Nitrofungín - návod na použitie, indikácie, forma uvoľňovania, zloženie, vedľajšie účinky a cena

Pálenie a svrbenie môže byť dôsledkom infekcie patogénnymi baktériami, Nitrofungín je považovaný za jeden z najpopulárnejších liekov proti infekcii - návod na použitie lieku naznačuje možnosť liečby plesňových ochorení kože, nechtov a uší. Tento liek dobre zvláda množstvo kožných ochorení, slúži ako dobrý profylaktický a antiseptický prostriedok, pretože ničí pôvodcov plesňovej etiológie spôsobujúcich dermatomykózu.

Roztok nitrofungínu

Latinský názov tohto populárneho fungicídu je Nitrofungín, obrovské množstvo pozitívnych recenzií naznačuje jeho účinnosť. Vďaka výraznému antibakteriálnemu účinku sa tento liek aktívne používa pri aplikácii plesňových a bakteriálnych infekcií. Podľa pokynov má roztok protizápalový účinok, odstraňuje svrbenie a iné príznaky zápalu. Vzhľadom na schopnosť preniknúť do nadržaných častí kože a sústrediť sa na jej povrchu nie je potrebné aplikovať liek príliš často.

Štruktúra

Fľaša s nitrofungínom je navrhnutá na úplnú liečbu plesňových ochorení. Výrobok sa predáva v sklenených tmavých (hnedých) fľašiach s obsahom 25 ml, s kvapkadlom, vekom a lepenkovou škatuľou. Samotný liek je číry roztok určený na lokálne použitie, tekutina má výraznú vôňu alkoholu. Hlavná aktívna zložka chlórnitrofenol (chlórnitrofenol, 2-chlór-4-nitrofenol) je organická zložka, ktorá sa používa na liečbu chorôb spôsobených baktériami, hubami alebo kvasinkami.

100 ml roztoku na vonkajšie použitie, ako je uvedené v pokynoch, pozostáva z týchto zložiek:

Hlornitrofenol

10 mg

Pomocné látky:

Etanol (96%)

Do 100 ml

Trietylénglykol

Čistená voda

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinná látka lieku Nitrofungin má schopnosť ničiť bunkové steny a narušiť syntézu ergosterolu, ktorá je nevyhnutná pre vývoj patogénnych húb. Fungicídny účinok roztoku spočíva v jeho schopnosti inhibovať aktivitu grampozitívnych a / alebo gramnegatívnych baktérií (napríklad húb, ako sú Candida albicans, Microsporum canis, Proteus vulgaris, Pseudomonas aeruginosa a trichophyton gypseum). Tento nástroj sa môže použiť na vonkajšie použitie a liečbu plesňových ochorení uší.

Indikácie pre použitie

Nitrofurgín sa vyrovná s dermatomykózou, ochorením kože spôsobeným hubovými infekciami. Tento liek sa vyrovná s poškodením horných vrstiev epidermy. Riešenie má schopnosť zastaviť prejavy stafylokokových a streptokokových infekcií, je dobrým profylaktikom. Ale nelimitujte sa: skôr ako začnete používať liek, musíte sa poradiť so svojím lekárom, pretože v niektorých prípadoch je na účinnejšie bojovanie s chorobou potrebná komplexná terapia.

Podľa recenzií a informácií v návode na použitie je Nitrofungín účinný v boji proti takýmto chorobám:

 • kandidóza kože;
 • plesňové plesne (mykóza);
 • mykotický alebo hubový ekzém;
 • mikrosporiya;
 • pityriasa alebo pásomnice, trichofytóza;
 • epidermofytóza slabín alebo nôh;
 • rubrofitii;
 • choroby vonkajšieho zvukovodu plesňovej etiológie.

Dávkovanie a spôsob podávania

Nie je nič ťažké používať tento liek, Nitrofungín sa aplikuje presne alebo jemne. Pre ľahšiu aplikáciu môžete použiť vatový tampón. V prípade precitlivenosti alebo podráždenia pokožky sa roztok zriedi vodou (v pomere 1: 1). Pri liečbe dermatomykózy lekári odporúčajú problémové oblasti mazania 2 alebo 3 krát denne. Liečba liečivom je ukončená po objavení sa príznakov choroby, aby sa zabránilo tomu, že sa táto oblasť kože lieči 21 až 30 dní, aby sa zabránilo recidíve.

