Klotrimazol pre mužov - návod na použitie krému, tabliet a mastí

Svrbenie a pálenie v oblasti genitálií sú príznakom drozdu, ktorý sa často vyskytuje na pozadí zníženej imunity a na liečbu sa používa Clotrimazol pre mužov. Takáto choroba je častejšia u žien, ale na ňu je tiež náchylnejšie silnejšie sex. Častou príčinou je rozmnožovanie huby, ktorá je prítomná u každého, vrátane mužského tela. Patológia sa nazýva drozd kvôli veľkému sýrovému výtoku - to je hlavný príznak. Klotrimazol je jedným z účinných spôsobov liečby kandidózy.

Klotrimazol - návod na použitie pre mužov

V dôsledku zníženia všeobecnej alebo lokálnej imunity sa huba začína množiť aktívnejšie, čo vedie k nepríjemným symptómom vo forme svrbenia, pálenia, syrového výboja. Príčinná látka kandidózy môže ovplyvniť nielen pokožku, ale aj sliznice. Aby sa patológia nestala chronickou, je dôležité začať liečbu včas. Na tento účel použite rôzne protiplesňové lieky, napríklad klotrimazol. Dávka lieku je rovnaká pre ženy aj mužov. Liek samotný je dostupný v niekoľkých formách, ale s jednou účinnou látkou.

Zloženie a forma uvoľnenia

Existuje niekoľko rôznych foriem uvoľňovania klotrimazolu. Účinná látka v nich je látka s rovnakým názvom - klotrimazol. Pomocné látky sa líšia v závislosti od konkrétnej formy liečiva. Ďalšie podrobnosti sú uvedené v tabuľke:

Uvoľňovací formulár

Koncentrácia aktívnej zložky

Pomocné komponenty

Stručný opis

Gél 1%

10 mg / g

propylénglykol;

éterický extrakt šalvie;

karbomér;

makrogol 400;

glycerol;

etylalkohol 96%.

Predáva sa v skúmavkách s hmotnosťou 20 a 40 g

Krém 1%

10 mg / g

benzylu a cetostearylalkoholu;

syntetické spermaceti;

sorbitan stearát;

voda;

oktyldodekanol;

polysorbát 60.

Dostupné v skúmavkách s hmotnosťou 15, 20, 30 a 50 g

Masť 1%

10 mg / g

propylénglykol;

etanol 96%;

polyetylénglykol 400

1% roztok

10 mg / ml

polyetylénglykol 400;

metylparabén;

nipagine

Predáva sa v 15 ml injekčných liekovkách.

sviečky

100 mg

polosyntetické glyceridy

K dispozícii v baleniach po 6 ks.

tablety

100, 200 alebo 500 mg

zemiakový škrob;

laurylsulfát sodný;

laktózy;

kyselina adipová;

hydrogenuhličitan sodný;

kremeň

Predáva sa v baleniach po 1, 2 alebo 6 tabliet.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinnou látkou liečiva je derivát imidazolu. Je účinný proti patogénnym hubám vrátane nasledujúcich mikroorganizmov:

 • dermatofyty;
 • dimorfné huby;
 • huby podobné kvasinkám.

Mechanizmus účinku je blokovať syntézu nukleových kyselín, proteínov a ergosterolu. Tieto látky sú potrebné na tvorbu membrán mikroorganizmu. V dôsledku potlačenia ich syntézy dochádza k poškodeniu fungálnych buniek, ktoré odumierajú. Nízka koncentrácia liečiva má fungistatický účinok. Spočíva v inhibícii reprodukcie huby. Pri dávke nad 20 μg / ml má liečivo fungicídny účinok, t.j. ničiť mikroorganizmy.

Pri lokálnom použití sa účinná látka vstrebáva epidermou. Najvyššia hladina koncentrácie je pozorovaná v retikuloderme. Klotrimazol tiež preniká do keratínových nechtov. Droga prakticky neprenikne do systémového obehu. V pečeni sa metabolizuje na neaktívne látky, ktoré sa potom vylučujú močom. Pri intravaginálnom použití, t.j. po zavedení do vagíny sa absorbuje 5 až 10% aktívnej zložky. Látka je tiež metabolizovaná v pečeni.

Indikácie pre použitie

Klotrimazol pre mužov z drozdu sa používa na liečbu niektorých chorôb. Bežnými indikáciami sú poškodenie kože takými hubovými mikroorganizmami, ako sú kvasinky a plesne, dermatofyty. Droga tiež pomáha v prípade lišajníka a erytrózy. Ďalšie indikácie pre použitie:

 • plesne na nechty (onychomykóza);
 • trihofitia;
 • kandidóza;
 • kožného ochorenia;
 • hubová erózia;
 • športovec;
 • kandidóza;
 • genitálna superinfekcia.

