrušky, bergamotu, klinčeka, škorice.

Comme des garcons

Rei Kawakubo je slávny dizajnér, zakladateľ značky japonských parfumov. Toto laboratórium vytvorilo nielen luxusné vône „Comme des Garçons“, „Odeur 53“, „Champaca“, ale aj šesť radov selektívneho parfumu:

  • Sherbet, „jedlé“ pachy;
  • Listy, určené na ľalie, mätu, čaj;
  • Červená, venovaná červenej;
  • Kadidlo, venované náboženstvu
  • Colonge, tri kolínske štýly z 18. storočia;
  • syntetická línia.

Medzi kvetinové arómy patrí Comme des Garcons Series 2 Red: Rose s kombináciou ruží, malín, ružového korenia, papriky, čučoriedok. Takáto romantická kytica dobyje sofistikované povahy. "Sherbet Series 5: Peppermint" s mätou a kardamómom v spodnej časti je vhodný pre milovníkov pikantných parfumov. Pre mužov je uvedený des Garcons Comme De Garsons 2 Man. Tieto parfumy založené na muškátovom oriešku, mahagóne, koži dodajú zákrute obrazu sebavedomého, milujúceho človeka v centre pozornosti.

Amouage

Značka vône Amouage má exkluzívne, jedinečné a jedinečné arómy. Parfémy z arabskej krajiny sú jedným z najdrahších a vyznačujú sa luxusom. Pre ňu sa používajú zriedkavé zložky, ktoré rastú v Ománe a sú zakázané na vývoz. Cena takýchto parfumových kompozícií sa začína od 10 000 rubľov.

Amouage Ciel - ženská vôňa zdobená v krištáľovej fľaši. Fialová, kvety broskýň, ruže, jazmínu, cédrového dreva, santalového dreva pre očarujúce, skutočné ženy. Obraz pre romantický večer doplní duchovia Epickej ženy. Kvetinová kytica ruží, muškáty, jazmínu v kombinácii s korením - rasca, škorica. Orientálne sladkosti, santalové drevo, vanilka dodajú obrázku jemnosť a tajomstvo.

Najpopulárnejšie selektívne parfumy

Selektívne arómy získavajú na popularite a nachádzajú si miesto v sofistikovaných srdciach. Spomedzi nich je široký výber parfumov pre mužov a ženy, ale najobľúbenejšie sú unisex. Montale, Amouge, Etat Libre d'Orange zaujímajú prvé línie medzi známymi značkami výklenkov parfumov. To dokazuje exkluzivitu arómy. Medzi ne patrí Montale Chocolate Greedy, Serge Lutens Daim Blond.

Hlavnou mylnou predstavou o špičkových parfumoch na vysokej úrovni je vysoká cena. Existujú značky, exkluzívne arómy, ktoré sú k dispozícii každému, takéto parfumy si môžete kúpiť na predajných miestach. V Moskve sú také obchody v nákupnom centre Prestige M a v centrálnom obchodnom dome, v Petrohrade v nákupnom centre Raduga. Tie isté obchody ponúkajú online nakupovanie. Okrem predajných miest existujú aj internetové obchody, kde si môžete objednať exkluzívny parfém online s doručením do domu.

Z celej škály internetových obchodov je ťažké vybrať ten, ktorý ponúka kvalitný produkt. Je potrebné venovať pozornosť cenám. Falošný bude vždy lacný v porovnaní s originálom. Pred nákupom online je lepšie najprv sa zoznámiť s vôňou naživo, aby ste sa nedopustili chyby pri výbere svojej selektívnej značky a vyberte si vlastnú vôňu.