Nitrofungín pre uši

Pri liečení chorôb plesňovej etiológie uší by mal lekár predpísať priebeh lieku výlučne. Pokyny na použitie naznačujú, že v tejto zóne je možné vštepiť tekutinu iba vtedy, ak bol vonkajší priechod predtým vyčistený a vysušený. Nemôžete odkvapkávať roztok studený, musí sa zohriať vo vašich rukách alebo v nádobe s teplou vodou na izbovú teplotu. Na účinnú liečbu plesňových ochorení je potrebné kvapkať liečivo 1 kvapku 2 až 3 r / deň. kým príznaky úplne nezmiznú. Prevencia spočíva v použití nitrofungínu počas 30 dní, trikrát týždenne.

Nitrofungín z nechtovej plesne

Pri liečbe mykóz lekári odporúčajú opatrne vtrieť liek do nechtovej platničky, potom sa vstrebáva hlbšie a poskytuje očakávaný účinok rýchlejšie. Na ošetrenie húb by sa mal nitrofungín používať 2-3 krát denne, až do úplného zotavenia. Ako profylaxia sa v tomto postupe pokračuje ďalších 30 až 45 dní a nechty sa každé 2 až 3 dni ošetrujú. Viditeľný a hmatateľný efekt sa často objaví po 14 až 21 dňoch (nechtové dosky sa rozjasnia, prestanú sa lámať, rozpadajú sa). Ak očakávané zlepšenie nenasledovalo, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Aby bola liečba plesňových ochorení na nechtových doskách účinná, je potrebné použiť niekoľko dôležitých tipov, ktoré nie sú uvedené v návode na použitie:

 • v niektorých prípadoch nie je možné upustiť od použitia externých antimykotík, potom je potrebné poradiť sa s lekárom o komplexnom režime liečby vrátane systémových liekov;
 • Pred nanesením roztoku sa oplatí vyrobiť špeciálne kúpele na zmäkčenie nechtov (sódou, mydlom alebo zemiakmi). Tento postup uľahčí proces oddelenia mŕtvych oblastí nechtu;
 • Pred aplikáciou lieku na nechty je potrebné podať hrubé a drsné časti chorých nechtov;
 • Pred a po zákroku sa treba vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu na nechtových doskách, čo môže spôsobiť hyperpigmentáciu.

Osobitné pokyny

Návod na použitie lieku naznačuje, že ho môžu používať deti od 15 rokov a dospelí. Je povolené používať liek pre deti staršie ako 3 roky, a to len pod dohľadom lekára. Ak je ušný bubienok poškodený, je zakázané používať Nitrofungín ako kvapky do ucha. Okrem toho tento liek nie je vhodný na liečenie slizníc. Aby sa predišlo fotodermatitíde, musia byť oblasti ošetrené týmto liekom chránené pred slnkom. Prvé príznaky zlepšenia (napríklad zníženie nepohodlia) by sa mali pozorovať po 3 dňoch.

Liekové interakcie

V návode na použitie chýbajú informácie o interakcii nitrofungínu s inými liekmi. Negatívne príznaky, ktoré sa prejavili kombináciou rôznych liekov s chlórnitrofenolom, sa nezistili. Zistilo sa, že účinnosť liečiva sa významne znižuje so zvyšujúcim sa pH ošetrovaných oblastí, kontaktom s biologickými tekutinami alebo interakciou s organickými látkami.

Vedľajšie účinky

Pri aplikácii Nitrofungin Neo je možné ošetrené povrchy zafarbiť žltou alebo zelenkavou farbou. Vzhľadom na to, že liek sa vyrába s pridaním alkoholu, môže mať lokálne dráždivý účinok (sčervenanie pokožky, napätie, pálenie, svrbenie), často sa tieto pocity nachádzajú v oblastiach, v ktorých bol výrobok aplikovaný. Pokyny obsahujú informácie o možnom výskyte alergických reakcií alebo fotodermatitídy (v prípade exponovaných povrchov na priamom slnečnom svetle).

Predávkovať

Vzhľadom na vysokú koncentráciu etanolu v nitrofungíne, ak sa roztok dostane do zdravých oblastí pokožky, musí sa dôkladne umyť tečúcou vodou. Na zlepšenie stavu pokožky namažte rastlinný olej alebo iné jemné zmäkčovadlá bez alkoholu (detský krém, krém). Pokyny na použitie lieku opisujú neprítomnosť potvrdených prípadov predávkovania pri aplikácii lieku na kožu, takže klinické príznaky tohto stavu nie sú opísané.

