Ako si vybrať súkromného detektíva - prenájom, ceny za služby a aktivity

Akákoľvek osoba v určitom štádiu svojho života môže potrebovať vyriešiť veci pomocou súkromného detektíva. Detektívi skúmajú, čo sa deje zvonka, bez vzbudzujúceho podozrenia a poskytujú odpovede na všetky znepokojujúce otázky klienta. Tento článok odpovie na otázku: ako zvoliť súkromného detektíva alebo spoločnosť (agentúru) pre detektívne služby, ale nespadať do rúk podvodníkov.

Súkromná detektívna agentúra

V ideálnom prípade by združenie malo mať na zaistenie takejto práce zamestnancov detektívov, ktorí predtým poskytovali časť svojho života službe v orgánoch činných v trestnom konaní a ktorí tam majú skutočné skúsenosti s detektívnou prácou. Zamestnanci takejto agentúry musia mať právnické vzdelanie a samotná organizácia musí mať nevyhnutne licenciu na vykonávanie týchto činností. Tento dokument je povinný. Súkromná detektívna agentúra je spoločnosť zaoberajúca sa poskytovaním detektívnych služieb zákazníkovi.

Detektívne agentúry

Úlohou detektívnych agentúr je poskytovať služby zákazníkovi v:

 • Vykonávanie rôznych druhov nezávislých vyšetrovaní tak v záujme jednotlivcov, ako aj celej spoločnosti, spoločnosti.
 • Hľadaný človek. Môže to byť nezvestný príbuzný, skrytý dlžník alebo len osoba, s ktorou ste niekedy stratili kontakt.
 • Nájdenie potrebných informácií. Takéto požiadavky často kladú ľudia, ktorí sa pripravujú na súdny proces (napríklad v rozvodovom konaní). Vyhľadajte tiež informácie neprístupné pre súkromnú osobu - od mobilných operátorov, predajní cestovných lístkov, hotelov, bánk a ďalších.
 • Kontrola informácií pomocou figurín. To zahŕňa podozrenie na zradu druhej polovice, ktorá divákov často privádza z televíznych obrazoviek v televíznych programoch o súkromných detektívach.

Výhody detektívnych organizácií zahŕňajú:

 • Zamestnanci umožňujú organizácii vykonávať dohľad niekoľkými ľuďmi. Niekedy musíte pracovať niekoľko dní. Skúsené asociácie pozorujú dve alebo tri osoby v smenách, čím sa odstráni nadmerné podozrenie z objektu.
 • Súčasné vyšetrovanie niekoľkých prípadov.
 • Prítomnosť väčšej sady zariadení.
 • Interakcia s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Náklady na služby detektívnej agentúry sa líšia, pretože každý sa stará o svoj vlastný poriadok, ktorého zložitosť a vlastnosti sú jedinečné. Nie všetky organizácie zverejňujú svoje ceny ako voľné dielo. Čiastky sa pohybujú od 7 000 rubľov za zhromažďovanie akýchkoľvek informácií až po 25 000 pri hľadaní ľudí.

Internetová stránka detektívnej agentúry

Rovnako ako každá organizácia by miesto nemalo byť odpudzujúce. Túto otázku rieši samostatný zamestnanec. Webová stránka detektívnej agentúry môže byť podozrivá, ak obsahuje:

 • Obsedantná ponuka na kontaktovanie zamestnancov online s popisom ich problému (napríklad na objasnenie nákladov na objednávku).
 • Ponuka služieb bez zmluvy.
 • Údaj o sebapropagácii medzi použitými prostriedkami, ktoré sú zákonom zakázané. Napríklad inštalácia skrytých videokamier alebo počúvacích zariadení do bytov alebo kancelárií bez vedomia vlastníka je zo zákona zakázaná, takže organizácia ponúkajúca takéto služby by mala byť podozrivá.
 • Nedostatok informácií o stránke o registrovanej licencii na vykonávanie detektívnych činností.

Je vhodné, aby stránka obsahovala údaje:

 • vlastník spoločnosti, jeho údaje;
 • úplné podrobnosti o cenníku práce;
 • skúsenosti a počet úspešných prípadov;
 • naskenovať kópiu licencie;
 • ďalšie informácie.

