Ako získať trvalú - statickú IP adresu počítača

Existuje veľa situácií, keď používateľ potrebuje štatistickú IP adresu. Niektorí milenci vôbec nemyslia na takéto jemnosti v bežnom živote a sú zmätení, keď sa s tým musia vyrovnať. Ak určitá sieť alebo zariadenie vyžaduje jedinečnú adresu a nie je možné iné pripojenie, nezabudnite zistiť, ako vytvoriť trvalú adresu IP.

Na čo je to?

Ak sa rozhodnete používať osobný počítač ako server, nemôžete sa obísť bez štatistickej IP. Je to potrebné, aby sa k vašej službe mohli pripojiť ďalší používatelia. Okrem toho existujú špeciálne programy, ktoré pre správnu činnosť vyžadujú takúto IP. Ak používate dynamický ip, používatelia vášho zdroja budú vždy nútení naučiť sa a zadávať nové údaje. Účasť na takomto webe bude minimálna. Na to je trvalá adresa IP.

Ako na Windows 7

Kvôli tejto úlohe nepotrebujete špeciálne zručnosti ani ďalšie programy, stačí zmeniť nastavenia. V systéme Windows 7 si môžete vytvoriť trvalú adresu IP takto:

 1. Na kartu musíte prejsť so zmenou nastavení adaptéra.
 2. Nájdeme naše sieťové pripojenie a pozrieme sa na jeho stav. Je dôležité si uvedomiť, že ak sa pripájate k internetu pomocou kábla, musíte otvoriť stav pripojení v miestnej sieti. Pri pripájaní cez Wi-Fi si pozrite bezdrôtové dáta.
 3. V stavovom okne kliknite na „Podrobnosti“. Informácie z „adresy ipv4“ na „dns server“ musia byť obsiahnuté v pamäti. Zatvorte okno.
 4. Musíte otvoriť vlastnosti pripojenia a prejsť na kartu Sieť. Začiarknite políčko vedľa protokolu TCP / IPv4 a pomocou príslušného tlačidla zobrazte vlastnosti.
 5. V tomto okne označíme položku, ktorá umožňuje automatické ladenie. Ďalej predpíšeme údaje získané v odseku 3. Môžete nakonfigurovať automatické definície sieťových parametrov. Reštartujte počítač alebo laptop.

Na smerovači

Algoritmus akcií je takmer rovnaký pre všetky smerovače. Postupujte podľa týchto pokynov a vytvorte na smerovači trvalú adresu IP:

 1. Budete musieť pripojiť router a ísť do nastavení. Za týmto účelom zadajte do riadku prehľadávača čísla, ktoré nájdete na zadnej strane zariadenia. Obsahuje tiež informácie o používateľskom mene a hesle. V predvolenom nastavení je potrebné do týchto polí zadať admin a admin.
 2. Prepnite sa na kartu Zoznam klientov servera dhcp. To vám umožní vyhľadať zariadenia, ktoré sa pripájajú k smerovaču, vyberte požadované a skopírujte adresu MAC
 3. Otvorte kartu Rezervácia adresy a kliknite na Pridať nový. Do riadku adresy MAC zadajte predtým skopírované čísla. Rezervovaná IP adresa - musíte zaregistrovať IP z určitého rozsahu. V stavovom riadku nechajte všetko nezmenené (povolené). Ak chcete údaje opraviť, stlačte tlačidlo Uložiť.

Na obrazovke uvidíte vytvorené pravidlo. Môže sa zmeniť alebo odstrániť. Všetky nastavenia začnú fungovať po reštarte routeru. Je potrebné poznamenať, že pri práci so smerovačmi Asus sa oplatí ísť na kartu „Local Area Network“. Ponuka DHCP sa nachádza v hornej časti okna. Tlačidlo „Pridať“ je podobné ako tlačidlo Pridať nové z uvedených pokynov.

Pre server Minecraft

Túto úlohu vám pomôžu dokončiť špeciálne služby. No-ip poskytuje možnosť vytvoriť trvalú IP adresu pre server Minecraft. Vášmu zariadeniu bude pridelená statická adresa vo forme názvu domény. postup:

 • Vyberte možnosť Nie - IP zadarmo a kliknite na položku Dozvedieť sa viac. Na otvorenej stránke kliknite na položku Zaregistrovať sa.
 • Zapíšte si požadované polia registrácie. Po dokončení kliknite znova na Podpísať.
 • V ponuke lokality vyberte ikonu vášho operačného systému. Potom sa načíta stránka s potrebným programom, stiahnite si ju.
 • Znova prejdite na webovú stránku pod vašimi informáciami o registrácii a pridajte nového hostiteľa pomocou Pridať hostiteľa.
 • Nainštalujte a otvorte program, prihláste sa. V okne hostiteľov vyberte tú, ktorú ste predtým pridali.

Ako získať IP adresu

V predvolenom nastavení je externý ip dynamický. Poskytovateľ je schopný poskytnúť svojim zákazníkom statickú IP. Túžbu môžete vyjadriť aj pri príprave zmluvy. IP pripojenie získate po pripojení na internet vyplnením žiadosti prostredníctvom svojho osobného účtu alebo priamo pri komunikácii s konzultantom. Táto služba poskytuje príplatok.

Ako zmeniť IP

Normálne dynamické adresy IP sa upravujú pri každom vstupe do siete. Aby sa IP nezmenilo, musíte nahradiť dynamickú IP adresu statickou. To sa dá urobiť pomocou poskytovateľa platených služieb alebo pomocou bezplatného programu No-IP. Vyberte možnosť, ktorá vám vyhovuje. Môžete zmeniť ip priamo na routeri alebo v OP. Tu je návod, ako vytvoriť IP adresu.