Americká sukňa pre dievčatá Do-it-yourself

Americká sukňa pre domácich majstrov je nevyhnutnou vecou v šatníku, najmä mladého módy. Sukňa je najviac energický, ženský a koketný prvok oblečenia. Jednou z týchto sukní je americká sukňa. Veľmi vzdušná a našuchorená sukňa, z vnútornej strany plnená jasnými zvlneniami, na svoje náklady to vyzerá tak zdvihnuto.

Americká sukňa s ľahkými volánikmi má takmer každý bez výnimky. Dĺžka americkej sukne sa môže meniť: od veľmi krátkej (tzv. Mini) po dĺžku podlahy. Hlavný dôraz takejto sukne je vždy na páse, vďaka čomu môžete vyzerať veľmi zvodne a sexy.

Sukňa je americký rodák zo Spojených štátov. Ona sa objavila v roku 1947 pod vedením mladého a neznámeho dizajnéra Christian Dior. Bol to on, ktorý ukázal svetu nový typ oblečenia - hornú časť s vysokým pásom a veľmi nádhernú sukňu. Ideálne sú také sukne šité z nylonového šifónu, ale je tiež možné z jednoduchého šifónu, organzy, tylu a pletenej sieťoviny. Naše stránky užitočných rád Sovets.Net vám teraz povedia, ako si vybrať americkú módnu sukňu a čo s ňou nosiť.

Ako as čím nosiť americkú sukňu


Americké sukne sa najčastejšie nosia na dievčatkách. Len si predstavte, ako roztomilé dieťa v takejto sukni bude vyzerať dobre, rozliate, princezná! A ak bude tak malá princezná, ako aj jej mladá matka oblečená v rovnakej americkej sukni, potom je to dvojitý obdiv.

Americká sukňa je výhodná pre každú príležitosť, či už ide o párty alebo narodeniny. Americká sukňa nie je lacná, a preto si ju nie všetci rodičia môžu dovoliť kúpiť pre svoju milovanú krásu. Takú sukňu však môžete šiť sami, aj keď je to veľmi zložité strihanie a nie každý to dokáže, ako to vyhovuje všetkým pravidlám.

Pre staršie dievčatá sa najlepšie sukne tohto druhu vyhýbajú. Môžu sa nosiť na slávnostnom večierku alebo pri fotografovaní. Najdôležitejším bodom pri nosení americkej sukne je jej správne predstavenie.

S americkou sukňou môžete nosiť čokoľvek: korzety so šnurovaním na hrudi a chrbte, bundy, roláky, tričká s rôznymi vzormi, šifónové blúzky. Pod svetlou sukňou je najlepšie nosiť priehľadné pančucháče bez tela, ale môžete si vybrať, čo sa vám páči - legíny alebo priliehavé pančucháče.


Po dokončení oblečenia si musíte vybrať tú správnu obuv, najlepšie topánky sú veľké podpätky (nezáleží na tom, či je päta vlásenka alebo nie) alebo baletné topánky. Z príslušenstva môžete pridať perlové šperky.

Jednou nevýhodou je, že nie každé dievča bude vyhovovať americkej sukni. Mali by ste mať plochú brucho a mali by ste byť majiteľom štíhlych nôh. Veľa šťastia, vaše webové stránky s tipmi na Sovets.net!

DIY americká sukňa

A teraz sa pozrime na možnosť šitia americkej sukne vlastnými rukami. Ak máte skúsenosti so šitím a máte istotu vedľa šijacieho stroja, môžete skúsiť šiť tento prvok šatníka sami.