Pokyny venujú osobitnú pozornosť informáciám, že ak liek vstúpi do gastrointestinálneho traktu, môžu sa pozorovať nebezpečné príznaky. Keď sa tieto príznaky objavia, je nevyhnutné vyhľadať lekársku pomoc (výplach žalúdka, užívanie sorbentov):

 • nevoľnosť;
 • hnačka;
 • grganie;
 • zvýšené potenie;
 • vzrušenie, po ktorom nasleduje sviečka;
 • acidóza;
 • zelenkavý moč.

Kontraindikácie

Ak sa počas používania nitrofungínu vyskytnú alergické prejavy (vyrážky, opuchy), používanie lieku sa musí bezodkladne zastaviť. U niektorých pacientov sa pri prvej aplikácii lieku prejavila zvýšená citlivosť kože na zložky, v takom prípade je potrebné znížiť koncentráciu lieku. Pokyny naznačujú, že použitie tohto roztoku je zakázané deťom do 3 rokov. U žien počas tehotenstva sa predpisuje roztok, ak očakávaný prínos pre matku preváži riziko pre plod. Pri dojčení nemôžete lieky používať.

Podmienky predaja a skladovania

Liek sa musí uchovávať na mieste neprístupnom pre dieťa, bez priameho slnečného žiarenia a pri teplote vzduchu 10 až 25 stupňov. Čas použiteľnosti lieku je 5 rokov. Je vydávaný v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Súprava obsahuje fľašu produktu, návod na použitie a kartónovú škatuľu.

Nitrofungínový analóg

Drogy, ktoré majú rovnaký všeobecný medzinárodný názov alebo kód ATC, sa nazývajú analógy. Najbližšími náhradami lieku sú lieky s rovnakou účinnou látkou (napríklad Nitrofungin Teva alebo 1% roztok Nichlofen). Ale s neznášanlivosťou na zložky by sa malo pokračovať v liečbe inými liečivami, ale s fungicídnym účinkom. Napríklad vo farmakologickej skupine môžu byť takéto lieky náhradami:

 • Lamisil;
 • Mikolak;
 • kyselina salicylová;
 • ekzoderil;
 • ekzifin;
 • Keto plus;
 • Lamifast;
 • Terbizil;
 • Amorolak.

Cena nitrofungínu

1% roztok nitrofungínu si môžete kúpiť v lekárni alebo na internete. Mnoho online lekární ponúka dopravu zdarma pri kúpe za určitú sumu. V Moskve a regióne je možné protiplesňové lieky kúpiť bez lekárskeho predpisu. Fungicídna látka je uvedená v nasledujúcom cenovom rozpätí:

Nitrofungin Teva

220 až 322, str.

Nitrofungin

240-299 s.

Nitrofungín (výrobca TM Ivaks)

383-470 s.

Recenzia

Olga, 35-ročná Po návšteve bazéna začala veľká špička neustále svrbieť. Spočiatku som nevenoval pozornosť, ale nemohol som si zvyknúť na tento pocit. Po návšteve dermatológa mu bola diagnostikovaná mykóza. Na odporúčanie dermatológa kúpila tento liek, hoci neočakávala dosiahnutie výsledku, ale účinok sa objavil doslova o týždeň neskôr.
Stepan, 48 rokov. Ani neviem, odkiaľ pochádza táto bolesť, ale dosť ma vyčerpala. Čokoľvek urobil! Nepomohli ani inzerované drahé krémy, ani tradičné lieky. Ale táto „magická“ bublina naozaj pomohla. Keďže je to lacné, nečakal som veľa úľavy a mýlil som sa. Kožného ochorenia ustúpil a nikdy sa nevrátil.
Anatoly, 53-ročný Nitrofungin Neo, je skutočným nálezom, pretože plesňová pleseň má v priebehu času tendenciu sa vracať. Aby som problém s touto chorobou vyriešil raz a navždy, prijímam preventívne opatrenia každých 6 mesiacov, ako je uvedené v pokynoch. Tento liek skutočne funguje, viac od okamihu liečby ma toto nepríjemné ochorenie neobťažovalo.
Alla, 46 rokov, Po prvom použití roztoku som pocítila mierne pálenie v oblasti aplikácie tekutín. Spočiatku som ani nevenoval pozornosť, ale podráždenie kože narastalo. O dva dni neskôr začalo miesto aplikácie svrbenie a svrbenie. V pokynoch sa uvádza, že k takejto reakcii dochádza pri individuálnej neznášanlivosti zložiek.
Varovanie! Informácie uvedené v článku slúžia iba na informáciu. Materiály článku si nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť diagnózu a dať odporúčania na liečbu na základe individuálnych charakteristík konkrétneho pacienta.