Hodnotenie protiplesňových prípravkov na nechty - najúčinnejšie tablety, masti, krémy, roztoky a laky

Skupina liekov, ktoré sa používajú na liečbu plesňových infekcií, sa nazýva antimykotiká. Tieto patológie sa ťažko liečia, takže liek by mal byť skutočne účinný. Na uľahčenie výberu fondov sa oplatí preštudovať preskúmania a hodnotenie fungicídnych prípravkov na nechty. Zahŕňa najúčinnejšie lieky, ktoré sa líšia účinnými zložkami a spôsobom aplikácie. Ďalšie podrobnosti o hodnotení liekov a pokyny na ich výber sú opísané nižšie.

Čo sú antimykotiká na nechty?

Toto je názov kategórie liekov, ktoré sa používajú na boj proti plesňovým infekciám na nechtoch rúk alebo nôh. Ochorenie sa nazýva onychomykóza. Z dermatologických patológií je to jeden z najbežnejších. Príčinným pôvodcom je huba, ktorú je ľahké získať od už chorého človeka alebo na verejných miestach, najmä na miestach, kde je zvýšená úroveň vlhkosti. Patria sem bazény, sauny, telocvične, kúpele. Plesňovú infekciu poznáte podľa nasledujúcich príznakov:

 • doska na nechty začne zožltnúť, môže zafarbiť hnedú až čiernu;
 • necht odlupuje, drví sa, zhustne alebo sa naopak stenčí;
 • Pokožka v blízkosti nechtovej doštičky sčervená, svrbí a môže dokonca bolieť.

Účinný prostriedok proti plesniam nechtov

Pred výberom najúčinnejších liekov na nechty na nechtoch z hodnotenia sa oplatí preskúmať ich odrody. Každý z nich sa používa na špecifickú formu choroby. Aj keď existuje koncept „komplexnej liečby“, keď sa používa súčasne niekoľko druhov antimykotík. Všeobecne sa rozlišujú dve skupiny týchto liekov:

 1. Miestne. Patria sem výrobky používané mimo podniku, vrátane výrobkov na spracovanie obuvi. Sú to laky, masti, krémy, spreje, roztoky, náplasti. Tieto prostriedky sa aplikujú priamo na nechtovú dosku. Používajú sa na plesňové infekcie miernej až strednej závažnosti.
 2. Systém. Táto kategória zahŕňa kapsuly a tablety na perorálne použitie. Sú určené na perorálne podanie. Takéto lieky sú indikované v pokročilom štádiu infekcie, keď miestne prostriedky nápravy už nepomáhajú. Pilulky zabíjajú huby zvnútra, takže pomáhajú vyrovnať sa so silným stupňom huby. Ak tablety nepomáhajú, je potrebné odstrániť nechty.

Protiplesňové kvapky na nechty

Najlepším liekom na nehty na nechtoch v tejto kategórii hodnotenia sú tekutiny, ktoré sa aplikujú priamo na léziu. Ako účinné lokálne prípravky je možné uviesť:

 1. Ekzoderil. Liečivo v roztoku je naftifín - zložka, ktorá má kumulatívny účinok. Hromadí sa v nechtovej doske a postupne zvyšuje koncentráciu na úroveň škodlivú pre huby. Plus lieku - navyše zabraňuje recidíve ochorenia. Nevýhodou je nemožnosť použitia počas tehotenstva a mladších ako 18 rokov.
 2. Candide. Toto je klotrimazol na báze antibiotík. Výhodou liečiva je to, že okrem antimykotika má navyše antibakteriálny účinok. Účinkom tohto roztoku je narušiť syntézu ergosterolu v bunkovej membráne huby, kvôli ktorej zomrie. Nevýhodou je ďalšia kontraindikácia vo forme menštruačného obdobia u žien.