Dávkovanie a spôsob podávania

Pretože čapíky a tablety sú určené na intravaginálne podanie, nie sú predpísané mužom. Na liečbu zástupcov silnejšieho pohlavia sa používajú masti, gély, krémy a roztoky. Trvanie liečby je určené špecifickým ochorením. Spočíva v externom použití krému, masti, gélu alebo roztoku. U mužov je ťažké liečiť drozd, pretože to môže byť asymptomatické, postihujúce nielen pohlavné orgány, ale aj iné miesta, napríklad ústa.

Masť klotrimazolu pre mužov

Pred nanesením masti na postihnuté miesta hubou sa musia umyť mydlovou vodou a dôkladne vysušiť. Musíte namazať pokožku zachytením malej zdravej oblasti v okolí. Masť nanášajte v tenkej vrstve až trikrát denne, jemne trieť, až kým sa úplne nevstrebe. Ak chcete ošetriť oblasť kože oblasťou približne dlane, musíte mať prúžok liečiva dlhý 5 mm. Pri mužských drozdoch by sa v prípade lézie hlavy mala masť aplikovať na predkožku penisu.

Liečba pokračuje, až kým príznaky nezmiznú, a ďalšie 2 týždne po ich zastavení kvôli prevencii. Priebeh liečby určitých chorôb:

 • 3-4 týždne - s dermatomykózou;
 • 2-4 týždne- s erytrózou;
 • 1-3 týždne - so stratou.

Gél

Návod na použitie gélu je podobný ako pri aplikácii masti. Droga je distribuovaná na čistej, suchej pokožke a ovplyvňuje malé zdravé oblasti v okolí. Gél sa trie s ľahkými masážnymi pohybmi až 2-3 krát každý deň. Táto forma liečiva sa líši tým, že je dobre distribuovaná na koži a rýchlo sa vstrebáva. Je vhodné používať v ťažko prístupných častiach tela.

Klotrimazolový krém pre mužov

Kandidózu a iné plesňové infekcie je možné liečiť krémom. 2 až 3 krát denne maľujú postihnuté miesta a mierne ich trú. Predtým sa musí pokožka umyť a vysušiť. Krém s klotrimazolom pre mužov sa používa rovnakým spôsobom ako masť. Platí to pri liečbe kandidovej rovnováhy a balanoposthitídy. Priebeh liečby v tomto prípade je 1 až 2 týždne. Terapia dermatomykózou trvá 3 - 4 týždne. Na vylúčenie opakovaného výskytu chorôb je potrebné pokračovať v liečbe ďalšie 2 týždne po vymiznutí príznakov kandidózy.

Roztok klotrimazolu

Pred aplikáciou je potrebné pokožku umyť mydlovou vodou. To platí najmä pre oblasti medzi prstami. Po umytí sa pokožka vysuší a potom sa aplikuje roztok. Liečia sa léziami 2 až 3-krát denne. Množstvo roztoku by malo byť také, aby bolo možné zvlhčovať celý povrch poškodenej kože. Ak sú nohy postihnuté mykózou, musíte použiť roztok po každom praní. Ďalšie znaky použitia tejto formy liečiva:

 1. Táto forma je výhodná v prípade onychomykózy, t.j. huba na nechty.
 2. Ak je postihnutá ústna dutina, lieči sa vatovým tampónom alebo tampónom až štyrikrát denne. Po zákroku sa musíte zdržať pitia nápojov a jedla asi hodinu.
 3. Klotrimazolové kvapky sa môžu používať na liečbu pánskych uší, do ktorých sa vstrekujú vatové tampóny navlhčené liekom. Sú ukladané na 5-10 minút 3-4 krát denne.

Osobitné pokyny

Je dôležité vyhnúť sa tomu, aby sa liek dostal do očí a prehltol. Pri mykózach u mužov okamžite naneste krém, masť alebo gél na všetky postihnuté oblasti tela. S cieľom vylúčiť riziko reinfekcie by sa s partnermi malo zaobchádzať spoločne. Pre mužov je optimálnou dávkovou formou pre tento produkt krém. V prípade trichomoniázy je navyše predpísaná liečba chemoterapeutickými systémovými liečivami, napríklad metronidazolom na orálne podávanie.

Liekové interakcie

Počas liečby klotrimazolom sa musí vziať do úvahy, že sa nemá používať počas liečby polyénovými antibiotikami. Tieto lieky sa vzájomne potláčajú. Medzi polyénové antibiotiká patria:

 • nystatín;
 • amfotericín B;
 • natamycin.

Vedľajšie účinky

Podľa hodnotení pacientov sú všetky formy lieku dobre tolerované, ale vedľajšie účinky stále nie sú vylúčené. Pri aplikácii na pokožku sú možné nasledujúce reakcie:

 • erytém;
 • opuch;
 • pocit pálenia;
 • lúpanie;
 • vzhľad pľuzgierov;
 • pocit brnenia;
 • podráždenie.

