Ako rýchlo odstrániť alkohol z krvi - pomocou liekov, jedla a ľudových liekov

Otázka, ako rýchlo odstrániť alkohol z krvi doma pomocou drog, jedla a jednoduchých postupov, je dôležitá pre ľudí, ktorí často majú kocovinu alebo ktorí musia pracovať počas jazdy. Produkty rozkladu nápojov obsahujúcich alkohol môžu spôsobiť závažnú intoxikáciu, ktorá sa prejavuje množstvom nepríjemných symptómov. Čistenie krvi z alkoholu pomôže rýchlo normalizovať stav, znížiť škodlivé účinky etanolu.

Čas odstránenia alkoholu v krvi

Nástup kocoviny sprevádzaný nevoľnosťou, zvracaním, závratmi, trasmi a bolesťami hlavy je priamou reakciou na silnú intoxikáciu tela. Odborníci považujú za najnebezpečnejšiu látku v alkoholických nápojoch acetaldehyd, ktorý môže narušiť fungovanie všetkých orgánov a systémov ľudského tela. Stupeň otravy tela závisí od dávky alkoholu, ktorá sa užila deň predtým.

U priemerného mladého muža sa z krvi odstraňuje alkohol rýchlosťou 0,15 ppm / hodinu. U žien je toto číslo 0,08 - 1 ppm / hodinu. Sila nápoja je dôležitá. Najdĺhavejší proces stiahnutia sa pozoruje pri použití vodky. Dávka 100 g tohto nápoja úplne opustí telo asi za 4 hodiny. Dobré občerstvenie bohaté na tuky pomôže vyčistiť proces čistenia, ale nezrýchli ho.

Podľa štúdií existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú dobu odňatia alkoholu z krvi. Špecialisti rozlišujú nasledujúce podmienky:

 • Pohlavie (u mužov je metabolizmus rýchlejší).
 • Choroby (významný vplyv na čas odobratia etanolu má zdravotný stav pečene a iných orgánov).
 • Hmotnosť (u osoby s nadváhou je čistenie krvi z alkoholu rýchlejšie).
 • Vek (čím mladší muž alebo žena, tým rýchlejšie sa vylučuje alkohol).
 • Pravidelnosť a objem konzumácie alkoholu (ak sa človek často opije, jeho telo nemá čas sa vysporiadať s intoxikáciou).

Špecialisti identifikujú priemerné ukazovatele abstinencie niektorých alkoholických nápojov u mužov a žien. Hodnoty môžete porovnávať podľa tabuľky:

piť

Množstvo (v ml)

Čas vylučovania z krvi (v hodinách)

muži

ženy

koňak

50

4

7

500

24

24 a viac

vodka

100 a viac

11-19

15-24

pivo

1000

3

5-6

šampanské

500

5-7

9

Ako urýchliť vylučovanie alkoholu z tela

Ľudia, ktorých činnosť súvisí so zvýšenou koncentráciou pozornosti, je dôležité vedieť, ako sa rýchlo zbaviť alkoholu v krvi. Ak chcete zrýchliť výstup, musíte postupovať podľa niekoľkých jednoduchých odporúčaní:

 • Zaistite, aby sa prehltlo veľké množstvo tekutiny. Potrebujete piť čistú alebo minerálnu vodu, citrusové šťavy. Tieto produkty stimulujú vylučovanie toxínov močením.
 • Príjem teplej sprchy pomáha odstraňovať škodlivé látky cez pokožku. Pod vplyvom vody sa póry rozširujú, čo zvyšuje účinok. Kontrastná sprcha vám pomôže zladiť telo.
 • Dajte si šálku kofeínového nápoja. Látka má diuretický účinok. Je dôležité si uvedomiť, že je lepšie odmietnuť nadmerné používanie kávy alebo čaju, aby nedošlo k prudkému zvýšeniu krvného tlaku.
 • Ihneď po sviatku vypláchnite žalúdok vyvolaním zvracania pitím veľkého množstva teplej vody. Po zákroku musíte vziať aktívne uhlie.

Lieky na odstránenie alkoholu z tela

Moderná farmakológia vytvára množstvo nástrojov, ktoré pomáhajú telu vyrovnať sa s príznakmi kocoviny. Takéto lieky urýchlia elimináciu škodlivých látok po požití alkoholu, odstránia bolesti hlavy, nepríjemné pocity v žalúdku a črevách. Liečivá sa vydávajú na prepážku vo forme tabliet, kapsúl alebo prášku. Pred použitím drog je lepšie poradiť sa s odborníkom, pretože niektoré z nich majú niekoľko kontraindikácií.