Tablety

Systémové lieky nezaberajú posledné miesto v hodnotení fungicídnych prípravkov na nechty, ale predpisujú sa iba v pokročilom štádiu ochorenia. Indikáciami sú rozsiahle plesňové lézie, odlupovanie doštičky z kože, zmena farby na hnedú alebo čiernu. Na zvládnutie patológie môže lekár predpísať dobrý prostriedok proti hubám nechtov z nasledujúceho zoznamu:

 1. Flukonazol. Názov lieku sa zhoduje s názvom aktívnej zložky. Počas liečby sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, pri predávkovaní sú možné halucinácie. Mínus - liek sa predáva iba na lekársky predpis, preto je na jeho zakúpenie potrebný lekár. Plus - tablety môžu byť predpísané deťom od 5 rokov.
 2. Ketokonazol. Tieto tablety majú androgénne, fungistatické, fungicídne a protiplesňové účinky. Tablety na báze ketokonazolu sú indikované nielen na liečbu, ale aj na prevenciu mykóz. Nevýhodou tejto drogy je veľký zoznam liekov, s ktorými sa nemôže brať súčasne, inak dôjde k zvýšeniu vedľajších účinkov. Plus - pre deti sú tablety povolené od 3 rokov.

Antimykotická masť

Ďalším miestom v rebríčku antimykotík je masť. Ich aktivita proti hubám je veľmi vysoká. Po nanesení na nechtovú dosku masť vytvorí film, ktorý poskytuje skleníkový efekt. Z tohto dôvodu je prístup kyslíka k pôvodcovi infekcie zablokovaný, kvôli čomu zomrie. Tento účinok majú nasledujúce masti:

 1. Lamisil. Základom masti je látka terbinafín - jedna z najúčinnejších proti hubám, pretože má široké spektrum účinku proti mnohým svojim druhom. Má fungicídny účinok pri nízkych koncentráciách a fungistatický pri vysokých koncentráciách. Výhodou je, že masť pri lokálnej aplikácii prakticky nespôsobuje nežiaduce reakcie. Nevýhoda - neexistujú štúdie o použití počas gravidity a laktácie.
 2. Mikozan. Táto nezvyčajná masť je k dispozícii v skúmavke s aplikátorom kefy. Sada tiež obsahuje súbory na jedno použitie. Odstraňujú zasiahnuté časti nechtu. Aktívnou zložkou masti je enzymatický filtrát raže. Výhoda - sada obsahuje šablónu, ktorá vám umožní sledovať zmeny vo farbe nechtu, a denník, vďaka ktorému nezabudnete vykonať postup. Nevýhodou je možné podráždenie v mieste aplikácie.

Plesňová huba na nechty

Mnoho pozitívnych hodnotení má antimykotiká vo forme tekutých roztokov. Má väčšiu schopnosť preniknúť do nechtovej platničky. Okrem toho sa veľmi ľahko používajú. Príkladom obzvlášť účinných riešení môže byť:

 1. Mikospor. Roztok obsahuje 1 g bifonazolu - látky s antimykotickou aktivitou proti dermatofytom, plesniam a kvasinkám, huby, korynebaktérie. Mínus lieku - nepoužíva sa v pediatrickej praxi a počas tehotenstva. Počas liečby sa môže objaviť svrbenie, pálenie, opuch, ale na konci liečby prechádzajú. Výhody - voľne predajný liek, aktívna zložka neprichádza do styku s inými liekmi.
 2. Lotseril. Droga je založená na amorolfine. Nástroj vykazuje fungicídne, fungistatické a protiplesňové účinky. Plus je minimálne kontraindikácie. Patria sem iba precitlivenosť na zložky liečiva. Výsledkom aplikácie je mínus - kontaktná dermatitída.

Keratolytiká

Túto skupinu liekov v rebríčku môžu reprezentovať rôzne lieky: laky, náplasti, roztoky, krémy. Ich vlastnosťou je, že účinkom je zmäkčenie štruktúry nechtu, takže jeho odmietnutie nie je také ťažké. Základom keratolytických činidiel sú kyseliny: benzoová, mliečna, salicylová. Kompozícia tiež obsahuje baktericídne zlúčeniny, napríklad bifonazol alebo ketokonazol. Medzi týmito liekmi vynikajú:

 1. Nogtivit. Močovina je hlavnou zložkou a včelie vosky, čajovníkový olej a minerálny olej sú ďalšími zložkami. Uvoľňovacia forma - vrecká s hmotnosťou 15 g so špeciálnou emulziou. Výhodou lieku je, že pomáha rýchlo sa zbaviť postihnutej nechtovej platničky. Menej - nedovoľte, aby sa produkt dostal na pokožku, takže ho musíte používať veľmi opatrne.
 2. Nogtimitsin. Zloženie krému zahrnuje močovinu, kukuričný olej, kyselinu salicylovú. Nástroj robí dosku mäkkou. Plus - po niekoľkých procedúrach sa nechty dajú ľahko odstrániť. Nevýhodou je, že neexistuje dôkaz o systémovom účinku na ľudské telo.

