Ako udržať mäso čerstvé dlhšie v chladničke a bez neho

Pani často premýšľajú o tom, ako udržať mäso čerstvé. Väčšina ľudí tento produkt konzumuje každý deň, preto je dôležité poznať a byť schopný používať základné pravidlá a špeciálne triky. Ak tento problém vyriešite bez náležitej pozornosti, nákup môže po niekoľkých dňoch pokaziť.

Skladovanie čerstvého mäsa

Pre mnohých outdoorových nadšencov je otázka kvality výrobkov veľmi dôležitá. Musíte si byť vedomí určitých pravidiel, aby bolo skladovanie čerstvého mäsa čo najdlhšie. V horúcom období je lepšie používať tie odrody, ktoré sa skladujú dlhšie - hovädzie, jahňacie. Najprv musíte oddeliť sval od kosti a potom kúsok dobre osušte. Bežným problémom počas výletov sú muchy. Aby ste ich vystrašili, posypte mäsovými výrobkami nasekanými rezanými kvetmi. Môžete použiť prášok z bóraxu - pomáha chrániť čerstvosť výrobku a odstraňuje hmyz.

Skladovateľnosť

Ak chcete určiť trvanlivosť surových potravín, musíte presne poznať stupeň a stav mäsového výrobku v čase nákupu. Skladovateľnosť čerstvého mäsa za správnych podmienok môže dosiahnuť 72 hodín. Pamätajte, že suroviny sa nemôžu skladovať pevne zabalené v polyetyléne. Ak si nie ste istí kvalitou, skúste výrobok použiť do 48 hodín. To platí najmä pre jatočné telá.

Teplota

Chladené mäsové výrobky sa môžu skladovať pri teplotách od -3 do -5 ° C až do 96 hodín. Teplota skladovania čerstvého mäsa závisí od odrody. Hovädzie a bravčové mäso dokáže udržiavať sviežosť a kvalitu pri teplote 7 ° C až 24 hodín. Výplne sa môžu skladovať pri 5 ° C počas rovnakého času a králiky a kuracie mäso pri 5 ° C si zachovávajú svoje vlastnosti iba 12 hodín. Pri teplotnom režime 2 až 4 ° C takáto doba použiteľnosti:

 • hovädzie mäso bude vhodné na 3-4 dni;
 • bravčové a teľacie mäso trvá až 3 dni.

Za optimálnu teplotu sa považuje teplota od 0 do -3 ° C. Akýkoľvek druh mäsa sa môže skladovať až 48 hodín. Pri teplote -12 ° C tieto obdobia:

 • hovädzie mäso a hydina sa skladujú do 8 dní;
 • jahňacie mäso zostáva použiteľné 6 dní;
 • bravčové mäso - 3 dni.

Pri teplotnom režime -20 ° C:

 • hovädzie mäso sa skladuje 14 dní;
 • vták - 12 dní;
 • bravčové mäso - do 7 dní.

Pri teplotnom režime -25 ° C:

 • hovädzie mäso je vhodné na konzumáciu 18 dní;
 • každý vták bude chovaný až 14 dní;
 • bravčové mäso - 12 dní.

Uchovávanie čerstvého mäsa v chladničke

Ak je kus predchladený na 0 ° C, skladovanie čerstvého mäsa v chladničke sa zvýši na 3 dni. Nádoby na výrobky položte na poličku s najnižšou teplotou a bude dlho ležať. Takto ušetríte mäso bez mrazenia:

 • Suché telá ukladajte do nádob alebo kvetináčov, ale nezatvárajte viečka pevne, aby vnikol vzduch.
 • Použitie plastových tašiek pre tieto výrobky nie je vhodné.
 • Na lepšie konzervovanie mäsových výrobkov používajte ocot. Musíte zabaliť kúsok látky namočený v roztoku alebo handričku - pomôže to predĺžiť dobu použiteľnosti o niekoľko dní.

Žiadna chladnička

Najslávnejším spôsobom konzervovania mäsových výrobkov je solenie: produkt veľkoryso osolte, vložte do keramickej nádoby a znova zakryte soľou. Drevené uhlie doplní účinok - posypeme vrstvou asi 4 cm nad soľ. Jedlo vydrží asi týždeň pri izbovej teplote. Dobrým spôsobom, ako skladovať mäso bez chladničky, je vložka namočená v octe alebo citrónovej šťave. Stačí to zabaliť a poslať na chladné miesto. Môžete prekrývať kus ľadu a zabaliť ho handrou.

Odborníci tvrdia, že mäsové výrobky sa môžu skladovať pomocou iných metód. Napríklad vložte kúsky jatočných tiel, ktoré boli predtým zbavené tuku, do drevenej prepravky a zakryte ich listami žihľavy. Nádobu umiestnite na chladné tmavé miesto: pod zemou do hĺbky 40 cm alebo do suterénu. Táto metóda vám umožní uchovávať produkty približne 3 dni. Môžete si tiež udržať kondíciu nalievaním teplého tuku na kúsky.

Ako udržať čerstvé mäso dlhšie

Ak sa pochybnosti o vhodnosti jatočného tela vkradnú alebo cítite ľahký zápach, potom by ste takýto výrobok nemali používať. Všetky tieto možnosti sú relevantné iba pre použitie výrobkov uspokojivej kvality. Jednoduché spôsoby, ako udržať mäso čerstvé dlhšie:

 1. Trieť plátok citrónovej šťavy - to je rýchly spôsob.
 2. Povrch potravín namažte miernym roztokom kyseliny salicylovej.
 3. Použitie marinády zvýši bezpečnosť akéhokoľvek druhu mäsa.
 4. Kusy môžete ponoriť do slanej vody, potom do octu. Pred varením dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou.
 5. Po nasolení mäsových výrobkov sa musíte uchýliť k krátkému namáčaniu v jogurte alebo kyslom mlieku.