Alkozeltser

Známym prostriedkom na odstránenie príznakov kocoviny je Alkozeltser. Tento liek urýchľuje uvoľňovanie škodlivých látok z tela po užití silných nápojov. Liečivo je vo forme šumivých tabliet. Zloženie Alka-Seltzer predstavuje kyselina acetylsalicylová a kyselina citrónová, jedlá sóda. Musíte brať liek ústne rozpustením tablety vo poháriku vody. Môžete piť najviac 6 tabliet denne. Interval medzi dávkami by mal byť asi 4 hodiny. Alkozeltser má kontraindikácie, preto je potrebná konzultácia s lekárom.

Zoreks

Liek Zorex bol vyvinutý ruskými farmakológmi. Liečba bola vytvorená na rýchle odstránenie produktov rozkladu alkoholu z krvi, oxidáciu etanolu zostávajúceho v tele. Výrobcovia vyrábajú Zorex vo forme kapsúl rôznych dávok a šumivých tabliet. Liečivá sú liečivá: jednotol a pantotenát vápenatý. Šumivé tablety sa skladajú z kyseliny acetylsalicylovej.

Prvá možnosť má silný detoxikačný účinok. Druhá forma je určená na zmiernenie príznakov kocoviny. Unitol po požití pečeňou rýchlo vytvára väzby s acetaldehydom a odstraňuje ho z tela. Okrem toho látky urýchľujú rozklad alkoholu na bezpečné zložky, ktoré sa ľahko vylučujú močom. Kapsuly Zorex by sa mali konzumovať na lačný žalúdok a zapiť malým množstvom vody. Na jeden deň budete musieť užiť 2 tablety s dávkou 250 mg + 10 mg.

Aktívne uhlie

Populárnym lacným nástrojom je porézny tablet v čiernej farbe. Získajte liek z dreveného uhlia, kameňa a koksovateľného uhlia. Prítomnosť pórov dáva liečivu vysoké adsorpčné vlastnosti. Aktívne uhlie rýchlo absorbuje toxíny a odstraňuje alkohol z krvi. Ak užijete drogu pred sviatkom, môžete sa vyhnúť výskytu syndrómu kocoviny. Dávka liečiva sa počíta v pomere 1 tableta na 10 kg ľudskej hmotnosti.

Rehydron

Liek Regidron je prášok, z ktorého musíte pripraviť roztok. Dajte liek ústne. Tento liek obsahuje sodné a draselné soli. Tieto látky prispievajú k zlepšeniu pohody človeka po intoxikácii. Glukóza, súčasť Regidronu, účinne obnovuje pečeňové bunky. Tento orgán veľmi trpí prílivom veľkých koncentrácií alkoholu, pretože jeho práca je zameraná na ničenie toxínov.

Pokyny na rýchle odstránenie alkoholu z krvi pomocou lieku Regidron predpisujú riedenie obsahu 1 vrecka v litri prevarenej vody. Roztok sa odporúča piť v dvoch rozdelených dávkach s prestávkou 40 minút. Liek by nemali užívať osoby trpiace hypertenziou, cukrovkou, obštrukciou čriev a zhoršenou funkciou obličiek. Prítomnosť kontraindikácií vyžaduje predchádzajúcu konzultáciu s lekárom.

Aké potraviny odstraňujú alkohol z tela?

Adekvátna výživa môže zabezpečiť stiahnutie alkoholu z krvi. Niektoré potraviny pomáhajú očistiť organizmus vďaka ich prospešným látkam. Tento proces neutralizácie etanolom bude trvať dlhšie, avšak neznižuje sa tým účinnosť. Na očistenie po sviatku sa odporúča použiť nasledujúce produkty:

 • Citrón - obsahuje vitamín C vo veľkých množstvách. Tento prvok prispieva k rýchlemu rozpusteniu etanolu, uľahčuje jeho odstránenie cez pokožku a močom.
 • Kyslé mliečne nápoje - obsahujú veľa aminokyselín a baktérií, ktoré pomôžu urýchliť čistenie tela pečeňou a obličkami.
 • Kapusta - pozitívny vplyv na tráviaci systém. Jesť zeleninu pomáha rýchlo čistiť žalúdok, toxíny sa vylučujú črevami, čo pomáha znižovať koncentráciu alkoholu v krvi.
 • Cesnak - neutralizuje alkoholické toxíny v krvi aktiváciou pečeňových enzýmov. Telo vytvára podmienky na rýchle odstránenie vytvorenej kyseliny octovej.

