Fluomizín - návod na použitie, uvoľňovacia forma, vedľajšie účinky, analógy a cena

Vaginálna kandidóza, drozd a podobné choroby sú častým problémom, ale sú prístupné rýchlej a účinnej liečbe. Jedným z najúčinnejších bežných antiseptík je fluomizín - návod na použitie zaručuje účinnú likvidáciu pálenia, nežiaducich sekrétov a rozvoju nekvalitnej mikroflóry.

Vaginálne tablety fluomizín

Liek je dostupný vo forme vaginálnych čapíkov obsahujúcich dequaliniumchlorid. V skutočnosti je toto činidlo povrchovo aktívne činidlo s antiseptickým účinkom, ktorý účinne potláča cudzie patogény: väčšina druhov streptokokov, pseudomonas, Staphylococcus aureus, bakteroidov. Koncentrácia liečiva po rozpustení je od 2 do 4 000 ml / liter. Takéto množstvo presahuje možný objem baktérií v ženskom tele a kvalitatívne inhibuje rozvoj nebezpečnej mikroflóry.

Štruktúra

Sviečky pozostávajú z minimálneho počtu komponentov. Aktívne plnenie vaginálnej tablety je látka dequaliniumchloridu, ktorá sa v systémovom obehu premieňa na dikarboxylovú kyselinu a vylučuje sa cez črevo. Sekundárne látky - monohydrát laktózy, horečnatá soľ kyseliny stearovej, mikrokryštalická celulóza. Dostupné vo forme tabliet s 10 mg aktívnej zložky, 6 kusov v blistri.

Látka ako súčasť fluomizínu

Farmakologické pôsobenie

1

Dequaliniumchlorid

Antiseptický účinok a antimikrobiálna aktivita vo vaginálnom prostredí

2

Mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý

Obal tablety

3

Mikrokryštalická celulóza

Urýchľovač absorpcie účinnej látky

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinná látka lieku Fluomisin Dequaliniumchlorid je amóniová zlúčenina s výraznými antimikrobiálnymi a antibakteriálnymi účinkami. Účinne bojuje proti mikroorganizmom rodu streptokoky (berúc do úvahy beta-hemolytické A, B, D), listérie, gramnegatívne mikroorganizmy (Escherichia coli, pseudomonas, gardnerella, fusobacteria), kvasinkové huby rodu Candida, vaginálne trichomóny.

Maximálna koncentrácia účinnej látky zostáva vo vagíne, minimálne množstvo sa absorbuje do stien sliznice, ktorá sa po premene v krvi na dikarboxylovú kyselinu vylučuje črevom. Liek Fluomisin samotný potláča životaschopnosť mikroorganizmov, znižuje opuch vaginálnych svalov a slizníc a znižuje vylučovanie bielych.

Indikácie pre použitie

Fluomizín je predpísaný na plesňovú etiológiu a bakteriálne sekréty. Droga je predpísaná na hygienu vagíny v prenatálnom období, pred gynekologickým chirurgickým zákrokom. Hlavné diagnostické účely, ktoré zahŕňajú vymenovanie fluomizínu na terapeutické alebo bežné použitie:

 • Trichomonas vaginitis;
 • bakteriálna vaginitída a vaginóza;
 • kandidová vaginitída;
 • candida a trichomonas colpitis;
 • nešpecifická vaginitída;
 • vulvovaginitída.

Dávkovanie a spôsob podávania

Minimálny priebeh intravaginálneho podania liečiva je najmenej 6 dní. Riziko opätovného rozvoja cudzích mikroorganizmov na vaginálnom epiteli rezistentnom na účinnú látku sa v kratšom období výrazne zvyšuje. Dávka je 1 tableta denne, ktorá sa má podať pred vagínom čo najhlbšie do vagíny. Pokiaľ kurz spadá do obdobia menštruácie, liek sa zastaví až do konca menštruácie.

Osobitné pokyny

Pacient si musí pamätať najmä na to, že sa neodporúča používať fluomizín na základe odporúčaní priateľov bez konzultácie s lekárom. Aj pri podobných príznakoch sa základné ochorenia môžu výrazne líšiť. Celulóza v poťahu tablety sa nemusí vo vagíne úplne rozpustiť a nachádza sa na spodnom prádle (tento účinok nemá vplyv na účinok lieku).

Extrémna suchosť vagíny v zriedkavých prípadoch nedovolí, aby sa sviečka vo vnútri rozpustila. V takom prípade bude pred podaním potrebné navlhčiť vodou. Pre úplnú účinnú liečbu by sa človek mal zdržať sexuálnych kontaktov až do uzdravenia. Sexuálni partneri by sa mali liečiť súčasne (muži predpisujú lieky s podobnými účinkami). Fluomizín neovplyvňuje schopnosť viesť vozidlo, primerane vníma realitu a nespôsobuje ospalosť.

Fluomisinum počas tehotenstva

Klinické štúdie neodhalili účinok na plod počas tehotenstva, takže sa môže bezpečne používať po predpísaní lekárom. Počas laktácie nemal žiadny vplyv ani na materské mlieko. Vaginitída je jednou z nebezpečných chorôb pre dieťa v lone v dôsledku prudkého poklesu imunity ženy. Priebeh liečby by mal byť vždy ukončený a nemal by byť prerušený po vymiznutí príznakov.