Gél

Na rozdiel od mastí majú gély ľahšiu konzistenciu. Sú absorbované rýchlejšie a ľahšie prenikajú do nechtovej platničky. Medzi gély v poradí sa často používajú:

 1. Flyukorem. Toto je gél na báze flukonazolu. Výhodou je vysoká špecifickosť fungálnych enzýmov, vďaka ktorým je liečivo skutočne účinné. Menej je skvelý zoznam vedľajších účinkov.
 2. Futsis. Liečivo je tiež flukonazol. Droga je analóg flucoramu. Jeho výhodou je menej kontraindikácií. Nevýhoda - výrobok sa musí dôkladne trieť, aby sa zabránilo macerácii.

Krém

Ak porovnávate krémy s masťami, potom sa krémy považujú za účinnejšie. Ich účinné látky prenikajú hlbšie do nechtovej platničky, vytvárajú skleníkový efekt a ničia huby. Krémy sú viac kozmetickými výrobkami, ale sú tiež vysoko účinné. Príklady zahŕňajú:

 1. Terbinafín. Toto je jedno z najpopulárnejších liekov v rebríčku antimykotík. Je tiež dostupný vo forme tabliet, mastí a sprejov. Terbinafínový krém má ľahkú štruktúru, takže sa rýchlo vstrebáva a nezostáva na oblečení. Mínus - pomáha iba v počiatočnej fáze plesňovej infekcie.
 2. Lamiderm. Je to analóg predchádzajúceho krému založený na rovnakej aktívnej zložke - terbinafíne. Tento nástroj sa dá použiť v detstve, ale keď dosiahne 12 rokov. Nevýhodou krému sú nežiaduce reakcie v mieste aplikácie, ale po niekoľkých hodinách prechádzajú.

Huba

Ak plesňová infekcia nie je taká rozsiahla, môžu pomôcť antimykotické roztoky. Odstraňujú bolesť a svrbenie, sú relatívne bezpečné a pomáhajú predchádzať rozvoju infekcie. Tieto vlastnosti majú tieto vlastnosti:

 1. Lamitel. Zloženie je založené na terbinafíne. Výhodou tohto riešenia je to, že dokonca aj nízke koncentrácie poskytujú fungicídny účinok. Nevýhodou je účinok iba na dermatofyty a kvasinkové huby. Okrem toho, pri individuálnej neznášanlivosti na terbinafín sa liek predpisuje.
 2. Nitrofungin. Účinnou zložkou je chlórnitrofenol, ktorý má protiplesňové účinky. Výhoda pri absencii kontraindikácií. Nástroj nemôžete použiť iba na alergie na kompozíciu. Mínus - môžete sa prihlásiť iba od 15 rokov.

Huby

Pri aktívnej hyperkeratóze v dôsledku plesňovej infekcie náplasti zmäkčujú nechtovú dosku. Pred použitím je potrebné nohy napariť, aby sa necht ľahšie pohyboval. Dobré lepidlá by mali obsahovať antiseptikum, keratolik, napríklad močovinu a antimykotiká. Tieto zložky obsahujú tieto zložky:

 1. Ureaplast. Výhodou náplasti za nízku cenu. Okrem toho si ju môžete kúpiť v internetovom obchode alebo v lekárni bez lekárskeho predpisu. Používajte výrobok pravidelne. Až potom postupne dôjde k odlupovaniu postihnutých častí.
 2. Olovená náplasť. Nevýhodou je nutnosť použitia iba v kombinácii s protiplesňovou masťou alebo krémom. Plus - náplasť má protizápalové účinky.