Požadované materiály

 • Ako už bolo uvedené vyššie, na šitie americkej sukne sa odporúča použiť nylonový šifón s hustotou 15 denných. Faktom však je, že nie všetky obchody so šijacími výrobkami, najmä v provinciách, nájdete tento materiál. Preto ju mnoho remeselníkov nahrádza šifónom, pleteným pletivom alebo dokonca tylom. V tomto prípade samozrejme nebude fungovať klasická americká sukňa, ale krásna zložitá sukňa bude stále jednoznačná. Spravidla to trvá asi 5 až 10 metrov látky, aby šila jedna sukňa, v závislosti od jej veľkosti a dĺžky.
 • Na šitie kokiet budete potrebovať až 30 cm krepového saténu alebo saténu.
 • 2 cievky nití, zladené tak, aby zodpovedali tkanine.
 • Elastický pás, ktorý zapadá do pásu. Vyberte si elastickú pásku so šírkou 3 cm a dĺžkou rovnajúcou sa obvodu obvodu pásu, na ktorom je výrobok šitý.
 • Na zdobenie sukne budete potrebovať aj saténovú stuhu so šírkou najmenej 2 cm a dĺžkou asi meter. V budúcnosti bude z tejto pásky vyrobený luk.
 • Nezabudnite na flizelín pre koketa.

Poradie šití

Krok 1

Najprv musíte vypočítať množstvo látky na sukňu, preto by ste mali vziať do úvahy požadovanú dĺžku hotového výrobku. Vzhľadom k tomu, že americké sukne sú šité hlavne pre deti, pre dievčatá do jedného roka, dĺžka sukne je 25 cm, pre vek 2 až 4 - asi 35 cm, pre vek až 10 rokov - 45 cm.

Ak je sukňa určená pre staršie dievča, potom sa pokúste vyrobiť hotový výrobok dlhšie ako je úroveň kolien. V našich pokynoch analyzujeme šitie sukne pre dievča vo veku 6 rokov, všetky nasledujúce výpočty budú vychádzať z dĺžky sukne 40 cm a objemu pasu 52 cm.

celkom:

 • Dĺžka 2 úrovní = 27,5 cm (horná vrstva 13 cm, dolná vrstva 14,5 cm)
 • Zakrývame obdĺžnik pre koketovanie s rozmermi 20 cm x 106 cm.
 • Na hornom poschodí je potrebný pás 14 cm x 4,7 m, a na spodnom poschodí pás 15,5 cm x 7,3 m.
 • Prúžok látky na strihanie bremena 7 cm x 26 m.

Krok 2

Na lepenkovej blanku začneme rezať látku.

Krok 3

Vystrihli sme všetky potrebné detaily pre vyššie uvedené rozmery. Prilepte vložku k strmeňu v hornej a dolnej časti.

Pokračujeme priamo pri šití nadýchanej sukne Američana

 • Šiť strmeň do krúžku a ponechať štrbinu pre elastickú hmotu. Zahnite strmeň do polovice tak, aby smeroval von, zarovnajte ho a zaistite ho kolíkmi.
 • Odkloňte sa od ohybu 3 cm a položte steh, potom položte ďalší steh vo vzdialenosti 2,5 cm od tohto stehu. Vidlicu vyžehlite bez vyhladenia horného okraja.
 • Pomocou špeciálnej nožičky na zostavenie límcov vytvárame límce z predtým narezaných prírezov. Nezabudnite, že odrezané prúžky musia byť najskôr spojené v dvoch rovnakých dĺžkach zvlnenia.
 • Spojte hornú vrstvu s krátkou stranou do krúžkov, nezabudnite ponechať rezervu 4 mm. Postupujte podľa rovnakých krokov s nižšou úrovňou.
 • Zošite límec na spodnú vrstvu. Potom sa znova zloží pozdĺž protiľahlej hrany.
 • Spojte hornú a dolnú vrstvu dohromady.
 • Šijte dokončovaciu pásku medzi vrstvami.
 • Pozdĺž hornej vrstvy tiež zostavte zostavu a pripojte ju k hornému okraju strmeňa, zatiaľ čo spodný okraj by mal zostať voľný.
 • Potom zošite spodnú vrstvu spodku strmeňa.
 • Ďalej pomocou overlocku upravte okraje strmeňa a spojte ich medzi horným a dolným okrajom.
 • Vložte gumičku.
 • Šiť saténovú stuhu, ktorej konce sú zviazané v prove.

Americká sukňa je pripravená!