Lokálna liečba klotrimazolom v prípade urogenitálnych mykóz môže viesť k rednutiu, páleniu, opuchom a hyperémii sliznice. Závažnejšie reakcie nie sú vylúčené, napríklad interkurentná cystitída, zvýšené močenie, bolesť počas pohlavného styku. Počas lokálnej liečby orálnych plesňových infekcií sa zaznamenávajú také vedľajšie účinky, ako je poškodenie slizníc, ktoré sa prejavuje podráždením, pocitom mravčenia a pálením v mieste aplikácie lieku.

Predávkovať

Klotrimazol vstupuje do systémového obehu vo veľmi malom množstve, takže pri lokálnej aplikácii na pokožku nehrozí žiadne riziko akútnej intoxikácie. Ak náhodou užijete liek vo vnútri, potom vzhľad:

 • nevoľnosť;
 • gastralgia;
 • dysfunkcia pečene;
 • nechutenstvo;
 • zvracanie.

Symptómy predávkovania, ako sú ospalosť, pollakiúria, kožné reakcie a halucinácie, sú zriedkavejšie. Na odstránenie príznakov predávkovania sa vyžaduje symptomatická liečba. Zahŕňa použitie enterosorbentov. Ak existujú viditeľné príznaky predávkovania, pacientovi môže byť predpísaný výplach žalúdka.

Kontraindikácie

Výhodou klotrimazolu používaného na liečbu mužov je to, že má minimálne kontraindikácie. Sú to iba precitlivenosť alebo individuálna neznášanlivosť na hlavnú zložku liečiva, t.j. klotrimazol alebo pomocné látky. Ak používate všetky formy uvoľňovania tohto lieku výlučne podľa pokynov, riziko vedľajších účinkov bude minimálne.

Podmienky predaja a skladovania

V lekárni môžu muži kúpiť liek bez predpisu lekára. Uchovávajte liek na mieste, kde sa ho nedostanú deti. Odporúčaná teplota je 25 stupňov. Nenechajte zmrznúť krém, masť, gél alebo roztok. Čas použiteľnosti všetkých foriem uvoľňovania klotrimazolu, s výnimkou masti, je 3 roky od dátumu uvoľnenia. Masť sa uchováva o niečo menej - 2 roky.

Analógy klotrimazolu pre mužov

Najbežnejším analógom klotrimazolu je Candide. Medzi nimi nie sú žiadne zásadné rozdiely, pretože základom oboch liekov je rovnaká látka. Iné analógy klotrimazolu:

 • pimafutsin;
 • imid;
 • Clotrimazol Acry;
 • Kandizol;
 • Kanesten;
 • Funginal;
 • Canison;
 • Funugitsip.

Cena klotrimazolu

Liek si môžete kúpiť v bežnej alebo online lekárni. V druhom prípade je pred nákupom v katalógu ľahké zvážiť všetky formy uvoľnenia produktu, preskúmať jeho zloženie, odrody a ceny. Cena sa určuje podľa miesta nákupu, výrobcu a počtu kusov v balení. Približné ceny klotrimazolu sú uvedené v tabuľke:

Miesto nákupu

Uvoľňovací formulár

objem

Cena, rubľov

366. ru

Krém Clotrimazole Teva

20 g

156

masť

20 g

86

riešenie

15 ml

178

Zóna Ždra

krém

20 g

144

masť

20 g

75

riešenie

15 ml

202

Lekáreň IFK

krém

20 g

214

Klotrimazol-Teva

20 g

198

Recenzia

Elena, 36 rokov, liek je pre mužov veľmi dobrý. Po stanovení diagnózy na liečbu drozdu bol jej manželovi predpísaný práve tento liek. Natreté krémom po dobu 7 dní. Výsledkom je pozitívne, nepríjemné svrbenie a zhoršenie po 2 dňoch používania. Na vylúčenie recidívy sama použila tento liek, ale iba vo forme sviečok. Odporúčame všetkým, aby to vyskúšali.
Alexej, 29 rokov, často navštevujem bazén, takže huba na nechtoch sa pre mňa stala tradičným fenoménom. Po vykonaní testov lekár predpísal roztok klotrimazolu. Povedal, že dobre preniká do nechtovej platničky. Žltnutie nechtov zmizlo asi po 2 týždňoch. Doska sama začala postupne narásť do svojej normálnej farby.
Jurij, 44 rokov, asi šesť mesiacov trpel škvrnou v oblasti slabín. Bolo to strašne svrbivé, stále červené. Po ďalšej návšteve u lekára začal používať krém Clotrimazol. Namazané každý deň asi týždeň, zachytávajúc časť zdravej pokožky v okolí. Výsledok bol už za pár dní a svrbenie sa spravidla vytratilo druhý deň, takže tento liek odporúčam všetkým.
Sergey, 52 rokov Prvýkrát som v živote musel čeliť drozdu. Lekár predpísal Clotrimazol: vo forme krému pre mňa a pre moju ženu - vo vaginálnych tabletách. Pri nákupe zaznamenali výrazné kolísanie cien, nakúpené za priemerné náklady. Druhý deň zmizli nepríjemné príznaky. Klotrimazol na drozd u mužov prináša dobrý výsledok.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.