Mlieko

Ak chcete rýchlo vylúčiť produkty rozkladu alkoholu z krvi, musíte piť mlieko. Nápoj obsahuje tryptofán, ktorý stimuluje prísun nervových impulzov do mozgu. Mlieko s obsahom tuku najviac 1,5% pomôže neutralizovať alkohol v tele, zatiaľ čo musíte vypiť výrobok, ktorý nebol uvarený. Je veľmi dôležité získať tekutinu od dôveryhodného predajcu, aby nedošlo k infekcii.

Používanie mlieka na rýchle odstránenie alkoholu z tela je nemožné pre ľudí, ktorí majú intoleranciu laktózy a poruchy tráviaceho traktu. V prípade absencie kontraindikácií je potrebné piť 200 ml lieku na lačný žalúdok, potom sa musí každých 1,5 hodiny konzumovať v 150 ml, až kým nenastane viditeľné zlepšenie. Počas užívania mlieka sa môže vyskytnúť nevoľnosť, ktorá je dôsledkom očistenia žalúdka.

Zelený čaj

Zelený čaj, ktorý je silným antioxidantom, pomáha chrániť pečeňové bunky, prostredníctvom ktorých sa z krvi odstráni väčšina rozkladných produktov etanolu. Ak chcete získať liečivý nápoj, ktorý po pití alkoholu urýchľuje uvoľňovanie toxínov, musíte naliať 1 polievkovú lyžicu. l. suroviny so pohárom vriacej vody. Pivovarnícky čaj trvá 3 minúty. Nemalo by byť príliš silné, aby nepoškodilo telo. Pridanie malého množstva medu pomôže doplniť prísun nevyhnutných stopových prvkov. Zelený čaj rýchlo odstraňuje alkohol z krvi, zmierňuje príznaky kocoviny.

Soľankou

Populárnym liekom na rýchlu neutralizáciu alkoholu v krvi je soľanka. Optimálna kombinácia soli a vody v nápoji pomáha znižovať intoxikáciu, ktorá sa prejavuje odstraňovaním bolesti hlavy, stabilizáciou krvného tlaku, odstraňovaním nevoľnosti a smädu. Kvapalina má močopudný účinok, ktorý umožňuje rýchle čistenie tela. Na tieto účely sa odporúča používať soľanku z uhoriek, paradajok alebo kapusty.

Na zmiernenie kocoviny, rýchle očistenie tela alkoholu, stačí iba 100-200 ml nápoja. Soľanka sa môže zriediť na polovicu prevarenou vodou. Pred použitím musí byť tekutina prefiltrovaná cez gázu alebo jemné sito. Nadmerné množstvo soľanky môže spôsobiť zvýšenie nepríjemných symptómov, preto sa neodporúča konzumovať viac ako 1 lyžica. drink. Ak existujú silné účinky korenenej tekutiny vo forme bolesti hlavy a nepohodlia v žalúdku, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Ľudové lieky

Prírodné domáce opravné prostriedky pomôžu rýchlo odstrániť alkohol z tela. Podľa populárnych receptov nie sú lieky na kocovinu v porovnaní s lekárskymi prípravkami horšie. Nasledujúce lieky urýchľujú elimináciu etanolu po požití alkoholu:

 • Vezmite 2-3 surové vajcia, oddelte proteíny. Vypite látku na lačný žalúdok. Je veľmi dôležité, aby tento spôsob eliminácie etanolu nespôsobil znechutenie. Tento nástroj pomôže vyčistiť krv po hojnom sviatku s použitím veľkého množstva tvrdých likérov.
 • Varte ľahké kuracie mäso a dochutíme ho špinkou rasce a trochou mletej škorice. Je potrebné piť 200 gramov teplej tekutiny 1krát.
 • Pripravte si vetvičku mäty, 1 citrónu, nakrájanú na lyžičku a lyžičku medu. Vložte tieto ingrediencie do 1 litra vody, dobre premiešajte, nechajte uvariť asi pol hodiny. Výrobok by mal byť v malých dávkach po dobu 30 minút.
 • Vezmite 1 šálku ovseného zrna. Nalejte suroviny 2 litre vody, varte 15-20 minút. Ochlaďte vývar a napätie. Užívajte 500 ml každých 40 minút. Takáto domáca metóda pomôže telu zbaviť sa kocoviny a urýchli elimináciu toxínov.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.