Protiplesňové laky

Hlavnou výhodou lakov je pohodlné použitie. Produkt rýchlo zasychá, takže nezanecháva škvrny a neumýva sa. Pri použití súprav sa neodporúča spracovať choré a zdravé nechty s rovnakým pilníkom na nechty. Pri nanášaní laku je dôležité, aby ste okraje fľaše neotierali kefou. Po ukončení postupu musia byť všetky nástroje dezinfikované. Hodnotenie antifungálnych lakov zahŕňa:

 1. Lotseril. Hodnotenie protiplesňových prípravkov na nechty zdôrazňuje tento lak ako jeden z najpopulárnejších. Je vysoko účinný, ale je potrebné ho použiť do šiestich mesiacov. Okrem toho by sa na povrch nemal nanášať dekoratívny lak. Výrobca však zaručuje úplnú likvidáciu huby za 6 mesiacov. Počas tohto obdobia rastú nové zdravé nechty.
 2. Amorolfín. Účinnosť tohto laku sa prejaví iba vtedy, ak nie je ovplyvnené viac ako 2/3 nechtovej platničky. Výhodou tohto lieku je, že sada obsahuje všetko, čo potrebujete na spracovanie: súbory, tampóny, fľašu s kefou. Mínus - pedikúra a manikúra podľa liečebného režimu sa neodporúčajú.

Antimykotiká sú lacné, ale účinné na nechty.

Najefektívnejší prostriedok proti plesniam nechtov je možné vybrať z rozpočtovej kategórie. Takéto lieky sú analógmi drahších liekov. Ich zoznam obsahuje:

 • klotrimazol;
 • Candid-B;
 • mikoseptin;
 • Mikoderil;
 • Nizoral;
 • Lotseril;
 • ekzoderil;
 • flukonazol;
 • Terbinafín.

Hodnotenie fondov na nechtové huby

Ak chcete vykonať hodnotenie fondov na nechty na nechtoch, musíte si vybrať produkt s minimom nežiaducich účinkov, vysokou účinnosťou a nízkymi nákladmi. Podľa názoru lekárov a pacientov tieto fondy zahŕňajú:

 • Nizoral - kombinuje rozumnú cenu a vynikajúci účinok na pozadí minimálneho poškodenia tela;
 • Lamisil je lacný liek, ktorý po prvom použití je už viditeľný;
 • Oflomil - liek používaný iba týždeň, ale poskytujúci dobrý účinok;
 • Exoderil - nástroj, ktorý je lacný, ekonomicky spotrebovaný a rýchlo pomáha.

Ako si vybrať

Ak si chcete kúpiť najúčinnejší prostriedok na plesnenie nechtov, musíte vziať do úvahy nielen hodnotenie. Ak je infekcia mierna alebo stredne závažná, môžete robiť s miestnymi liekmi. Ak je oblasť lézií rozsiahlejšia, musíte spojiť systémové lieky vo forme tabliet. Rovnako dôležité je študovať zloženie lieku, aby sa vylúčila možná alergia a kontraindikácie. Stojí za to rozhodnúť sa o cenovom rozpätí, keďže priebeh liečby môže byť dlhý a lieky si budete musieť kúpiť viackrát. Je lepšie poradiť sa s lekárom, pretože samoliečba môže zhoršiť stav.

Cena

Cena závisí od konkrétneho lieku, jeho formy uvoľnenia, dávkovania a katalógov výrobcu. Je potrebné zvážiť, že niektoré výrobky sa predávajú iba na lekársky predpis. Približné ceny, za ktoré si môžete liek objednať, sú uvedené v tabuľke:

Názov fondov

Množstvo, objem

Cena, rubľov

Exoderylové kvapky

10 ml

566

Kandida, kvapky

10 ml

123

Flukonazol tablety

1 kapsula

27

Ketokonazol tablety

10 ks

98

Lamisilná masť

30 g

845

Mykózová masť

20 g

970

Mikospor, riešenie

15 ml

555

Roztok Locerylu

2,5 ml

1377

Nogtivit

15 ml

183

Nogtimitsin

30 ml

121

Terbinafínový krém

30 g

132

Lamitel

15 ml

180

Nižný krém

15 g

515

Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.