Ako zakódovať osobu pred alkoholom - psychologické a lekárske metódy

Zlé návyky a túžba po alkohole majú negatívny vplyv nielen na samotného človeka, ale aj na ľudí v jeho okolí. Príbuzní a členovia rodiny, ktorých sa tento problém alkoholizmu týka, sa pýtajú: ako zakódovať osobu z alkoholu doma alebo na klinike. Toto je jediný spôsob, ako pomôcť pacientovi, ak mu chýba vlastná vôľa tento problém vyriešiť.

Čo je kódovanie alkoholu?

Ide o metódu psychoterapeutického vplyvu na pacienta s cieľom odstrániť psychologickú závislosť od alkoholu. Kódovanie z alkoholu bude najúčinnejšie, ak je človek schopný hypnózy. Počas procedúry špecialista pôsobí na podvedomie alkoholika, vytvára v ňom pocit averzie k alkoholu. Jeden postup je dosť často, ale predtým by sa mal človek zdržať alkoholu po dobu 2-3 týždňov.

Existujú aj iné spôsoby kódovania, napríklad podávanie liekov, akupunktúra, Dovzhenkova technika. Cieľom je vyvinúť podmienený reflex u človeka, ktorý namiesto pocitu potešenia vyvolá negatívnu reakciu. Človek musí mať silné pochopenie, že alkohol je zlý, potom sa telo začne vyrovnať so samotnou fyziologickou príťažlivosťou.

Typy

Existuje niekoľko možností, ako kódovať pre závislosť od alkoholu, a musíte k tejto voľbe pristupovať zodpovedne. Musíte vziať do úvahy pravdepodobnosť, že človek trochu vypije, a možno idete do iného záchvatu. Pri výbere liekov existujú určité individuálne črty, či neznášajú zložky lieku neznášanlivosť. Je potrebné dodržiavať niekoľko základných pravidiel:

 1. Liečebnú metódu by mali zakódovať tí, ktorí práve začali ochorieť na alkoholizmus a dokážu dlho bojovať bez toho.
 2. Psychoterapeutická technika je vhodná pre tých, ktorí sa chcú vedome zbaviť závislosti, majú dobrú motiváciu.
 3. Lieková metóda má určitú dobu platnosti, počas ktorej liek zostáva aktívny.

Kde kódujú

Najlepším miestom, kde sa človek môže podrobiť liečeniu alkoholizmu, je súkromná klinika. Tam anonymne kódujú alkohol, čo je dôležité pre mnohých pacientov. Neverte na reklamy týkajúce sa sprisahania alebo tradičnej medicíny, pretože v tejto oblasti je veľa podvodníkov. Mali by sa dôverovať odborníkom, ktorí majú skúsenosti v tejto oblasti. Môžete sa obrátiť na ktorúkoľvek kliniku, objasniť náklady na postup, požiadať o osvedčenia.

Dôsledky kódovania

Pri liečbe závislosti na alkohole by mala byť osoba pripravená na ťažkosti. Ak kódujete alkoholizmus užívaním liekov, existuje riziko vedľajších účinkov a následkov. Vyjadrujú sa na sociálnej a individuálnej úrovni, napríklad:

 1. Človek prejavuje mierne duševné poruchy: úzkosť, konflikt, agresia, podráždenosť. Po uplynutí doby kódovania alebo po zlyhaní sa pozorujú hlbšie a dlhšie bingy.
 2. Vedľajšie sociálne účinky spravidla zlyhávajú v súvislosti s prostredím pacienta. Príbuzní musia vytvárať všetky podmienky, aby sa netúžili piť. Úlohou milovaných je vytvoriť túžbu po tom, aby alkoholik skutočne prestal.
 3. Možno budete potrebovať pomoc psychoterapeuta / psychológa. Pomôžu pacientovi uvedomiť si svoj nový stav a prekonať celý rad problémov, ktoré sa v tejto fáze objavia.

Môžem kódovať bez súhlasu

Väčšina alkoholikov nie je schopná rozpoznať problém, rozhodnúť o liečbe, takže ľudia okolo nich naďalej trpia. V určitom štádiu vzniká myšlienka použitia metód kódovania alkoholizmu bez vedomia pacienta, ale takéto kroky sú zákonom zakázané. Kontaktovanie kliniky by malo byť dobrovoľné a informované. Výnimkou sú prípady, keď rozhodnutie o kódovaní prijal súd na základe agresívneho alebo kriminálneho správania sa ľudí.

Ako kódovať ľudí na alkohol

Výber metódy by mal vychádzať z individuálnych charakteristík pacienta. Narkológ alebo psychológ ich pomôže určiť. Existuje niekoľko hlavných oblastí kódovania alkoholizmu a každá z nich má svoje klady a zápory. Hlavnou úlohou ktorejkoľvek z nich je rozvíjať pretrvávajúcu averziu voči alkoholu. Na tento účel sa zavádzajú lieky, ktoré spôsobujú zvracanie, pri hypnotických sedeniach sa vytvára psychologický návrh, ktorý spôsobuje neznášanlivosť alkoholu.