Liekové interakcie

Liek môžete používať súbežne s užívaním akýchkoľvek liekov. Zakazuje sa iba kombinácia s inými aniónovými povrchovo aktívnymi látkami (povrchovo aktívnymi látkami), napríklad s mydlom, sprchovými gélmi. Miešanie liečiva s inými účinnými látkami povedie k neutralizácii účinnej látky liečiva alebo k nepredvídanej chemickej reakcii, ktorá môže poškodiť vaginálnu sliznicu.

Vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky použitia fluomizínu sa zriedkavo môžu vyskytnúť na pozadí individuálnej neznášanlivosti na zložky čapíkov. Prejavuje sa vo forme svrbenia, sčervenania sliznice, pálenia (hoci tieto príznaky sprevádzajú väčšinu vaginálnych infekcií). V zriedkavých prípadoch je možné menšie krvácanie, kožné vyrážky, horúčka a horúčka.

Kontraindikácie

Okrem individuálnej intolerancie spôsobenej možnými alergiami a inými vedľajšími účinkami existuje množstvo kontraindikácií pri používaní fluomizínu. Patria sem erózia slizníc a erózne poškodenie skvamózneho epitelu na stenách vagíny a krčka maternice (zosilnie sa zápal vredovej oblasti). Droga sa kategoricky neodporúča pred začatím plného sexuálneho života.

Podmienky predaja a skladovania

Liek sa predáva bez lekárskeho predpisu v lekárňach, dôrazne sa však odporúča užívať až po konzultácii s lekárom. Fluomizín sa má uchovávať v uzavretej forme (sviečky sa môžu zničiť vonku), mimo dosahu detí pri teplotách do 24 stupňov Celzia. Deklarovaná doba použiteľnosti je 3 roky.

Fluomizínový analóg

Prípadná nedostupnosť konkrétneho lieku môže dať ženu pred výberom analógu. Na trhu sú antiseptiká s rovnakým zložením alebo plnoprávnymi náhradami liekov s podobným účinkom. Náhrada by sa mala robiť po konzultácii s lekárom, aby sa zabránilo alergickej reakcii alebo nepredvídanej kombinácii s inými liekmi. Populárne analógy fluomizínu:

 • Betadine;
 • Hexicon;
 • Vagisept;
 • Hinofutsin;
 • Clion;
 • Makmiror;
 • Metrovagin;
 • Neo-Penotran;
 • Malawi
 • Lizak;
 • Hlorfillipt;
 • Dekatilen;
 • Furatsilin.

Cena fluomizínu

Priemerná cena v Rusku za tieto sviečky sa pohybuje od 700 do 900 rubľov. Široký rozsah cien závisí od značného počtu spoločností, ktoré vyrábajú túto drogu (švajčiarske a francúzske drogy sú asi o štvrtinu drahšie ako domáce drogy). Funkčne a zložením sú totožné. Priemerné ceny v Moskovskej oblasti:

Názov lieku, výrobca

Priemerná cena v Moskovskom regióne, rubľov.

1

Fluomisinum tablety vaginálne 10 mg, 6 kusov. Rottendorf Pharma

740

2

Fluomisinum tablety vaginálne 10 mg, 6 kusov. invar

750

3

Fluomisinum tablety vaginálne 10 mg, 6 kusov. Medinova Ltd.

800

4

Fluomisinum tablety vaginálne 10 mg, 6 kusov. Medinova, Švajčiarsko

970

Recenzia

Natalia, 27 rokov, na pozadí tehotenstva sa vyvinula vaginálna infekcia (bakteriálna vaginóza). Bolo ťažké nájsť liek, pretože mám celý rad alergií a prakticky nič neprišlo. Lekár predpísal fluomizín - v návode na použitie sľúbil, že dieťa nebude pracovať. Po niekoľkých dňoch príznaky zmizli, ale úprimne prešli celým 6-dňovým kurzom.
Alena, 32 rokov Objavila sa infekcia - kandidóza kolpitída. Vyskúšal som všetky obvyklé antiseptické recenzie, ako sú chlorhexidín, Betadin a podobné (zo zvyku lekára som nešiel a liečil som, ako som si myslel, vaginitída, pretože všetko predtým fungovalo). V dôsledku toho išla k lekárovi, ktorý predpísal fluomizín. Všetko za 6 dní prešlo úplne bez alergií a vedľajších účinkov.
Julia, 30 rokov, používam Fluomizin nepretržite s výskytom drozdov (konzultované s mojím gynekológom). Liečba je rýchla a bez akýchkoľvek vedľajších problémov. Jedinou vecou, ​​ktorú môžem v recenziách odporučiť, je ľahšie vstúpiť do tabletu pomocou aplikátora tampónov. Ak potrebujete zvlhčiť tabletu, potom sa začne rozdrobovať aj do prstov a zvyčajne sa vstrekne iba každá druhá.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.