Stránka musí spĺňať všetky moderné požiadavky. Ak je obsah kvalitný a má otvorenú štruktúru, odhaľuje transparentnosť svojich činností, kontaktné telefónne číslo, e-mailovú adresu, potom by organizácia mala byť dôveryhodná. Možno, že stránka má recenzie o agentúre, je to normálne, pretože je ľahké zostaviť úplný obraz o činnosti združenia. Ak vás pri navigácii na stránke zobrazí výzva na kliknutie na neznámy odkaz, táto stránka by mala vyvolať podozrenie.

Súkromný detektív

Je to osoba so skutočnými skúsenosťami v detektívnych veciach, právnickom vzdelaní a s licenciou na vykonávanie detektívnych činností. Požiadavky na súkromného detektíva sú rovnaké ako v prípade agentúry. Pri výkone svojich činností nesmie porušovať zákon. Súkromný detektív nemá právo nosiť zbrane.

Pre mnohých sa súkromný detektív spája s detektívom. Áno, neodlišuje sa od neho, koná iba sám (alebo s partnerom). Vo svojej činnosti sa často musí obrátiť na tretie strany - kriminalistov, ekonómov, aby požiadali iné orgány. Charakteristickým rysom činnosti súkromného vyšetrovateľa je to, že sa zameriava častejšie ako agentúra.

Súkromné ​​detektívne služby

Zoznam služieb súkromného detektíva je podobný ako v prípade agentúry, avšak zákazník bude musieť vyhľadať detektíva, ktorý sa zaoberá jeho predmetom. Na prvý pohľad môžete mať pocit, že výber súkromného detektíva je lacnejšou možnosťou ako organizovanie, pretože nemusí vynaložiť časť peňazí na existenciu spoločnosti. Ceny služieb sa však líšia. Všetko záleží na potrebe analýzy informácií, napr to musí riešiť rovnaká osoba.

Takéto druhy práce, ako je dohľad nad registrovanou osobou, môžu stáť menej ako v agentúre - od 3 000 rubľov však môže hľadanie dlžníkov stáť 40 000 rubľov. Tento cenový rozdiel je pochopiteľný - súkromný detektív má menšie fyzické schopnosti, takže tam, kde je potrebných viac času, peňazí a ľudí, budú náklady na prácu oveľa vyššie.

Profesionálny vyšetrovateľ si vyhradzuje právo odmietnuť objednávku. Činnosť detektívov nejakým spôsobom súvisí s porušovaním určitých zákonov. Nikto nechce byť súdený o poskytnutie služieb, a preto, ak je spočiatku zrejmé, že vyšetrovateľ je požiadaný o vyšetrovanie trestného prípadu, nemusí byť zaň obvinený, pretože o tom budete musieť informovať orgány činné v trestnom konaní. Detektív môže viesť nezávislé vyšetrovanie, ak už prípad prejednáva polícia.

Prenájom súkromného detektíva

V súčasnej dobe je najímanie súkromného detektíva jednoduché prostredníctvom webových stránok alebo súkromných novín. Pri hľadaní musíte dodržiavať rovnaké pravidlá ako pri výbere detektívnej agentúry: stránka by mala priťahovať, mala by mať k dispozícii transparentné informácie o činnosti, jej názve, kontaktoch, je potrebná bezplatná konzultácia. Možno budete musieť začať s registráciou. Ako si vybrať súkromného detektíva a chrániť sa pred podvodníkmi? Stojí za to sa stretnúť s dodávateľom a vypracovať zmluvu, v ktorej budete musieť špecifikovať predmet a typ služby, náklady, podmienky a povinnosti strán.

Cena súkromného detektíva

Náklady na prácu v Moskve (napríklad súkromná detektívna agentúra Berkut) sú v rámci:

 • Podľa ľudí, s cieľom získať potrebné informácie - asi 15.000 rubľov.
 • Rozvodové konanie - platba približne 20 000 rubľov.
 • Ľudia hľadajú - asi 25 000 rubľov za prácu.
 • Zhromažďovanie informácií o ľuďoch (bez dozoru) je asi 7 000 rubľov (zhromažďovanie informácií pre súdne konanie môže dosiahnuť 20 000 rubľov).

Video: čo robí súkromný detektív