Kódovanie liečiv

Šitie špeciálnych prípravkov sa vykonáva, vykonávajú sa manipulácie, ktoré neumožňujú telu úplne rozobrať etanol a odstrániť ho z tela. Produkty rozkladu (metabolity) vyvolávajú u ľudí vážne podmienky. Ak je kódované týmto spôsobom, použite nasledujúce metódy:

 1. Injekcia. Injekcia sa podáva do žily, svalu, s liekom, ktorý spôsobuje averziu voči alkoholu.
 2. Laserová terapia Podobne ako pri akupunktúrnej metóde je možné kódovať kvôli expozícii biologicky aktívnym bodom. To pomáha odrádzať od túžby po pití, postup sa vykonáva iba pomocou špeciálneho vybavenia na klinike.
 3. Šijacie torpédo Disulfiram. Na chrbte je rameno naplnené liekom, ktorý po rozdelení vstupuje do krvného riečišťa a spôsobuje 100% odmietnutie alkoholu v tele.
 4. Užívanie liekov. Predpíšte liečbu esperalom, disulfiramom, ktoré nie sú kompatibilné s pitím.

Akupunktúra

Táto technika pomôže zablokovať spracovanie a rozklad alkoholu v tele. Na postup sa používajú tenké strieborné ihly, ktoré sú nastavené tak, aby ovplyvňovali biologicky aktívne body. Sú zodpovedné za produkciu enzýmov v pečeni, zastavenie tohto procesu vedie k agónii otravy jedlom, dokonca aj pri malých dávkach alkoholu. Iba masochista bude chcieť znova zažiť také pocity.

Akupunktúru by mal kódovať iba kvalifikovaný odborník. Porušenie techniky môže viesť k vedľajším účinkom a neprítomnosti potrebného výsledku. Predtým, ako sa dohodnete na stretnutí s lekárom, nezabudnite si overiť jeho spôsobilosť. Laserová terapia má podobný účinok, namiesto ihiel sa používa iba špeciálne vybavenie. Je lepšie vykonať postup na klinike.

Hypnózy

Ide o psychoterapeutickú techniku, ktorej cieľom je ovplyvniť podvedomie pacienta. Lekár inšpiruje pacienta k pocitu odporu voči alkoholu, mení sa svetonázor osoby, akceptuje možnosť života bez alkoholu. Táto možnosť liečby zahŕňa:

 1. Metóda Dovzhenko. Účelom dopadu na pacienta pri hypnóze je vytvoriť prekážku pre chuť piť alkohol, pocit znechutenia pre chuť, vôňu.
 2. Vývoj reflexu. Liečba je zameraná na rozvoj negatívnej asociácie. Keď človek premýšľa o pití, chápe, že sa bude cítiť ešte horšie a pitie pre neho nie je prijateľnou možnosťou.
 3. Rekonštrukcia. Lekár na podvedomej úrovni vedie pacienta celým životom a je presvedčený, že na šťastie nepotrebuje vôbec alkohol. Dosahujte účinok analýzou cieľov a ich dosahovaním ľuďmi.

Ako kódovať doma

Existujú oznámenia, že špecialisti sú pripravení pomôcť s týmto problémom doma. Ak ide o oznámenie od miestneho liečiteľa, ktorý je pripravený zakódovať svojho manžela z fotografie, pravdepodobne sa stretnete s scammerom. Niektoré súkromné ​​kliniky ponúkajú pomoc doma, návšteva je prísne anonymná. Známe prostredie pomáha relaxovať, zostať v pokoji. Lekár vykonáva štandardný prieskum o živote pacienta, dáva odporúčania a vykonáva všetky potrebné postupy.

Domáca liečba sa vykonáva pomocou rovnakých metód, ako sú opísané vyššie. Lekár vyberie najúčinnejší smer, ako zakódovať človeka z alkoholu, na základe histórie vývoja, závislého od alkoholu, používa sa:

 • lieková terapia;
 • psychoterapeutický účinok;
 • kombinácia metód.

Koľkokrát môžete byť kódovaní pre závislosť od alkoholu

Počet pokusov o odstránenie závislosti nie je nijako obmedzený. Je potrebné len zvážiť, že nie je možné kódovať, ak existujú kontraindikácie. Majte na pamäti, že kódovanie nie je liečebnou metódou, je to iba ďalšia technika, ktorá pomáha osobe odmietnuť ho použiť. Kým si človek neuvedomí potrebu spojiť sa s nápojom, nedôjde k žiadnemu výsledku, bez ohľadu na to, koľkokrát je zakódovaný. Poslednú úlohu v tom nehrajú ľudia okolo pacienta.

Kontraindikácie kódovania z alkoholizmu

Samotný zákrok neohrozuje ľudský život, ak nepijete alkohol, ale existuje hmatateľný zásah do emočno-psychologických, stavových a fyziologických procesov človeka. Pred kódovaním závislosti od alkoholu je potrebné podstúpiť prieskum, aby sa vylúčili možné kontraindikácie. Ako dôvod na odmietnutie postupu môžu slúžiť tieto podmienky:

 • závažné srdcové patológie: vysoký krvný tlak (3. až 3. stupeň hypertenzie), angína pectoris, infarkt myokardu, stav pred infarktom;
 • diabetes mellitus, patológia štítnej žľazy;
 • akútna cerebrovaskulárna príhoda;
 • zhoršená funkcia pečene: cirhóza, zlyhanie pečene, akútna hepatitída;
 • epilepsie;
 • tehotenstva;
 • akútne štádium infekčnej choroby;
 • neuropsychiatrické patológie;
 • vysoká horúčka;
 • stav intoxikácie.

Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.